Boşanma sürecindeki arkadaşa haksızlık mı ediyorum

Bende asalak insanlardan hoşlanmam kendinizi geri çekmekle kendinizce haklısınız. İnsanlar kafa yapısı aynı olmayan insanlarla görüşmek istememesi gayet normal. İçiniz rahat olsun.
Yalnız burada sivrilen kadınlarda bir tuhaf yok sorguya çekmişsin yok sizene bilmem ne. Karşı taraf ile bir samimiyet olmuşki konuşlanmış yoksa kadında sana ne der sor durmaz dı

benim hayata bakışıma uymayan kişilerle kendi tercihimle/isteğimle görüşmüyorum.
uymayan derken, uymaz ama takdir ederim saygı duyarım mesela. belki paylaşımım fazla olmaz/olamaz/olamayabilir ama görüşmeye engel değil böylesi.
uymamasından ziyade onaylamama, yaptıklarını takdir etmeme burada sıkıntı.

parkta birisiyle karşılaştınız çocuklar kaynaştı arkdaş oldunuz (iş ortamından değil, ortak çevreden değil, okul arkadaşınız, akrabanız vs vs değil..yani arkaplan hiç bir bilginiz yok)
çalışmıyor ama harcayabiliyor

hımm.
eskort mu
uyuşturucu mu satıyor
önemli değil canım neyse ne
geliri beni ilgilendirmiyor, dediniz. şahane.

ayrıca sorgulamak bu ay maaşın ne yattı ek dersin ne, sizde fazla mesai ne kadar, bu ay hangi kağıda yatırım yaptın, bu sene arabanın modelini mi yükselttin mi filan gibi şeydir.

yetişkin insanlar "beklenen" olarak zaten birbirlerinin gelir "kaynağını" bilirler, maaşını yatırımını birikimini bilmeleri başkadır geçim kaynağını bilmeleri bambaşkadır. siz arkdaşlarınızn mesleklerini filan da bilmiyorunuz herhalde...
çocuğu olan ailesiyle de yaşamayan bir kadın
ya çalışıyordur
ya kocası çalışıyordur

eee bunların ikisi de yoksa normaldir ki kişiler x yolla geçiniyorum diye bunu ifade eder. sorgulacak bir şey yok ki herkes bunu ifade eder bu kadar görüşülen bir ilişkide.

şöyle bir düşünün mesela nasıl geçindiğini bilmediğiniz
ama çocuk çocuk sık sık görüşüp yakın arkadaş olduğunuz kaç arkadaşınız var madem "sorgulamıyormuşsunuz" ya???
Ben de mesela sizin gibi her şeyi soran, deşen, bilmek isteyen, gözetleyen, kafasında kuran komşulardan hoşlanmıyorum ve görüşmüyorum.

Parkta bi anneyle karşılaşsam çocuklarımız kaynaşsa, kadın çalışmıyor olsa geliri nedir diye kafa yormam. Sadece parkta konuştuğum ya da komşu olduğum biri, bana ne gelirinden, mal varlığından.
Babası yardım ediyodur belki ve bunu konuşmak istemiyodur. Ben neden deşeyim geçim kaynağın ne diye.
Yok eskort mu, yok satıcı mı bilem ne. Bir de bayıl istersen ya.

Ayrıca sizin gibilere sorgulayıcı değil meraklı denir.

Hasbelkader parkta tanıştığınız birine bu kadar soru bombardımanı fazla değil mi ? Ömürlük dostunuz olmayacak,alt tarafı arada buluşup bebeleri eğleyeceksiniz.
Muhtemelen çocuklar büyüdükçe de görüşmeler azalarak bitecek.

Didiklemeyi hiç sevmem.Çünkü banane.Yakin arkadaşım değilse dert dinlemeyi de sevmem.Ne kadar eşersem,o kadar dert ve dedikodu çıkacak çünkü,hiç bana göre değil.

sizi ilgilendiren bir durum yok ama ben de rahatsız olurum mesafe koyarım bu arada icra memuru max 50 bin alır yani çok varlıklı bir abide yok bariz asalak.

Bir arkadaş edinmiştim parktan. Oğlumla kızı iyi anlasinca biz de numaralaştık. Birkac ay her haftasonu etkinlik yaptik. Bu arkadaşın eşi farklı sehirdeydi ve ailesine hiç para göndermiyordu. Nasıl geçiniyorsunuz dedim abim para gönderiyor dedi. Abisi icra müdürüymüş. Neden çalışmıyorsun dedim çocuğu bırakabilecek yer yok dedi. Ailenin yanina git boşan dedim farklı şehirde ailesi. Ailemle iyi anlaşamıyoruz dedi. Dedim abin faturalar sizin geciminiz vs yetebiliyor mu eşi laf etmiyor mu ? Ediyormuş ama bu onların sorunu dedi. Evleri kira değildi. Bu arkadaş da kafelerden vs surekli durum atıyor evinin alt katına burgerking açılmış bir haftada 3_4 kere gitmişler bunu durum yapıyor. Ya tabiki banane ama asalak gibi yaşayıp milletin hem parasını yeyip hem huzurunu bozup bozmayacagi zerre umrunda olmayan birisi benim arkadasim olamaz dedim sebepsiz görüşmüyorum arıyor mesajla dönüyorum falan. Şimdi de boşanma surecindeymis ama zerre destek olasım yok. Bu arada bosansa da ailesinin yanına gidip calismaz ya da gitmese bile calismaz.Bir tarafım da haksızlık ediyorsun diyor. Bilemiyorum böyle bir arkadasa tavriniz ne olurdu ?
Yavaş yavaş çekin kendinizi böylesinden yarar gelmez zarar gelir. Başlar ileride çocuğu sana bırakıp dışarı çıkmak istemeye

Bir arkadaş edinmiştim parktan. Oğlumla kızı iyi anlasinca biz de numaralaştık. Birkac ay her haftasonu etkinlik yaptik. Bu arkadaşın eşi farklı sehirdeydi ve ailesine hiç para göndermiyordu. Nasıl geçiniyorsunuz dedim abim para gönderiyor dedi. Abisi icra müdürüymüş. Neden çalışmıyorsun dedim çocuğu bırakabilecek yer yok dedi. Ailenin yanina git boşan dedim farklı şehirde ailesi. Ailemle iyi anlaşamıyoruz dedi. Dedim abin faturalar sizin geciminiz vs yetebiliyor mu eşi laf etmiyor mu ? Ediyormuş ama bu onların sorunu dedi. Evleri kira değildi. Bu arkadaş da kafelerden vs surekli durum atıyor evinin alt katına burgerking açılmış bir haftada 3_4 kere gitmişler bunu durum yapıyor. Ya tabiki banane ama asalak gibi yaşayıp milletin hem parasını yeyip hem huzurunu bozup bozmayacagi zerre umrunda olmayan birisi benim arkadasim olamaz dedim sebepsiz görüşmüyorum arıyor mesajla dönüyorum falan. Şimdi de boşanma surecindeymis ama zerre destek olasım yok. Bu arada bosansa da ailesinin yanına gidip calismaz ya da gitmese bile calismaz.Bir tarafım da haksızlık ediyorsun diyor. Bilemiyorum böyle bir arkadasa tavriniz ne olurdu ?
Allah akıl fikir versin. Gerçekten size ne ? Nereye gittiğinden , nerede ve kaç defa durum paylaştığından, ailesi ile olan ilişkisinden

Konuşmak içinizden gelmiyorsa samimiyetsiz şekilde iletişimde kalmaya gerek yok. Sonuçta tek arkadaşı siz olamazsınız 🤷🏻‍♀️ Herkesin hakkında hayırlısı olsun

İsterse mavi rengini sevmiyor diye bile biriyle arkadaşlığınızı kesebilirsiniz. Bu çok spesifik bi konu, siz kesmişsiniz bizlik bi durum yok. Belki başkası kesmez onda da sizlik bi durum yok.

Ha ben olsam ben de keserdim. O da şu yüzden; abimle yengemin benim yüzümden arası bozulsa ben çok üzülürdüm. Bu durumda banane diyen insandan da rahatsız olurum.

Parayı gönderen abisi, ben dert etmezdim. Yani araları bozulmasına rağmen gönderiyorsa belki başka detaylar da vardır. Üslubu yanlış ama bu yüzden kesin kesecekseniz. Yoksa kim nasıl geçiniyorsa geçinsin, kaç kere burger yiyorsa yesin yani ben kendi cebime bakarım. Bunun için de kimseyle görüşmeyi kesmem.
Ancak ahlaksız, dedikoducu, eli uzun, madde bağımlısı, yoran bir tip olması lazım görüşmemi kesmem için.

Parktan bir arkadaş bende edinmiştim, eşi asgari ücretle çalışıyormuş (zam geleceği zaman kendisi bahsetmişti.) onun dışında bir de buraya yeni taşındığı için kiracı olduğunu biliyorum o kadar. Yani bilmiyorum baştan samimi olmamak lazım işte herkesle, sonra insanın içine sinmeyen durum olunca kara kara düşünüyor

Ben de mesela sizin gibi her şeyi soran, deşen, bilmek isteyen, gözetleyen, kafasında kuran komşulardan hoşlanmıyorum ve görüşmüyorum.

Parkta bi anneyle karşılaşsam çocuklarımız kaynaşsa, kadın çalışmıyor olsa geliri nedir diye kafa yormam. Sadece parkta konuştuğum ya da komşu olduğum biri, bana ne gelirinden, mal varlığından.
Babası yardım ediyodur belki ve bunu konuşmak istemiyodur. Ben neden deşeyim geçim kaynağın ne diye.
Yok eskort mu, yok satıcı mı bilem ne. Bir de bayıl istersen ya.

Ayrıca sizin gibilere sorgulayıcı değil meraklı denir.
ne çocuğum var ne parka giderim
ne de hayatımda birine ne iş yapıyorsunuz diye sordum

ben hayatımın büyük kısmını bu ülkede yaşadım
ve bu ülkede her hafta çoluk çocuk görüşecek kadar arkadaş olup sosyal medyada vs ekli olup (benim sosyal medyam yok) ne şekilde geçindiğini bilmeyecek bir arkdaşlık görmedim duymadım.

bir insan ne şekilde geçindiğini bu ülkede zaten kendisi anlatır. bu maaşını sormak madiyatı sorgulamak demek değildir. ve nedense aradaki farkı idrak edemeyenlerle dolu bu ülke...

o kadın gelip kendisi anlatıyor nasıl geçindiğini.. ben hangi -özellikle de çalışmayan- kadın görsem tüm hayat hikayesini onlar zaten kendisi anlatıyor
belki toplumumuzun boşanmış kadınlara belli bir bakışı olduğu için mi artık neden bilmiyorum kendilerini açıklama, bildirme ihtiacı duyuyor olabilrler. ama onlar değil herhangi bir park arkadaşı kadın da emin olun kendisi anlatır zaten....memur olsa, 2-3 hafta sonra konusu gelince "ya ben de o okula göndercem çocuğu, çünkü ben de zaten şu okulda öğetmenim diyecekti. e değil. böyle direkt kendisi kazanmayan insan anlatır da anlatır kim neyi nasıl gönderiyor diye...

hala sorgulayan meraklı vs vs diyorsunuz tamamen iftira bu yaptığınız...

Baya linçenmissiniz.Benim anlamadığım nasıl bu kadar kısa sürede bu kadar özel konulara girebildiniz.Yada niye girdiniz.Burda konu actiginiza göre vicdan yapmış olabilirsiniz.Kadin neler yaşadı psikolojisi iyimi degilmi nasıl bir sülalesi varda böyle evlilik yapmış bilemeyiz.Belki çok acıklı bir hikayesi vardır.Kafaniza uymadiysa elbette görüşmeyin.Size her konuda her soruda cevap vermiş.Hani bana sorsanız ben ne soruyor ya bu da nüfusuna mi alacaksın tarzı bı sinirlenirdim.Cevap vermek istemez bunuda belli ederdim sonuçta park arkadasiyiz ya o bakımdan.Sanirim ben bana bir zararı yoksa fikir almak isterse destek olurdum.Boyle durumlarda oturup bı kahve içip içini dokmesine izin vermek sadece yorum yapmadan dinlemek bile o kadar iyi geliyor ki.Sizinde kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum zaman kötü.Ama her karşımıza çıkan insan kötü değil

İki hamburgercide hamburger yedi diye mi bütün bu ithamlar.. Bari siz yapmayın migrenimsi
yahu

çoluk çocuğunuzla aylarca, birebir, (bir etkinlikte vs değil) görüştüğünüz
ama ne iş yaptığın bilmediğiniz kaç yakın arkadaşınız var?

tek sorum bur başka da bişey yazmıyorum artık.

hepiniz annesiniz burada demek çocuklarınızl birlikte her haftasonu görüştüğünüz kişiler ne iş yapıyor bilmiyorsunuz.

harikaymış....

Baya linçenmissiniz.Benim anlamadığım nasıl bu kadar kısa sürede bu kadar özel konulara girebildiniz.Yada niye girdiniz.Burda konu actiginiza göre vicdan yapmış olabilirsiniz.Kadin neler yaşadı psikolojisi iyimi degilmi nasıl bir sülalesi varda böyle evlilik yapmış bilemeyiz.Belki çok acıklı bir hikayesi vardır.Kafaniza uymadiysa elbette görüşmeyin.Size her konuda her soruda cevap vermiş.Hani bana sorsanız ben ne soruyor ya bu da nüfusuna mi alacaksın tarzı bı sinirlenirdim.Cevap vermek istemez bunuda belli ederdim sonuçta park arkadasiyiz ya o bakımdan.Sanirim ben bana bir zararı yoksa fikir almak isterse destek olurdum.Boyle durumlarda oturup bı kahve içip içini dokmesine izin vermek sadece yorum yapmadan dinlemek bile o kadar iyi geliyor ki.Sizinde kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum zaman kötü.Ama her karşımıza çıkan insan kötü değil
Kısa süre değil ya yazın her hafta sonu görüşüyorduk şimdi de ayda bir falan. Ayrıca eşiyle problemlerini kendisi döküldü klasik koca dedikodusu yaptık yani. Ondan da sorular almasam kendimi açmasam ben niye sorayım ki böyle şeyler ? Böyle şeyler karşılıklıdır. Kadına kötü demiyorum ama düşüncesiz olduğu da kesin.

yahu

hepiniz annesiniz burada demek çocuklarınızl birlikte her haftasonu görüştüğünüz kişiler ne iş yapıyor bilmiyorsunuz.

harikaymış....
Bırak ya millet klavye kahramanı işte. Bizim milletimizin tanışmadan sonraki ilk sorusudur yaptığı meslek.
Ha benimki de zaten kendisi eşim para göndermiyor çok ilgisiz vs demesi üzerine gelişen bir muhabbet.
Bir kadın size eşim para göndermiyor dese siz ne dersiniz Allah aşkına ? E o zaman nasıl geçiniyorsun denmez mi yani 🤷 ben de milleti anlamıyorum

Bırak ya millet klavye kahramanı işte. Bizim milletimizin tanışmadan sonraki ilk sorusudur yaptığı meslek.
Ha benimki de zaten kendisi eşim para göndermiyor çok ilgisiz vs demesi üzerine gelişen bir muhabbet.
Bir kadın size eşim para göndermiyor dese siz ne dersiniz Allah aşkına ? E o zaman nasıl geçiniyorsun denmez mi yani 🤷 ben de milleti anlamıyorum
Mesleği sormanz değil yargılamanz rahatsz edici...

yahu

harikaymış....
Sizin neyi savunduğunuzu inan anlayamadım..

Konuyla konu sahibinin anlattıkları ile bağı yok.. Laf olsun torba dolsun diye bir yorum yapmışsınız.

Tavrınız da haklısınız bende gorusmezdim. Konuda ki yenge benmişim gibi tepki gosterebilirdim😂😂 rahatlığı çok sinir bozucu.

X