Boşanma sürecindeki arkadaşa haksızlık mı ediyorum

Belki de şimdi boşanınca kocasıyla mal paylaşımı yapacak veya çocuğuna nafaka alacak vs vs… abisi geçici destek olmuş olabilir boşanana kadar mesela. Koskoca icra müdürü denmiş de iki eve bakacak kadar da koskoca değildir herhalde

Çok uzun yazmışsınız bu kadar detaya gerek yok. Parkta biriyle tanıştığımda evet ilk beş sorudan biridir mesleğiniz ne? Ev hanımıyım der ve biter anladınız mı nerden bu para diye sorgulamam. Kadın zaten evli, evliyse eşi geçimini sağlıyordur, eşinin geliri iyi olabilir. Evli değilse ailesi sağlıyordur veya iyi bir nafakası vardır bu kadar. Abartmayın lütfen. Yakın arkadaşlarımın hepsi mühendis ve başarılı kadınlar, kimisi lüks hayat yaşıyor kimisi orta. Lüks yaşayanın maaş bordrosunu, yan geliri var mı vs merak etmiyorum mesela anlatabildim mi?
Anlatamadınız. Merak meselesi değil bunlar sohbet sırasında geçer. Ben arkadaşıma birikiminizi nasıl değerlendiriyorsunuz diye soracak değilim ama “kiracı arıyoruz valla x liradan fazla veren yok sıfır eve” dediğinde konu ilerliyor zaten. Ya da bir başkasının kocası çocuğu kreşten başka arabayla getirdiğinde ben evdeysem anlıyorum ki kendisinin ayrı arabası var. Yani sabah merhaba deyip geçtiğin komşudan bahseder gibi olamayız arkadaşımızla

Tavrınız da haklısınız bende gorusmezdim. Konuda ki yenge benmişim gibi tepki gosterebilirdim😂😂 rahatlığı çok sinir bozucu.
Her insanın bir tarzı vardır, mesela ben asla parkta kimse ile arkadaşlık kurmam o yüzden kimse bana soru soramıyor hiç hoşlanmam. Çocuğum arkadaşlık kurup orada oynar ben annesiyle iletişime geçmem. Çünkü bizim millet özellikle üzerine vazife olmayan soruları soruyor hoşlanmam kısacası. ( Özellikle benim yaşadığım şehirde bu şekilde hep maddi sorular sorulur gıcık oluyorum)
Ama bir komşum parkta herkesle samimi oldu ayda bir oturma günleri dahi yapıyorlar, evde çocuğunu uyutup gece 12 de farklı bir siteye kahve içmeye falan gidiyor parkta tanıştığı insanların evine, demek istediğim herkesin karakteri farklıdır.
Siz de benim komşu gibi parkta tanıştığınız kadın ile fazla samimi olmuşsunuz. ( misal bu da bana doğru gelmiyor)
Siz kadının düşünce yapısından rahatsız olmuşsunuz beni de rahatsız ederdi görüsmezdim. İçeriğini bilemeyiz ama abisinin evliliğine zarar vermesi, o onların sorunu demesi çok itici, eğer abisi çok zengin değilse yeğenlerinin rızkını yemekten gocunmaması rahatsız ederdi beni. Çünkü adam bakmakla yükümlü olduğu insanlardan kısıp gönderiyordur.

siz kadının dedikodusunu yapmaya gelmişsiniz bence tamam görüşmeyin olsun bıtsın rahatsız oluyorsanız konu açıp üstüne şurda şunu yemiş gezmiş abisi icra memuruymuş bu detaylara gerek yok ki Allah çarşısını pazar etsin sizi alakadar eden bi durum değil ki :işsiz:yol verirsin gider

Çüşşş bi yaşıma daha girdim! Sanane be! Manyak mısınız nesiniz arkadaş?! Sorgu memuru musun? Şu parkta benimle muhabbet edip yakınlaşan kadınlar var Allahtan sadece ufak sorularına kısa cevaplae verip çocuğumla ilgileniyorum da böyle tipler karşıma çıkmıyor!
Ya bi de hem komik hem saçma 😂😂😂

Bikaç ay arkadaşlık yapmışsın ve kafanız uyuşmamış, ömür boyu manevi olarak sırtınızda mı taşıyacaksınız. Zaten tanışırsın bi süre vakit geçirirsiniz anca tanırsınız ve uzun süreli dosluk başlar veya orada biter. Yani yılların dosluğu olsa ama bu şekilde davransa öneri amaçlı yapma bak onların aile hayatıda etkileniyor vebali var, falan nasihat edersin dosluk bunu gerektirir. Ama bikaç aylık arkadaş bu.

sana ne diyenlere hiç katılmıyorum
sonuçta arkadaşlık edilen biri bu
arkadaşlarımız için de bana ne diyemeyiz bence
sen bu kadından soğumuşsun, haksızlık ediyorsun veya etmiyorsun bunun bi önemi yok
her insanın gerçekten hoşlanmadığı bazı özellikler vardır demek ki sen de abisinin sırtından geçinen birinden hoşlanmıyorsun aslında
için almıyor ki almayabilir bunun sebebi önemli de değil
ortak arkadaşlar vasıtası ile 1 kere aynı ortamda bulunduğum 2 kadın arkadaş var
ikisi de 30lu yaşlarında. zamanında takipleşmişiz sosyal medyada, hepsi bu
bi tanesi bi dönem çalışıyordu şık bi ofiste. sonra işten ayrıldı
bu arkadaş lüksü çok seven biri ve bi süredir çalışmıyor ama uzunca bi süredir
çünkü yediğini içtiğini sçtığını paylaşan bi kadın , çalışıyor olsa bunu da mutlaka paylaşırdı
muhtemelen ailesi zengin onun . ama paylaşımları sinirimi bozuyor
çalışmadığı halde bu yaz nerden baksan 20 farklı yerde tatil yaptı mesela
hemen hemen her akşam meyhanelerden story attı artık rakıdan tiksindim onun yüzünden
sonra zaman içinde anladım ki bana hiçbir zararı dokunmamasına rağmen ben kendisinden sahiden hoşlanmıyorum
çalışan bi kadın olsa, tabiri caizse köpekler gibi çalışıp kraliçeler gibi yaşasa muhtemelen hayranlık duyardım
ama yok yani ve devamlı bomboş. bomm boş storyler.

bi başka kız var o da 32 yaşında falan. sağlık sorunu varmış o sebeple çalışmıyormuş
o da inanılmaz gezen bi tip mesela. bir sürü şehre gitti 1 ay içinde.
şubat ortasında havuza falan girdi günlerce
yemeye içmeye gezmeye gelince bunları süper yapan biri sağlık sorunu yüzünden çalışmıyormuş
(sağlık sorunu ciddi bi durum değil bu arada, linçlemeyin :KK70: )
ha tabi ki ne yaşadığını kimse bilemez ama bu kızın storyleri de beni bi kaşımaya başladı
sonra anladım ki ben asalak sevmiyorum arkadaş
isterse aileden zengin olsun, çalışıp üretmeyen insan bana göre değil
o insan bişey yapacak yani birilerine veya bişilere faydalı olacak benim nezdimde
evli olsalar ve çalışmasalar, okey ev ve çocuklarla ilgileniyor zaten derim bu kadar rahatsız olmam
ama ikisi de genç ve bekarlar .
muhtemelen sende de benimkine benzer duygular peydah oldu ve rahatsız oldun
sana ne dememeli yani kimse, çevremize katıp katmama kararı alacağımız insanlar için bana ne diyemiyoruz açıkçası

Mesafeli durun, çok can ciğer olmayın. Abisine acımayan sizin içinizden geçer. Sana ne falan diyenler buyursun görüşsün öyleleri ile, kazığı yiyince de ağlamak yok ama.
Kimse konu sahibine görüş demiyor..
Tanımadığın, zor durumda olan, küçük çocuğu olduğu için çalışamayan,ailesi tarafından desteklenen kadının iki hamburgercide yediği hamburgeri görüp de dertlenme, seni ilgilendirmez diyor..

İstemiyorsa görüşmesin ama zor durumdaki bu kadını da gömmesin.

Mesafeli durun, çok can ciğer olmayın. Abisine acımayan sizin içinizden geçer. Sana ne falan diyenler buyursun görüşsün öyleleri ile, kazığı yiyince de ağlamak yok ama.
ay okuduğum en haklı yorum
kendi aile bireyine acımayan insan başkasına da asla acımıyor
bende hep bunu deneyimledim
o sebeple artık aile ilişkilerine de dikkat ediyorum insanların
arkadaşlık ediyorsan sana ne diye bişi yoktur
hiçbir şeyin etkilenmese bile o kişiye karşı düşünceler ve hisler etkileniyor

Tanımadığın, zor durumda olan, küçük çocuğu olduğu için çalışamayan,ailesi tarafından desteklenen kadının iki hamburgercide yediği hamburgeri görüp de dertlenme, seni ilgilendirmez diyor..

gerçekten zor durumda mı sizce ? :)
böyle insanlara bi şekilde kazayla da olsa duygusal yaklaşınca elinizi verip kolunuzu kaptırıyorsunuz

Ben hamburgerinde kafesinde değilim, ilgilendirmezse anlatmayacak hayatını, ben parkta kursta işte orda burda gördüğüm kimseye hayatımı anlatmıyorum, ama hastane sırasında teyzelerden hayat hikayesini dinliyorum, yorum yapınca sana ne olacaksak da bozarım, her gördüğüne hayat hikayesini anlatırken 2 defa falan düşünür.

gerçekten zor durumda mı sizce ? :)
böyle insanlara bi şekilde kazayla da olsa duygusal yaklaşınca elinizi verip kolunuzu kaptırıyorsunuz
Onu bilemeyiz ki biz burdan yazılanlara göre yorumlayabiliyoruz..

Evet, abisinin yardımına onların meselesi diyorsa bencilce ama yine bilemeyiz aile belki de huyunu biliyor ama yine de abi destek oluyor, sahip çıkıyor kız kardeşine bu da kötü bir şey değil.

ay okuduğum en haklı yorum
kendi aile bireyine acımayan insan başkasına da asla acımıyor
bende hep bunu deneyimledim
o sebeple artık aile ilişkilerine de dikkat ediyorum insanların
arkadaşlık ediyorsan sana ne diye bişi yoktur
hiçbir şeyin etkilenmese bile o kişiye karşı düşünceler ve hisler etkileniyor
Biz kardeşimizden 1000 lira isterken utanıyoruz, elin kızı/oğlu laf eder huzurları bozulur, laf çekmek zorumuza gidiyor diye; ama herkes bu kadar ince düşünmüyor, nasılsa aileden ya çat diye silemez ya bin Allah bin sırtına. Dese ki şimdilik sağolsunlar destek oluyorlar ama böyle gitmez bi iş bakıcam düzenimi kurmaya çalışıcam amenna. Bazı şeyler aileden geliyor gerçekten. Aile neyse onun ortalaması oluyorsun.

Laf arasında kadın anlatmış olabilir. Parkta samimi olacak biri değilim. Bana ters... Velevki arkadaş oldum. Anlattıklarını söyleyince sessizce uzaklaştırdım...

Çok yakın akrabam, metres gibi yaşayan kadınla arkadaşlık yapıyordu. Adamın çocukları gelip olay çıkartıyordu. Her neyse akrabanın kızı da aynı duruma düştü, aldatıldı... Bana ne özel hayatı vs denmeyecek durumlar var. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyelim, diye atasözümüz var malum....

Ben hamburgerinde kafesinde değilim, ilgilendirmezse anlatmayacak hayatını, ben parkta kursta işte orda burda gördüğüm kimseye hayatımı anlatmıyorum, ama hastane sırasında teyzelerden hayat hikayesini dinliyorum, yorum yapınca sana ne olacaksak da bozarım, her gördüğüne hayat hikayesini anlatırken 2 defa falan düşünür.
Konu sahibi de madem öyle dilenmesin kimseyi kadın silah zoruyla mı dinletmiş..

Zaten dert de o değil ki konu sahibi, kadını ilk mağdur görüp yakınlaşmış, sonra sosyal medyadan hamburgercide hamburger yediği hikayesini görünce vay sen misin bana mağdur edebiyatı yapan, abinin parasıyla hamburger mi yiyorsun diye nefes almadan buraya konu açmış.. Enteresan ama gerçek😂😂

Konu sahibi de madem öyle dilenmesin kimseyi kadın silah zoruyla mı dinletmiş..

Zaten dert de o değil ki konu sahibi, kadını ilk mağdur görüp yakınlaşmış, sonra sosyal medyadan hamburgercide hamburger yediği hikayesini görünce vay sen misin bana mağdur edebiyatı yapan, abinin parasıyla hamburger mi yiyorsun diye nefes almadan buraya konu açmış.. Enteresan ama gerçek😂😂
Yani, anlatan birine Ali Rıza bey gibi suss daha fazla konuşma duymak istemiyorum diyemiyorsun ki.

Konu sahibi her mağdur gördüğüne bence de yanaşmasın, bazıları o rolü seviyor gerçekten hiç de kurtulmak istemiyorlar.

Onu bilemeyiz ki biz burdan yazılanlara göre yorumlayabiliyoruz..

Evet, abisinin yardımına onların meselesi diyorsa bencilce ama yine bilemeyiz aile belki de huyunu biliyor ama yine de abi destek oluyor, sahip çıkıyor kız kardeşine bu da kötü bir şey değil.
orası öyle tabi ki ama beni ve konu sahibini irrite eden şey kadının
orası onların sorunu onların meselesi falan demesi
yani size abiniz destek çıksa, niyetiniz iyi ise konusu geçtiğinde "abim sağolsun destek oluyor/abimle yengem destek oluyor" falan mı dersiniz
yoksa "o da onların meselesi" mi dersiniz ?
şimdi burada yenge laf ediyor aslında, kadın da söylemiş bunu
laf edildiğini bile bile bu desteği kabul etmek biraz itici geldi sadece
tabi ki aile içi meseledir, bilemeyiz
sadece , böyle bir kadın için ayy zor durumda kıyamam moduna girmek fazla iyi niyetli geliyor bana
ve maalesef ki iyi niyeti herkes hak etmiyor

X