Boşanma / Öncesi ve Sonrası ..

Yok artık pişkinliğe bak! Hem yuvasını kendi elleriyle dağıtmış hem hala ayak altında dolanıyor. Allah sabır versin. Bir de acılarını kendi çocuklarından çıkarmaları yok mu.. gerçekten insan değil bazı erkekler ya.
hiçbiri insan değil :) ben daha insan olanına denk gelemedim bir türlü.

Ben açıkçası adamı kullanıyorum. Ev alcak mesela bana. Çünkü boşanırken haklarımı tam olarak alamadım. İki tane çocuğum var el yiyeceğine ben yeyim diyorum. Duygusal hiç bir şey yok işim düşünce yardım ediyor.
nasıl yapıyorsunuz onu ya? ben daha çocuğuna üst baş aldırana kadar ağzımdan burnumdan getiriyor ve durumu da gayet iyi.

nasıl yapıyorsunuz onu ya? ben daha çocuğuna üst baş aldırana kadar ağzımdan burnumdan getiriyor ve durumu da gayet iyi.
Yok Allah var çocukları için herşeyi alıp satıyor. Eskiden de böyleydi. Bana maddi olarak çok destek oluyor. Başım ne zaman sıkışsa yardıma koşar. He evlenirse tabiki değişir bu ama kolay kolayda evlenmez gibi geliyor. Ev sahibim evi satacağım dedi. Bende biraz ağladım. Alacağım bu yıl dedi bakalım bekliyorum. Arabaya da krediyi kendim çekeceğim eski arabamın üzerine. Ben yardım ederim dedi. Belki hala umudu var onun için yapıyor bilmiyorum

O kadar haklısınız ki.
Kadınlar en büyük zararı en yakınlarindan görüyor. Ben de korkuyorum, herkes saçmalama diyor ama erkek cinsindeki bu ben kaybetmem beni terk edemez hırsı, sahip oldukları ataerkil guç onlara her cesareti veriyor. Teşekkür ederim 💙
Ah ben de benzer süreçlerdeyim hep diyorum ki “bana yaşatılan toplumsal bir sıkıntı, erkeğin egosunun şişirilip, terkedilmeyi kabullenememesi”.. ben de 6 ay önce tayin isteyerek şehir değiştirdim, anlaşmalı boşanmak istedim ama olmadı eşim çekişmeliye çevirerek beni döndürmek için elinden geleni yaptı, yapıyor. Benim de komşu(öğretmen) çevrem: biz de küfür, hakaret yiyoruz, abartmıyor musun diye tepki verdi ama herkesin kendi tercihi..ben kendimi o hayata layık görmedim, bastım çıktım..bir de o kadar profesyoneller ki itlik konusunda itinayla yapıyorlar alçak herifler..geçmişler olsun inşallah size, darısı başıma olsun inşallah

Yok Allah var çocukları için herşeyi alıp satıyor. Eskiden de böyleydi. Bana maddi olarak çok destek oluyor. Başım ne zaman sıkışsa yardıma koşar. He evlenirse tabiki değişir bu ama kolay kolayda evlenmez gibi geliyor. Ev sahibim evi satacağım dedi. Bende biraz ağladım. Alacağım bu yıl dedi bakalım bekliyorum. Arabaya da krediyi kendim çekeceğim eski arabamın üzerine. Ben yardım ederim dedi. Belki hala umudu var onun için yapıyor bilmiyorum
bence hala barışmak için uğraşıyor o yüzden yapıyor. benim eski eşim çocuğuna kıyafet alana kadar bir ton laf söylüyor. ay nefret geldi yemin ederim ya

Ah ben de benzer süreçlerdeyim hep diyorum ki “bana yaşatılan toplumsal bir sıkıntı, erkeğin egosunun şişirilip, terkedilmeyi kabullenememesi”.. ben de 6 ay önce tayin isteyerek şehir değiştirdim, anlaşmalı boşanmak istedim ama olmadı eşim çekişmeliye çevirerek beni döndürmek için elinden geleni yaptı, yapıyor. Benim de komşu(öğretmen) çevrem: biz de küfür, hakaret yiyoruz, abartmıyor musun diye tepki verdi ama herkesin kendi tercihi..ben kendimi o hayata layık görmedim, bastım çıktım..bir de o kadar profesyoneller ki itlik konusunda itinayla yapıyorlar alçak herifler..geçmişler olsun inşallah size, darısı başıma olsun inşallah

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza..
Zaten zor bir süreç. Dünyanın en medeni adamından bile boşansan hayatın altüst oluyor, dengen sarsılıyor.. Bir de çirkeflik yaparak daha da zorlaştırıyorlar. En azından şehir değiştirmişsiniz. Ben de 2 sokak öteye gidebildim. Diken üstündeyim her an yoluma çıkacak diye.. İnşallah kurtulursunuz. Allah iyilerle karşılaştırsın bundan böyle..

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza..
Zaten zor bir süreç. Dünyanın en medeni adamından bile boşansan hayatın altüst oluyor, dengen sarsılıyor.. Bir de çirkeflik yaparak daha da zorlaştırıyorlar. En azından şehir değiştirmişsiniz. Ben de 2 sokak öteye gidebildim. Diken üstündeyim her an yoluma çıkacak diye.. İnşallah kurtulursunuz. Allah iyilerle karşılaştırsın bundan böyle..
Ah yeni görebildim ben mesajınızı🙏 işte/evde o kadar yoğunum ki..bütün arkadaşlarım diyor “biz boşanmaya kalksak kim bilir bizimkiler neler yapar”..maalesef memlekette boşanmak çok sıkıntılı/zararlı bi iş..buna göğüs gerip, bu kararın arkasından sağlam çıkabilmek de ciddi mesele..en son eşimin eski arkadaşları devreye girmek istediler, ben heryerden engellemiştim uzaklaştırma kararının üstüne..onlar bizim yanımızda konuşun dediler(telefonla)..konuşmadan sonra diyorlar ki “hepimiz birleşip dövüp üzerine biz de engeli basacaktık, nasıl bir insanmış bu, sen nasıl dayanmışsın😵‍💫 anlatılır, anlaşılır bişey de değil yaşadıklarımız bilmeyen için ama gerçekten çekilir şey değil..ayrı kaldığım ilk günlerden beri dünya varmış diyorum..inşallah nihai kurtuluşumu da görürüm🙏 Allah size de kolaylık versin bi sebep versin de onu olabildiğine uzatsın sizden🙏🙏🙏

X