Boşanma

17 yaşından evlilik yaptığınıza göre yaklaşık 16 yıldır evli olmuş oluyorsunuz. Çocuğunuzda yok bu kadar uzun süre boşanmayıp bu evlilik kalmak için sebebiniz neydi?

17 yaşından evlilik yaptığınıza göre yaklaşık 16 yıldır evli olmuş oluyorsunuz. Çocuğunuzda yok bu kadar uzun süre boşanmayıp bu evlilik kalmak için sebebiniz neydi?
Evet 16 yıl oldu. 2010 yılında ciddi bir ayrılık süreci geçirdim. Ailemin yanına dönmüştüm daha sonra tekrar denemek istedik üniversiteye başladım 2 yıl sonra çalışmaya başladım. Açıkçası sorunlarımızı hep görmezden geliyordum. Vicdan yaptım galiba çocukta olmayınca ağır geldi bırakıp gitmek.Eşimde ani sinirlenme oluyor siniri geçince yaptıklarını telafi etmek istiyor hep bu şekilde gel gitli bir döngüde geçti zaman bende anlamadım:KK43:

Evet 16 yıl oldu. 2010 yılında ciddi bir ayrılık süreci geçirdim. Ailemin yanına dönmüştüm daha sonra tekrar denemek istedik üniversiteye başladım 2 yıl sonra çalışmaya başladım. Açıkçası sorunlarımızı hep görmezden geliyordum. Vicdan yaptım galiba çocukta olmayınca ağır geldi bırakıp gitmek.Eşimde ani sinirlenme oluyor siniri geçince yaptıklarını telafi etmek istiyor hep bu şekilde gel gitli bir döngüde geçti zaman bende anlamadım:KK43:

Kendinize yazık etmişsiniz. Neyin vijdanini yapıyorsunuz onu da anlamakta zorlanıyorum.
Olan size oluyor. Çocuk yaşta sizinle evlenmiş, kıymetinizi bilmesi gereken tersini yapıyor. Şimdi artık ne yapmanız gerekiyor ona karar verin.

Hakaret etmesini sağlama kısmı hariç haklısınız. Şiddet göstermeye kalksa sakin kalıp polisle çıkması lazım. Sizin eşiniz ve annesi deccal gibi insanlarmış. Burda durum farklı. Sanki buradaki adam sakin yapılı biri. Bana adama karşı kendini sorumlu hissediyor gibi geldi. Çocuk filan yoksa, hır gür çıkmadan, kolaylıkla bitirebilir.

Ev içinde sözlü hakaretleri nasıl ispatlayacaksınız ? Ben öyle birşey demedim yalan söylüyor dediğinde ya whatsup yazışmaları ekran görüntüleri ya da video kaydı delil olarak sunulur. Hakaret de aile içi şiddettir.

Hayır benim eski eşim deccal değildi. Sünepe, paspas, annesi bana hakaret ederken kamburunu çıkararak yerdeki halı desenlerini inceleyen, annesinin haberi olmadan tuvalate gidemeyecek bir adamdı.

Şam şeytanı deccal anasının tüm hakaretlerini, yatakodama giriş çıkışlarını, annemin ve akrabalarımın hediyelerini çeyizlerimi atışını hepsini usulca telefonumda video kaydı aldım belli etmeden sadece ağlıyorum çaresizce pasif duruyorum sandı. Telefon görüşmeleri ses kayıtları, whatsup yazışmaları, video çekimlerim hepsi delil olarak mahkemeye sunuldu. Hakim kayınvalidemin tazminat ödemesine karar verdi. İnat etti temyize gitti. Evden çıkmam 2 yıl deyince tazminat, toplu nafaka, altınların tamamını aldım. Tazminatı löseve bağışladık.

Boşanma davası açıp evden giderseniz evi terk etmiş olmuyorsunuz altinlarda kadına ait olduğu için varsa giderken götürün ama anlaşmaliya bakın cekismeliden döndüm anlaşmali bile süreç çok can sıkıcı kararliysaniz avukat bulun
Altinlar kadına ait olayı değişti geçen aylarda

Kadının üzerine takılan / onun tarafından takılan kadının erkeğin üzerine takilan/ onun tarafından takılan erkeğin kararı çıktı

Son düzenleme:
Yol göstermeniz güzel hanımefendiye ama şiddet görseniz bile evi terk etmeyin demişsiniz ya kadının başına çok daha kötü bir şey gelse ? Siz Merve Veziroğlunu tanıyormusunuz ? Videosunu izleyin kocası neler etmiş ona narsist bir adam bir cinayet planlamış sadece o değil kaç kadın nelerle mücadele ediyor neden canını kurtarmasın ?

Madem şiddet görüyorsun niçin Polisi aramadın diye azarlıyor hakim. Duruşmalarda defalarca şahit oldum.

Hanımefendi KADES uygulamasını google playstoreden indirmeniz 1 dakikanızı alır.

Saldırı şiddet anında kırmızı butona basmanız 7 saniye sürüyor.

Totalde uygulamayı açıp tuşa basmanız en fazla 10 saniyenizi alır. Eve temizliğe gelen ilkokul terk abla bile iki kez KADES i kullanmış. Bu kadar zor birşey değil ki .

Evet şiddet görse bile kadın evi terketmemelidir. Hakimler darp raporunu görmeden ciddiye almıyor maalesef.

" Yok öyle birşey. Bizde kadına el kalkmaz, eşimi seviyorum. Kendisi durup dururken evden gitmek istedi " diyorlar. Nasıl ispat edeceksiniz ??

" Karım beni sözleriyle tahrik etti, gece sokağa çıkmasını da istemedim, dayanamadım vurdum bi tane ama vallaha bi kerecik vurdum karıya hakim bey sonra da kapıyı kilitledim "

Ses yankı yaptığı ve yüksek sesle konuştukları için başka bir duruşma salonunda böyle bir konuşmaya şahit olmuştum.

Çığlık atmak, bağırmak, ağlamak erkeği daha da tahrik ediyor. Bas KADES e polis geliyor hemen yakasından tutuyor adamı karakola çekiyor. Hemen tutanak tutuyorlar.

Teyzemin iki kızı da polis, Savcı eniştem, hukuk profesörü aile dostumuz, aile avukatım hepsi aynı şeyi söyledi. Hastane polis kayıtları darp raporu yoksa hakim şiddet gördüğüne inanmıyor.

Sistem bu şekilde işliyor. İstediğiniz kadar beğenmedim emojisi koyun eleştirin.

Bu forumdaki kadınlar hayatın gerçeklerinden çok uzak yaşıyor.

Adam bıçakla üzerine yürüse dahası bıçaklasa hakim diyor ki şahit ?? KADES ? darp raporu ??

Keşke tüm bunlara gerek kalmadan salt kadının beyanı esas olup kadın hemen evden kaçabilse..

Altinlar kadına ait olayı değişti geçen aylarda

Kadının üzerine takılan / onun tarafından takılan kadının erkeğin üzerine takilan/ onun tarafından takılan erkeğin kararı çıktı

Hayır dün akşam avukatıma sordum.

" Altınların tamamı kadına aittir. Bu kararı nerede okuduğunuzu bana söyler misiniz bilgim yok " dedi ve bana bu mesajı gönderdi aile avukatımız :

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi 2017/16859 E., 2017/17965 K. sayılı ve 20.12.2017 tarihli kararında:

“Dairemizin yerleşik uygulamasına göre kural olarak, düğün sırasında takılan ziynet eşyaları, kim tarafından, kime takılırsa takılsın, aksine bir anlaşma bulunmadıkça kadına bağışlanmış sayılır ve artık kadının kişisel malı sayılır. Bu eşyaların iade edilmemek üzere kocaya verildiği, kadının isteği ve onayı ile bozdurulup müşterek ihtiyaçlar için harcandığı hususu davalı tarafça kanıtlandığı takdirde, koca bu eşyaları iadeden kurtulur.” şeklinde bu yerleşik içtihata dair bir karar vermiştir. Düğünde takılan takılar yani ziynet eşyaları, kural olarak kadına bağışlanmış sayılır.

Çöpün bile

Ben evden çıksın demedim birileri ailenin yanına git yazmış siz de gitmek suç yazmışsınız ona istinaden yazdım
Ben şuan bu süreci yaşıyorum evden taşındım kendi eşyalarımı aldım ve bana ait takılarımi vekalet verdim avukata dava için 1 hafta sonrada taşındım siz insanları korkutmayin lutfen tabikide evinde dursun ben 2 aylık bebekle düzen bozdum şehir değiştirdim mecburdum mecbur değilse erkek gitsin mal paylaşımı zaten boşanma davasından sonra ortak malımız yoktu evde ona ait eşyaları biraktim iddia üzerine dava görülmez ispatlarla yürür iyi herkes birbirine suç atsın o zaman mahkemeler kanıtla çalışır hırsiz diyorsa çaldığını belgeyle ispat edecek sahitte yetmez

Hanımefendi cidden algılama sorununuz var.

Evet ailesinin yanına gitmesi kusurdur.

Evi terk eden kadın tazminat öder. Geçmişte örnekleri var. Avukatlardan iyi mi bileceksiniz?

Dava açıldıktan sonra evet evden ayrılabilirsiniz ama evden sadece kendinize ait eşyaları aldığınızı ispat etmek zorundasınız.

Evet insanları korkutuyorum. Çünkü erkekler kötü. Erkekler boşanma aşamasında inanılmaz çirkefleşiyor. Sizin başınıza gelmemesi sizin duymamanız bu olayların yaşanmayacağı yaşanmadığı anlamına gelmiyor.

Avukatım eve noter getirdi. Evdeki tüm eşyaların resmini çektiler. Tutanak tutuldu.

Erkekler eşyaları satıyor ve kadını çalmış gibi gösteriyor. 3 avukat uyardı beni.

Evet ispatlarla mahkeme yürür. Haklısınız.
Almadığınıza dair neyi nasıl ispat edeceksiniz? Eve geldiğimde tuvalet fırçasına kadar alınmıştı karım eşyalarımı almış diye mahkemede bağırıyorlar.

2 aylık bebeğiniz ile düzeninizi bozup işinizi bırakıp evden gitmeniz sizin tercihinizdi yalnız. Hakim dava süresince evi kadının kullanımına tahsis ediyor.

Siz avukatınızı dinlemeden kafanıza göre hareket etmişsiniz.

Hayır dün akşam avukatıma sordum.

" Altınların tamamı kadına aittir. Bu kararı nerede okuduğunuzu bana söyler misiniz bilgim yok " dedi ve bana bu mesajı gönderdi aile avukatımız :

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi 2017/16859 E., 2017/17965 K. sayılı ve 20.12.2017 tarihli kararında:

“Dairemizin yerleşik uygulamasına göre kural olarak, düğün sırasında takılan ziynet eşyaları, kim tarafından, kime takılırsa takılsın, aksine bir anlaşma bulunmadıkça kadına bağışlanmış sayılır ve artık kadının kişisel malı sayılır. Bu eşyaların iade edilmemek üzere kocaya verildiği, kadının isteği ve onayı ile bozdurulup müşterek ihtiyaçlar için harcandığı hususu davalı tarafça kanıtlandığı takdirde, koca bu eşyaları iadeden kurtulur.” şeklinde bu yerleşik içtihata dair bir karar vermiştir. Düğünde takılan takılar yani ziynet eşyaları, kural olarak kadına bağışlanmış sayılır.

YHGK, 2017/3-140 Es. 2020/240 K, 04.03.2020 tarihli kararında ‘’Eşler arasında aksine bir anlaşma veya bu konuda yerel bir adet bulunmadıkça ‘kadına özgü ziynet eşyası’ evlilik sırasında kim tarafından ,hangi eşe takılmış olursa olsun kadın eşe bağışlanmış sayılır ve artık onun kişisel malı niteliğini kazanır.’’ Bu içtihattan anlaşılacağı üzere evlilik sırasında kadına özgü takılan takılar kadına ait sayılacaktır. Yargıtay’ın kabulüne göre erkeğe takılan erkeğe özgü kemer, saat gibi takılar kadına özgü sayılamayacağından erkeğindir.

Sizi ilgilendiren kisim burası

‘Kadına özgü’ olmayan ziynet eşyası yani cumhuriyet altını, yarım altın, çeyrek altın gibi ziynetler de erkeğe takıldığında erkeğe ait olacaktır.

Kadına özgü ne demek arastirin bi

Hanımefendi cidden algılama sorununuz var.

Evet ailesinin yanına gitmesi kusurdur.

Evi terk eden kadın tazminat öder. Geçmişte örnekleri var. Avukatlardan iyi mi bileceksiniz?

Dava açıldıktan sonra evet evden ayrılabilirsiniz ama evden sadece kendinize ait eşyaları aldığınızı ispat etmek zorundasınız.

Evet insanları korkutuyorum. Çünkü erkekler kötü. Erkekler boşanma aşamasında inanılmaz çirkefleşiyor. Sizin başınıza gelmemesi sizin duymamanız bu olayların yaşanmayacağı yaşanmadığı anlamına gelmiyor.

Avukatım eve noter getirdi. Evdeki tüm eşyaların resmini çektiler. Tutanak tutuldu.

Erkekler eşyaları satıyor ve kadını çalmış gibi gösteriyor. 3 avukat uyardı beni.

Evet ispatlarla mahkeme yürür. Haklısınız.
Almadığınıza dair neyi nasıl ispat edeceksiniz? Eve geldiğimde tuvalet fırçasına kadar alınmıştı karım eşyalarımı almış diye mahkemede bağırıyorlar.

2 aylık bebeğiniz ile düzeninizi bozup işinizi bırakıp evden gitmeniz sizin tercihinizdi yalnız. Hakim dava süresince evi kadının kullanımına tahsis ediyor.

Siz avukatınızı dinlemeden kafanıza göre hareket etmişsiniz.
Düzgün konuşun önce ben yaşadıklarımı anlattım aynısını yapın demedim avukat yönlendirdi zaten

Ev içinde sözlü hakaretleri nasıl ispatlayacaksınız ? Ben öyle birşey demedim yalan söylüyor dediğinde ya whatsup yazışmaları ekran görüntüleri ya da video kaydı delil olarak sunulur. Hakaret de aile içi şiddettir.

Hayır benim eski eşim deccal değildi. Sünepe, paspas, annesi bana hakaret ederken kamburunu çıkararak yerdeki halı desenlerini inceleyen, annesinin haberi olmadan tuvalate gidemeyecek bir adamdı.

Şam şeytanı deccal anasının tüm hakaretlerini, yatakodama giriş çıkışlarını, annemin ve akrabalarımın hediyelerini çeyizlerimi atışını hepsini usulca telefonumda video kaydı aldım belli etmeden sadece ağlıyorum çaresizce pasif duruyorum sandı. Telefon görüşmeleri ses kayıtları, whatsup yazışmaları, video çekimlerim hepsi delil olarak mahkemeye sunuldu. Hakim kayınvalidemin tazminat ödemesine karar verdi. İnat etti temyize gitti. Evden çıkmam 2 yıl deyince tazminat, toplu nafaka, altınların tamamını aldım. Tazminatı löseve bağışladık.
Ben sizin eski konularınıza baktım. Haklarımı alamadım yazmışsınız. Bu yorumda aldığınızı yazmışsınız oysa.

Zor şeyler yaşamışsınız,
Ben size kızmıştım yorumlarda, destek almalısın yazmıştım ama alıyormuşsunuz zaten. İlaçların işe yaramadığından bahsetmişsiniz.
Naçizane tavsiyem yoga ve meditasyon yapın ama farkında olarak.
Her gece geleceğinizi imgeleyerek uykuya dalın.
joseph murphy bilinçaltının gücü kitabını tavsiye ederim, nasıl yapacağınızı bu kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz.
Bir de inanır mısınız bilemem ama yine tavsiyem geçmişi temizleme, arınma meditasyonları yapmanız, zaten yaptıkça rahatlayacaksınız. Geçmiş geçmişte kaldı düşünerek canlı tutmak sadece zarar verir, geleceği imgelemek ise sizin elinizde. İlgilenirseniz özelden birkaç hesap tavsiye edebilirim.

Merhaba 17 yaşında ailemin isteğiyle bir evlilik yaptım eşimle aramızda 12 yaş fark var şuan 33 yaşındayım evliliğim süresi içerisinde lise üniversite okudum şuan kamu kurumunda çalışıyorum eşimden dolayı çocuk olmadı. Evlilik sürecim hep sıkıntılı geçti ilk başta da olan sorunlar hala devam etmekte son zamanlarda eşim aileme karşı daha anlayışsız ve kavga falanda yaşandı araları iyice bozuldu. Eşim arabamı kullandırtmıyor eşyaya çok düşkün artık sabredecek durumda değilim. Vicdan yapıp evliliğimi devam ettiriyordum. Evliyken okudum diye.. liseyi ve 2 yıllık açıköğretimi okudum şuan atandım herhangi bir maddi katkısı olmadı. Eşim geçimsiz sorunlu biri çocuk problemi de var. Evlendiğimde yaşım küçük olduğu için tanıma fırsatım olmadı ama bence piskopat ruhlu. Sürekli idare edilmek istiyor aramızda herşey tükendi . Evliliğim boyunca maddi olarak herşeyi onun üzerine yaptık ayrılsam gidecek evim yok ailemin yanına dönmek istemiyorum. Cesaretsiz olamama çok kızıyorum
Evden ayrılabilirsiniz fakat ilk 4 yıl içinde dava açmanız gerekir.Evi terk etti sayılmaniz için 4 ay evlilik birliği içinde evden ayrılmış olmanız gerekir,4 aydan sonra ihtar çekebilir buna rağmen 2 ay donmezseniz evi terk etmiş olursunuz fakat eve ihtar ile dönerseniz eşiniz kusur varsa bile affetmis sayılır sizi, bunlara gerek yok.Cikacaksaniz 4 ayı geçmeden dava açarsınız.Bizim davada ex beni evi terk etmekle suçladı işe yaramadı oradan biliyorum.
Hakkınızda hayırlısı

X