Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

kızlar ben bebeğimin babasını icra yolu ile görmesini istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan var mı

aslında bende öyle istiyordum ama onun için ciddi delillerin olması gerekiyormuş. eğer varsa mümkün. davan çekişmeli olacaksa elinde birşeyler varsa mümkün. ama ben biran önce bitsin istedim. çekişmeli olarak devam etsin istemedim.

gözünaydın olsun canım kurtuldun darısı benim başıma inş. ne gibi sorunlar çıkardı ki bu adam hem anlaşmalı hemde sorun çıkarıyor diyorum ya bu adamlar hakkatten normal insanlar değiller gelir gider yanları var yahu..

çocuk henüz küçük dediğin gibi emiyoda hakim nasıl böyle bir karar verdi acaba gerçi hakimde şaşırmıştır onun yaptığı taşkınlığa..
inan bu karmaşalığı isteyerek çıkarmıştır herkes şaşırsın ne olduğu anlaşılmadan kızımın velayetinide hakim şaşırıp bana versin diye bile düşünmüş olabilir :)) herşey beklenir bu adamlardan vallahi..

çok şükür kurtuldun bundan sonra hayatında bebeğinle birlikte hep gül inş. mutlu bir hayat ömür sizlerin olsun inş..

neymiş farklı şehirdeyiz ya o herzaman geip gidemezmiş ben çocuğu alıp gidecekmişim bazende orada midafirhanede kalacakmışım. hakim bunun hukuk dışı olduğunu söylüyor hala kabul etmiyor, davayı terk etmeye kalktı hakim sinirlendi o zaman çekişmeli devam edecek dedi, uzun bir tartışmadan sonra tamam dedi. özetle anlatmaya çalıştım, dediklerini duysan gülermisin ağlarmısın resmen orada beynimin ısındığını hissettim. hakim avukata hemen kararı kesinleştirelim bugün gelin alın bu adamın hali belli olmaz demiş. o bile anladı. ama kesinleşmedi karar çıktı ama kesinleşmesi için yargıtaydan feragat yazısını imzalaması gerekirmiş ama imzalamamış. bakalım yargıtaya gidecek mi. 15 gün bekleme süresi var.

neymiş farklı şehirdeyiz ya o herzaman geip gidemezmiş ben çocuğu alıp gidecekmişim bazende orada midafirhanede kalacakmışım. hakim bunun hukuk dışı olduğunu söylüyor hala kabul etmiyor, davayı terk etmeye kalktı hakim sinirlendi o zaman çekişmeli devam edecek dedi, uzun bir tartışmadan sonra tamam dedi. özetle anlatmaya çalıştım, dediklerini duysan gülermisin ağlarmısın resmen orada beynimin ısındığını hissettim. hakim avukata hemen kararı kesinleştirelim bugün gelin alın bu adamın hali belli olmaz demiş. o bile anladı. ama kesinleşmedi karar çıktı ama kesinleşmesi için yargıtaydan feragat yazısını imzalaması gerekirmiş ama imzalamamış. bakalım yargıtaya gidecek mi. 15 gün bekleme süresi var.

ben bu erkek milletini hiç anlamıyorum ya..boşanma sürecine kadar çocukları bebekleri akıllarına gelmez kıymetli olmaz..kendileri yüzünden çocuklarının yuvaları dağılır oralı bile olmaz düzelmeye çalışmazlar amaaaa iş boşanmaya gelince çocukları kıymete biner..çocuğum da çocuğum derler..her türlü inada bindirirler işi..yaaaa madem bu kadar hırslı inatçısınız boşanmaya gelene kadar yuvayı kurtarmak için inat etseydiniz yaaa..ne uğraştırıyosunuz kadıncağızları çocukcağızları mahkemedeeeee..of çok kzıyorummmm..

adama bak ya madem babasın çocuğunu o kadar çok düşünüyorsun çocuğun küçük onca yolu nasıl gelecek diye biraz merhamet vicdan olur içinde yine kendini düşünmüş işte çocuk sevgisi bile değil onunki sadece inatlık olsun sorun çıksında nasıl olursa olsun demişş yuhh yani...
ben hakimin yerinde olsam atardım onu dışarı hemende boşardım en azından bu kadar çirkinleşmezdi...
Allah kurtarsın canım tümüyle bitsin biran evvel inş...

aynen evlıyken cocuklarına karsı ılgısız babanın boşanınca bırden aıle babalıgı tutuyo .tabıkı bu duurmda gecıcı yarın bı gun 1 yıl falan gecsın bulsunlar bakalım yenı karıyı cocuk akıllarına gelecek mı? ben adam ıntıhar edecek dıye korkarken şimdi benden daha güçlü duruyo cok gıcık bı durum. Allahım yarına koyar ama yanlarına koymaz inşaallah aynen erkekmii aman dıyorum bana uzak olsun hepsı aynı cunku

kızıldeniz aynen bende intihar falan eder dedim ama adam dimdik hayatta yeni bir hayat kurdu kendine hatta yeni birini aramaya başladı bile

Bütün boşanmaya çalışanlara Allah kolaylık versin. Süreç yeterince yıpratıcı zaten. Üstüne bir de senelerce sürmüyor mu gerçekten çooook saçma. Nasıl ki nikah masasından bir kişi "evet" demeyip kalktığında o nikah kıyılamıyorsa bir kişinin boşanmayı istemesi de evliliğin süremeyeceğine işarettir. Hele boşanmayı isteyen kadınsa. Hiçbir kadın maceraya atılmak için yuvasını yıkmaz. Boşanmış bir anne olmak dünyadaki en zor şey bence. En değerli varlığımız etkilenecek diye içimiz titrer de elimizden hiçbir şey gelmez. Karşımızdaki insana çocuğun iyiliği için yapması gerekenleri ve yapmaması gerekenleri anlatırız ama anlamaz. o bizi anlasa, sözümüzü dinlese zaten boşanma olmazdı :KK43:

aynennn..zaten bizi anlasalar boşanmalar olmaz..erkekler her konuya her olaya hep kendi açılarından bakarlar..hep kibir hep saçma sapan gururlar hep saçma sapan yanlışlar ve bu yanlışları kabullenemeyen kapı gibi dik duran ama hatası boyundan büyük canlılar erkekler!duyguya gelince boşanma aşamasından itibaren bu kadınla kaç yılım geçti saygım olsun bile demezler çocuğum babsız kalmasın evliliği kurtayarayım demezler ama boşanma aşamasından itibaren kadını silerler çocuğu aman çocuğum aman çocuğum diye kadına karşı kullanırlar..kullanırlar diyorum çünkü ben çoğunun inat yaptığını düşünüyorum..gerçekten baba olan karısını boşanma noktasına getirip çocuğunun yuvasını dağıtmaz!

evet bir üstte yazan arkadaşım doğru söylemiş.erkekler babalığa zor alışıyor.neden ki? nasıl 1 doğa dengesi bu? anneler nasıl evlat/erkek/baba yetiştiriyor böyle..ve neden? neden bağlı değil erkekler eşlerine çocuklarına? iş lafa söze gelince çok severler ama evde yüzüne bakmazlar.iş sevgi vermeye geldi mi hep uykuları gelir
ben 34 yaşında öğretmenim.4 yaşında kızıma 1 ay sonra 1 kızkardeş daha geliyor.kızıma kardeşi yaptığımızda boşanma düşüncem vardı.5 yıllık evliyim ve 3 yıldır boşanmayı düşünüyorum.ha,şimdi neden yaptın 2. çocuğu diyenlere mertçe şu cevabım var.büyük kızım babsı yanımızda olsa da olmasa da yalnız büyümeyecekti,kardeşi de öz olacaktı üvey değil.çok şükür maddi sorunumuz olmadığı için -boşanma gündemde de olsa- ikinci çocuğumun olmaması gibi bir dileğim asla olmadı.aksine çok mutluyum ki;kızımın bir kardeşi olacak yakında çok şeyini paylaşabileceği,hemde kız veee öz.
eşim doktor.maddi anlamda hiç sorun yaşamadık.hiç bir şeyi eksik etmedi evimizden,ben de tabi.maaşımın hepsini yuvamın,aşımın,kızımın oyuncaklarının,giysilerinin güzel olması için harcadım.eşimin ailesine gönderdiği paralar çoğu zaman aramızda sorun yaratsa da bizim evliliğimizin sarsılmasının gerçek sebebi sevgi,şefkat,ilgi eksikliğiydi.eşim abisinin çocuklarına gösterdiği ilginin onda birini kızına göstermez.sorsan çok sevdiğini,kızı ve ben olmadan yapamayacağını söyler.ama sevgi öyle seviyorum demekle olacak bişey değil.sevgi emek ister.ilgi ister,iletişim ister,anlamak ister.ne bileyim seviyorsan onunla yaşamalısın,kendinle ya da başkalarıyla değil.ben balık burcu kadınıyım,kızım da henüz 4 yaşında sevgi,oyun çağında minicik bir kız.bizim paraya değil sadece SEVGİye ihtiyacımız var.ama bunu bir odundan beklemek ne kadar gerçekçi?nasıl aşacağız bu sorunu bilmiyorum.bir insan nasıl değişir ki? elbette ki değişmez,değişmesini istemek te bencillik olur bence.ne ben eşimin değişmesini talep edebilirim,ne de o benim istediği kadın olmamı talep edebilir.aslında oldum,ne istersin benden dedim,senin için nasıl biri olayım dedim.sormakla hata ettim ama.neyse..mutlu değilseniz ayrılın dediler tüm sorduklarım.her sorduğum da dost değildi açıkçası.bulunduğumuz yer güneydoğu ve burda evlilik danışmanı bulunmaz.ne yapacağımı şaşırdım ve en sonunda 3 yıldır gece gündüz düşündüğüm şeyi gerçekleştirdim.mahkemeye gidip boşanma davası açtım.özel avukat tutmadım,devletin mahkemesine arzuhalciye dilekçe yazdırıp verdim.yarım saatte bitti.2 hafta içinde celbin gelebileceğini ve anlaşmalı boşanmalarda,hakim karşısında bu işin 1 dk süreceğini söyledi mahkemedeki görevli memur.inşallah eşim de kabul eder de,bu iş sürüncemede kalmaz.eğer uzarsa kızlarım ve ben çok yoruluruz,yıpranırız.zaten boşanma sonrası asıl yorucu olan süreç başlayacak:KK43: Allah hepimize sabır versin kuzucuklarımıza da sağlık versin.keşke babasız çocukların ağırlıkta olduğu bir mahalle olsa da hep beraber oraya taşınsak arkadaşlar:)

evet bir üstte yazan arkadaşım doğru söylemiş.erkekler babalığa zor alışıyor.neden ki? nasıl 1 doğa dengesi bu? anneler nasıl evlat/erkek/baba yetiştiriyor böyle..ve neden? neden bağlı değil erkekler eşlerine çocuklarına? iş lafa söze gelince çok severler ama evde yüzüne bakmazlar.iş sevgi vermeye geldi mi hep uykuları gelir
ben 34 yaşında öğretmenim.4 yaşında kızıma 1 ay sonra 1 kızkardeş daha geliyor.kızıma kardeşi yaptığımızda boşanma düşüncem vardı.5 yıllık evliyim ve 3 yıldır boşanmayı düşünüyorum.ha,şimdi neden yaptın 2. çocuğu diyenlere mertçe şu cevabım var.büyük kızım babsı yanımızda olsa da olmasa da yalnız büyümeyecekti,kardeşi de öz olacaktı üvey değil.çok şükür maddi sorunumuz olmadığı için -boşanma gündemde de olsa- ikinci çocuğumun olmaması gibi bir dileğim asla olmadı.aksine çok mutluyum ki;kızımın bir kardeşi olacak yakında çok şeyini paylaşabileceği,hemde kız veee öz.
eşim doktor.maddi anlamda hiç sorun yaşamadık.hiç bir şeyi eksik etmedi evimizden,ben de tabi.maaşımın hepsini yuvamın,aşımın,kızımın oyuncaklarının,giysilerinin güzel olması için harcadım.eşimin ailesine gönderdiği paralar çoğu zaman aramızda sorun yaratsa da bizim evliliğimizin sarsılmasının gerçek sebebi sevgi,şefkat,ilgi eksikliğiydi.eşim abisinin çocuklarına gösterdiği ilginin onda birini kızına göstermez.sorsan çok sevdiğini,kızı ve ben olmadan yapamayacağını söyler.ama sevgi öyle seviyorum demekle olacak bişey değil.sevgi emek ister.ilgi ister,iletişim ister,anlamak ister.ne bileyim seviyorsan onunla yaşamalısın,kendinle ya da başkalarıyla değil.ben balık burcu kadınıyım,kızım da henüz 4 yaşında sevgi,oyun çağında minicik bir kız.bizim paraya değil sadece SEVGİye ihtiyacımız var.ama bunu bir odundan beklemek ne kadar gerçekçi?nasıl aşacağız bu sorunu bilmiyorum.bir insan nasıl değişir ki? elbette ki değişmez,değişmesini istemek te bencillik olur bence.ne ben eşimin değişmesini talep edebilirim,ne de o benim istediği kadın olmamı talep edebilir.aslında oldum,ne istersin benden dedim,senin için nasıl biri olayım dedim.sormakla hata ettim ama.neyse..mutlu değilseniz ayrılın dediler tüm sorduklarım.her sorduğum da dost değildi açıkçası.bulunduğumuz yer güneydoğu ve burda evlilik danışmanı bulunmaz.ne yapacağımı şaşırdım ve en sonunda 3 yıldır gece gündüz düşündüğüm şeyi gerçekleştirdim.mahkemeye gidip boşanma davası açtım.özel avukat tutmadım,devletin mahkemesine arzuhalciye dilekçe yazdırıp verdim.yarım saatte bitti.2 hafta içinde celbin gelebileceğini ve anlaşmalı boşanmalarda,hakim karşısında bu işin 1 dk süreceğini söyledi mahkemedeki görevli memur.inşallah eşim de kabul eder de,bu iş sürüncemede kalmaz.eğer uzarsa kızlarım ve ben çok yoruluruz,yıpranırız.zaten boşanma sonrası asıl yorucu olan süreç başlayacak:KK43: Allah hepimize sabır versin kuzucuklarımıza da sağlık versin.keşke babasız çocukların ağırlıkta olduğu bir mahalle olsa da hep beraber oraya taşınsak arkadaşlar:)

geçmiş olsun demek istiyorum.. ilgi sevgi gerçekten önemli kavramlar biz bayanlar için eşinle bu konuları konuşmuşsundur muhtemelen bir çıkar yol yada evliliğinizi kurtaracak bir çözüm bulamadınız galiba kızlarınız için yeniden konuşup devam etmeyi düşünmezmisin??
anladığım kadarıyla eşinin haberi yok davayı açtığından belkide konuşarak hallederdiniz birçok şeyi öyle aşılmayacak bir sorun olarak görmedim ben açıkçası..
yinede Allahım herşeyin hayırlısını versin sizin için bebekleriniz için inş. yüzünüz güler bebeklerinizle birlikte...

bende g.doğudayım hangi şehirdesiniz yakınsak şayet görüşebiliriz :))

canım davayı sen açtığın için anlaşmalı olmuyor arada protokol olması lazım. bende senin gibi yapmıştım avukat tutmadan dilekçe yazanlaar yazdırmıştım her nekadar anlaşmalı yazsada protokol olmadn tek taraflı olduğu için çekişmeli gibi oluyor. 2 haftada sürmüyor gelmesi daha uzun. çocuk olduğu için bir görevli eve gelip bakıyor yani 2 ayı bulabiliyor dava günü benimki 3 ay sonraya verilmişti. eşin gelip mahkemeye kabul ederse anlaşmalı bitiyor. ama benim eşim beni huzursuz edip tehdit ve hakaretlerde bulununca avukat tutmuştum sonra. zaten avukat tutunca gün alma işi hızlandı. ama senin orası küçük biryerse belki daha önce gün verilir.
benim eşimde odun gibiydi, ilgi alaka sıfır ama sorsan 4/4 lüğüm benim gibisini bulamazsın derdi, bizim onunla tartışmalarımız %80 bu nedenle olurdu. bana karşı çok vicdansız ve acımasızdı. ağlamaktan ölsem git başka yerde ağla diye bağırırdı.
evet keşke tanışsak çünkü gerçekten yaşamayan anlayamıyor. bende önceden anlamazdım, gereksiz yargı ve yorumlarda bulunurdum onlara. şimdi aynı şekilde bana yapılan yorumlar beni rahatsız ediyor.

gülminahira cnm hakkınızda hayırlısı olsun..
benim de büyük kızım 4,5 yaşında küçük kızım 8 aylık :)
aynen 2,yi neden yaptın diye soran çok oluyor valla..
ben de 6 yıllık evliyim ve 2 senedir düşünüyordum boşanmayı ama hep bi düzelir umudu vardı olmayınca olmuyor...
2. çocuğu da isteyerek yaptım açıkçası çok şükür Allah'a :) 2 kızım var...
gerçi kesin dava açmaya karar verdiğim günden 2 gün sonra 2. hamileliğimi öğrendim ve yine bi düzelir umuduna girerek ertelemiştim maalesef

adıyamandaym cnm ama mesafeleri arabama binince aşarım ben sorun değil.sence de öyle ise görüşürüz neden olmasın:)

bizde aşılmayavcak bişey yok evet ancak konuşamıyoruz,konuşmuyor sorun o.
protokol de yaptırdım eğer eşim imzalarsa tabi,anlaşmalı boşanma için herşey tamam,bir tek razı edilmesi gerk,onun için uğraşıcam.hepinize iyi dilekleriniz için çok teşk ederim.

bizim kızların yaşı tutuyo,sosyalleşirler.ayol biz mi evlensek ki?avrupada oluoooo:))
eğer çok özel değilse sizin sorun neydi?biz<imki gibi sevgisizlik mi?

boşanma aşamasına gelmişsiniz hakkınızda hayırlısı olsun inşallah sizin ve bebekleriniz için..ilgi şefkat sevgi eksikliği çok önemli evlilikte..bunu bende hissediyorum çoğu zaman..eşim kendi annesine gösterdiği sevgiyi abartır biz söz konusu olduğumuzda bizi yerin dibine sokar mesela..kaç sefer boşanma aşamasına geldik bu nedenle..2 dava açtım iptal ettirdim bende..ailesine gönderdiği para yüzünden kavga ettik cümlen ilgimi çekti..bu bizde de var..çoğumuzun sorunları ortak zaten hep aynı..aileelerini kayırmaları aşırı sevmeleri bize o svgiyi verememeleri vb vb..Allah sizin ve evlatlarınız için hayırlısını versin..

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Beni en iyi anlayanın yine benim yaşadıklarımı bilen biri olur diye düşündüm. O yüzden yazmak istedim. Eşimle 7yıllık birlikteliğimizin son 2 yılı evli olarak geçti. Bir kızım var 9 aylık. 2 hafta önce eşimin başka bir kadınla olan ilişkisini öğrendim. Bunu ona söylediğimde beni evden kovdu. Seni istemiyorum, kimseyi istemiyorum flan filan... ben kızım adına ona bir şans daha vereceğimi, onnla bir daha görüşmemesini söyledim. söz verdi. telefonunu silicem görüşmicem dedi. ertesi gün iş seyehati diye konya'ya gidiyorum dedi. ben de inandım salak gibi.. halbuki hiçbir yere gitmemiş. burda 3 gün beraber kalmışlar.. kızım için bile olsa aldatılmayı hazmedemiyorum. boşanma davası açıcam. eğer ilişkiyi kanıtlarsam tazminat talep edebilirim diye dedektif tutmaya karar verdim. sizden bu konuyla ilgili düşüncelerinizi almak istiyorum. yani doğru mu yapıyorum dedektif tutarak?

Merhaba arkadaşlar. Beni en iyi anlayanın yine benim yaşadıklarımı bilen biri olur diye düşündüm. O yüzden yazmak istedim. Eşimle 7yıllık birlikteliğimizin son 2 yılı evli olarak geçti. Bir kızım var 9 aylık. 2 hafta önce eşimin başka bir kadınla olan ilişkisini öğrendim. Bunu ona söylediğimde beni evden kovdu. Seni istemiyorum, kimseyi istemiyorum flan filan... ben kızım adına ona bir şans daha vereceğimi, onnla bir daha görüşmemesini söyledim. söz verdi. telefonunu silicem görüşmicem dedi. ertesi gün iş seyehati diye konya'ya gidiyorum dedi. ben de inandım salak gibi.. halbuki hiçbir yere gitmemiş. burda 3 gün beraber kalmışlar.. kızım için bile olsa aldatılmayı hazmedemiyorum. boşanma davası açıcam. eğer ilişkiyi kanıtlarsam tazminat talep edebilirim diye dedektif tutmaya karar verdim. sizden bu konuyla ilgili düşüncelerinizi almak istiyorum. yani doğru mu yapıyorum dedektif tutarak?

canım geçmiş olsun zor günler yaşıyorsun sende..şahsen ben avukat değilim boşanma aşamasında dedeftif tutmak neye neden olur iyi mi kötü mi bilemem ama 3 gün eşin kadınla kalmış ya bunu bi şekilde ispat edersen kesinlikle tazminat alırsın..mesela evde mi kalmışlar otelde mi?otelse kayıtlar tutuluyor kimlik vb fotokopisi alınıyor..bi evde kalmışlarsa da etraftan gören vb varsa şahit olursa kolay ispatlarsın yada kaldığı evi biliyorsan o ev ve civarı kamera görüntüleri yardımcı olabilir..bide eşinin peşine dedektif mi bilmem de onun hiç tanımadığı bi yakını nı da salabilirsin..mesela kadınla buluşursa resmini çeksin kameraya alabilir cep tlf nundan..iş çıkışı eşinin iş yerinde beklesin nasılsa bu gidişle o adam daha çokkk buluşur o kadınla..belli ki niyeti bozmuş..kusura bakma ama bi adam olmayan da sana denk gelmiş..babasız kalan çocuklara yazık ama böyle baba da olcağına hiç olmasın daha iyi..karısını yani çocuğunun anasını hatta daha vahimi kendini bile utanmadan kandıran adamdan o çocuğa da fayda gelmez zaten..ne biçim insanlar var ya..yuh olsun bu erkeklere..biliyo musun benim en çok korktuğum budur..sonuçta aldatılıyosun..adam o kadınla da birlikte oluyo afedersin belki senle de..ve hastalık bulaşma riski dahi var..ne iğrenç insanlar var ya..sonuçta evli adamla birlikte olan kadın kimbilir neler yapar?Allaha şükür benim eşimin böyle huyları yok..anlaşamıyoruz ama sadık bi insan..bazen acaba ben halime şükretsem mi diye düşünüyorum ya..hele de sizleri dinleyince bu çirkin aldatma hikayelerini görünce ben şükrediyorum..aldatmak kadar çirkin bişey olamaz..tamam bi hatadır aldatabilir fakat özrünü diler bidaha yapmıcam diye kadının ayağına kapanır kuzu olur affedersin..adama bak yapmıycam demiş 3 gün beraber kalmış..böylesini affetsen nolcak alıştı yalana bi kere ömür boyu içinde kuşku olur..barışık beraber yaşasan bile o kuşku seni yer bitirir..çok zor bi durum..

Son düzenleme:
princes in love
hayat felsefeniz koca parasi yemek mi?
gercekten ilginc.
Ama daha da ilginc birsey var ki
nedense erkekler bu dusuncede ki kadinlari el ustun de tutuyor.
bizdemi boyle yapsak acaba.

X