Boşanmayı düşünüyorum

nilsutoprak

Geçip giden zamanları bir yerlerde bulsam ;)
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
459
239
Merhaba arkadaşlar, çok yazdım sildim uzun oldu eşimin dengesiz halleri
En son şöyle bişi yaşandı . biz gurbetciyiz fransada yaşıyoruz ,tatilde köye gitmiştik. köyde kv lerle altlı üslü oturuyoruz ,alt katta tadilat vardı. ben hemen hemen herhün 3 yaşında çocugum var onu da alıp ya anneme ya ablama gidiyorum. zaten kısa süreligine gelmişiz, ama bi iş olursa yardım ediyordum çocuğu ablama bırakıp temizlik yaptım mesela. evde de kahvatı hazırladım yemek yendi. akşam sabah 7 yirmidört annemde değilim. neyse
akşam üstü eve geldim oğlum aşrı hareketli bir çocuk. ev sil baştan yapılıyor gibi heryerde inşaat malzemesi var. demirler, çiviler ,teller yukarda mermer kırılıyor parçaları aşağıya atılıyor. kalabalık ben yürümekte zorlanıyorum ,oğlum o tarfa bu tarafa koşuyor. kv dedim ki anne çocuk burda durmaz bi tarafını acıtır. ben bunu biraz gezdiren ustalar gidince gelirim. tamam dedi biraz erken gel etrafı toplıyalım. dedi tamm bir iki saate gelirim .dedim olur dedi bir saat geçti ablamlayım,teli elime aldım eşim aradı'ya dedim ' aşkım ben de seni arıyacaktım ne tesadüf ' donuk bir sesle ' eve gelmeyi düşünmüyon mu ' düşünüyom dedim tak suratıma kapattı. sinir oldum yarım saat daha oturdum sonra eve gittim .kv yemek yap ta yiyelim dedi yemek yaptım seslendim kv geldi. eşim yok. ben duşa girdim . eşim geldi kapıyı tıklattı ben dayımla yengemle dondurma yemeye gidiyom haberin olsun . kv karınıda götür diyo , bizimki arabada yer yok. dedi gitti bozuldum ama önemsemedim. biraz zaman geçti kv dayımı aradı bişi sorucaktı, alışkanlık ya nediyon kardeş nerdesin? dedi dayım esneye esneye a evdeyim uyuyorum diyo o kadar gerksiz ki . ya akşam eve geldi bu başka odada yatıyo sabah yüzüme bakmıyo o tribe girince bende girdim ya ortada hiç bişi yok . ama konuşmuyoruz, sadece soru cvp ertesi gün gece 3:30 da geldi haber vermiyor nereye gitti ne yaptı, iyice sinir oldum hiç üstüne gitmedim mesafeli durdum. o kafasına göre takıldı gece ikide geliyo birde geliyo üçte geliyo hiç umursamadım. sonra arabayla fransaya gelicez konuşmaya başladı. hiç bişi yok gibi konuştum bende üç gün yol geldik sorun. yok eve geldik bahçe çöle dönmüş her şey kurumuş çiçeklerim .ya beş gün oldu geleli çocuk tuvaletini ögremişti, ne olduysa söylememeye başladı. çişinide kalasınoda altına yapıyo .sürekli çamaşır yıkıyorum evi biraz topladım bahçeyi düzeltmeye çalışıyorum mutfaktaki halıyı balkonda yıkayıp kurutum. sabah kalktık kahvaltı hazıllıyacam günaydın diyorum cvp yok kahvatı yapıyoruz tuzu unutmuşum bıçak unutmuşum
mıy mıy konuştu . gittim getirdim , markete gittik ama şampuan almayı unutmuşum .listeye yazdım alıcaktım. sufrada şampuan almayı düşünmüyon mu mezamam alıcaksın!!! dedi sert bir dille . o kadar abartıki . sinirden dedim ki almıycam!! bugün markete gidicem ama inadına şampuan almıyacağım!! sen geri türkiyeye git! dedi alalım biletini git ! al dedidim ama gidersem geri gelmem! dedim gelme!!!! dedi çıkardı kartını şifre girdi bişi yaptı, ya gidemessin;( çünkü çocuk okula başlıcek sen yat kalk çocuğa dua et yoksa gidiyordun!! her şeyde tartışmada bilet alalımda git dedi durdu degalarca :/ geri zekalı gibi hep ben durdurdum alma diye, bundada durdururum sandi. olmadı yan çiziyo bir haftadır konuşmuyorum ona yemekte yapmıyorum. yüz yüze gelmiyoruz dün çocuğun doğum ğünüydü ayrı ayrı oturduk bir tane aile fotoğrafımız yok. bu sadece bir örnek ve bu sık sık yaşanıyo sudan sebeblerle küsüp surat asmalar be hiç bir şey için özür dilemez gönül almaz asla
ya şimdi diyeceksiniz ki bunun için boşanılır mı ?ama adam git diyo . ben ne yapayım ? yıllardır her fırsatta git. diyo
birde üç yıl önce bir konu açmıştım en mutlu olmamız gereken günde diye burya nasıl etiketlenir bilmiyorum o gün yaşadıklarımı da asla unutmuyorum unutturmak için en ufak bişi de yapmadı

Neden illa Türkiye'ye git diye tehdit ettiriyorsun ki orda evini ayıramazmısın? Orda boşanamazsın çok bilmiyorum prosedürü ama Eşinin iyi bir derse ihtiyacı var gidemeyeceğinden o kadar emin ki rahat rahat git diyor
evet ya ben ders vermek amaçlı değil cidid ciddi ayrılmayı düşünüyorum Türkiyeye gidesem liseyi dışarıdan bitirip üniversiteye hazırlanırım halk eğitim kurslarına giderim bi iş bulmam daha kolay olur fransızcam çok iyi değil birde aileme yakın olurum burda çok yalnızım arkadaşçevrem yok annemlere yakın ama aynı yerde değil şehirde bir ev tutsam sık sık gider gelirim

ya çok sıkıldım her an bir bahane bulup o günümü mavf etmesinde . değersiz hissetmekten

o konunun üzerinde en ufak bi özür gönül alma yok öyle kaldı .
E ne olacak? Cekecek misin yillarca? Bu saygisizliklarina ragmen hala onun kirli camasirlarini yikayip onune yemek mi koyacaksin? Esin senin gidemeyeceginden cok emin. O yuzden boe davraniyor.

E ne olacak? Cekecek misin yillarca? Bu saygisizliklarina ragmen hala onun kirli camasirlarini yikayip onune yemek mi koyacaksin? Esin senin gidemeyeceginden cok emin. O yuzden boe davraniyor.
gidicem üç yaşında oğlum var annemlere gidemem önce ev tutmalıyım iş düzen

Eşiniz sizi çok iyi çözmüş üzerinize oynayıp duruyor.Aklınca küserek cezalandırıyor, çünkü işe yaradığının farkında. Yalnız ben şuna takıldım, eşiniz kv nizin evinde trip yaptığı zaman, sormadınız mı neden böyle yapıyorsun diye? Yani neden küstü?

Eşiniz sizi çok iyi çözmüş üzerinize oynayıp duruyor.Aklınca küserek cezalandırıyor, çünkü işe yaradığının farkında. Yalnız ben şuna takıldım, eşiniz kv nizin evinde trip yaptığı zaman, sormadınız mı neden böyle yapıyorsun diye? Yani neden küstü?
sormadım çünkü teli suratıma kapattı aşkım diye açmıştım düzgünce anlatsaydı derdini büyük ihtimal annesini iş yaparken gördü bende gezmedeydimya ona kızmıştır annesine dayanamaz hiç

Eşiniz belli ki çok huysuz bir adam.. Siz de ona onun davrandığı gibi davranın,mesafeli olun.Ama bana kalırsa boşanmak en en son yapılacak şey..

Eşiniz belli ki çok huysuz bir adam.. Siz de ona onun davrandığı gibi davranın,mesafeli olun.Ama bana kalırsa boşanmak en en son yapılacak şey..
mesafeliyim zaten ama sıkıldım ortada hiç bi sebeb yok ya bide en küçük bir şeyde kapıyı gösteriyorya çıkıp gitmek istiyorum git demek bu kadar kolay olmamalı değersiz hissediyorum

Adamı güzel bir sirkelemen lazım
Adam yaptığını normal sanıyor
Gerekli tepkini koy bir şey olmamış gibi davranma

Peki sizi neden Turkiye bilet almakla tehdit ediyor anlamadim... Sizin Fransa'da yasal statunuz nedir... Yani bosaninca orda kalma hakkiniz yok mu?? Oranin vatandasi misiniz????

Adamı güzel bir sirkelemen lazım
Adam yaptığını normal sanıyor
Gerekli tepkini koy bir şey olmamış gibi davranma
aklımda sadece gitmek var ama küçücük çocukla birde anmem sinir hastası ona birkez aramız bozuk dedim biri ölmüş gibi etkilendi ya yalnızım birini arayıpta yardım isteyemiyorum . ablamlar duysa zaten el birliğiyle durdurmaya çalışır ya ben düzenimi kurana kadar kimse bilmesin istiyorum. ne iş yapıcam boşanınca nafaka alırmıyım o zamana kadar ne iş yapıcam çocuklamı gidicem çocuğa kim bakıcak yalnız gitsem çocuğu bıraktı gitti olucak ya beynimde bin tane soru var ama sığamıyorum kendi içime birde hemen ev bulurmuyum

sormadım çünkü teli suratıma kapattı aşkım diye açmıştım düzgünce anlatsaydı derdini büyük ihtimal annesini iş yaparken gördü bende gezmedeydimya ona kızmıştır annesine dayanamaz hiç
Heyy Allah'ım!!!!!! Biz kocalarımızla evleniyoruz, kayinvalidelerimizle evlenmiyoruz. Bir iş yapmamız gerekiyorsa kocalarımız için yaparız anneleri için değil. Annesine kıyamıyorsa kollarını sıvasın kendisi girişsin işe. "Anneme kıyamıyorum, elimi de bir işe atmam ama karım yapsin" 😳😳😳😳😳😳

Bizim toplumumuz ne zaman öğrenecek bunu??????????????

Sende iş bak kuzum
Gelir gider hesapla onun üzerinden netleştir
Ona muhtaç olduğunu düşünüyor

X