Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

evet bugün dava açıldı resmen onun tebligatı aldığındaki (annesi ve babasıda dahil ) halini görmek isterdim açıkcası..

halen ayrılacağımız fikrini kabul etmiyor...

arıyor sanki kendisi tatile gitmiş gibi sanki benim boşanmak istediğimi bilmiyor gibi,

canım, cicim, iş güç nasıl ,bebekler nasıl diye soruyor bol bol muhabbet etmek istiyor..

sanırım aklında bir sorun var çözümedim bir türlü...

ahh canım tam olarak bilmiyorum ayrılmanızın sebeplerini ama ikizlerin varmış(maşallah...)belki evliliğinizi kurtarır,belki düzelir eşin, ne biliyim işte hep belki dioruz ama denemeye değmezmi?

ahh canım tam olarak bilmiyorum ayrılmanızın sebeplerini ama ikizlerin varmış(maşallah...)belki evliliğinizi kurtarır,belki düzelir eşin, ne biliyim işte hep belki dioruz ama denemeye değmezmi?

evet canım tüp bebekle olan iki tane kuzum var benim..

evliliğimiz kurtulamaz artık benim vermiş olduğum bir karar ve geri dönüşü olmayan bir karar bu..

bir şans daha dediler ikizlerim için, belki şöyle yaparlar belki böyle yaparlar vs.vs. için erteledim yaklaşık 8 ay boşanma işini

ama olmayınca olmuyor sen birşeyler veriyosun karşındakiler daha fazlasını istiyolar

fakat bilmiyolarki bende artık verecek birşey kalmadı onlar için

bundan sonrasını onlar düşünecek ben çok düşündüm düşüncelerimde hep yanlız kaldım

sıra onlarda şu saatten sonra yapılacak en güzel şeyy bitirmek..

kangren olmuş bir evliliği iyileştirmeye çalışmak yerine kesip atmak daha mantıklı..

Allahım bana güç kuvvet versin ikizlerime sağlık sıhhat versin ayaklarımın üzerinde kimseye muhtaç olmadan onların gelecegi için birşeyler yapmak istiyorum artık

Allahım hepimizin hakkında hayırlısını versin inş..

evet canım tüp bebekle olan iki tane kuzum var benim..

evliliğimiz kurtulamaz artık benim vermiş olduğum bir karar ve geri dönüşü olmayan bir karar bu..

bir şans daha dediler ikizlerim için, belki şöyle yaparlar belki böyle yaparlar vs.vs. için erteledim yaklaşık 8 ay boşanma işini

ama olmayınca olmuyor sen birşeyler veriyosun karşındakiler daha fazlasını istiyolar

fakat bilmiyolarki bende artık verecek birşey kalmadı onlar için

bundan sonrasını onlar düşünecek ben çok düşündüm düşüncelerimde hep yanlız kaldım

sıra onlarda şu saatten sonra yapılacak en güzel şeyy bitirmek..

kangren olmuş bir evliliği iyileştirmeye çalışmak yerine kesip atmak daha mantıklı..

Allahım bana güç kuvvet versin ikizlerime sağlık sıhhat versin ayaklarımın üzerinde kimseye muhtaç olmadan onların gelecegi için birşeyler yapmak istiyorum artık

Allahım hepimizin hakkında hayırlısını versin inş..

Canım hakkında hayırlısı. Allah sana ve bebeklerine sağlık sıhhat versin.
işte insanın gsterdiği özveriyi fedakarlığı farklı değerlendiriyorlar. inşallah herşey senin ve bebeklerin için daha gzüel olur.

eşimle 13 senedir birbirimizi tanıyoruz. 6 yıl sevgililik ve 6 yıllıkda evliiğimiz var.3,5 yaşında bir kızımız ve daha 2 haftalık bir oğlumuz var.ve biz ayrılıyoruz. ikimizde 30 yaşındayız. son bir ayda tüm hayatımızın benim düşündüğümden çok farklı olduğunu öğrendim. eşim eve çok geç gelemeye ve arkadaşlarıyla çok zaman geçirmeye başlamıştı. dayanamayacağmı söylediğimde bir yığın gerçekle karşı karşıya kaldım. 8 aylık hamileydim. benimle mutsuz olduğunu söylüyor, kendine hayat istediğini. benim onu mutsuz ettiğimi..benden çok şikayeti var. halbuki en kocamı çok seviyorum hala..o da beni seviyormuş ama katlanamıyormuş kısaca..profosyonel yardım alalım dedm kaç sefer kabul etmiyor. ben aramızı düzeltmeye çalıştığımızı sanırken meğer adam sadece zaan kolluyormuş. aslında ii de bir baba. ikimizinde işi ii. belirli bir kariyerimiz var. ama o bekar hayatı yaşamak istiyor.ve ben artık baş edemiyorum. hazmedemiyorum çoğu şeyi. hayatıma yalnız devam edebilecek gücüm ve aile desteğim var. ama yine de şuan kabullenmesi çok zor geliyor. kendimce uğraştım bir şeyleri kurtarmaya ama olmadı. şimdi babamın evine gideceğim. bir müddet orda kalacağım. o da bekar hayatının alıştırmasını yapacak. oldukça gülü bir insanım aslında ama lohusa iken bunları yaşamayı ve bana söylenen o ağır lafları hiç haketmediğimi düşünüyorum. yardıma ihtiyacım var..

hangimiz bunları hakettikki. karşımıza bi adam çıkıo biz onlara tapıoz önce eş sonra baba yapıyoruz. onlarsa ne zaman ne mekan dinlemeden sadece kendilerini daha ii hissetmek için hooop bizi çöpe. bende doğumda terkedilenlerdenim. şu an bebeğim tam bir aylık. adam aramıyo bile. en azından senn ailen varmış benim allahımdan başka kimsem yok.allah hepimizin yardımcısı olsun. nasılsa onların yanına koymaz ahlarımızı

bende boşandım 1aylıkhamileyken kızım 5 aylık şimdi
babasız çocuk büyütmek zor hakkaten allah yardımcımız olsun
herşey iyide ailesiyle büyüyen gezip oynayan çocuğu görüpte kendi çocuğumuzu avutmak hayli zor olcak tek başına anne yetmiyor çocuğun yanında
ahhh allahım bi aydınlığa çıkarsın hepimizi...:KK14:

benimde bebeğim 1 aylık henüz ve boşanıyoruz. en büyükk korkumda ailesi yanında olan çocukları gördükçe yaşayacaklarım. yoksa bakarım kendime güveniyorum. bu konuda ise şöğle avutuyorum kendimi. hergün mutsuz olacağımıza ayda bir oluruz vs... başka çarem yok. katlanamam artık o adama

Canım hakkında hayırlısı. Allah sana ve bebeklerine sağlık sıhhat versin.
işte insanın gsterdiği özveriyi fedakarlığı farklı değerlendiriyorlar. inşallah herşey senin ve bebeklerin için daha gzüel olur.
amin canım hakkımızda hayırlısı olsun inş. bundan sonra bakıp göreceğim tepkileri nasıl olacak ne yapacaklar gardımı aldım onlardan gelecek her türlü şeye hazırım artık..
tek istediğim bebeklerimle beni tamamen bıraksınlar başka istediğim birşey yok onlardan...

benimde bebeğim 1 aylık henüz ve boşanıyoruz. en büyükk korkumda ailesi yanında olan çocukları gördükçe yaşayacaklarım. yoksa bakarım kendime güveniyorum. bu konuda ise şöğle avutuyorum kendimi. hergün mutsuz olacağımıza ayda bir oluruz vs... başka çarem yok. katlanamam artık o adama

sanada geçmiş olsun canım bu erkekler hakkatten neden böyle yapıyor bende anlamış değilim kuzuları bırakıp resmen kaçıyolar yazık yahuuu

benimde bebişlerim 1,5 2 aylık civarıydı yaşadıklarımız oldugunda çocuk gibi annesiyle babasıyla bırakıp gitti. mubarek olsun hepsi birbirine...

yanlız başımıza bebekleri büyütmek hakkatten çok zor olacak ama katlanacagız artık kendimiz için değil onlar için yaşayacagızz..

özel değilse neden aileniz arkanızda değil bu dahada zor bir durum Allahım hepimizin yardımcısı olsun inş..

ahh canım çok zor süreçlerden geçiyoruz allah hepimizin yardımcısı olsun:KK43:

boşanmak çok zor olmasada çocuğu babasız bırakmak çok çokkk zor, onlarda sanıyorlarki biz onlardan vaz geçemiyoruz:p

allahtan tek dileğim kzımın büyüdüğünde bana iyikide doğmuşum demesi bana herşeyi unutturacak olması dilerim allah bana bu duyguyu tattırır taabi sizlerede..

bugün babası görmeye geldi kızım artık evde sıkılıyor hafta sonları gezdir dedim tamam dedim bakalım inşallah kızımı çok benimserde kızım baba şevkatinden mahrumkalmaz, şimdilik düşkün kızına inşallahta böyle devam eder..

allahım hepimizin yar ve yardımcısı olsun..

Kızlar evet hepimizin durumu zor arkamızda ailemiz olsa da olmasa da bizim ilk önce tek başımıza çocuklarımıza yetebilmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Biz güçlüyüzEn Büyük KK

amin canım hakkımızda hayırlısı olsun inş. bundan sonra bakıp göreceğim tepkileri nasıl olacak ne yapacaklar gardımı aldım onlardan gelecek her türlü şeye hazırım artık..
tek istediğim bebeklerimle beni tamamen bıraksınlar başka istediğim birşey yok onlardan...

sanada geçmiş olsun canım bu erkekler hakkatten neden böyle yapıyor bende anlamış değilim kuzuları bırakıp resmen kaçıyolar yazık yahuuu

benimde bebişlerim 1,5 2 aylık civarıydı yaşadıklarımız oldugunda çocuk gibi annesiyle babasıyla bırakıp gitti. mubarek olsun hepsi birbirine...

yanlız başımıza bebekleri büyütmek hakkatten çok zor olacak ama katlanacagız artık kendimiz için değil onlar için yaşayacagızz..

özel değilse neden aileniz arkanızda değil bu dahada zor bir durum Allahım hepimizin yardımcısı olsun inş..

ailem ne karar alırsam yanımda ve bana destek ama zorlanacağım biliyorum. herşeyi çok farklı hayal etmiştim, bebek olunca herşeyin dahada güzdel olacağını düşünüyordum ama yanılmışım. şimdiden çocuğumun babasız hallerini düşündükçe üzülüyorum. eşimde farklı şehirde çok sıkda birraya gelemeyecekler, zaten yeni baba oldu alışamadan ayrıldık belki bu mesafe alışmasını dahada zorlaştıracak daha kopuk olacak kızından. allah yardımcımız olsun.

ailem ne karar alırsam yanımda ve bana destek ama zorlanacağım biliyorum. herşeyi çok farklı hayal etmiştim, bebek olunca herşeyin dahada güzdel olacağını düşünüyordum ama yanılmışım. şimdiden çocuğumun babasız hallerini düşündükçe üzülüyorum. eşimde farklı şehirde çok sıkda birraya gelemeyecekler, zaten yeni baba oldu alışamadan ayrıldık belki bu mesafe alışmasını dahada zorlaştıracak daha kopuk olacak kızından. allah yardımcımız olsun.

canım babasız büyüyecekler evet ama onlarında babaları uzakta olsada var olacak bunu zamanla anlayacaklar bebişler şuan hepimizinki çok küçükler henüz babanın varlığından bihaberler zaten dediğin gibide erkekler babalığı zor kabulleniyolar birde uzak olunca iş dahada zorlaşacak onlar için ama bir zahmet artık bizler için hiç bir şey yapmayan adamlar bebekleri için çaba sarfetsinler yok etmiyolarsada zorla babalık yaptıracak değiliz herhalde Allaha havale edecegiz yine yapacak hiçbir şeyimiz yok inanki
bizde çok farklı şehirlerdeyiz ve oldukca uzağız görmek isteyen kişi fizandada olsa evladını görmeye gelir kimse buna engel olamaz...
Allahım hepimizin yardımcısı olsun inş.

merhaba kızlar,

ben bu konuyu sabitleyen kişiyim. biz hala boşanma sürecindeyiz 7 aydır ayrıyız. Eşim barışmak istiyor ama ben kararsızım güvenemiyorum. Dün protokolü imzaladık ama hayatımdan çıkarıp atamıyorum. 2 gündür ağlamaktan göz pınarlarım kurudu. 2,5 yaşında kızımız var çok şükür ona muhtaç değiliz. Allah bana bunu bir imtihan olarak verdi sanırım. 6 senedir evli olduğum kişiden bir şekilde kopamıyorum. Şuı anda çok mutsuzum, barışsam gelecek ile ilgili kaygılarım olacak acabalar var kafamda. Boşanma fikri kurtuluş gibi ama bir yandan da herşeyin bittiği nokta. Allahım hakkımızda hayırlısını versin diyorum.

merhaba kızlar,

ben bu konuyu sabitleyen kişiyim. biz hala boşanma sürecindeyiz 7 aydır ayrıyız. Eşim barışmak istiyor ama ben kararsızım güvenemiyorum. Dün protokolü imzaladık ama hayatımdan çıkarıp atamıyorum. 2 gündür ağlamaktan göz pınarlarım kurudu. 2,5 yaşında kızımız var çok şükür ona muhtaç değiliz. Allah bana bunu bir imtihan olarak verdi sanırım. 6 senedir evli olduğum kişiden bir şekilde kopamıyorum. Şuı anda çok mutsuzum, barışsam gelecek ile ilgili kaygılarım olacak acabalar var kafamda. Boşanma fikri kurtuluş gibi ama bir yandan da herşeyin bittiği nokta. Allahım hakkımızda hayırlısını versin diyorum.

sen 2gündür ağlıyorum diosun ama herşey taamamen bitince günler hatta saatlerce ağlayacaksın... tabi yürümeyen bir evliliği yürütmekte hayli zor allah yardımcımız olsun. canım az da olsa düzelir yada değişir dediğin bi durum söz konusuysa vaz geç ayrılmaktan... kızının karşısında hergün erimektense toparlamaya çalış belki düzelir, haa ama yok tek bir iyi yönü kalmadı düzelcekte gibi görünmüyorsa tabi ayrılmanız en doğrusu. ama dediğim gibi inşallah kurtarılacak bir tarafı varsa kızın için çabala... allahım yar ve yardımcımız olsun.. aeo...

merhaba kızlar,

eşini alıp karşına açık açık konuş istediklerini istemediklerini şayet senin şartlarına tamam derse kızın için bir şans daha verebilirsin birlikteliğe başladığınızda bakarsın aynı şeyleri tekrarlıyosa en azından bir kere daha denedim olmadı diyebilirsin o zaman açarsın davayı..

protokol imzalanmış ama sen henüz net kararını vermemişsin bence acabalarla uğraşıyosun gerçekten kafanda bitiremediysen kızın için bir şans daha ver derim ben boşanmak kolaydır ama bir evliliği kurtarmak zordur ya kızın için bir kere daha deneyip mücadele edeceksin evliliğini kurtaracaksın yada ben mücadele edemiyorum bittim herşeyi denedim adam aynı adam değişmez diyosanda kesip atacaksın bitecek canım..

benim eşimde her gün kaç sefer arıyor inan çoğunda açmıyorum haftalarca konuşacak birşey yokki neyi konuşacagız bebeklerim henüz konuşmayı bilmiyolar zaten onlar için arasada konuşamazlar oda bitmesini istemiyor yalvarıyor ama bende bitti onun için harcayacak 1 sn bile kalmadı bende...

hakkımızda hayırlısı olsun Allahım bebeklerimize saglık sıhhat versin egrisi olur gider inanki...

merhaba kızlar,

aynı durumdayız hemen hemen,sadece rakamlarda biraz farklılıklar var o da 5 aydır ayrıyız,bebek 7 aylık,7 yıllık evliyim gibi önemsiz farklılıklar.birdenbire duygusal olarak kopabilmek çok zor olacak tabiki,boşanmayı deli gibi isteyenler bile ayrılıktan etkileniyorlar..ben de çok üzgünüm çok kırgınım falan filan ama inan ki bu evlilik iyi bir şekilde biterse omuzlarımdan şöyle kocaman bir yük kalkacağı da bir gerçek,yıllarca insan sırtına ne yükler atıyormuş çoğu kez farkına varmadan..boşanmayı bir kurtuluş olarak görmeye başlamak zaten o evliliğin aslında bittiğini gösterir,ben de böyle görüyorum.Sanki şu an seni boşanmaya ikna edermiş gibi bir pozisyonda gibi hissettim kendimi:)sanırım bu arada kendi kararımın da sağlamasını yapıyorum.hakkımızda hayırlısı inşallah.ama ben diyorum ki eğer eşimle bu evlilikte sadece iki kişi olsaydık bu evliliği nasıl yürür se yürüsün biraz daha yaşardık ama kavga ederdik ama dövüşürdük ama sevişirdik..kendi seçimlerimizin sonuçlarını yalnız kendimiz yaşardık.ama iki kişi değiliz,inan ki ben en çok çocuğumu düşünyorum,beni ya da babasını mutsuz kavgalı görmesine dayanamam sanırım,umarım şu anda sürdürmeye çalıştığımız medeni ilişkiyi devam ettirebiliriz,tartışmalar yaşansa bile büyütmeden ve hissettirilmeden yaşanır ve çocuğum mutlu insanlarla büyür.

evet nihayet davam açıldı davayla birlikte velayet işleride devam ediyomuş onun için çalıştığım şirketten benim maaş bordrolarımı istediler, birkaç hafta içerisindede bağlı olduğumuz karakoldan polisler evime gelip bebeklerimin duruma bakacaklarmış.
bakımları, sağlıkları yaşadığı yer ve ortamları nasıl diye bakıp tutanak tutulacak sonrasında onların gönderecegi raporla birlikte ilk dava tarihim belli olacakmışşş..

ehh hadi hayırlısı ne ise o olsun artıkkk...

boşanmış bir anne ve babanın çocuğuyum. yaşım 23 suan annemle yaşıyorum ve birde 18 yaşında erkek kardeşim. Tüm sorumluluklar benim üzerimde tek başıma çalışıp eve yetmeye çalışıyorum. ayrılıklar eşleri etkilediği kadar çocuklarıda çok etkiliyor. annem daha babamla birlikteyken intihar etti. 1 hafta yoğun bakımda kaldı. babamın içkisi kumarı dayağı kadın hayatı yüzünden bıkmıştık. ve tam 7 yıldır ayrıyız. şuan o günleri yaşamış biri olarak ve bunların bana yaşattığı ağırlıklar yüzünden majör depresyondayım. antidepresan ilaç kullanıyorum. kardeşimde o şekilde. İnsan küçükken pek bişey anlamıyor ama malesef olan bizlere oluyor.:KK42:

iyi geçmesine sevindim canım konuşmanın.ben 26 yaşındayım ve okadar soğudum ki erkeklerden bilmiyorum bir daha evlenirmiyim kızım daha 3.5 yaşında olursada ufak yaşta olsun diyorum ama kısmet .hele bugün iş görüşmesine gittim tabi ayrıntı soruyor dedim boşandım kızım var adam resmen samimim sohbete gircekti boşanmış bayanlara bu erkeklerin tutumu niye böyle çok sinir oluyorum .

Kiz cocugun varsa asla evlenme en guvendigin onun babasi bile boyle yaptiysa gerisini sen dusun. Deneyimle sabit tanidiklarimdan

X