Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

hiç takma cnm herkes seni bilir onlar ettiğiyle kalır.kişi kınadığı şey başına gelmeden ölmezmiş.oğlunun eşini sevmesine sevindim umarım benm kızımında baba yerine koya bilceği sevceği bir insan hayatıma girer kendim için değil sadece kızım için istiyorum yoksa olmaz olsun diyorum çoğu zaman.

inşallah çıkar canım hayırlısı en başta.. insan çok üzülüyo özellikle çocuklar ortada :KK43:

evet olan çocuklara oluyor malesef:KK43:
yanluz konu aktif olsun lütfen ben herkesin fikir tecrübe ve yaşadıklarını paylaşmasını istiyorum.

boşanmış bir kadın olmak... çoğu insan tarafından kötü kadınmış gibi davranışlar sözler çok duydum.. ve artık inanın çok yoruldum bir oğlum var okula başlayacak... yeni bir hayata başladım şükür evliliğimden daha iyiydi.. hayatımın en büyük hatasıydı o evlilik.. daha sonra hayatıma aldığım insanın hiç evlenmemiş olması ailiesinin bana O KADIN! diye hitabı canımı okadar yakıyorki hala:KK43: iki kızı var kendi kızlarının başına gelmeyeceği ne malum... çok büyük ahımı aldılar canımı çok yaktılar... sadece onlar değil ama en acıtanı onların beni küçümsemesi sanki kötü yoldaymışım gibi konuşmaları beni istememeleri... Allahım herkese hayırlı eşler mutlu yuvalar nasip etsin... şuanda bi bebiş istiyoruz inşallah o gelirse susacaklar... dua edin bana nolur.. çok bunaldım bunların laflarından..

canım cok uzuldum ya
bende bekar bırıyle evlıyım
haftaya dugunumuz var
ılk basta bızımde aıleler arasında sorun oldu ama en son kayınpederım bana dedıkı 1 hafta once
bızım o kavgalı oldugumuz donemde x senı ve aılenı cok savundu bıze karsı bız zaten bısey demıyoduk sızın ıcın ama bılıyorsun dedı(o zaman 19 aylıktı oglum) senı tanıyınca x ne kadar haklıoldugunu fark ettım sen ve aılen cok ıyı ınsanlarsınız 2 tane daha eltın olacak sen en buyugu olacaksın ısterım kı kardesler arasını bozmayın arayı sen tut sende zaten o tavrı sezıyorum gozlerıne baktıkca kavgalı oldugumuz donem ıcın mahcup oluyorum dedı
kavga etmedık hıc esımle aılesının arası bozuktu cok sukur masallah dıyım bu erkegın basarısıdır aılenı sılme yapabılıyorsan ıkna et yapamıyorsan yolları ayıralım demıstım..
bır bebegın gelmesı durumu duzeltecegıne yoruyorsanız ınsallah oyle olur
ne kadar zamandır evlısınız
durumunuz cok zor

s.d.34 arkadaşım aklına gelmesine bile müsade etme
gereksiz insanları çıkarın hayatınızdan onlar kim ki ya..
çocuklarımız için zor elbette ama aşılamayacak bir durum değil
ölmüş kabul edin defolup gitsinler insan dışı yaratıklar..

Boşanalı 2 ay kadar oldu. İyi olduğumu düşünüyordum ama erafımdakiler etkilendiğimi söylüuyordu. onların zoru ile 2 hafta kadar önce tatile çıktım. Gerçekten iyi geldi kendimi toparladım. zaten çalışıyordum haftaya iş başı yapacağım. düzenimi kurdum. kızım 20 aylık. Babasının çok düşkün olduğunu söyleyemeyeceğim. hiç medenice ayrılmadık. konuşmuyoruz bile. ne yapayım görmek istemeyene zorla gösteremem babalık yapmak istemeyene de zorla yaptıramam. Kızım için evet üzülüyorum ama baba açığını ailedeki diğer erkek üyelerle kapatmaya çalışıyorum.
Bu süreçte bol bol dua ettim, çalıştım, spor yaptım [ki spor yapmak gerçekte iyi geliyor] kitap okudum en önemlisi kızımla ilgilendim.
Ben bu forumu okuduğumda en çok görüp mutlu olduğum şey güçlü kadınlar. inanın mutsuz olduğu halde evliliğini devam ettiren o kadar çok insan var ki. Evliliklerin bitiminde hiç bir taraf tamamen kusursuz olmaz ama hep derim ki çok kusurlu olan az kusurlu olan taraf vardır. Gördüğüm kadarıyla herkes evliliği için mücadele etmiş, geceleri kafasını yastığa rahat koyan insanlar. Kusur oranlarına bakarsak boşanmak istemeseydik senelerce bu adamları çocuğumuz için gerekli nafakayı da alarak yıllarca süründürebilirdik. Ama çoğumuz gururuyla evliliği herkesin gösteremeyeceği bir cesaretle bitirmiş ayakta duruyor. bence ne mutlu bize.
Tekrar evlilik düşünmüyorum. en azından kısa vadeli planlarımda yok. Çünkü akşamları istediğim kanalı izlemek, canımın istediği yere canımın istediği zamanda gitmek, ayağımı uzatmak, sadece kendim için süslenip bakım yapabilmek, iyilikten ve adaletten nasibini almamış bir insana bu kavramları anlatmaya çalışmak gibi bir çabaya girmemek şu an için kazanımlarım. Bol bol dua edelim olumlu düşünelim olumlu da gelsi inşallah.

s.d.34 arkadaşım aklına gelmesine bile müsade etme
gereksiz insanları çıkarın hayatınızdan onlar kim ki ya..
çocuklarımız için zor elbette ama aşılamayacak bir durum değil
ölmüş kabul edin defolup gitsinler insan dışı yaratıklar..

evet cnm ben onu ölmüş sayıyorum ama biliyorum ilerde kızımnı rahatsız edicek mutlak keşke ömrü boyunca çıkmasa bir da karşına

Boşanalı 2 ay kadar oldu. İyi olduğumu düşünüyordum ama erafımdakiler etkilendiğimi söylüuyordu. onların zoru ile 2 hafta kadar önce tatile çıktım. Gerçekten iyi geldi kendimi toparladım. zaten çalışıyordum haftaya iş başı yapacağım. düzenimi kurdum. kızım 20 aylık. Babasının çok düşkün olduğunu söyleyemeyeceğim. hiç medenice ayrılmadık. konuşmuyoruz bile. ne yapayım görmek istemeyene zorla gösteremem babalık yapmak istemeyene de zorla yaptıramam. Kızım için evet üzülüyorum ama baba açığını ailedeki diğer erkek üyelerle kapatmaya çalışıyorum.
Bu süreçte bol bol dua ettim, çalıştım, spor yaptım [ki spor yapmak gerçekte iyi geliyor] kitap okudum en önemlisi kızımla ilgilendim.
Ben bu forumu okuduğumda en çok görüp mutlu olduğum şey güçlü kadınlar. inanın mutsuz olduğu halde evliliğini devam ettiren o kadar çok insan var ki. Evliliklerin bitiminde hiç bir taraf tamamen kusursuz olmaz ama hep derim ki çok kusurlu olan az kusurlu olan taraf vardır. Gördüğüm kadarıyla herkes evliliği için mücadele etmiş, geceleri kafasını yastığa rahat koyan insanlar. Kusur oranlarına bakarsak boşanmak istemeseydik senelerce bu adamları çocuğumuz için gerekli nafakayı da alarak yıllarca süründürebilirdik. Ama çoğumuz gururuyla evliliği herkesin gösteremeyeceği bir cesaretle bitirmiş ayakta duruyor. bence ne mutlu bize.
Tekrar evlilik düşünmüyorum. en azından kısa vadeli planlarımda yok. Çünkü akşamları istediğim kanalı izlemek, canımın istediği yere canımın istediği zamanda gitmek, ayağımı uzatmak, sadece kendim için süslenip bakım yapabilmek, iyilikten ve adaletten nasibini almamış bir insana bu kavramları anlatmaya çalışmak gibi bir çabaya girmemek şu an için kazanımlarım. Bol bol dua edelim olumlu düşünelim olumlu da gelsi inşallah.

canım çok iyi yapmışsın tatile çıkarak benm öyle bir imkanımda olmadı .bizde dede ve çok sevdiği eniştesiyle kapatıyoruz bu açığı artık kabullendi şükür.dediğin gibi zorla babalık yaptırılmaz

Son düzenleme:
hem yazacak çok şey var hem de diyecek hiçbirşey yok...

12 yıllık evliliğim zaten 5 yıldan fazla zamandır fiilen bitmişti, çok yakında da resmen bitecek.
biz de 10 gün kadar önce bir çay bahçesinde buluşup son konuşmayı yaptık. bundan sonraki hayatımızda birbirimize mutluluklar! dileyip ayrıldık. içim öyle boş ki. normal mi bilmiyorum...
yazık ki adamın tek düşüncesi anlaşmalı boşanmak, resmiyette birşey olmasın ben size gayriresmi bolca yardım yaparım dedi ya bakakaldım.

ben de öyle tazminat falan istiyor değilim ama 11 yaşında bir oğlum var ve hakkını korumak zorundayım.
şu an baba evindeyim, en kısa zamanda eve gidip eşyalarımı almam gerek, avukatla görüşmem gerek,
şu an herşey sisler içinde,

oğluma artık burada yaşayacağımızı anlattım, zaten yaşadığımız o şehirden nefret ediyordu çok sevindi o yüzden ama boşanacağımızı söyleyemedim, nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum

dağınık yazdım kusura bakmayın.

kalabalıklar içinde yalnızım

12 yıllık evliliğim zaten 5 yıldan fazla zamandır fiilen bitmişti, çok yakında da resmen bitecek.
biz de 10 gün kadar önce bir çay bahçesinde buluşup son konuşmayı yaptık. bundan sonraki hayatımızda birbirimize mutluluklar! dileyip ayrıldık. içim öyle boş ki. normal mi bilmiyorum...
yazık ki adamın tek düşüncesi anlaşmalı boşanmak, resmiyette birşey olmasın ben size gayriresmi bolca yardım yaparım dedi ya bakakaldım.

ben de öyle tazminat falan istiyor değilim ama 11 yaşında bir oğlum var ve hakkını korumak zorundayım.
şu an baba evindeyim, en kısa zamanda eve gidip eşyalarımı almam gerek, avukatla görüşmem gerek,

oğluma artık burada yaşayacağımızı anlattım, zaten yaşadığımız o şehirden nefret ediyordu çok sevindi o yüzden ama boşanacağımızı söyleyemedim, nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum

Allah yardımcın olsun canım. Bayanlar için çocuklu çocuksuz her türlüsü zor boşanmak ama çocukla olunca bu nafaka olayları vs. peşine düşmek zorunda kalıyorsun çocuğunun geleceği için...
5 yıldır fiili ayrıymışsınız zaten. Hani çocuğun için de zor olmayacaktır diye düşünüyorum. Birdenbire ayrılmaktan daha iyidir.
Hakkında hayırlısı olsun.

Kızlar ben de boşanmak üzereyim.
Ailem bana destekçi. Yakın akrabalarım da öyle. 2 haftadır tatildeydim biraz kafamı dinledim. Eve döndüğümde ben yokmuşum gibi davrandı eşim. Akrabalarım da onu iyi olarak biliyorlar; işte yalvarırsa felan bir şans daha ver dediler. Ben öyle birşeyi asla düşünmüyorum çünkü zaten öyle bir niyeti olacak biri de değil. Tahmin ettiğim üzere de bana hoşgeldin bile demedi. Sadece çocuğu ile biraz ilgilendi. Onda da gösteri yapıyor. Çocuk da baba baba diye etrafında fır dönüyor. Henüz 2,5 yaşında. Tam da hem anlama , hem anlamama döneminde. Doktorlar genelde anlamaz diyor ama bence yavrum herşeyi anlıyor.
Öyle birşey olduğunda anlatmayı düşünüyorum zaten birşeyler hissetti. Çocuk için çok üzülüyorum ama yapacak birşey yok. Negatif enerji vermekten başka birşey vermiyor bana...
Şuanda evde ama varlığına bile sinir oluyorum. Yakın akrabalarım birkaç gün tavırlarına bak dedikleri için göndermiyorum. Yakında bir şekilde göndereceğim. Kovulmayı bekliyor heralde...

Son düzenleme:
bu forumu okudukca kendi acımada sizlerede üzülüyorummm biryandanda ne kdr güçlü kadınlarımız var diye imreniyorm :26:

Kızlar ben de boşanmak üzereyim.
Ailem bana destekçi. Yakın akrabalarım da öyle. 2 haftadır tatildeydim biraz kafamı dinledim. Eve döndüğümde ben yokmuşum gibi davrandı eşim. Akrabalarım da onu iyi olarak biliyorlar; işte yalvarırsa felan bir şans daha ver dediler. Ben öyle birşeyi asla düşünmüyorum çünkü zaten öyle bir niyeti olacak biri de değil. Tahmin ettiğim üzere de bana hoşgeldin bile demedi. Sadece çocuğu ile biraz ilgilendi. Onda da gösteri yapıyor. Çocuk da baba baba diye etrafında fır dönüyor. Henüz 2,5 yaşında. Tam da hem anlama , hem anlamama döneminde. Doktorlar genelde anlamaz diyor ama bence yavrum herşeyi anlıyor.
Öyle birşey olduğunda anlatmayı düşünüyorum zaten birşeyler hissetti. Çocuk için çok üzülüyorum ama yapacak birşey yok. Negatif enerji vermekten başka birşey vermiyor bana...
Şuanda evde ama varlığına bile sinir oluyorum. Yakın akrabalarım birkaç gün tavırlarına bak dedikleri için göndermiyorum. Yakında bir şekilde göndereceğim. Kovulmayı bekliyor heralde...
allah yardımcın olsun canım.2.5 yaş dediğin gibi bir dönem ama çabuk alışıyorlar yinede değişikliğe

allah yardımcın olsun canım umarım herşey gönlünc eolur
bu forumu okudukca kendi acımada sizlerede üzülüyorummm biryandanda ne kdr güçlü kadınlarımız var diye imreniyorm :26:
allah hepimize güç versin inşallah canım .

amiiin cnmmmm inşşş hepimizzz mutlu oluruz ben bosanmadımm ama zorluyoruz sartlarııı Rabbim hayıurlısını versn inş:KK14:

ben cok gucsuzummm gurursuz bi insanım sanki

Bende kendimi senin gibi hissediyordum ama bugün öğle yemeğinde iş arkadaşlarım boşandığımdan beri ne kadar güzel, mutlu gözüktüğümü söyleyince iç huzurumu bulduğumu anladım.
Tabi ki önemli olan yuva kurtulabilecek durumdaysa kurtarmak. Kurtulamayacak durumdaysa insanın önüne bakması. 2 aya kadar herşey unutulur. Yeter ki hayatın kıymetini güzwl olduğunu bilelim

Allah yardımcın olsun canım. Bayanlar için çocuklu çocuksuz her türlüsü zor boşanmak ama çocukla olunca bu nafaka olayları vs. peşine düşmek zorunda kalıyorsun çocuğunun geleceği için...
5 yıldır fiili ayrıymışsınız zaten. Hani çocuğun için de zor olmayacaktır diye düşünüyorum. Birdenbire ayrılmaktan daha iyidir.
Hakkında hayırlısı olsun.
inşallah hayırlısı böyledir, teşekkür ederim yazdığınız için
aslında fiili ayrılıktan kastım ev arkadaşı gb yaşamaktı, malesef 5 senedir öyle sürüyordu
ergenlik öncesi çocuğa boşanmayı açıklamak çok zor gerçekten nasıl yapacağım bilmiyorum :26:

çok teşekkür ederim desteğiniz için, gerçekten çok ihtiyacım var, ailem arkamda ama bazen hiçbirşey anlamadıklarını düşünüyorum :KK50:

off ben nasıl basarıcam gozlerı kapatıyım ıstıyorum actıgımda hersey bıtmıs olsun bu hayyattan tek ıstegım kızımla mutlu olmak...en onemlısı onun mutlu olması..

guclu olmak zorundayım ama hıc gucum kalmadı ılk defa boyle cıkmazdayım tek dusundugum kızım..sanrım annelıgın en zor yanı:evladın ıcın daıma guclu olmak zorunda olmak..

boşanmak ve boşandıktan sonraki süreç ne olursa olsun çok zor aslında...
ama ben 4 yaşındaki kızımdan öle bi destek alıyorum ki,evliliğim boyunca en güzel şeyim o benim için...
çocuklardan çekinmemek lazım aslında.çünkü onlar bizlerden daha çok farkında herşeyin.olmuyosa onları huzursuz bi ortamda bulundurmak zorunda değiliz diye düşünüyorum.tabiki hiçbir yuva yıkılmasın ama elimizden geleni yaptıysak ve gene olmuyosa tek çare ayrı yaşamak kalıyo....bazen sevgi de çocuk da yetmiyo evliliği kurtarmak için...biz diğer kadınlara göre 2 kat daha güçlü olmak zorundayız arkadaşlar...şu an için tek duam allah bana ve benim gibilere sağlık ve güç versin çocuklarımıza layık anneler olalım, onları kimseye muhtaç etmeyelim.vardır bunların da bi mükafatı inşallah....rabbim herkesin yardımcısı olsun....

allah yardımcın olsun canım.2.5 yaş dediğin gibi bir dönem ama çabuk alışıyorlar yinede değişikliğe

Allah razı olsun canım.
Bizden daha güçlü ve olgunlar aslında çocuklar. Ama içlerine mi atıyorlar nasıl etkiliyor onları bilemiyoruz tabi. Ama bildiğimiz birşey var ki huzursuz aile ortamı onlar için daha sağlıksız !

X