Boşanmayı düşünüyorum

Anladım canım
Arkadaşlara katılıyorum burada işsizlik had safhada almış başını gitmiş
Nice üniversite mezunu işsiz
Fransa ın ekonomisi çok iyi durumda değil diye biliyorum ama iş bulabilirsen orada kalmaya bak derim
yarın burdaki iş bulma kurumuna tekrardan kayıt yaptıracağım cocuk bu sene okula başlıyacak kısmetse inşAllah bişi çıkar yada evde çocuk bakabilirim belki şu an için en mantıklısı bu gibi geliyor ya mantıklıca düşününce çocuğum burda okursa öyle ağır sınavlardan geçmiycek istediği işi yapabilecek onun geleceği için burda okuması kat kat daha iyi

bence türkiyeye gelmek son düşünceniz olsun...Fransa da yaşayan tanıdıklarım var orada devlet küçük bebekken kreşlere alıyor...ve çocuk parası veriyor...burada okul bitireceksiniz de işe gireceksiniz... çook zor işler...üniversite mezunları üç kuruşa çalışıyorlar...çocuğunuza bakacak insan var mı burada....ayrıca kocanız sizi göndereceğini söylediğinde kesin bir dille asla gitmeyeceğinizi söyleyin...hazır sosyal olanakları yüksek bir ülkedeyken sırf kocanıza kızıyorsunuz diye kendinizi doldurup zoru seçmeyin...kocanızı kaale almadan orada kendinizi geliştirin ve olmuyorsa boşanıp hayatınızı orada kurun....
yarın burdaki iş bulma kurumuna tekrardan kayıt yaptıracağım cocuk bu sene okula başlıyacak kısmetse inşAllah bişi çıkar yada evde çocuk bakabilirim belki şu an için en mantıklısı bu gibi geliyor ya mantıklıca düşününce çocuğum burda okursa öyle ağır sınavlardan geçmiycek istediği işi yapabilecek onun geleceği için burda okuması kat kat daha iyi

Eğer dedikleri gibi kreş bakıcı hizmeti varsa en azından çocuk belli bir yaşa gelene kadar bekle
Burada alınan asgari ücretle bakıcısı bile karşılayanazsınız
Hop diye duygusal düşünüyoruz ama mantıklı adım atmak gerek

Eğer dedikleri gibi kreş bakıcı hizmeti varsa en azından çocuk belli bir yaşa gelene kadar bekle
Burada alınan asgari ücretle bakıcısı bile karşılayanazsınız
Hop diye duygusal düşünüyoruz ama mantıklı adım atmak gerek
üç yaşında okula başlıyo yarım gün istersek tam günde bırakabiliyoruz
heleki söz konusu çocuk olunca haklısınız .
napiyim bende öyle sinirle kırgınlıkla yazdım işte

üç yaşında okula başlıyo yarım gün istersek tam günde bırakabiliyoruz
heleki söz konusu çocuk olunca haklısınız .
napiyim bende öyle sinirle kırgınlıkla yazdım işte
Elbette haklısın eşine benim burada sinirim bozuldu
Sen de evde onu yok say hiç umursama dili geliştirmeye bak
İşe girersen çok daha çabuk öğrenirsin

Siz sanirim surekli kaynananizi birakip birakip gitmenize takılmış . Insanlar neden konuşmak yerine susar ki. Sizde de iyi sabir var. Ben binkez hayırdır ne bu surat diye sorardim

Siz sanirim surekli kaynananizi birakip birakip gitmenize takılmış . Insanlar neden konuşmak yerine susar ki. Sizde de iyi sabir var. Ben binkez hayırdır ne bu surat diye sorardim
sorunca dahada tirebe giriyo kv kendi diyodu zaten git annenleri gör sayılı gününüz var diye

Ne senin derdin? Neden beni göndermek istiyorsun? diye sormadınız mı? Geçinmeye yüzün yoksa hiç zorlama kendini, derhal ceketini alıp çıkıp gidebilirsin deyin. Eşya gibi niye sizi göndereyim, falan diyorki.Ben hiçbir yere gitmiyorum, buyur sen git diyeceksiniz.Kendiniz ve çocuğunuz için çalışın.Eşiniz güven veren bir insan değil. Her an sizi yarı yolda bırakabilir.Aslında kendinizi garantiye alınca, siz ona çekin sepet havasını. Görsün nasıl oluyormuş, canı sıkıldıkça sizi evden göndermek.

Eger ki ben sizin yerinizde olsaydim, bana bilet almaya kalkan adamin yaninda 5 dakika durmazdim... Ama bence sakin Turkiye'ye donmeye kalmayin... Orda Devletin Kres vb imkanlarindan yararlanmaya bakin... Orda kurun hayatinizi... Mutlaka bir is bulursunuz... Turkiye'de universite mezunlari bile issizken ben sizin duzgun bir is bulabileceginize ihtimal vermiyorum... Hadi buldunuz iyi kotu birsey diyelim; aldiginiz asgari ucretle kira mi odeyeceksiniz, karninizi mi doyuracaksiniz, cocugunuza guzel bir gelecek mi hazirlayacaksiniz... Fransa'dan ayrilmayin... Ama o adami da kapinin onune koyun...

evde herkezin fransızca konuşmsı yeni gelen için çok büyük avantaj ama dışardan bilmyen biri için herkes güzel konuşuyor

Benim yengem Fransa’da okudu ve Almanya’ya geldi. O da konuştuğu için gelenlerin fransızcasının iyi olduğunu biliyoruz. Bu arada her dilde konuşmak ve yazmak farklıdır. Belki de konuşabiliyorlardır ama misal yazmada iyi değillerdir bilemem ama evet fransızca zordur, özellikle makalelerde kullanılan upuzun yazılan fransızca cümleler kabus gibidir 😁 ne yapıp edip fransızcayı öğrenin. Ben de misal korece harflerini asla öğrenemem diyordum, hatta bundan bir kaç sene önce çok zorlandım. Bu sene ne hikmetse öğrendim ve ne kadar kolaymış dedim. Kendinize inanın, en önemlisi bu. Öğreneceğinize inanmanız lazım. Demesi kolay biliyorum, ama hayatta ne kolayki?

aklımda sadece gitmek var ama küçücük çocukla birde anmem sinir hastası ona birkez aramız bozuk dedim biri ölmüş gibi etkilendi ya yalnızım birini arayıpta yardım isteyemiyorum . ablamlar duysa zaten el birliğiyle durdurmaya çalışır ya ben düzenimi kurana kadar kimse bilmesin istiyorum. ne iş yapıcam boşanınca nafaka alırmıyım o zamana kadar ne iş yapıcam çocuklamı gidicem çocuğa kim bakıcak yalnız gitsem çocuğu bıraktı gitti olucak ya beynimde bin tane soru var ama sığamıyorum kendi içime birde hemen ev bulurmuyum
Çocuğunuzu bırakıp türkiye' ye dönme ihtimalini düsünmeyin bile.
O daha bebek. Şu cümleyi kurmaniz bile bir anne olarak içimi acıttı.
Gerekirse o huysuz kocayı çekmeye devam edin, kendinizi degersiz hissedin bir ömür boyu ama yavrunuzu terk etmeyin.

Peki geceleri nereye gitmis esiniz bende onu merak ettim?
Dondurma yemeye gidicez dayimla demis ama adam evdeymis...
Sonraki gecelerde gec gelmis..
Nerdeymis hic sormadiniz mi?
Inanilmaz kopuk bir iliskiniz var.

Çocuğunuzu bırakıp türkiye' ye dönme ihtimalini düsünmeyin bile.
O daha bebek. Şu cümleyi kurmaniz bile bir anne olarak içimi acıttı.
Gerekirse o huysuz kocayı çekmeye devam edin, kendinizi degersiz hissedin bir ömür boyu ama yavrunuzu terk etmeyin.
terketmek değil asla öyle düşünmedin kısa bir süreligine diye yazmıştım ama zaten vaz geçtim burdan iş bulmaya çalışacağım .

Benim yengem Fransa’da okudu ve Almanya’ya geldi. O da konuştuğu için gelenlerin fransızcasının iyi olduğunu biliyoruz. Bu arada her dilde konuşmak ve yazmak farklıdır. Belki de konuşabiliyorlardır ama misal yazmada iyi değillerdir bilemem ama evet fransızca zordur, özellikle makalelerde kullanılan upuzun yazılan fransızca cümleler kabus gibidir 😁 ne yapıp edip fransızcayı öğrenin. Ben de misal korece harflerini asla öğrenemem diyordum, hatta bundan bir kaç sene önce çok zorlandım. Bu sene ne hikmetse öğrendim ve ne kadar kolaymış dedim. Kendinize inanın, en önemlisi bu. Öğreneceğinize inanmanız lazım. Demesi kolay biliyorum, ama hayatta ne kolayki?
evet ,ögrenene kadar herşey zor .benim çok çalışmam. lazımda hele bi çocuk okula başlasın, güzel zamanım olacak şimdi bütün gün ayağıma dolanıyo, evin işini zor yapıyorum .

ne iş yapabilirim bilmiyoru liseyi ikinci sınıfta bıraktım biraz fransızcam var hiç çalışmadım ki burda bi kursa gitmiştim twzgahtarlık kasiyerlik filan yapabilirim kendimi geliştirmem lazım liseyi dışardan bitirip meslek ögrenmem lazım

Sen zaten söyledin diyeceğimi şimdi bırakıp gitmeyi düşünme önce kendini geliştirip iş sahini olup birikim yapıp ayrılırsın emin ol ki bu zamanda değişecektir sana ters köşe yapmaya çalışacaktır dikkatli ol

Peki geceleri nereye gitmis esiniz bende onu merak ettim?
Dondurma yemeye gidicez dayimla demis ama adam evdeymis...
Sonraki gecelerde gec gelmis..
Nerdeymis hic sormadiniz mi?
Inanilmaz kopuk bir iliskiniz var.
yok dayısı evde değildi, telde bize yalan söyledi sanki bilmiyormuşuz gibi.sanki çok önemli bişi yaptılarda asla duymamam lazımmış gibi onada sinir oldum .beni kendi akrabaları önünde küçük düşürdü gibi geldi
ona sormadım ama çevremden ögrendim komşuyla çıkmış adamın dağ evi varmış orda .eylenmişler .
birinde eniştemle dolaşmış sık sık ta annemin yanına gitmiş yemek yemiş orda çay içmiş flan annem anlattı ordanda eniştesinin kahvesine

X