Boşandıktan 13 gün sonra hamile olduğumu öğrendim :(

Tamam dediğiniz doğru, kürtaj cinayet bende bunu önerdiğim için caniyim, kabul ediyorum.

Peki bu mantıkta bu kadar hayırsever ve hoşgörülü bi halkımız varsa bu bayan için hesap açalım herkes aylık belirli bi para yatırsın bu bayan iş bulana kadar olur mu?

Yooooookkkkk, doğur doğur doğur.... Kim bakacak? Allah rızkını verir mantalitesinden ötürü 9 çocuğu olanlar sokakta tek tek çocuklarına mendil sattırıyor. Bu ne o zaman?

Ben cani değilim inancımda tam çok şükür ama kalkıpta geleceğim yoksa anneme tecavüz eden bir adamın babam olacağını bilsem maddi manevi eksiklerle doğacağımı bilsem ben istermiydim dünyaya gelmeyi?

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: yazdıklarınızın kelimesi kelimesine katılıyorum..
boş boş konuşması akıl vermesi çok kolayy hemcinslerim nasıl bu kadar acımasız eleştiri yapıyolar bende hayretler içindeyimm.. :KK53: Allah kimsenin başına vermesin..
1-şiddet görüyor
2-tecavüz sonucu gebe kalıyor
3-bayanın ailesi çocuğu olmadığı halde kabul etmemiş bir başına yaşıyor
4-doğurdu diyelim ev kirasıydı,bebeğin masraflarıydı,mutfak masraflarıydı vs. bunları kürtaj cinayettir diyen arkadaşlar mı karşılayacak çok merak ettim..

eksık var,üzerine borç bırakmış,aldatıyor ve dövüyor kadını,yanı bunlar dıyokı oro.. olsun yıne doğursun,hal böyle imkan yok anlamıyorlar,ytacak yerı yok aılesının durumu yok,üzerıne zaten borc bırakıp boşamış adam
bu bağnaz kafanın gideceği bır nokta yok bosuna cvp yazıyoruz,sanıyorlarkı bız kurtaja karşı değiliz .Bu özel bır durum,sadece bu konu için arkadaşın çocuğu aldırması gerekıyor dıye düşünüyoruz

Simdi benide taslayacaksınız belkide ama ben yinede düsüncelerimi yazacağım.

İlk önce konunun uzmanlarından bilgi almak lazım. Yani bosanma resmen gerceklesmiş ama yinede geriye dönük dava açılamazmı? Hamile oldugumu yeni öğrendim tazminat ve nafaka istiyorum diye ? Eger böyle bir imkan varsa gül gibide bskarsin cocuguna.

Yoksa bile böyle bir imkan hicmi tanidigin akraban falan yok güvenebilecegin ?

Belki cok zor olacak bebeginle hayatin ama allahim kimseye tasiyamayacsgi yükü vermez bundan emin ol!

Hem ne biliyoruzki bu belkide bir sinav belkide rabbim senin nasil tevekkül ettigini görünce kendiliginden alacaktir o cani. Yada ne bileyim dogum aninda senin canini alacaktir belkide bebegine kiymadiginda günahlarina kefaret olacaktir. Hersey mümkün rabbimin isine akil ermez.

Ve en en en kötü ihtimal dogur ve yetiştirmeye ver. Ne onun canına kıymıs olursun nede ahiretini çöpeatarsın. İlerde durumun düzelinxe alırsın tabı bunun bir prosedürü vardır ama....

Demem o ki üc günlük dünya icin sonsuz ahiretini yakma kendi elinle. Hazreti meryemi düsün o bide bakireydi...

Sabıyormusunkı o cana kıyınca rahata ereceksin? Vijdanin bi yandan günahin bi yandan belirsizlik bi yandan yakar kavurur seni. Iyi düsün karar ver burasi imtihan yurdu sadece bir gecis salonu ebediyete...

Tek başına çocuk bakmak çok zor karar senin, burda günah dogur diyenler bebege bakarken yanında olmicak durumun varsa bakabilirim dersen dogur tabiki:KK34:

Konu sahibi zaten yeterince karmaşık şeyler yaşıyordur bence işi dine ,vicdana bağlamadan tavsiye verilmeli...

Konusunu okuyunca acayip şiddet gören bir kadın var ortada...Ve BOŞANARAK bu bağdan kurtulmuş...

Bir bebege kıymak çok kötü gelebilir kulağa,daha 5,5 haftalık da olsa...

AMA ŞU VAR PARA,PUL,NAFAKA,BEBEĞİN BAKIM MASRAFLARI VS VS...

ORTAK BİR ÇOCUK DEMEK BU İNSANLARLA KONU SAHİBİ ARASINDA HİÇ KOPMAYACAK YENİ BİR BAĞ DEMEK.

BELKİ YENİDEN BİR ARAYA GELMEK,ONLARLA YAŞAMAK ZORUNDA KALMAK DEMEK.

ONADA YAZIK DEĞİL Mİ?

Konuya muhalif olanlar bir de böyle düşünmeli.

Uzaktan davulun sesi hep hoş gelir....

Merhaba kızlar yine ben
Daha önce konu açmıştım eşimin şiddeti ve kaynanamın pislikleri
Yüzünden boşandım
Aradan 13 gün geçti hamile olduğumu öğrendim :KK43:
Benim Adetim hep düzensiz olduğu için fark edemedim
Bugün test Çubuğu aldım ve sonuç pozitif çıktı
Sanırım 5.5 haftalık hamileyim
Yarın emin olmak için kan testi yaptıracağım
Eğerki hamileysem ki öyle görünüyor aldırmak zorundayım
Eski eş istiyor ama ben istemiyorum
Kızlar kürtaj fiyatlarını bilen ve bana bu konuda yardımcı olacak birileri varmı ?
Devlet hastanesinde kürtaj yaparlarmı ?Eşimden olan sgk hala devam ediyor çünkü
Ne kadar kadersizim çok üzülüyorum bebeğime :KK43:
[/QU

isteğe bağlı kürtajı devlet ödemez. özel yaptırabilirsin... benim fikrime gelince bebeği aldırma herşeyde vardır bi hayır hemde çok günaha girersin belkide herşey daha da çıkmaza girer Allah sana vermiş kıyma o cana. Allah onun rızkını verir belki ileride doğurunca iyikide doğurmuşum diyeceksin ne olacağımız ne halde olacağımız belli değil bu dünyada. keşke.... demeden önce bi daha düşün derim ben

Bazı yorumlar çok üzdü beni.
Hayatta kimsenin kararlarını yargılama hakkına sahip değiliz.

Kürtaj hakkında hiç bir şey demeyeceğim ama konuyu takip ederken düşündüm de kadın olmak ne zor!
Bütün çileyi ceremeyi biz çekiyoruz.
Erkeklere her şey hak! Hemen sıyrılıveriyorlar her işin içinden.
Evlilik iki kişiliktir. Oysa bütün yükü çoğunlukla kadın yükleniyor.
Boşanıyor geçim sıkıntısı, toplum baskısı,.. vs vs..
Baksanıza erkek için ne kolay. Kadın hamileyim diyor erkek sabah seviniyor akşam istemiyorum diyor.

Bekarım belki bazılarınıza göre anlamam bu işlerden ama sorarım size hangi kadın güle oynaya evladına kıyar?
Bir annenin bebeğinden vazgeçmesi eminim çok zordur. Fakat bir erkek bebeğini kucağına almadan anlamıyor baba olduğunu.
Yani demek istediğim kadının yaşadığı tramvayı onlar yaşamıyorlar. Gerçi kadını anlamak için kadın olmakta yetmiyor yaa...
Kafam karıştı vallaa.. Allah konu sahibine ferahlık versin. Ben birazdan kapatacağım pc.yi ve hayatıma devam edeceğim.
O kendi derdiyle başbaşa kalacak. Sadece dua edebilirim ki Allah darlıklarını feraha çıkarırı inşallah.

Son düzenleme:
bi de dayak yiyen kadın,aşağılanan kadın,bilmem kaç kez kocam dediği psilik tarafından tecavüze uğrayan kadın,boşanacağım dediği zamana ailesi kabul etmek istemeyen kadın,hamile kalıp evladına kıymak zorunda kalan kadın burada diğer kadınlar tarafından vicdan muhasebesine tutulan yine kadın..konu sahibi bi burada paylaştı derdini burayı bile dar ettik ona kaçtı gitti ya.

adamın hiç suçu yok,ben bebeği istemiyorum aldır diyen,karısına tecavüz eden,döven insana günah değil dimi,onun ahireti yok bi bu kadıncağızın ahireti düşünmesi lazım dimi.içim acıyo ya!

Simdi benide taslayacaksınız belkide ama ben yinede düsüncelerimi yazacağım.

İlk önce konunun uzmanlarından bilgi almak lazım. Yani bosanma resmen gerceklesmiş ama yinede geriye dönük dava açılamazmı? Hamile oldugumu yeni öğrendim tazminat ve nafaka istiyorum diye ? Eger böyle bir imkan varsa gül gibide bskarsin cocuguna.

Yoksa bile böyle bir imkan hicmi tanidigin akraban falan yok güvenebilecegin ?

Belki cok zor olacak bebeginle hayatin ama allahim kimseye tasiyamayacsgi yükü vermez bundan emin ol!

Hem ne biliyoruzki bu belkide bir sinav belkide rabbim senin nasil tevekkül ettigini görünce kendiliginden alacaktir o cani. Yada ne bileyim dogum aninda senin canini alacaktir belkide bebegine kiymadiginda günahlarina kefaret olacaktir. Hersey mümkün rabbimin isine akil ermez.

Ve en en en kötü ihtimal dogur ve yetiştirmeye ver. Ne onun canına kıymıs olursun nede ahiretini çöpeatarsın. İlerde durumun düzelinxe alırsın tabı bunun bir prosedürü vardır ama....

Demem o ki üc günlük dünya icin sonsuz ahiretini yakma kendi elinle. Hazreti meryemi düsün o bide bakireydi...

Sabıyormusunkı o cana kıyınca rahata ereceksin? Vijdanin bi yandan günahin bi yandan belirsizlik bi yandan yakar kavurur seni. Iyi düsün karar ver burasi imtihan yurdu sadece bir gecis salonu ebediyete...

Burda kimsenin taşlandığı falan yok,bu konuya yazan herkes son derece medeni insanlar...
Tartışmanın çıkmasının sebebi konuyu açan arkadaşımıza kürtaj düşündüğü için insan değilsin diyecek kadar hakarete varan konuşmalar yapılması,burda bi kadın dramı var ve çözüm arıyor fikir alıyor,çaresiz ,şartları uygunsuz oldugu için hepimiz düşüncemizi söyledik.Ahirete yatırım yapcak diye çocugu yetiştirme yurduna mı versin? Burda yakın bir ilçede yetiştirme yurdu oldugunu,burdaki çocukların çevredeki erkekler ve esnaf tarafından bı cep telefonu ıkı kıyafet karşılığı bu çaresiz cocuklardan yararlandıklarını (fuhuş )bılıyormusun?Kendi günaha girmesin diye günahkar bir çocuk mu dünyaya getirsin? Ben anne olmadım henüz ve çok üzüldüm bu arkadaşa ,Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

Neresinden tutsanız elinizde kalan bir durum :KK43:(

Nasıl üzüldüm akşam akşam yerle bir olan moralime tuz biber oldu resmen...

Hayvan herif ! Şeref yoksunu desen az kalır bu adama..Agız dolusu küfürü hak ediyor pissssslik !

Çocuk konusuna gelince umarım düşük yapıyorsundur..Böylesine zor bir karar için sana ne aldır ne de aldırma diyebilirim...O sebeble Rabb'im gönlünden ne geçiyorsa onu sana versin diyorum..

ALLAH yardımcın olsun

burda beni ve fikirlerimi yargılayan arkadaşlar inanın hiçbiri umrumda bile değil. Bir doğru var bende onu savunuyorum. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış bu da umrumda değil. Arkadaşa aldır da kurtul deyip o çocuğun günahına giremem bu arkadaşın günahına da ortak olamam

bak arkadaşım bize adresini yaz varsa hesap numaranı yaz yardım kuruluşlarından ve bizlerden yardım alabilirsin yiyecek içeçek para her türlü yardım
yeterki o cana kıyma

Eşinin zulmü yüzünden boşanmış, eşi tarafından tecavüze uğramış, hiçkimse tarafından sahip çıkılmayan bir kadını, kürtaj olmak istiyor diye cani, katil, vahşi ilan etmeden iki kere düşünün.
Bir düşünün bakalım, para yok, arkası yok, dönerse elinde öleceği bir eski eş varken, üstelik eski eş bebeği istemezken bir kadın ne yapmalı?
Sizler bu kadına sahip çıkacak mısınız?

Benim bildiğim 4 haftalık hamile bi bayanın bebeğini aldırmasının yasak olduğu ..
Bence aldırmayın .. yazık günah o bebişşe ..
Düşünsene minik minik elleri ayaklarıı , o mükemmel cennet kokusu bürünmüş küçücük bedeni ..
Gözleri yumuk yumuk masumca , yardıma muhtaç , öyle temizz öyle saff sana bakıyor ..

önce sana şunu sorayım kürtaj nedir nasıl bir vahşettir biliyormusun
sen nasıl bir insan olucan da karnındaki o masum bebeğin rast gele neresi gelirse parçalayarak almalarına izin vericen
BU CİNAYETİN EN VAHİMİ
canlı canlı bir bebeği parçalayıp alıcaklar ve sen de buna göz yumucaksan sen de benim için insanlıktan nasibini alamamışsın
bunun hesabını nasıl vericen ya
kocasından ayrı olup tek çocuk büyütecek olan sen değilsin o kadınların canı yokmu
sırf kendi rahatın için masum bir bebeğin günahına giricen
sonunda pişman olucağın bir şeyi sakın ama sakın yapma!

O zaman konu sahibesinin masraflarını neden üstlenmiyorsun ? :KK14:

Madem bu bir cinayet durdur hadi..

Bu dogması muhtemel olan çocuğun bütün masraflarını karşılama garantisi ver madem.... o insanlıktan nasibini alamamış SEN AL NASİBİNİ !

Göster kk'ya nasipli insan nasıl olurmuş..

Ne dersin ?:KK34:

Son düzenleme:
burda beni ve fikirlerimi yargılayan arkadaşlar inanın hiçbiri umrumda bile değil. Bir doğru var bende onu savunuyorum. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış bu da umrumda değil. Arkadaşa aldır da kurtul deyip o çocuğun günahına giremem bu arkadaşın günahına da ortak olamam

bak arkadaşım bize adresini yaz varsa hesap numaranı yaz yardım kuruluşlarından ve bizlerden yardım alabilirsin yiyecek içeçek para her türlü yardım
yeterki o cana kıyma

Heee zaten yardım kuruşluları da arkadasın kapısında kuyruk oluştuyordu sen bize hesap numaranı ver biz sana yardıma koşalım deyü:KK9::KK9::KK9:

Şaka mısın kuzum sen ?

Hadi sen,ben,ayşe Fatma bu olay için şimdilik bu kadına yardım etti...Eeee gerisi ? bugün yarın zaten unutursun :))

Zaten tecavüz hasebiyle doğan bebekleri devlet verin biz büyütelim diyor de mi :)) Al sana çözüm :KK37: (artık nasıl bir çözümse)

Burada hiçbir aklı selim kadın kürtjajı desteklemez hanımefendi..Ama konu sahibesinin hayatına dön bir bak..

Ve sonra kendini onun yerine koy...

Son düzenleme:
.Ahirete yatırım yapcak diye çocugu yetiştirme yurduna mı versin?

Konudan sapiyoruz ama yazamadan edemiycem.

Ahireti ne kadar basite indirgiyorsunuz ahirete yatirim yapacak diye diyerek... Bu dünyada varligimizin amaci ne? Hepimizin amaci güzel bir ahiret hayati degil mi ? Öyle olmasa herkes haram günah demeden herseyi yapsin olurmu öyle. Biraz zora gelince birak günahi ahireti diyoruz ama kücücük bir sevap isleyince nasilda seviniyoruz ahirette karsiligini alacagiz diye..

Insan ne tuhaf bir mahluk...

Konu sahibine cok üzüldüm umarim uygun bir cikis yolu gösterir rabbim dua edicem onun icin. Bu arafa kocasina ne desem az. Allah bildigi gibi yapsin!!

kuzenımın 3 bucuk sene cocogu olmadı tedavı gordu vs senede bır adet oluyordu kocasıyla sorunları vardı bıraktı aylesının yanına geldı 3 bucuk ay sonra ogrendıkı tesadufen 5 bucuk ayık hamıleymıs geldıgınde 2 bucuk ylık hamıleymıs megerse sımdı esıne dondu esı cok degıstı araları duzeldı hersey kader kısmet aslında herseyde bı hayır vardır allah yardımcınız olsun

Konu amacından iyice çıkmış, konu sahibesi derdine üzülüp çıkış yolu ararken, birde burdaki suçlamalara üzülecek, zaten konuyu açtığına da bin pişman olmuştur, bebeği aldırma Allah bir kapı açar demek yerine vahşiiii, caniii, katilll denmiş, empati yeteneğimiz ne kadar gelişmiş, tanımadığımız bir kadının çektiklerine teselli olmak, bir yol göstermek için ne kadar saygılı yorumlar yapmışız.
Saygılı ve kuvvetli empatileriniz sebebiyle pek kiblenmişsiniz.
Değerlendirecek miyim? Evet, kiblere bakmak boynumun borcu.

Konu sahibesi kardeşim, Allah yar ve yardımcın olsun, Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin, seni anlayıp yardımcı olamadığımız, kırdığımız için özür dilerim.
Daha fazla incinmenize gönlüm razı gelmediğinden konunuzu kapatıyorum.

X