Boşanma / Öncesi ve Sonrası ..

Cizirti

Hala muhterem , pek muhterem
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
6.028
11.420
Merhaba, biraz iç dökmek istiyorum sadece ...

Geçen hafta 9 senedir beraber olduğum eşimden boşandım. Boşanma talebi benden geldi ama ilk dillendiren eşim oldu.
Her tartışmada dediği gibi "boşan o zaman" dedi, ben de bu sefer tamam dedim. Hızlı gelişti. Ev tutup taşındım ve davayı açtık.
1 hafta içinde oldu hepsi.

Her neyse..
Bu sürecin bu kadar yorucu, yıpratıcı, zorlayıcı olduğunu tahmin edemedim.. Elbette her ayrılık sancılıdır ama ben çok yoruldum.
En çok yoran tabi ki eski eşim oldu.. Kabullenemiyor ayrılığı. Ben çok netim. Sevgim bitti. Yeterli bir sebep bana göre. Ama nedense bu kimse için yeterli bir sebep değil.. Ailem hariç kimseyi ikna edemedim, edemiyorum. Hayır, neden ikna etmeye çalıştığımı da anlamıyorum ve en çok kendime kızıyorum. Çok fazla ortak çevremiz var eski eşimle. Bütün dostlarımız ortalığa düştü.. Herkes bizi barıştırmaya çalıştı. Herkes işin içine girdi. Herkesin bir yorumu var. Bu kadar anormal bir durum mu ayrılmak ?

Erkeklerden ayrılmak neden bu kadar zor ? Neden ayrılığı terk edilmeyi kabullenemiyorlar ? Neden efendi efendi yollarına gitmiyorlar. Ben medenice yürütmek istiyorum bu süreci. Eşim dışardan "saygın" olarak bilinen, yaşadığımız yerde ismi bilinen biri. Ama bazen leş gibi konuşuyor benimle.. Engellemek istemiyorum, daha çok çıldıracak diye korkuyorum. Evimi adresimi biliyor, hediye alıp kapıma geldi boşanma sürecinde. Beni takip ediyor, neden çevrimiçi oluyorsun diyor.. Bu ne kadar sürecek, tavrım net ama daha neler yapabilirim bilmiyorum. Benzer süreçlerden geçen hanımlar yorumlarınıza ihtiyacım var.. Sevgiler, güzellikler..

Ah Muhterem ya.
Senin nickini çok görürdüm kanım çok ısınmıştı sana. Ne yalan söyleyeyim ben bile buradan çok çok çok iyi bir evliliğin var sanmıştım.
O konuna da yazmıştım. Çok şaşırdım diye.
Allah yardımcın olsun karşına güzel insanlar çıksın her daim.
Konuna gelirsek yeni ev değiştirmişsin aslında direkt şehir falan değiştirsen nasıl olurdu ?
Bir de hatırladığım kadarıyla çocuk yok.
Eski eşinle görüşmeni gerektirecek bir durum yok. Engellesen ne olur en fazla ?
Ya da hiç tepki verme. Görüldü bile atma. Sıfır kontak yap. Senden reaksiyon alamayınca zamanla keser diye düşünüyorum.

Resmi olarak bosandiniz mi şu an..Boşandiysaniz olan oldu kimseyi artık umursamayın..Bende böyle kimse fazla konuşmasin diye kimseye belli etmeden 1 ay içerisinde boşandim,Annem biliyordu o da destekçim arkadaşlara falan boşandıktan sonra söyledim

Ah Muhterem ya.
Senin nickini çok görürdüm kanım çok ısınmıştı sana. Ne yalan söyleyeyim ben bile buradan çok çok çok iyi bir evliliğin var sanmıştım.
O konuna da yazmıştım. Çok şaşırdım diye.
Allah yardımcın olsun karşına güzel insanlar çıksın her daim.
Konuna gelirsek yeni ev değiştirmişsin aslında direkt şehir falan değiştirsen nasıl olurdu ?
Bir de hatırladığım kadarıyla çocuk yok.
Eski eşinle görüşmeni gerektirecek bir durum yok. Engellesen ne olur en fazla ?
Ya da hiç tepki verme. Görüldü bile atma. Sıfır kontak yap. Senden reaksiyon alamayınca zamanla keser diye düşünüyorum.

Teşekkür ediyorum arkadaşım,var olasın. Evet daha önce de yazışmıştık seninle.
Şehri hemen değişitemiyorum tayin hakkım sanırım mayısta olacak, bunu bekliyorum.
Güvenlik nedeniyle tayin hakkı var ama benim elimde darp raporu vs yok.
Ona cevap vermediğim taktirde arkadaşlarıma aileme sarıyor ve paranoyalara başlıyor.
Ben de korkuyorum açıkçası. Her şeyi yapabilecek potansiyeli var.
Net, soğuk kısa bir şekilde cevap veriyorum mesajlarına

Resmi olarak bosandiniz mi şu an..Boşandiysaniz olan oldu kimseyi artık umursamayın..Bende böyle kimse fazla konuşmasin diye kimseye belli etmeden 1 ay içerisinde boşandim,Annem biliyordu o da destekçim arkadaşlara falan boşandıktan sonra söyledim

Resmi olarak boşandık ama gerekçeli karara imza atmadık. Kendisi şehir dışına çıktı. Bu kararı sadece benim imzalamam yeterli değil diye biliyorum. Size de sorayım, imzalamazsa sıkıntı yaşar mıyım ? Dava düşer mi ? İmzalamıyorum inat değil mi diyebilir....

Şehri hemen değişitemiyorum tayin hakkım sanırım mayısta olacak, bunu bekliyorum.
Ona cevap vermediğim taktirde arkadaşlarıma aileme sarıyor ve paranoyalara başlıyor.

Resmi olarak boşandık ama gerekçeli karara imza atmadık. Kendisi şehir dışına çıktı. Bu kararı sadece benim imzalamam yeterli değil diye biliyorum. Size de sorayım, imzalamazsa sıkıntı yaşar mıyım ? Dava düşer mi ? İmzalamıyorum inat değil mi diyebilir....
Biz istinaf süreci istemiyoruz diyip mahkeme sonrası direk imzaladık 1 ay içerisinde de karar kesinleşti..2 taraf imzalamali diye düşünüyorum...O yüzden bu süreçte terslemeyin...Benimki boşandıktan 4 ay sonra çiçek gönderdi barışalım falan diye kararlı olduğumu anlayınca sesi kesildi..1 dener 2 dener pes eder

Düşündüğümden daha tehlikeli bir herif o zaman.
Bir laf vardır ite dalaşmadan çalıyı dolan diye.
Özür dilerim bu lafı kullandığım için ama durum bu maalesef. :KK43:
Üzerine sıçratmamaya çalış. Seni sinirlendirmeye mi çalışıyor mesajlarla ?

Düşündüğümden daha tehlikeli bir herif o zaman.
Bir laf vardır ite dalaşmadan çalıyı dolan diye.
Özür dilerim bu lafı kullandığım için ama durum bu maalesef. :KK43:
Üzerine sıçratmamaya çalış. Seni sinirlendirmeye mi çalışıyor mesajlarla ?

Evet. Mesajla sakin sakin konuşuyor ama arayıp hakaret ediyor. Gerçi mahkemeden beri duruldu ama tehlikelidir, pislikleşebilir. Bu yüzden boşanmaya geç cesaret edebildim.

hem adam herşeyi yapabilecek bir tip
hem de arkdaşlarınız neden boşandınız diyor -bir de çocuk yok çalışıyorsunuz filan ona rağmen ikna olmuyorlar
nasıl bir arkadaş ortamınız var yavv öyle?

hani kök ailem karalar bağladı deseniz ona diycem eyvallah, aile geleneksel tutucu vs. oalbilir ailemizi seçemiyoruz ama mesafe koyabilir ya da idare edebiliriz

ama sizinkiler çevre
neden nasıl böyle bir çevreniz var ki?

Biz istinaf süreci istemiyoruz diyip mahkeme sonrası direk imzaladık 1 ay içerisinde de karar kesinleşti..2 taraf imzalamali diye düşünüyorum...O yüzden bu süreçte terslemeyin...Benimki boşandıktan 4 ay sonra çiçek gönderdi barışalım falan diye kararlı olduğumu anlayınca sesi kesildi..1 dener 2 dener pes eder

Ben de terslemek istemiyorum ama susmuyor =)
Benimki de minyatür zeytin ağacı göndermişti .
Biz de mahkeme günü sorduk ama haftaya gelin dediler biraz da tersledi mübaşir, darlamayın diyerek.
Eski eşim şehir dışına gitti 1 ay sonra gelecek, sorun olur mu acaba geç imzalasa ?

Evet. Mesajla sakin sakin konuşuyor ama arayıp hakaret ediyor. Gerçi mahkemeden beri duruldu ama tehlikelidir, pislikleşebilir. Bu yüzden boşanmaya geç cesaret edebildim.
Kız bu hem tehlikeli hem sinsi.
Arayıp hakaret ettiğine göre mesajların kanıt olacağının da pek farkında ! 😵

hem adam herşeyi yapabilecek bir tip
hem de arkdaşlarınız neden boşandınız diyor -bir de çocuk yok çalışıyorsunuz filan ona rağmen ikna olmuyorlar
nasıl bir arkadaş ortamınız var yavv öyle?

hani kök ailem karalar bağladı deseniz ona diycem eyvallah, aile geleneksel tutucu vs. oalbilir ailemizi seçemiyoruz ama mesafe koyabilir ya da idare edebiliriz

ama sizinkiler çevre
neden nasıl böyle bir çevreniz var ki?

İstanbul'da yaşıyorduk, ordaki çevremiz böyle değil. Hepsi anlıyor.
Şu an Diyarbakır'dayız. Burdaki çevremiz daha çok öğretmen kesimi. Meslek arkadaşları yani.
Çoğu buralı. Okuyan, yazan çizen tayfa dahil hepsi "bunun için boşanılmaz" kafasında.
Eşim dışarıya çok güzel pazarlar kendini.
Hitabeti iyidir, ikna kabiliyeti yüksektir. Ben yaşadıklarıma ikna edemiyorum kimseyi.
Hoş, çok da gereksiz bir çabaymış bu.
Ben mesafe ayarlayamadım, suç benim.
Oysa kime nesi ? Ben yaşadım ben boşuyorum bu kadar.

Tabi ki. Ses kaydı alıyorum dediğimde susmuştu. Twitter alemine rezil ederim itibarın 2 paralık olur dedim de duruldu. Çok fena çook.. Aklıyla oynar insanın.
Dışarıya pek iyi imajı çiziyordur tabi.
Böyle oluyor bu tipler. Çevreninde , " niye boşandınız ?! " triplerine girmesinin sebebi budur.
Aman diyeyim kendine dikkat et. Mayıs'a şurada ne kaldı zaten.

Merhaba, biraz iç dökmek istiyorum sadece ...

Geçen hafta 9 senedir beraber olduğum eşimden boşandım. Boşanma talebi benden geldi ama ilk dillendiren eşim oldu.
Her tartışmada dediği gibi "boşan o zaman" dedi, ben de bu sefer tamam dedim. Hızlı gelişti. Ev tutup taşındım ve davayı açtık.
1 hafta içinde oldu hepsi.

Her neyse..
Bu sürecin bu kadar yorucu, yıpratıcı, zorlayıcı olduğunu tahmin edemedim.. Elbette her ayrılık sancılıdır ama ben çok yoruldum.
En çok yoran tabi ki eski eşim oldu.. Kabullenemiyor ayrılığı. Ben çok netim. Sevgim bitti. Yeterli bir sebep bana göre. Ama nedense bu kimse için yeterli bir sebep değil.. Ailem hariç kimseyi ikna edemedim, edemiyorum. Hayır, neden ikna etmeye çalıştığımı da anlamıyorum ve en çok kendime kızıyorum. Çok fazla ortak çevremiz var eski eşimle. Bütün dostlarımız ortalığa düştü.. Herkes bizi barıştırmaya çalıştı. Herkes işin içine girdi. Herkesin bir yorumu var. Bu kadar anormal bir durum mu ayrılmak ?

Erkeklerden ayrılmak neden bu kadar zor ? Neden ayrılığı terk edilmeyi kabullenemiyorlar ? Neden efendi efendi yollarına gitmiyorlar. Ben medenice yürütmek istiyorum bu süreci. Eşim dışardan "saygın" olarak bilinen, yaşadığımız yerde ismi bilinen biri. Ama bazen leş gibi konuşuyor benimle.. Engellemek istemiyorum, daha çok çıldıracak diye korkuyorum. Evimi adresimi biliyor, hediye alıp kapıma geldi boşanma sürecinde. Beni takip ediyor, neden çevrimiçi oluyorsun diyor.. Bu ne kadar sürecek, tavrım net ama daha neler yapabilirim bilmiyorum. Benzer süreçlerden geçen hanımlar yorumlarınıza ihtiyacım var.. Sevgiler, güzellikler..
Engelleyin gitsin, merak etmeyin bi b.k yiyemez, uzaklaştırma alırsınız. Net hamleler yapmadıkça böyle devam eder, üstünüze gelir durur. Kaybedeceği çok şeyi var onun. Malesef medeniyetin pek karşılığı yok bu krolarda, azcık cartlak olacaksınız, sizi tanıyacak.

Dışarıya pek iyi imajı çiziyordur tabi.
Böyle oluyor bu tipler. Çevreninde , " niye boşandınız ?! " triplerine girmesinin sebebi budur.
Aman diyeyim kendine dikkat et. Mayıs'a şurada ne kaldı zaten.

Ağzı müthiş laf yapar. Çok da girişkendir sosyaldir. Bütün arkadaşlarımı etkiledi, herkes bana "acele ettin" diyor.
Ailem iyi gözlemledi, onlar çok sevindi ayrıldığımız için.

Ağzı müthiş laf yapar. Çok da girişkendir sosyaldir. Bütün arkadaşlarımı etkiledi, herkes bana "acele ettin" diyor.
Ailem iyi gözlemledi, onlar çok sevindi ayrıldığımız için.
Kime nesi ya,sizden iyi kim bilebilir ki yaşanılanları,çocuk yok anladığım kadarıyla öyle olunca iş daha kolay oluyor bu arada bende Diyarbakır'da yım yakınsak buyrun kahveye 🤭

Kime nesi ya,sizden iyi kim bilebilir ki yaşanılanları,çocuk yok anladığım kadarıyla öyle olunca iş daha kolay oluyor bu arada bende Diyarbakır'da yım yakınsak buyrun kahveye 🤭

Çocuk yok , sizin vardı sanırım doğru mu hatırlıyorum bilemedim.
Diyarbakır memleketimden sonra en sevdiğim şehir .
Yakınızdır diye düşünüyorum, size mesaj atarım =)
Neden olmasın.. içer kahvemizi eski kocalarımızı gömeriz =)

Çocuk yok , sizin vardı sanırım doğru mu hatırlıyorum bilemedim.
Diyarbakır memleketimden sonra en sevdiğim şehir .
Yakınızdır diye düşünüyorum, size mesaj atarım =)
Neden olmasın.. içer kahvemizi eski kocalarımızı gömeriz =)
Evet 2 oğlum var,o yüzden arada muhattap olmak zorunda kalıyorum siz karar kesinleştikten sonra tamamen kurtulursunuz

X