Boşanma sürecindeki arkadaşa haksızlık mı ediyorum

Para istemiyor. Ben gönlümce kırtasiye vs hediye olark destek oluyorum ama tavırları beni çok itiyor artık
hanımlar şöyle bi detay var ama bakın üstte alıntı yaptım, konu sahibinin yorumu
ha kimse kimseye zorla destek olmaz ama bana daha çok şey gibi geldi
ben kadıncağızı zor durumda olarak gördüm, kendimce azıcık destek olmak istedim ama
sonradan gördüklerim beni çok itti
gibi .
işte bu tarz toplara hiç ama hiç girmeyeceksin , nerden biliyorsun diye sormayın :KK53:
Konu sahibi de madem öyle dilenmesin kimseyi kadın silah zoruyla mı dinletmiş..

Zaten dert de o değil ki konu sahibi, kadını ilk mağdur görüp yakınlaşmış, sonra sosyal medyadan hamburgercide hamburger yediği hikayesini görünce vay sen misin bana mağdur edebiyatı yapan, abinin parasıyla hamburger mi yiyorsun diye nefes almadan buraya konu açmış.. Enteresan ama gerçek😂😂

Yani, anlatan birine Ali Rıza bey gibi suss daha fazla konuşma duymak istemiyorum diyemiyorsun ki.

Konu sahibi her mağdur gördüğüne bence de yanaşmasın, bazıları o rolü seviyor gerçekten hiç de kurtulmak istemiyorlar.

Her hafta sonu görüşüyorsanız illa birlikte para harcayacak bir şeyler de yapıyorsunuz o zaman nasıl davranıyor ??
Yani belki kadına bir yerden az da olsa para geliyordur, kocası eve nakit göndermiyor ama atıyorum kocasının kartı ondadır harcadıklarını kocası ödüyordur.
Yani insanların hayat hikayesini bilmiyorsun, içine sinmeyen şeylerde uzaklaşabilirsin çok görüşmezsin ama asalak vs gibi ağır ithamlarda bulunmamak lazım.

Sanane seni

Sanane be seni ne ilgilendirir bu durum millet üstüne düşmeyen herseye ne karışır olmuş bir de kadını sorguya çekmiş resmen!
Bence durum öyle değil,bu zihniyetteki biri hem bencil hem sorumsuz olur,en çok da arkadaşlarını kullanir ve mağdur ayağına yatıp drama kadını oynar,işte bu yüzden bence arkadaş olmaz böylesinden.Merhaba merhaba o kadar.Ben de öğrenince sogurdum bu tipten.

Sanane çocuğu var ve üstelik, yalnız çalışmak bu kadar da kolay bişey değil ve bunu sorgulamakta kimsenin haddine değil çok içinde kaldıysa bi menü ısmarlarız :/ kıskançlığında onaylanmak için bile burda konu açmışsınız sizin zaten işiniz gücünüz olsa bunları düşünmeye vaktiniz olmaz hanımefendi

Kadin bunalım yaşıyor olabilir.abisi bunalımdan çıkması için yardım ediyor olabilir.bu güzel birsey bana göre. Kardeş kardeşe destek çıkıyor.ne güzel.
Sizi ilgilendiren bir şey yok.ama size neden bu kadar yuklenildigini anlamadım ben .kadina kötü bir laf etmediyseniz.dedikodusunu yapmıyorsanız.arkadaslik etmek istemeyebilirsiniz.
Benim de çalışmadan yaşayan bir arkadaşım var.hicbir iş yapmıyor. Ailesinin parasını harcıyor.hani uğraşsa neyse.insan uğraşır ama yapamaz. Ona birsey diyemem.cunkj hayat bu Rabbim kkmseyi muhtac duruma getirmesin.Ve tum zamanını bilgisayar oyunlarıyla , film izleyerek geçiriyor.her buluştuğumuzda tek dinlediğim sevgilisiyle problemleri..kendi ayakları üzerinde durmanın derdinde değil de sevgilisi böyle yapmış söyle yapmış.. Bir kaç kez lütfen kendinle ilgili birseyler yap diye uyardım..cunku maddi durumu da iyi değil.. zavallı annesi çalışıyor da bu hanımefendi çalışmıyor.. simdi kıskanmış mi oluyorum.. Ona yardım etmek için yapabilecegi seyler onerdim..psikolojisi düzelsin diye.. cunku çalışmak insana iyi geliyor.ki psikolog da ilişkini bitirmesini çalışmasını söylemiş.ama en son konuştuğumuzda bir saat sevgili muhabbeti dinledim yine

Eğer sizinki de boyle bir rahatsızlıksa,yani size bir şey katmayan boş muhabbetlerin geçtiği bir arkadaslkksa görüşmeyin tabi.
Ama nezaketsizlik yaomayin kalbini kirmayin

Bir arkadaş edinmiştim parktan. Oğlumla kızı iyi anlasinca biz de numaralaştık. Birkac ay her haftasonu etkinlik yaptik. Bu arkadaşın eşi farklı sehirdeydi ve ailesine hiç para göndermiyordu. Nasıl geçiniyorsunuz dedim abim para gönderiyor dedi. Abisi icra müdürüymüş. Neden çalışmıyorsun dedim çocuğu bırakabilecek yer yok dedi. Ailenin yanina git boşan dedim farklı şehirde ailesi. Ailemle iyi anlaşamıyoruz dedi. Dedim abin faturalar sizin geciminiz vs yetebiliyor mu eşi laf etmiyor mu ? Ediyormuş ama bu onların sorunu dedi. Evleri kira değildi. Bu arkadaş da kafelerden vs surekli durum atıyor evinin alt katına burgerking açılmış bir haftada 3_4 kere gitmişler bunu durum yapıyor. Ya tabiki banane ama asalak gibi yaşayıp milletin hem parasını yeyip hem huzurunu bozup bozmayacagi zerre umrunda olmayan birisi benim arkadasim olamaz dedim sebepsiz görüşmüyorum arıyor mesajla dönüyorum falan. Şimdi de boşanma surecindeymis ama zerre destek olasım yok. Bu arada bosansa da ailesinin yanına gidip calismaz ya da gitmese bile calismaz.Bir tarafım da haksızlık ediyorsun diyor. Bilemiyorum böyle bir arkadasa tavriniz ne olurdu ?
Bende keserdim gorusmeyi. Yat kalk keyif yap baskasinin rizkiyla 👎

Ne kadar anlatsa da insanların hayatlarını bilemezsiniz ki ayrıca hayatta bazen yüzeysel ilişkiler kurmamız gerekiyor yani kadın calmamis cirpmamis çocukların da arkadaşlığı varmış hamburger yiyor kafeye gidiyor da arkadaşlığı kesmek bana aşırı geldi.

Bu para pul işleri karışık ya. Belki kadının babasının malı mülkü vardı hepsini oğlana verdiler o yüzden aylık para göndermesi aile içinde normal karşılanıyor. Belki oğlan evlendiriyorum diye abisinin düğünüydü altiniydi esyasiydi derken bir ev parası gitti kadına birsey vermediler. Bu kadar yargilayici olmamak gerekiyor bence.

Niye sorguya çekeyim kendisi söyledi eşi para gondermedigini. Ayrıca tabiki ilgilendirmez ama benim hayata bakisima uymadığı için görüşmeyi kesmeyi düşündüm
E tamam kes muhabbetini madem sana uygun değil. Ama burada bunun için konu açman saçma sana anlatamadığı başka durumları da olabilir.

Bir arkadaş edinmiştim parktan. Oğlumla kızı iyi anlasinca biz de numaralaştık. Birkac ay her haftasonu etkinlik yaptik. Bu arkadaşın eşi farklı sehirdeydi ve ailesine hiç para göndermiyordu. Nasıl geçiniyorsunuz dedim abim para gönderiyor dedi. Abisi icra müdürüymüş. Neden çalışmıyorsun dedim çocuğu bırakabilecek yer yok dedi. Ailenin yanina git boşan dedim farklı şehirde ailesi. Ailemle iyi anlaşamıyoruz dedi. Dedim abin faturalar sizin geciminiz vs yetebiliyor mu eşi laf etmiyor mu ? Ediyormuş ama bu onların sorunu dedi. Evleri kira değildi. Bu arkadaş da kafelerden vs surekli durum atıyor evinin alt katına burgerking açılmış bir haftada 3_4 kere gitmişler bunu durum yapıyor. Ya tabiki banane ama asalak gibi yaşayıp milletin hem parasını yeyip hem huzurunu bozup bozmayacagi zerre umrunda olmayan birisi benim arkadasim olamaz dedim sebepsiz görüşmüyorum arıyor mesajla dönüyorum falan. Şimdi de boşanma surecindeymis ama zerre destek olasım yok. Bu arada bosansa da ailesinin yanına gidip calismaz ya da gitmese bile calismaz.Bir tarafım da haksızlık ediyorsun diyor. Bilemiyorum böyle bir arkadasa tavriniz ne olurdu ?
İnsanların geçimini parasını meraklı gibi sorgulayıp insanlar size içini açınca böyle içten içe o insana kibirlenince siz de bana çok masum gelmediniz.Kadın da demiş onların sorunu diye ? benim de teyzem boşanma sürecinde bebeği var ve bırakacak kimsesi yok abisi tabiki sahip çıkacakti tek o da değil herkes sahip çıktı ama erkek olarak arkasında durmasında hiçbir problem yok o onların sorunu.Teyzem mesela çok zor şeyler yaşadı evden eşyasını almasın diye kocası kapının kilidini değiştirdi sokakta kalıyordu az kalsın.Ortada mı braksaydık yani sizin aklınızla ? insanların gittiği basit yemek mekanı bile gözünüze batmış ne haset insansınız yahu size ne ! sizden özellikle para isteyip duygu sömürüsüyle sizi kullanmadığı sürece onların hayatı sizi ilgilendirmez, beğenmiyorsanız arkadaşlık yapmayın kadını da kıskanmayı bırakın.

Konu sahibi, kadın dilediğini dilediği gibi yapar..

Biraz keyfi yerinde diye yapıyorsunuz bence bu kıskançlığı..

Kadın hep acındırsaydı kendisini, düşkün olsaydı, parasız gezseydi büyük ihtimal arkadaşlığınız devam ederdi..
Evet kadının keyfi yerinde olduğu için konu sahibi egosunu tatmin edemiyor düşkün aciz görmek istiyordu.Paylaşım yapması bile batmış ona neyse

Konu sahibi nasıldır bilmiyorum ama hayatta bazı tip insanlar var, bunlar diğer insanların kendilerine göre daha fakir olmasından tatmin oluyorlar. Çevresindeki insanları da ona göre seçiyorlar. Örneğin; bir çocukluk arkadaşınız vardır çocukken durumları kötüdür büyüyünce ya ailesinin durumu daha iyi olmuştur ya da kişi kendisi çalışıyordur. Tüm bunlara rağmen eski arkadaşları o kişiyi hep fakir,mağdur bir tip olarak görürler. İçtiği bir kahve bile onlara batar. Fakir insanların temiz giyinip süslenmesi,parfüm sıkması bile bazı insanlara batar. Fakirler diye ekmek reis gibi kuru ekmek kemirmelerini beklerler. Zamanında yardım ettikleri insanların onlardan daha güzel olmasını, daha rahat bir hayat yaşamasını istemezler.
Konu sahibi parayı sizden almıyorsa size ne? Hamburger yediği yer de normal bir zincir restoran. Kadın butik bir hamburgercide veya Nusret'te yememiş ki. Genelde öğrencilerin gittiği yerlere gitmiş. Çocuklar da seviyor diye gitmiştir. Bir arkadaşım gittiğim yeri,içtiğim kahveyi hatta hamburgeri bile bana layık bulmuyorsa ben de ona dönüp "Hayırdır parayı sen mi veriyorsun?" derim. Kadın demek ki abisine güveniyor bana göre de yanlış. Sonuçta abisi ölebilir, araları bozulabilir. Abi olsun,eş olsun erkeklere çok da güvenmemek lazım ama bu sizi ilgilendirmez ki. Onun abisi değilsiniz eee mali müşavir de değilsiniz. Bırakın bildiği gibi yaşasın siz aranıza mesafe koyun.

X