Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

Mesajınıza tesadüf eseri denk geldim ve bi anne olarak feryadınızı cok net hissettim bende parçalanmış bir ailenin cocuguyum.. ama o kdr mutlu kendinden emin bir annem varki yasadıgım hayatın 1 sn sini bile değişmem.. sakın kızınızı için böyle dua etmeyin ben babamdan 5 senedir haber almıyorum sesini duymuyorum ve şu anda hayatım yavas yavas düzene girdikçe ona karşı daha sakin düşünüyorum Rabbim kızınıza cok cok cok güzel bir hayat versin onu seven bi eşi cocukları olsun insanlara faydalı olsun ama babası ondan uzak olsun el kadar çocuga faydası olmayan adam ztn onun hayatına zarar vermesin Rabbim öyle bi ayarlarki elbet görür yaptıklarını görecek siz üzülmeyin ne olur... Hersey zamanla daha kolay olacak..

senin böyle yazman bana çok iyi geldi mesajın için sağol umarım ilerde benmde kızım senin gibi düşüncelere sahip olur.

İnanın bu sizin elinizde msjınızı okuyunca gözlerim doldu bi an..

Bizim kadar dolu dolu cocukluk geçiren özgür mutlu yasayan cocuklar varmıdır bilmiyorum, cok maddi sıkıntı cektik ama bu şartların arasında annem bize yetmeyi bize elimizdekilerle mutlu olmayı öğretti ben herseyi apacık gördüm yaşadım ve hep sogukkanlı davrandım kardeşim brz daha kördüğüm ama oda büyüdükçe şartlarımız iyileştikçe güçlü mutlu sağlıklı bir birey oldu cıktı önce ne olur siz mutlu olacağınıza inanın şu anda kızınızın bir annesi var ne kadar mutlu olursanız oda mutlu olacak bu karşılıklı olarak artarak devam edecek.. siz kabul ederseniz bu günleri normal aslında bak böyle güzellkler yasıyoruz diye kızınıza aktarırsanız oda normal bakacak.. Ben bunu şuna benzetiyorum metin şentürk hepimizden farklı ama mutlu bir insan zorluklar yaşasada mutlu buda brzcık öyle farklı bir haya yaşıyoruz silinmiyor ama mutluluk bizim elimizde..

Eğer cok sıkılırsanız kızınızla ilgili bişey takılırsa aklınıza hiç cekinmeden msj atabilirsiniz , ben olsam neler hissederdim azarım belki bir faydam olur..

İnanın bu sizin elinizde msjınızı okuyunca gözlerim doldu bi an..

Bizim kadar dolu dolu cocukluk geçiren özgür mutlu yasayan cocuklar varmıdır bilmiyorum, cok maddi sıkıntı cektik ama bu şartların arasında annem bize yetmeyi bize elimizdekilerle mutlu olmayı öğretti ben herseyi apacık gördüm yaşadım ve hep sogukkanlı davrandım kardeşim brz daha kördüğüm ama oda büyüdükçe şartlarımız iyileştikçe güçlü mutlu sağlıklı bir birey oldu cıktı önce ne olur siz mutlu olacağınıza inanın şu anda kızınızın bir annesi var ne kadar mutlu olursanız oda mutlu olacak bu karşılıklı olarak artarak devam edecek.. siz kabul ederseniz bu günleri normal aslında bak böyle güzellkler yasıyoruz diye kızınıza aktarırsanız oda normal bakacak.. Ben bunu şuna benzetiyorum metin şentürk hepimizden farklı ama mutlu bir insan zorluklar yaşasada mutlu buda brzcık öyle farklı bir haya yaşıyoruz silinmiyor ama mutluluk bizim elimizde..

Eğer cok sıkılırsanız kızınızla ilgili bişey takılırsa aklınıza hiç cekinmeden msj atabilirsiniz , ben olsam neler hissederdim azarım belki bir faydam olur..

sağol cnm cevapların için .sen kaç yaşındaydın ayrıldığında anne ve baban 5 yıldır görümüyorum demiştin onun öncesi nasıldı aranız .

Uzun yıllar önce ayrılmışlar fakat aralarında bir düşmanlık bir araya gelememe durumu yoktu hiç bir zaman 5 yıl öncesinde bazı problemler bize zarar vermeye başladığında biz görüşmek istemedik onunda ztn bizim için cabası fedakarlığı emeği yoktu iki arkadaş gibi komsu gibi görüşüyorduk işte ama bize zararı artınca görüşmek istemedik ben baskın cıktım brazda oda sonrasında aramadı Rabbim mutlu etsin bizden uzak olsun cok iyi olsun ama uzak olsun baska hiç bişey istemiyorum onunla ilgili..

Uzun yıllar önce ayrılmışlar fakat aralarında bir düşmanlık bir araya gelememe durumu yoktu hiç bir zaman 5 yıl öncesinde bazı problemler bize zarar vermeye başladığında biz görüşmek istemedik onunda ztn bizim için cabası fedakarlığı emeği yoktu iki arkadaş gibi komsu gibi görüşüyorduk işte ama bize zararı artınca görüşmek istemedik ben baskın cıktım brazda oda sonrasında aramadı Rabbim mutlu etsin bizden uzak olsun cok iyi olsun ama uzak olsun baska hiç bişey istemiyorum onunla ilgili..

benm kızımında babası biraz çevresindekilere zarar verir (dayak vs.yok asla ama diliyle yaptıklarıyla)herkes diyor bırak aramasın sanki arasa huzurmu vercek bazen böylesi daha iyi diyorum bende.

Bizdede dayak alkol kötü alışkanlık yoktu hatta hala daha aile içinde babamın inceliği detaylara göre kişiye aldığı hediyeler evdeki izleri konusulur ama iyi bir babamıydı tartısılır duygusal anlamda bir katkısının olmaması bile aslında zarardır

Arkadaşlar merhaba...
9 yıllık evliyim.3.5 yaşında kızım var.
Çok zorlu bir evlilik süreci geçirdim
Ve maddi- manevi anlamda çok çektim bu evlilikten.

Evliliğimizin 2.5 yılında anlaşmalı boşanma davası açtık, ama karar temyizde iken geri barıştık eşimle.
Yani nüfus kağıtlarımız bile değişmeden.

Eşim son 1.5 yıldır kendi işi dışında ek iş de yapıyor.
ama evin ve çocuğun bütün maddi yükü bendeydi.Eşimden sıkıştığım zaman para isterdim.

Kazandığı paraları söylüyordu ancak ben 9 yıllık evliliğimizde onun nerede hesabı var , nereye borcu var hiç bilmedim
Çünkü ne zaman hesaplarını aç ,göster desem büyük tartışmalar çıkardı.

Son 2 aydır da özellikle benim maaşım geçim için yetmediği zamanlar iyice tartışır olmuştuk.
Bayramdan önceki gün içki yok,kumar yok, ek iş de yapıyorsun,
kendi maaşın da var bu paralar nereye gidiyor ya bu hesapları açıp gösterirsin
ya da ben evi terk ederim dediğimde her şeyi itiraf etti.

Eşim 6 yıldır internet üzerinden şans oyunları oynuyormus.
Bu güne kadar ne kazandı isek oralara gitmiş.Kayıplar çok çok büyük ..(3 ayda 22 milyar kaybettiğini gördüm ,bu sadece birisi)
Ailesinden , kız kardeşlerinden borç paralar almıs ,
arkadaşlarının üzerine krediler çektirmiş, alınan borç paralar ,çekilen krediler
yine kumara gitmiş.

9 yıllık evliliğim kredi ödemekle geçti.Ne zaman benim üstüme kredi olmasa beni bir şekilde ikna edip krediler çektirdi.
Hala da benim adıma çekilen bir kredi mevcut şu an ve meblağ yüksek olduğu için kendisi de kefil bu krediye.

Üstelik bu durumdan kendi ailesinin 1 yıldır haberi varmıs, onlardan da
yüklü paralar almıs ,borçlarımı kapatacağım ve bir daha kumara oynamayacağım diye sözler vermiş.

Şimdi de sözler veriyor, tedavi olacağını söylüyor, ama güvenim yok artık ona..

Yıllarca kandırılmışım, umutlarım, hayallerim yıkıldı.
Boşanmayı düşünüyorum.
Nolur yardım edin bu durumda ne yapılabilir, karşı tarafı zarara uğratmak için.

Arkadaşlar merhaba...
9 yıllık evliyim.3.5 yaşında kızım var.
Çok zorlu bir evlilik süreci geçirdim
Ve maddi- manevi anlamda çok çektim bu evlilikten.

Evliliğimizin 2.5 yılında anlaşmalı boşanma davası açtık, ama karar temyizde iken geri barıştık eşimle.
Yani nüfus kağıtlarımız bile değişmeden.

Eşim son 1.5 yıldır kendi işi dışında ek iş de yapıyor.
ama evin ve çocuğun bütün maddi yükü bendeydi.Eşimden sıkıştığım zaman para isterdim.

Kazandığı paraları söylüyordu ancak ben 9 yıllık evliliğimizde onun nerede hesabı var , nereye borcu var hiç bilmedim
Çünkü ne zaman hesaplarını aç ,göster desem büyük tartışmalar çıkardı.

Son 2 aydır da özellikle benim maaşım geçim için yetmediği zamanlar iyice tartışır olmuştuk.
Bayramdan önceki gün içki yok,kumar yok, ek iş de yapıyorsun,
kendi maaşın da var bu paralar nereye gidiyor ya bu hesapları açıp gösterirsin
ya da ben evi terk ederim dediğimde her şeyi itiraf etti.

Eşim 6 yıldır internet üzerinden şans oyunları oynuyormus.
Bu güne kadar ne kazandı isek oralara gitmiş.Kayıplar çok çok büyük ..(3 ayda 22 milyar kaybettiğini gördüm ,bu sadece birisi)
Ailesinden , kız kardeşlerinden borç paralar almıs ,
arkadaşlarının üzerine krediler çektirmiş, alınan borç paralar ,çekilen krediler
yine kumara gitmiş.

9 yıllık evliliğim kredi ödemekle geçti.Ne zaman benim üstüme kredi olmasa beni bir şekilde ikna edip krediler çektirdi.
Hala da benim adıma çekilen bir kredi mevcut şu an ve meblağ yüksek olduğu için kendisi de kefil bu krediye.

Üstelik bu durumdan kendi ailesinin 1 yıldır haberi varmıs, onlardan da
yüklü paralar almıs ,borçlarımı kapatacağım ve bir daha kumara oynamayacağım diye sözler vermiş.

Şimdi de sözler veriyor, tedavi olacağını söylüyor, ama güvenim yok artık ona..

Yıllarca kandırılmışım, umutlarım, hayallerim yıkıldı.
Boşanmayı düşünüyorum.
Nolur yardım edin bu durumda ne yapılabilir, karşı tarafı zarara uğratmak için.

boşanmaya kesin kararlıysanız, bir avukatla görüşün derim ben..

geçen aralık ayında boşandım bende.yazdığım konuları okursanız nedenlerini öğrenirsiniz arkadaşlar.
4 yaşında bi kızım var,düzenimi bozmadım,ailem destekçim,çalışıyorum,ilçede yaşıyorum.
evet boşanmış olmak belki zor ama inanın kötü bi evlilik daha zor.
ayrıldıktan sonra arabamı aldım.benim için büyük bişey bu.
evliliğim boyunca kazandığım paraları nereye harcadığımı sorsanız bilemem çünkü her ayrı biyere borç çıkardı vs vs..
kadınmıydım erkemiydim belli değildi,ev giderleri hep bendeydi...
9 ay oldu nerdeyse ilk zamanlara göre daha iyiyim.kızım için herşeye yeniden başladım ve ona mutlu bi anne profili çizmeye çalışıyorum.rabbim ben ve benim olan tüm kardeşlerime sabır,sağlık ve güç versin....

bende bebegım dogduktan sonra terk edıldım
bır baska kadın ıcın

tamam zaten cok yolunda degıldı bazı seyler yoktu
ama bır sıkıntımız vardı bebek sahıbı olamıyorduk ugrasıyorduk elde avucta ne varsa gıttı
gıttı gıttı
tüp bebekle cocugumuz olduktan sonra tabıkı olmadan evvel cok hayalım vardı
anne baba cocuk tablosu her zaman benım ozendıgım bırsey olmustu
halada oyle..
ama bır turlu aıle olmayı tadamamıstım
ılk oturusunu ılk gulusunu ılk kelımesını ılk bayramı hep hep hep buruk gecırıdm
alısverıs yerlerı avmler benı boguyordu sankı
kendımı yarım gıbı hıssedıyordum
benım ıcın cocuk cok kutsal cok yuce cok yukarılarda
anne olmakta cok yukarılarda bır olgu
babada olmayınca aıle kavramı bana mılyarlarca servestın ımkansızlıgı gıbı
sankı herkez her gun pasta borek yıyıp ben oglumla sogan ekmek banıyor gıbı kotu hıssettım kendımı hep

bebegımde bebektı yanı ne anlayabılır ayını tamamlamıs bebek ama ben ılıklerıme kadar butun o duzenın bozulusunu
kotu seylerı kabullenmeyı
basacıkmayı hayatta kalmayı yasadım

ben guzel bır bayanım neselıyım oh uc soyler 10 gulerım
ama bsoandıktan sonra aylarca gulmedım gulemedım
sımdı ıkıncı evlılıgımı yaptım
11 gun sonra dugunumuz var
henuz aynı evde yasamıyoruz
gozlerımın ferı sonmustu
huzunlu baktıgımı soyler nısanlım arada
ama benım ıcın aıle olmak o kdar degerlıkı
aşık olarak evlendım suanda ınsallah Rabbım bozmasın

cok cok nasıl desem dramatık bı hayatımız olmadı bosandıktan sonra
ama ben bır turlu ısınamadım yalnızlıga ılıskılerın dısındada kalınca bı cok ders aldım dısarıdan gozlemlerken daha rahat gorunuyor ınsan ıkılı ılıskılerı
ama benım ayrılıgım huzunluydu cok

hıc tamamen tam hıkayeyı yazmadım kk
aslada yazmıcam kısa ozetler gecebılırım ama asla neler yasadıgımı neler ogrendgıımı neler hıssettıgımı
yazamadım artık yazmam zaten

cevre bakımından bsoanmıs olmanın eksısını yasamadım ben pek umursamam boyle seylerı
ama aılem fazlaca uzuldu ve çöktüler
Allah bır daha nasıp etmesın oyle acı gunlerı

evın bır kısım esyalarını ıbretlık camlardan atıp yaktım

bır kısmını ben hıc oraya gıtmeden beledıyeden almaya geldıler
hepsını hepsını boyle boyle verdık
resımlerı yırttım attım kapılarda yaktım
ben cok kotu etkılendım boyle hanı ılmek ılmek cekıldı hep bunlar yasanırken

cok uzuntu yasadıgım ıcınde
mıdemde ulser olustu
ve goz damarım catladı goz yası akmıyor o gozumden

evımı bosaltıp aılemın yanına yerlestım 6 ay oglumla emant gıbı yasadık
yer yatagında kanepede fılan
duzen kurulmasını ıstemedım
hanı hıc aıt hıssedemedım b

kendı evımı kıraya verdım yenı evlı bır cıfte
ve herkezı tembıhledım oraya gıdersenız sızı affetmem dıye cunku alt ust akrabalarım oturuyor
arada onlara gıdınce bakıyorum ev cok sessız ben orada yasarken ısıl ısıldı

onlar arada bıze oturmaya gelıyor benıde cagırıyolar ama ben neden gıdemeyecegımı soyledım sonra hıc konuyu acmadık

babam benım ıcın kucuk bır ıs yerı actı
yapamadım onu ona bıraktım ıs hayatına dondum
ama dıyememkı su 2.5 sene ıcınde helede nısanlım yokken cok mutlu oldum dıye yok hayır olmadı hep bı sey eksıktı evlıykende eksıktı
sımdı tamamlandım
Rabbım bozmasın

ben tabı bıraz duygusal bı ınsanım bıseylerı gerıde bırakmak benım ıcın zor
cevremdede hep ınsanlar evlı mutlu cocuklu

zordu yanı

yenidogdum sana simdiki hayatinda cocugunla,esinle bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. :nazar: Allah bidaha yasadiklarini yasatmasin tekrardan.

bende cok zor dönemler atlattim bosanma asamasinda,kizimla 3 ay biraz teyzemde biraz kuzenimin evinde aynen siginti gibi yasadim kizimla. onlarin oldugu ülkeye yerlesmek istiyordum olmayinca geri almanyada kadin evinde kaldim. 3 tane kadin evi degistirmek zorunda kaldim. ordan oraya ordan orayaydi hayatim zaten evliykende durumum degisik degildi ben hic evimi bilmedim su almanyaya geldigimden beri ordan oraya sürüldüm hayatim sürgün hayati gibi gecti.

dedigin gibi cogu seyleri bende anlatamiyorum.anlatsam saten sayfalara sigmaz.

simdi Allaha sükürler olsun evimi kurdum.

konuyu yeni gördüm slmlar ben geçen aralıkta boşandım resmen ama 1.5 yıl olcak .1.5 yılda çok şey yaşadım ilk önce baba olmayı hak etmeyen insan dışı bir adamı baba yaptıığımı fark ettim ve öyle bir babası olduğu için kızım için üzüldüm ama artık ikimizde alıştık kızım 3 yaşında şimdi bayramdan sonra işe girmeyi düşünüyorum artık .ama tek üzüldüğüm nokta kızımın hala kşr umutla babasını beklemesi mahkemeden sonra nafaka ve eşyaları vermemek için hiç aramadı 9 aydır yani bir ses bile vermedi kızıma oysaki hiç birşey istemiyor araman yeter dedim son umudum bayramdı oda olmadı allahım başka yerde gülsün kuzumun yüzüne ne diyim :KK5: allah hepimizn yardımcısı olsun.
canım çok üzüldüm duruma.üzülmeyecek gibi değil.
9 aydır hiçmi özlemez bir baba.yavrum nasılda güzel bir çocuk.
inşallah bahtı güzel olur.

geçen aralık ayında boşandım bende.yazdığım konuları okursanız nedenlerini öğrenirsiniz arkadaşlar.
4 yaşında bi kızım var,düzenimi bozmadım,ailem destekçim,çalışıyorum,ilçede yaşıyorum.
evet boşanmış olmak belki zor ama inanın kötü bi evlilik daha zor.
ayrıldıktan sonra arabamı aldım.benim için büyük bişey bu.
evliliğim boyunca kazandığım paraları nereye harcadığımı sorsanız bilemem çünkü her ayrı biyere borç çıkardı vs vs..
kadınmıydım erkemiydim belli değildi,ev giderleri hep bendeydi...
9 ay oldu nerdeyse ilk zamanlara göre daha iyiyim.kızım için herşeye yeniden başladım ve ona mutlu bi anne profili çizmeye çalışıyorum.rabbim ben ve benim olan tüm kardeşlerime sabır,sağlık ve güç versin....
cnm merhaba aynı zamanlarda boşanmışız allah hepimizn yardımcısı olsun güzellikler bizimle olsun
canım çok üzüldüm duruma.üzülmeyecek gibi değil.
9 aydır hiçmi özlemez bir baba.yavrum nasılda güzel bir çocuk.
inşallah bahtı güzel olur.

sağol canım amin bugün itibari ile 9 ayıda geçti

bende bebegım dogduktan sonra terk edıldım
bır baska kadın ıcın

tamam zaten cok yolunda degıldı bazı seyler yoktu
ama bır sıkıntımız vardı bebek sahıbı olamıyorduk ugrasıyorduk elde avucta ne varsa gıttı
gıttı gıttı
tüp bebekle cocugumuz olduktan sonra tabıkı olmadan evvel cok hayalım vardı
anne baba cocuk tablosu her zaman benım ozendıgım bırsey olmustu
halada oyle..
ama bır turlu aıle olmayı tadamamıstım
ılk oturusunu ılk gulusunu ılk kelımesını ılk bayramı hep hep hep buruk gecırıdm
alısverıs yerlerı avmler benı boguyordu sankı
kendımı yarım gıbı hıssedıyordum
benım ıcın cocuk cok kutsal cok yuce cok yukarılarda
anne olmakta cok yukarılarda bır olgu
babada olmayınca aıle kavramı bana mılyarlarca servestın ımkansızlıgı gıbı
sankı herkez her gun pasta borek yıyıp ben oglumla sogan ekmek banıyor gıbı kotu hıssettım kendımı hep

bebegımde bebektı yanı ne anlayabılır ayını tamamlamıs bebek ama ben ılıklerıme kadar butun o duzenın bozulusunu
kotu seylerı kabullenmeyı
basacıkmayı hayatta kalmayı yasadım

ben guzel bır bayanım neselıyım oh uc soyler 10 gulerım
ama bsoandıktan sonra aylarca gulmedım gulemedım
sımdı ıkıncı evlılıgımı yaptım
11 gun sonra dugunumuz var
henuz aynı evde yasamıyoruz
gozlerımın ferı sonmustu
huzunlu baktıgımı soyler nısanlım arada
ama benım ıcın aıle olmak o kdar degerlıkı
aşık olarak evlendım suanda ınsallah Rabbım bozmasın

cok cok nasıl desem dramatık bı hayatımız olmadı bosandıktan sonra
ama ben bır turlu ısınamadım yalnızlıga ılıskılerın dısındada kalınca bı cok ders aldım dısarıdan gozlemlerken daha rahat gorunuyor ınsan ıkılı ılıskılerı
ama benım ayrılıgım huzunluydu cok

hıc tamamen tam hıkayeyı yazmadım kk
aslada yazmıcam kısa ozetler gecebılırım ama asla neler yasadıgımı neler ogrendgıımı neler hıssettıgımı
yazamadım artık yazmam zaten

cevre bakımından bsoanmıs olmanın eksısını yasamadım ben pek umursamam boyle seylerı
ama aılem fazlaca uzuldu ve çöktüler
Allah bır daha nasıp etmesın oyle acı gunlerı

allah mutluluğunuzu daim etsin canım.

boşanmış bir kadın olmak... çoğu insan tarafından kötü kadınmış gibi davranışlar sözler çok duydum.. ve artık inanın çok yoruldum bir oğlum var okula başlayacak... yeni bir hayata başladım şükür evliliğimden daha iyiydi.. hayatımın en büyük hatasıydı o evlilik.. daha sonra hayatıma aldığım insanın hiç evlenmemiş olması ailiesinin bana O KADIN! diye hitabı canımı okadar yakıyorki hala:KK43: iki kızı var kendi kızlarının başına gelmeyeceği ne malum... çok büyük ahımı aldılar canımı çok yaktılar... sadece onlar değil ama en acıtanı onların beni küçümsemesi sanki kötü yoldaymışım gibi konuşmaları beni istememeleri... Allahım herkese hayırlı eşler mutlu yuvalar nasip etsin... şuanda bi bebiş istiyoruz inşallah o gelirse susacaklar... dua edin bana nolur.. çok bunaldım bunların laflarından..

boşanmış bir kadın olmak... çoğu insan tarafından kötü kadınmış gibi davranışlar sözler çok duydum.. ve artık inanın çok yoruldum bir oğlum var okula başlayacak... yeni bir hayata başladım şükür evliliğimden daha iyiydi.. hayatımın en büyük hatasıydı o evlilik.. daha sonra hayatıma aldığım insanın hiç evlenmemiş olması ailiesinin bana O KADIN! diye hitabı canımı okadar yakıyorki hala:KK43: iki kızı var kendi kızlarının başına gelmeyeceği ne malum... çok büyük ahımı aldılar canımı çok yaktılar... sadece onlar değil ama en acıtanı onların beni küçümsemesi sanki kötü yoldaymışım gibi konuşmaları beni istememeleri... Allahım herkese hayırlı eşler mutlu yuvalar nasip etsin... şuanda bi bebiş istiyoruz inşallah o gelirse susacaklar... dua edin bana nolur.. çok bunaldım bunların laflarından..

umarım kısa sürede bebeğin olur canım.hayır boşanmış olmak suçmu kötü kadın olmakmı ne kadar geri kafalılar onları bu lafları huzurunu bozmasın boşver eşine bak sen .oğlun sizinlemi kalıyor canım.

evet benimle kalıyor babası ayda yılda bir arar oğlum adını duyunca bile çıldırıyor benim zorumla konuşuyor.. şimdiki eşimin soyadını almak istediğini söylüyor daha 6 yaşındaki çocuk söylüyor hemde bunu!
diğerlerine gelince onların o tür konuşmaları çok canımı yakıyo :KK43: en azından diyorum geçmişim belli ne olduğum belli...

hiç takma cnm herkes seni bilir onlar ettiğiyle kalır.kişi kınadığı şey başına gelmeden ölmezmiş.oğlunun eşini sevmesine sevindim umarım benm kızımında baba yerine koya bilceği sevceği bir insan hayatıma girer kendim için değil sadece kızım için istiyorum yoksa olmaz olsun diyorum çoğu zaman.

X