Kayınvalide ile Artık Görüşmeme Kararım

Merhabalar sevgili hanımlar, hayırlı Ramazanlar.

Eşimle 6 senedir güzel bir evliliğimiz vardı fakat anlaşamadığımız bazı şeyler nedeniyle boşanma kararı almıştım. Polonya'da yaşıyorduk ve ben izmire aile evine geldim.
4 ay kadar burada kaldım ve 4 ay boyunca eşim ayrılmak istemediğini, aramızdaki anlaşmazlık/iletişim problemlerini düzeltebileceğimizi gerekirse terapiste gidebileceğimizi söyleyip 1 şans daha istedi. Birbirimizi sevdiğimiz için ve eşim çok hevesli olduğu için daha iyi yapmak için bazı şeyleri, 1 şans daha verelim dedik, boşanmadık, terapi desteği almaktayız.

Eşimin ailesi de izmirde, onlar ile hep nötr bir ilişkim vardı, kendimi aileden hissedemedim, biraz cahiller ve ortak sohbetimiz pek yok. Anne-baba boşanmış, annesi 3 oğluna çok düşkün ve onları kiskanan bir kadın. Eşim de söyler bunu, kendi yorumum değil. Eşim zamanında evi maddi-manevi çekip çeviren kişiymiş, o sebeple annesi biz evlenirken çok problem çıkardı kıskançlıktan, evin büyük oğlundan kopacağından.

Benim esas sorunum, bu 4 aylik boşanma sürecimiz boyunca, ben de travmatik bir süreçten geçerken, eşimin ailesinin beni 1 kere bile arayıp sormaması, kızım sen nasılsın dememeleri, yuvamız dağılırken aile büyükleri olarak araya girip hiçbir çaba göstermemeleri, arabuluculuk veya kızım emin mısın bir daha düşün vb. dememeleri.
Benim annem eşim ile devamlı iletişim halindeydi bu süreçte. Üstelik hatalı olan taraf yani iletişim problemleri olan kişi eşim olmasına rağmen, eşimin beni üzmesine rağmen. Eşime hep destek oldu, aramızı düzeltmek için beni ikna etmeye çalıştı annem bir aile büyüğü olarak. Ve annem babam desteği sayesinde ben eşime 1 şans daha verdim.

Onun annesi/ ailesi ise beni sildi resmen. Onlara bugüne dek bir hatam yanlışım olmadı, evliliğimde de eşime olmadı.
Yuvam dağılırken bir çaba göstermemelerine, kabul edip kenara çekilip, seyirci gibi izlemelerine hala inanamıyorum.

Annesiyle yüzleştim 2 gün önce, anlattım bu düşüncelerimi, dedimki sadece eşim değil ben de travmatik bir süreçten geçtim, neden beni sildiniz, 1 kere bile sormadınız? Eşimin bacağında bir rahatsızlık vardı, hafif topallamasına sebep oluyordu bazen, ama sıkıntılı değildi, işine gider gelir günlük yürüsünü yapar markete gider vs, hiçbir problem yaratmıyordu hayatında. Eşimin annesi bana "sen oğlumu polonyada yalnız bıraktın, bacağında problem vardı, oğlum öyle orada yalnız kaldı, senin annen oğlumla iletişime geçti çünkü sen yalnız bırakılmadın polonyada" diyerek kendini savundu. Bırakın mahcubiyeti, bana kinlenmiş, bana saldırıyor gibiydi. Yani boşanma kararı verdik, mecburen oradan ayrılıp aile yanına geldim, keyfimden bırakmadım eşimi.

Sadece oğlunu düşünüyor, asla beni umursamıyor, oğlumun hataları olmuş demiyor, bana saldırıyor....
Eşim 1 ay önce hastanede birkaç test yaptirmak için 2 gun yattı ve annemle ziyaretine gittik. Annesi de oradaydı ama yanimiza gelmedi, sadece eşim geldi.
Annem ve ben ziyarete gittik, kadın nasılsa boşanacak bunlar diye düşündü heralde, bir yanımıza bile gelmedi hanimefendi, annem ve ben hic bir hatamiz olmamasina rağmen, bize tavır koydu. 6 yıllık bir hatrimiz yokmus annemle, çok garibimize gitti ailecek.

Asla şunu demedi kızım sen de zor bi süreçten geçtin, biz düşüncesizlik ettik galiba.
Yuvam dağılırken seyirci gibi izlediler.. Eşime de demiski geçen süreçte "oğlum sen eskiden böyle değildin, bir kız seni istemiyorsa böyle peşinden koşmazdın" :KK70: Biz evliyiz 6 senedir, sanki ben el kızıyım.
O gün çok sert tartıştık annesiyle ve suan konuşmuyoruz küs gibiyiz. Hala da mahcup değil.

Artık izmirde yaşayacağız. Hanımlar, bana ne önerirsiniz, özellikle evli olan kişilerin fikrine çok ihtiyacım var...
Eşim annesi ile normal yakınlıkta, anneci degil ama annesini seviyor ve devamli iletişimdeler. Bana hak veriyor, annem kıskanç ve çirkef biri diyor, beni anlıyor. Birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı olsun diyor.
Ben bu kadından uzak durmak istiyorum. Tavrımı ve duruşumu tartışmada çok net koydum. Artık gidip gelmeyi pek düşünmüyorum. Çok nadiren bayram ziyaret vs eşimle olabilir.
Ne gitmek ne evime gelmesini istiyorum... Çok kıskanç, fesat, oğlunu paylaşamayan, boşanma kararımızdan mutlu bile olduğunu düşünüyorum ben artık, kötü ve travmatik günümde gerçek yüzünü her zamankinden daha net gördüm, böyle bir insanla nasıl biraraya gelirim artık bilemiyorum.
6 yıllık evlilikte tecrübelerimi söyliyim eşimin ailesi çok bencil sadece kendini düşünüyor oğlunu da değil oğlu mutsuz muş umru değil dünya ben tüp bebek sorunu yaşadım kimse de sen de sıkıntı yaşadın deyip ne alttan aldı ne idare etti hep bencil egoist ler.... O yüzden ben eşimden de ailesinden de beklentim yok sıfıra indirip sadece kendime odaklanmaya karar verdim.... Görüşsem de yaptıklarımı söyliyim....
Hiç bir mızmızlanmalarını dinlemiyorum... (kurban psk.)
Hiç bir şekilde hayatımı ilgili bir şey anlatmıyorum ketum oldum artık....
Kendi aileme de anlattım toxic insanları idare et dedikleri için onlara da sorun anlatmıyorum....
Evliliğimiz boyunca 500 kere tartışdıysak bunun 20 tanesini.... Ailem bildiyse 5 tanesini onlar bildi ama kendi ailem idare et dediği için onun ailesi de ki bütün sıkıntı hep el ailesi yüzünden çıktı sürekli beni suçladığı için zamanında sınır da çizdim yumuşak çizdim olmadı...
Ara ara söyledim olmadı....
Ben onlar gibi bencil eleştirel baskıcı kibirli kendi beğenmiş insanlarla anlaşamayacapımı kabul ettim....
Beklentimi 0 yaptım benim için görüşsek de ömür boyu değerleri yok....
Görüşüyorum ayda 1 ama laf olsun diye öyle..... Ne bir şey anlatıyorum ne ağzımdan laf almaya çalışsa da konuyu değiştiriyorum....
Sadece kavgadan Sudan öylesine bütün ailesiyle sosyal medya ve yüz yüze görüşmelerimi sınırlandırdım.... Abileri ile yılda 3 defa ancak
Kendileriyle de 2 ayda 1 ancak bayramlar ve hastalık gibi durumlar dışında sohbet de etmiyorum....
Herkesle mesafemi korudum terapi aldım... Eşimle bile eşimin ailesi ile igli konular sınırlandırdım....
Sadece kendime odaklandım ve sadece kendi hayatımı yaşıyorum eşimle bile mesafeliyim....
Ailede ki herkesin kişiliğini huyunu ve manüpülasyon larınu kendimi ruhsal olarak dengeye koydum...
Kendimi de çok iyi tanıyorum terapi sayesinde her türlü ruhsal olarak güçlendim ve hayatıma devam edicem...
Bu yıllarımı aldı bu ama zamanla çöze çöze bir yola soktum.....

Böyle şeyleri dert etmeyin, sevmediğiniz eş ailesinin desteğinden ne olacak, o arabuluculuklar genelde kavgayla biter çünkü laf sokmadan duramaz kimse, uzak olmaları hayırlı olmuş siz eşinizle yolunuzu bulmuşsunuz doğru olan bu aslında
Söylediğiniz çok hoşuma gitti.
Sevmediğim insanların desteğini de neden bekliyorsam. İşte insan heralde belirli yakınlıkta olunca bir şeyler bekliyordum.

Bu bakış açısını kazanmaya çalışacağım, sevmiyorum artık bir beklentim de yok, ama artık ben de beklenti karşılamayacağım.

Eşimle 6 senedir güzel bir evliliğimiz vardı fakat anlaşamadığımız bazı şeyler nedeniyle boşanma kararı almıştım. Polonya'da yaşıyorduk ve ben izmire aile evine geldim.
4 ay kadar burada kaldım ve 4 ay boyunca eşim ayrılmak istemediğini, aramızdaki anlaşmazlık/iletişim problemlerini düzeltebileceğimizi gerekirse terapiste gidebileceğimizi söyleyip 1 şans daha istedi. Birbirimizi sevdiğimiz için ve eşim çok hevesli olduğu için daha iyi yapmak için bazı şeyleri, 1 şans daha verelim dedik, boşanmadık, terapi desteği almaktayız.

Eşimin ailesi de izmirde, onlar ile hep nötr bir ilişkim vardı, kendimi aileden hissedemedim, biraz cahiller ve ortak sohbetimiz pek yok. Anne-baba boşanmış, annesi 3 oğluna çok düşkün ve onları kiskanan bir kadın. Eşim de söyler bunu, kendi yorumum değil. Eşim zamanında evi maddi-manevi çekip çeviren kişiymiş, o sebeple annesi biz evlenirken çok problem çıkardı kıskançlıktan, evin büyük oğlundan kopacağından.

Benim esas sorunum, bu 4 aylik boşanma sürecimiz boyunca, ben de travmatik bir süreçten geçerken, eşimin ailesinin beni 1 kere bile arayıp sormaması, kızım sen nasılsın dememeleri, yuvamız dağılırken aile büyükleri olarak araya girip hiçbir çaba göstermemeleri, arabuluculuk veya kızım emin mısın bir daha düşün vb. dememeleri.
Benim annem eşim ile devamlı iletişim halindeydi bu süreçte. Üstelik hatalı olan taraf yani iletişim problemleri olan kişi eşim olmasına rağmen, eşimin beni üzmesine rağmen. Eşime hep destek oldu, aramızı düzeltmek için beni ikna etmeye çalıştı annem bir aile büyüğü olarak. Ve annem babam desteği sayesinde ben eşime 1 şans daha verdim.

Onun annesi/ ailesi ise beni sildi resmen. Onlara bugüne dek bir hatam yanlışım olmadı, evliliğimde de eşime olmadı.
Yuvam dağılırken bir çaba göstermemelerine, kabul edip kenara çekilip, seyirci gibi izlemelerine hala inanamıyorum.

Annesiyle yüzleştim 2 gün önce, anlattım bu düşüncelerimi, dedimki sadece eşim değil ben de travmatik bir süreçten geçtim, neden beni sildiniz, 1 kere bile sormadınız? Eşimin bacağında bir rahatsızlık vardı, hafif topallamasına sebep oluyordu bazen, ama sıkıntılı değildi, işine gider gelir günlük yürüsünü yapar markete gider vs, hiçbir problem yaratmıyordu hayatında. Eşimin annesi bana "sen oğlumu polonyada yalnız bıraktın, bacağında problem vardı, oğlum öyle orada yalnız kaldı, senin annen oğlumla iletişime geçti çünkü sen yalnız bırakılmadın polonyada" diyerek kendini savundu. Bırakın mahcubiyeti, bana kinlenmiş, bana saldırıyor gibiydi. Yani boşanma kararı verdik, mecburen oradan ayrılıp aile yanına geldim, keyfimden bırakmadım eşimi.

Sadece oğlunu düşünüyor, asla beni umursamıyor, oğlumun hataları olmuş demiyor, bana saldırıyor....
Eşim 1 ay önce hastanede birkaç test yaptirmak için 2 gun yattı ve annemle ziyaretine gittik. Annesi de oradaydı ama yanimiza gelmedi, sadece eşim geldi.
Annem ve ben ziyarete gittik, kadın nasılsa boşanacak bunlar diye düşündü heralde, bir yanımıza bile gelmedi hanimefendi, annem ve ben hic bir hatamiz olmamasina rağmen, bize tavır koydu. 6 yıllık bir hatrimiz yokmus annemle, çok garibimize gitti ailecek.

Asla şunu demedi kızım sen de zor bi süreçten geçtin, biz düşüncesizlik ettik galiba.
Yuvam dağılırken seyirci gibi izlediler.. Eşime de demiski geçen süreçte "oğlum sen eskiden böyle değildin, bir kız seni istemiyorsa böyle peşinden koşmazdın" :KK70: Biz evliyiz 6 senedir, sanki ben el kızıyım.
O gün çok sert tartıştık annesiyle ve suan konuşmuyoruz küs gibiyiz. Hala da mahcup değil.

Artık izmirde yaşayacağız. Hanımlar, bana ne önerirsiniz, özellikle evli olan kişilerin fikrine çok ihtiyacım var...
Eşim annesi ile normal yakınlıkta, anneci degil ama annesini seviyor ve devamli iletişimdeler. Bana hak veriyor, annem kıskanç ve çirkef biri diyor, beni anlıyor. Birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı olsun diyor.
Ben bu kadından uzak durmak istiyorum. Tavrımı ve duruşumu tartışmada çok net koydum. Artık gidip gelmeyi pek düşünmüyorum. Çok nadiren bayram ziyaret vs eşimle olabilir.
Ne gitmek ne evime gelmesini istiyorum... Çok kıskanç, fesat, oğlunu paylaşamayan, boşanma kararımızdan mutlu bile olduğunu düşünüyorum ben artık, kötü ve travmatik günümde gerçek yüzünü her zamankinden daha net gördüm, böyle bir insanla nasıl biraraya gelirim artık bilemiyorum.
Siz sanki eşinizi değil de sadece kayınvalidenizi en büyük sorun olarak görüyorsunuz evliliğinizde. Adam zaten sizin tarafınızda, kayın valide de sizden baya uzakta yaşıyor. Eee sorun ne o zaman? Sırf kaynananızla aranız iyi değil diye size hak veren kocanızı mı boşayacaksınız?

ikiyuzlu ol, esin anlamaz bile:) kadina tatli tatli lafi sokup kahkahayi patlat, bknz: Hürrem:)
Esin anlayışlı ve seni anlıyor diye bunu diyorum, okuzun teki olsa boşa geç ama anasi iste, atsan atilmazz, satsan alani cikmazz.
Keyfine bak, moralini bozma.
ahaha gerçekten güzel bir yöntem :)
Hem çok ciddiye almak çok düşünmek yerine biraz tiye almak, biraz gülüp geçmek belki de en güzel strateji.
hem benim kafam rahat olur, hem de o kudurur eminim :KK70:

Evet evet benim arkadaşım çok radikal bir karar almıştı.

Yanlış hatırlamıyorsam 15 sene oldu. 2.çocuğunun daha 40’ı çıkmamıştı.

Seneler içinde karı koca boşanma kararı aldılar,kayınvalide hemen gelin adayı buldu,eşler barıştı,yazlık ev aldılar,kayınvalide pişman oldu,bir sürü olay oldu;kadın gene de kayınvalidenin yüzüne bakmıyor.

Ben burada arkadaşıma hak veriyorum. Gerçekten o kadın arkadaşımı üzüyordu. 3 günlük dünyada hiç kimseyi kafaya takmaya değmez.

Sileceksin,kurtulacaksın.
aynen öyle, bazen art niyetli oluyorsa yakinimizdaki kişiler, silmekten uzak durmaktan başka bize iyi gelecek birsey yok malesef

Şu yazılarda birtane kinci fesat birini hissediyorum oda sensin.
Ayrıca kendi annesine çirkef diyen bi adamdan ne hayır gelir? Anneme saygı diyor ama kendinde saygı yok. Acaba annesinin yüzünede diyebilirmi çirkef diye?
Bu boşanmaya karar veripte eş ailesindem yalvarılma arayan yeni türüde asla anlayamıyorum. Şaka gibi.
Bencede görüşmeyin. Eşinizin annesine arkasından saydıklarınıda söyleyin kadına. Muhtemelen artık kendi sizinle görüşmek istemeyecektir.
Eşimin ailesinden zor günümde bir şeyler bekleyerek fesat olduğumu düşünüyorsanız, size diyecek ve sizi ikna edecek bir cümlem yok benim, dilediğinizi düşünmeye devam edin, iyi günler :)

Benim annemle abimin esi de bir zamanlar bir tartisma yasadi. Bizde problem gelindi ama herkes hemfikir. Abim de dahil. Ama cocuklari vardi yuvasini korumak istiyordu. Neyse… sonuc olarak cocuklari hicbir zaman annemden saklamadilar. Abim aldi sadece cocuklari getirdi. Bu yaklasik 1 seneden fazla bu sekilde devam etti. Yengem evize gelmedi. Biz de gitmedik. 1 yildan sonra bayramda koye yanimiza geldiler. Annem de, hepimiz de hicbir sey olmamis gibi samimi davrandik o zamandan beri de bir problem yasamadik. Yani diyecegim o ki esiniz annesiyle tabii ki gorusmeye devam edebilir. Ama sizin boyle bi zorunlulugunuz yok. Esinize bunu acik acik anlatin ki boyle bi beklentisi olmasin, evinize de davet etmesin. Akli basina gelirse yaklasmaya calisir zaten ama boyle bi karakterden ozur beklemeyin. Maksimumda yapacagi sey yavas yavas samimi davranmaya baslamak olur. Sizin yapmaniz gereken bir sey yok bu saatten sonra

Ben kv olsam bende karismam zirt pirt arayip
Koskoca insanlar kendi kararlarini versinler derim
Ama bir kereye mahsus gelinimi arar ne oldu ne bitti emin misin kizim diye sorarim
Elalem degil ki gelinim sonucta
Hic aramamasi hos olmamis elbette
Kvlerin cogu gelinlerine bayilmiyorlar zaten
Cok anlam yuklememek lazim
Merhaba merhaba yeterli

Benim annemle abimin esi de bir zamanlar bir tartisma yasadi. Bizde problem gelindi ama herkes hemfikir. Abim de dahil. Ama cocuklari vardi yuvasini korumak istiyordu. Neyse… sonuc olarak cocuklari hicbir zaman annemden saklamadilar. Abim aldi sadece cocuklari getirdi. Bu yaklasik 1 seneden fazla bu sekilde devam etti. Yengem evize gelmedi. Biz de gitmedik. 1 yildan sonra bayramda koye yanimiza geldiler. Annem de, hepimiz de hicbir sey olmamis gibi samimi davrandik o zamandan beri de bir problem yasamadik. Yani diyecegim o ki esiniz annesiyle tabii ki gorusmeye devam edebilir. Ama sizin boyle bi zorunlulugunuz yok. Esinize bunu acik acik anlatin ki boyle bi beklentisi olmasin, evinize de davet etmesin. Akli basina gelirse yaklasmaya calisir zaten ama boyle bi karakterden ozur beklemeyin. Maksimumda yapacagi sey yavas yavas samimi davranmaya baslamak olur. Sizin yapmaniz gereken bir sey yok bu saatten sonra
2 taraf ta birbirini sevmeyebilir ama saldırgan davranmak yerine daha yapici davransa sizdeki gibi daha ılıman bir iklim olabilir.
Anneniz ne kadar güzel ilimli davranmış gelini geldiğinde, ekstra problem çıkarmamış, tartışma olmamis gereksiz yere

Ben kv olsam bende karismam zirt pirt arayip
Koskoca insanlar kendi kararlarini versinler derim
Ama bir kereye mahsus gelinimi arar ne oldu ne bitti emin misin kizim diye sorarim
Elalem degil ki gelinim sonucta
Hic aramamasi hos olmamis elbette
Kvlerin cogu gelinlerine bayilmiyorlar zaten
Cok anlam yuklememek lazim
Merhaba merhaba yeterli
Dediğinize %100 katılıyorum, ben de zaten tek 1 kereye mahsus beklemiştim, dediğiniz gibi ben el kızı değilim yillardir bir münasebetimiz vardi.

Evet anlam yüklememek en iyisi olacak bundan sonra

2 taraf ta birbirini sevmeyebilir ama saldırgan davranmak yerine daha yapici davransa sizdeki gibi daha ılıman bir iklim olabilir.
Anneniz ne kadar güzel ilimli davranmış gelini geldiğinde, ekstra problem çıkarmamış, tartışma olmamis gereksiz yere
Denge yok ki bir taraf hep ılıman bir taraf hep sorunlu oluyor benim ailem hep ılıman davrandı öbür taraf hep yıkıcı davrandı artık ben hakkımı helal etmiyorum.... Kimsenin huyu kişiliği yaşam tarzı beni bağlamaz ama benim yuvamın içine girmek için sınırlarımızı zorladı bunu da unutmadım......... Ben affedici biri değilim hatadır deyip kimseye eyvallah edemem görüşürüm ama ömür boyu kırgınlığım bitmez hiç bir zaman da ilişkim yakın olamaz hep mesafeli ve hep uzak olur.....
Eltim soğuk diyordum ama haklıymış diğer eltim boşandı ve 4 tane psikaytr ilacı kullanıyor muş yazık...... yok ya hakkım haram olsun.....

Yani açıkçası bana büyük bir sorun gelmedi anlattığınız, sizin karşıda muhatap olmanız gereken kişi eşiniz. Ayrılık kararı aldığınızda da ikiniz arasında başka konularda da. Eşiniz gerekeni yapmış umursamış, peşinizden koşmuş diğerleri yapsa ne yapmasa ne.
Kayın aileler eşlerimiz varsa var yoksa yok öyle düşün. Burada büyük çoğunluğun kayınvalidesi gelini için ölüp bitmiyordur emin ol.
Keşke kayınvalidenize beni neden aramadın/sormadın diye sormasaymışsınız. Verdiği değeri görüp ona göre davranırdınız.
Bundan sonra eşiniz görmek isterse gitsin görsün siz gitmeyin görüşmeyin.

Söylediğiniz çok hoşuma gitti.
Sevmediğim insanların desteğini de neden bekliyorsam. İşte insan heralde belirli yakınlıkta olunca bir şeyler bekliyordum.

Bu bakış açısını kazanmaya çalışacağım, sevmiyorum artık bir beklentim de yok, ama artık ben de beklenti karşılamayacağım.
Aynen öyle sevmediğim insan dan yakınlık beklemiyorum da eleştirmesin yargılamasın diye bekliyor dum ama serhat yabancı kitabında bana zor eleştirel sizi küçümseyen değersiz hissettiren insanlardan onay takdir ve ilgi beklemeyin dedi ve yaşam tarzım oldu....

Yani açıkçası bana büyük bir sorun gelmedi anlattığınız, sizin karşıda muhatap olmanız gereken kişi eşiniz. Ayrılık kararı aldığınızda da ikiniz arasında başka konularda da. Eşiniz gerekeni yapmış umursamış, peşinizden koşmuş diğerleri yapsa ne yapmasa ne.
Kayın aileler eşlerimiz varsa var yoksa yok öyle düşün. Burada büyük çoğunluğun kayınvalidesi gelini için ölüp bitmiyordur emin ol.
Keşke kayınvalidenize beni neden aramadın/sormadın diye sormasaymışsınız. Verdiği değeri görüp ona göre davranırdınız.
Bundan sonra eşiniz görmek isterse gitsin görsün siz gitmeyin görüşmeyin.
Herkese ederi kadar değer ver seni aramıyorsa arama neden diye sorma...

Bana bu konuda esiniz neler anlatti diye sormak isterdim. Cünkü esiniz annesine anlatmistir sorunlariniz. Ve acik olalim: Oglum bana karim söyle kötü böyle kötü yalniz birakiyor felan dese bende baristirmak icin ugrasmam. Mutsuz ise niye sürdürsün ki. Aynisi sizin icin de gecerli. Belki de esiniz karismamasini söyledi. Tabi esiniz bosansa tekrar ailesine kalacakti o da bir faktördür, ama ailelerin ortaliga düsüp karismamasini da cok görmüyorum

Ben bakış açınıza saygı duyuyorum, siz böyle düşünebilirsiniz elbette, neden kızalım, saygı duyalım paylaşalım :)

Benim düşüncem oğlumun veya kızımın evliliği bitiyorsa, hadsizlik etmeden çok karışmadan sadece oğlum/kızımla gelinim/ damadımla bir konuşup kararınıza saygı duyarız karar sizin yaşayanlar sizsiniz, ama bir kere daha düşünün diyebilirim veya bunu geçtim, 2 taraf ta üzgün ve yıpranmış ise eğer, sizin için hayırlısı ne ise o olsun diye bir arar sorardım sadece.

Çok şey beklemedim inanın bir hatır niyetine aranmak sorulmak, tek kalemde silinmemek o kadar yıllık hatır için.

Ama yapacak bir şey yok artık olan oldu tabi.

Evet 4 ay uzun bir süre dediğiniz gibi bir arayıp hal hatır sorabilirdi.

Dediğinize %100 katılıyorum, ben de zaten tek 1 kereye mahsus beklemiştim, dediğiniz gibi ben el kızı değilim yillardir bir münasebetimiz vardi.
Evet anlam yüklememek en iyisi olacak bundan sonra
ahaha gerçekten güzel bir yöntem :)
Hem çok ciddiye almak çok düşünmek yerine biraz tiye almak, biraz gülüp geçmek belki de en güzel strateji.
hem benim kafam rahat olur, hem de o kudurur eminim :KK70:
Helal olsun böyle tatlı tatlı laf sokup gülen kadınlara hayranım😄😄

Kocan hatalı iken annen neden eşine destek oldu. Benim kızımı boşama diye elinden geleni yapmış sanki

X