Boşanma

Once ailenizin yanina cikarsiniz durum biraz duzelince kendi duzenini kurarsiniz.mal paylasimi konusunda bir bilgim yok.Ama insallah hersey gonlunuzce olur allah kolaylik versin.

Once ailenizin yanina cikarsiniz durum biraz duzelince kendi duzenini kurarsiniz.mal paylasimi konusunda bir bilgim yok.Ama insallah hersey gonlunuzce olur allah kolaylik versin.
Teşekkür ederim.Amin inşallah Allah yardımcımız olsun 🤲🏻

Ailenizin yanına dönmüyorsunuz. Evi terk eden kadın kusurludur. Yüklü tazminat ödersiniz. İstediğiniz avukata sorun.

Forumdaki bazı çok bilmiş üyeler size gaz verip yanlış yönlendirir. Hak kaybına uğrarsınız.

Siz evi terk ettikten sonra eşiniz evdeki altın, buzdolabı, bilgisayar tablet v.b şeyleri başka bir tanıdığına verir veya satar. Evi terketme esnasında çaldığınızı iddia eder.

Avukata danışmadan kendi başınıza hareket etmeyin.

Dava süresince hakim evi kadının kullanımına tahsis eder. Eşiniz evden gider. Siz düzeninizi bozmayın.

Eşinizi evden göndermeye çalışmayın. Bu bir kusurdur. Mahkeme kararıyla hakim evden gönderir zaten.

Eşinizle sakince konuşun. Boşanma arzunuzu dile getirin. Anlaşmalı boşanmaya bakın. Mümkün değilse çekişmeliye hazırlıklı olun.

Eşiniz sizinle konuşurken telefonunuzda görüntülü video ses kaydı alın. Ben bunu
kayınvalidem için yaptım elim güçlendi.

Eşinize whatsuptan yazılı hakaret etmeyin. Onun size hakaret etmesini sağlayın.

Eşiniz üzerinize yürüse ve size şiddet uygulasa dahi evden gitmeyin. Bakın en önemli kısım evi asla terketmemenizdir.

Size şiddet uyguladığında derhal polisi çağırın. KADES uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Polise haber verdiğinizi eşinize asla söylemeyin. Tavırlarınızla da belli etmeyin.

Şiddet anında video ses kaydı alın.

Eşinizin akrabaları ile iletişimi tamamen kesin. Onlara malzeme vermeyin. Yazışma yapmayın.

Cephanenizi güçlendirmeden savaşa girmeyin.

Hemen avukat bulun.

Son düzenleme:
Hakim ispat ister darp raporu ister.

Çok sakin ve akıllıca hareket etmeniz gerek.

Eşiniz ne kadar öfkeli olursa olsun siz soğukkanlı olmak zorundasınız.

Haklı olsanız dahi hakaret etmeyin.

iftiralara hazırlıklı olun.

Sosyal medyanızı bir süre kapatın. Erkeklerle yazışmayın. Konuşmayın. Aleyhinize delil olur.

Boşanma davası açıp evden giderseniz evi terk etmiş olmuyorsunuz altinlarda kadına ait olduğu için varsa giderken götürün ama anlaşmaliya bakın cekismeliden döndüm anlaşmali bile süreç çok can sıkıcı kararliysaniz avukat bulun

Teşekkür ederim bilgilendirmelerinizi dikkate alacağım inşallah anlaşmalı olarak evliliğimi sonlandırırım.Lafta ben mal istemem hepsi senin olsun felan der ama mala çok düşkün :KK43: etraftan gördüğüm kadarıyla boşanma aşmasında erkek maldan başka bir şey düşünmüyor. Yıllarca sustum artık kurtulmak istiyorum.

Boşanma davası açıp evden giderseniz evi terk etmiş olmuyorsunuz altinlarda kadına ait olduğu için varsa giderken götürün ama anlaşmaliya bakın cekismeliden döndüm anlaşmali bile süreç çok can sıkıcı kararliysaniz avukat bulun

Lütfen yanlış yönlendirmeyin konu sahibini.

O evden altınları alıp çıkamaz konu sahibi.

Misal 500.000 TL değerinde altın vardı evde
Ama karşı taraf 700.000 iddia etti ??Altınları çaldığını iddia ederler.

Boşanma davası açıp evi terk etmesi için noteri çağırarak şahitler huzurunda evdeki tüm eşyaları - özellikle elektronik - tutanak tutulması gerek.

Eşyaları satarak parayı cebe indirip eşlerinin eşyaları çaldığını iddia eden erkekler var.

Marmara Üniv. Hukuk profesorü hocam, Gazi üniv. ders veren teyzemin kızı, aile avukatımız
bakın üç hukukçu boşanma esnasında beni bu şekilde uyardı.

Hiçbir avukat çok zorunlu haller gerekmedikçe evden çık demez. Şiddet olsa dahi polis raporu mahkemede harika delil olur.

Konu sahibinin evden çıkması için hiçbir sebebi yok ki ! Niçin düzenini bozsun ailesinin yanına sığıntı gibi gitsin.

17 yaşında evlendiren kızlarını okutmayan geleneksel ailenin yanına niçin gitsin.

Böyle bir aile baskı yapar.

Elinde mesleği var. Açıköğretimden liseyi ve üniv. bitirip atanmış. Tebrik ederim. Asıl başarı budur.

Boşu boşuna masrafa gerek yok. Hakim erkeği evden gönderir. Erkek sokakta bankta da yatar ama kadın için heryer tehlikeli.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim bilgilendirmelerinizi dikkate alacağım inşallah anlaşmalı olarak evliliğimi sonlandırırım.Lafta ben mal istemem hepsi senin olsun felan der ama mala çok düşkün :KK43: etraftan gördüğüm kadarıyla boşanma aşmasında erkek maldan başka bir şey düşünmüyor. Yıllarca sustum artık kurtulmak istiyorum.

Erkek başının çaresine bakar. Kadınlar çok zorlanıyor.

Sen ne ailene ne de çalıştığın kurumda boşanma aşaman ile ilgili yorum yapma , yaptırma.

Şimdi böyle söylüyor. Dava açıldığında iş ciddiyete bindiğinde sana bir tane iğne dahi vermek istemeyecek.

Evden çıkma. Evi koz olarak kullan.

Sen neden düzenini bozup ailenin yanında sığıntı olarak yaşayacaksın ??

İnsan kafa dinlemek ister. Boşanmak kolay değildir. Zaman zaman ağlayacaksın yalnız kalmak isteyeceksin. Ailenin yanında acını yaşayamazsın.

Hakim kocamı evden şutladıktan sonra duşumu aldım. Bornozumu giydim türk kahvesi yaptım kendime. Film izledim. Uyudum.

ki ev eşimindi :))

İnsanlarla ne kadar az iletişim kurarsan o kadar az başın ağrır.

Spora git. Bir diziye başla. Kimseye açıklama yapma.

Ailenizin yanına dönmüyorsunuz. Evi terk eden kadın kusurludur. Yüklü tazminat ödersiniz. İstediğiniz avukata sorun.

Forumdaki bazı çok bilmiş üyeler size gaz verip yanlış yönlendirir. Hak kaybına uğrarsınız.

Siz evi terk ettikten sonra eşiniz evdeki altın, buzdolabı, bilgisayar tablet v.b şeyleri başka bir tanıdığına verir veya satar. Evi terketme esnasında çaldığınızı iddia eder.

Dava süresince hakim evi kadının kullanımına tahsis eder. Eşiniz evden gider. Siz düzeninizi bozmayın.

Eşinizi evden göndermeye çalışmayın. Bu bir kusurdur. Mahkeme kararıyla hakim evden gönderir zaten.

Eşinizle sakince konuşun. Boşanma arzunuzu dile getirin. Anlaşmalı boşanmaya bakın. Mümkün değilse çekişmeliye hazırlıklı olun.

Eşiniz sizinle konuşurken telefonunuzda görüntülü video ses kaydı alın. Ben bunu

Eşiniz üzerinize yürüse ve size şiddet uygulasa dahi evden gitmeyin. Bakın en önemli kısım evi asla terketmemenizdir.

Size şiddet uyguladığında derhal polisi çağırın. KADES uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Polise haber verdiğinizi eşinize asla söylemeyin. Tavırlarınızla da belli etmeyin.

Eşinizin akrabaları ile iletişimi tamamen kesin. Onlara malzeme vermeyin. Yazışma yapmayın.

Hemen avukat bulun.
Yol göstermeniz güzel hanımefendiye ama şiddet görseniz bile evi terk etmeyin demişsiniz ya kadının başına çok daha kötü bir şey gelse ? Siz Merve Veziroğlunu tanıyormusunuz ? Videosunu izleyin kocası neler etmiş ona narsist bir adam bir cinayet planlamış sadece o değil kaç kadın nelerle mücadele ediyor neden canını kurtarmasın ?

Karakterinde fazlasıyla sıkıntı var kocamın ama şiddete yönelimi yok tabi bundan sonrasını bilemem. Ailemle arasını bozmak için elinden geleni yaptı şuan işin içinden çıkamıyorum. Çocuk konusunda saygılı ve anlayışlı olmaya çalışıyorum ama o benim ailemle kötü olmayı seçti. Bu saatten sonra ona kırgınlığım geçmez. Küçük yaşta yapmış olduğum evliliğimi kendi isteklerime uygun yapamadım. şuanda istediğim biri olmadığına eminim duygusal olarak da tatmin olmuyorum kendisinden. Akrabaları bile ailesiyle görüşmek istemiyor. Eşimde insanları aşağılar bir tavır var. Bi ortamda istenmeyen insan arkadaşları hep sorunlu. Tatil yada gezmeyi sevmez para gidecek diye. Yani eş olarak istenecek biri değil. Evliliğim sürecimden işim olduğu için pişmanlık duymamaya çalışıyorum. Yıllarca üzerimde olan yükten kurtulmak istiyorum.

Çöpün bile
Lütfen yanlış yönlendirmeyin konu sahibini.

O evden altınları alıp çıkamaz konu sahibi.

Misal 500.000 TL değerinde altın vardı evde
Ama karşı taraf 700.000 iddia etti ??Altınları çaldığını iddia ederler.

Boşanma davası açıp evi terk etmesi için noteri çağırarak şahitler huzurunda evdeki tüm eşyaları - özellikle elektronik - tutanak tutulması gerek.

Eşyaları satarak parayı cebe indirip eşlerinin eşyaları çaldığını iddia eden erkekler var.

Marmara Üniv. Hukuk profesorü hocam, Gazi üniv. ders veren teyzemin kızı, aile avukatımız
bakın üç hukukçu boşanma esnasında beni bu şekilde uyardı.

Hiçbir avukat çok zorunlu haller gerekmedikçe evden çık demez. Şiddet olsa dahi polis raporu mahkemede harika delil olur.

Konu sahibinin evden çıkması için hiçbir sebebi yok ki ! Niçin düzenini bozsun ailesinin yanına sığıntı gibi gitsin.

17 yaşında evlendiren kızlarını okutmayan geleneksel ailenin yanına niçin gitsin.

Böyle bir aile baskı yapar.

Elinde mesleği var. Açıköğretimden liseyi ve üniv. bitirip atanmış. Tebrik ederim. Asıl başarı budur.

Boşu boşuna masrafa gerek yok. Hakim erkeği evden gönderir. Erkek sokakta bankta da yatar ama kadın için heryer tehlikeli.
Ben evden çıksın demedim birileri ailenin yanına git yazmış siz de gitmek suç yazmışsınız ona istinaden yazdım
Ben şuan bu süreci yaşıyorum evden taşındım kendi eşyalarımı aldım ve bana ait takılarımi vekalet verdim avukata dava için 1 hafta sonrada taşındım siz insanları korkutmayin lutfen tabikide evinde dursun ben 2 aylık bebekle düzen bozdum şehir değiştirdim mecburdum mecbur değilse erkek gitsin mal paylaşımı zaten boşanma davasından sonra ortak malımız yoktu evde ona ait eşyaları biraktim iddia üzerine dava görülmez ispatlarla yürür iyi herkes birbirine suç atsın o zaman mahkemeler kanıtla çalışır hırsiz diyorsa çaldığını belgeyle ispat edecek sahitte yetmez

Karakterinde fazlasıyla sıkıntı var kocamın ama şiddete yönelimi yok tabi bundan sonrasını bilemem. Ailemle arasını bozmak için elinden geleni yaptı şuan işin içinden çıkamıyorum. Çocuk konusunda saygılı ve anlayışlı olmaya çalışıyorum ama o benim ailemle kötü olmayı seçti. Bu saatten sonra ona kırgınlığım geçmez. Küçük yaşta yapmış olduğum evliliğimi kendi isteklerime uygun yapamadım. şuanda istediğim biri olmadığına eminim duygusal olarak da tatmin olmuyorum kendisinden. Akrabaları bile ailesiyle görüşmek istemiyor. Eşimde insanları aşağılar bir tavır var. Bi ortamda istenmeyen insan arkadaşları hep sorunlu. Tatil yada gezmeyi sevmez para gidecek diye. Yani eş olarak istenecek biri değil. Evliliğim sürecimden işim olduğu için pişmanlık duymamaya çalışıyorum. Yıllarca üzerimde olan yükten kurtulmak istiyorum.
İyi de siz zaten okulda olmanız gerekirken, okuma hakkınız varken çocuk yaşta baş göz edilmişsiniz. Kimseye borcunuz yok. Eşinizin yaşı bu kadar büyük olmasa hadi derdim ona da baskı yaptılar, gençti, toydu, yıllarını verdi. Hiç suçlu hissetmeyin. Hayata bir daha gelmiyoruz.

Beğenmedimlerin gülü, bu ne demek ola ki? Tahrik mi etsin? Gelip şiddet uygularsa ne olacak? Yoksa amaç zaten şiddete maruz kalmak mı? Boşanmada her yol mübah mı yani?
Akıl verirken gözünüze kendi eşiniz geliyor ve hızınızı alamıyorsunuz anlaşılan.
Kendine hakaret ettir vay be..
Ne değişik kafalar.

Merhaba 17 yaşında ailemin isteğiyle bir evlilik yaptım eşimle aramızda 12 yaş fark var şuan 33 yaşındayım evliliğim süresi içerisinde lise üniversite okudum şuan kamu kurumunda çalışıyorum eşimden dolayı çocuk olmadı. Evlilik sürecim hep sıkıntılı geçti ilk başta da olan sorunlar hala devam etmekte son zamanlarda eşim aileme karşı daha anlayışsız ve kavga falanda yaşandı araları iyice bozuldu. Eşim arabamı kullandırtmıyor eşyaya çok düşkün artık sabredecek durumda değilim. Vicdan yapıp evliliğimi devam ettiriyordum. Evliyken okudum diye.. liseyi ve 2 yıllık açıköğretimi okudum şuan atandım herhangi bir maddi katkısı olmadı. Eşim geçimsiz sorunlu biri çocuk problemi de var. Evlendiğimde yaşım küçük olduğu için tanıma fırsatım olmadı ama bence piskopat ruhlu. Sürekli idare edilmek istiyor aramızda herşey tükendi . Evliliğim boyunca maddi olarak herşeyi onun üzerine yaptık ayrılsam gidecek evim yok ailemin yanına dönmek istemiyorum. Cesaretsiz olamama çok kızıyorum
Bir ömür geçiremeyeceğinizi düşünüyor iseniz boşanmak en makulu sizin için üstelik her şeye rağmen mesleğiniz mevcut çok sevindim sizin adınıza bu konuda pes etmediğiniz ve mesleğinizi kazandığınız için. Boşanmalarda evlilik süresi içinde edinilen mallarda her iki tarafın da hakkı vardır. Bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ederim🌸 Her şeyin güzel olması temennisiyle🤍

Hemen avukat bulun.
Hakaret etmesini sağlama kısmı hariç haklısınız. Şiddet göstermeye kalksa sakin kalıp polisle çıkması lazım. Sizin eşiniz ve annesi deccal gibi insanlarmış. Burda durum farklı. Sanki buradaki adam sakin yapılı biri. Bana adama karşı kendini sorumlu hissediyor gibi geldi. Çocuk filan yoksa, hır gür çıkmadan, kolaylıkla bitirebilir.

17 yaşında evlenmenize aileniz rıza gösterirken ne kullanıyorlardı acaba bana da söyler misiniz kopmak istiyorum
Bende anlam veremiyorum 😞 geçmişi çok fazla sorguladım babam okula gitmemi desteklemedi. Annemde memurla evlensin diye düşündü hayatım kurtulsun diye maddi zorluklar yaşamamı istemedi kendi aklınca… Babam lisenin kapısından döndü okuyacaksan oku beni uğraştırma diye azarladı Kayıt yaptırmadı. Açıkliseye kayıt olduğum günü hala unutmuyorum yürüyerek 2 saat yol yürüdüm. Üniversiteye Kayıt olurken kimseye söylemedim param yoktu kız kardeşim verdi felan kimsenin emeği yok… Ailemin desteğini alamıyorum şuanda bana destek olacaklarını düşünmüyorum kendi başımın çaresine bakmam lazım. Herkesten uzaklaşıp yeniden bir hayat kurmak istiyorum 🤲🏻

X