Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

merhaba arkadaşlar

kafam akrışık bir konuda size danışmak istiyordum. biliyorsunuz 16 nisanda boşandık. şimdiye kadar bu süreçte benim dışımda herkesle benle bizimle alakalı konuştu ama benimle hiç konuşma tenezzülünde bulunmadı. ne zaman konuşmaya çalışssam konuşacak birşey yok benim dediğim dedik tarzından cevaplar veriyordu.sürekli beni suçluyordu.kendisi mükemmelya. şimdiye kadar bana yazdıüı suçlayıcı tehdit ve hakaret edici hiçbir mesajına ve mailine cevap vermemiştim. sonuçta bir kızımız var, bir şekilde bağımız kopmayacak diye. hayaımda onun kadar egosu yüksek bir insan görmedim. o egoları bencilliği komplekleri yüzünden bu hale geldik. kesinlikle boşanmam davayı açmam istiyorsan sen aç diyen bendim ama baktım gerçektende karşı tarafta olumlu yönde bir çaba olmayınca davayı ben açtım. ona söylemek isteyipte söyleyemediğim çok şey kaldı içimde. aslında bu saatten sonra bir anlamı yok biliyorum. ama bir yanım diyorki ona bir mail at herşeyi açık açık yaz, nasıl olsa bitti. biryandanda aman boşver bu saatten sonra ne muattap olacan diyorum. sizce ne yapsam. ???

Ben acizane şunu söylemeliyim ki benim başımdaki insan senin anlattığın kişiyle paralel özellikler taşıyan bir insan bu insanlar kendilerine öyle bir kılıf uydurmuşlar ki ne anlatsan işlemeyecek nerden mı bılıyorum ben yaptım bir an bile düşünmedi üzülmedi vicdanı sızlamadı çünkü aksi olucak olsa bu raddeye gelmeden bir orta yol bulunurdu üzülüyorum,ağlıyorum,yanıyorum beddua etsem pişman oluyorum Allahtan geldiği inancına dayanarak bugün ayakta kalabiliyorum

Şunun için ki: Kaybettiğinize üzülmeyesiniz ve (Allah'ın) size verdiğine de güvenmeyesiniz! Allah çok övünen, kurulanın topunu sevmez.

Ben acizane şunu söylemeliyim ki benim başımdaki insan senin anlattığın kişiyle paralel özellikler taşıyan bir insan bu insanlar kendilerine öyle bir kılıf uydurmuşlar ki ne anlatsan işlemeyecek nerden mı bılıyorum ben yaptım bir an bile düşünmedi üzülmedi vicdanı sızlamadı çünkü aksi olucak olsa bu raddeye gelmeden bir orta yol bulunurdu üzülüyorum,ağlıyorum,yanıyorum beddua etsem pişman oluyorum Allahtan geldiği inancına dayanarak bugün ayakta kalabiliyorum

Şunun için ki: Kaybettiğinize üzülmeyesiniz ve (Allah'ın) size verdiğine de güvenmeyesiniz! Allah çok övünen, kurulanın topunu sevmez.

Neyle ovunuyorlar, neyin egosu bu ??? K.clarina yedikleri tekmeden sonra hangi ego kalmis bunlarda pardon ?!!! :KK53: :KK53:

Adam gibi adam olsalarmis zaten yuvalarinizi dagitmak zorunda kalmazdiniz.

Birakin ne halleri varsa gorsunler, sizler yavrulariniza odaklanin. Forum takipte yazdiklarinizi gorunce yorum yapmadan gecemedim, benim babam da hic cazip bir adam degildi ve annem terk etti. Sonra ne mi oldu? Annem kralice gibi yasarken kendisi 3 gun orda 5 gun burda surunuyor.

Kendinizi bu 5 para etmez adamlar icin hic uzmeyin, moralinizi yuksek tutun, hepiniz aslanlar gibisiniz. Allah yaninizda olsun.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar

kafam akrışık bir konuda size danışmak istiyordum. biliyorsunuz 16 nisanda boşandık. şimdiye kadar bu süreçte benim dışımda herkesle benle bizimle alakalı konuştu ama benimle hiç konuşma tenezzülünde bulunmadı. ne zaman konuşmaya çalışssam konuşacak birşey yok benim dediğim dedik tarzından cevaplar veriyordu.sürekli beni suçluyordu.kendisi mükemmelya. şimdiye kadar bana yazdıüı suçlayıcı tehdit ve hakaret edici hiçbir mesajına ve mailine cevap vermemiştim. sonuçta bir kızımız var, bir şekilde bağımız kopmayacak diye. hayaımda onun kadar egosu yüksek bir insan görmedim. o egoları bencilliği komplekleri yüzünden bu hale geldik. kesinlikle boşanmam davayı açmam istiyorsan sen aç diyen bendim ama baktım gerçektende karşı tarafta olumlu yönde bir çaba olmayınca davayı ben açtım. ona söylemek isteyipte söyleyemediğim çok şey kaldı içimde. aslında bu saatten sonra bir anlamı yok biliyorum. ama bir yanım diyorki ona bir mail at herşeyi açık açık yaz, nasıl olsa bitti. biryandanda aman boşver bu saatten sonra ne muattap olacan diyorum. sizce ne yapsam. ???

Bosanmanin ilk aşamadasinda insanin icinde karsi tarafa soylemek istedigi cok sey oluyor sizi anlıyorum. Bence yazin o dediginiz maili herseyi yazin kalmasin icinizde. O ofke birimesin aksin gitsin sizden gitsin...ama bunu cok kez yaparsaniz karsi taraf sataşma olarak algilayabilir. Bir kez yazin ve birakin artık.
Benim psikologumun tavsiyesi: konusun anlatın guvendiginiz insanlara. Zaman geliyor useniyor insan konusmaya. Eskiyecek anlattıklariniz ve biri sordugunda yuzeysel cevaplarla gecistireceksiniz. Tecrubem böyle oldugunu gosterdi. Su zamanlar zor...Allah yardimciniz olsun.
Bosandiginiz kisiyle gorusmemek de en iyi tedavi yollarindan biri.

Boşanalı üç ay oldu. Herşey yolunda. Olması gerektiği gibi. Çocuk için evlilik devam etmezmiş.Zaten boşanma kararını da böyle verdim.
Kendime sordum
"Oğluma allah uzun uzun ömür versin ama olmasaydı ne yapardım?"
Cevabım net
"Arkama bakmadan kaçardım. Valiz falan almadan. Uzak bir yere gider ordan vekaletle boşanır; bir daha değil yüzünü görmek sesini bile duymazdım o adamın"
Yani kalbim bunu derken, aynı evde nasıl çorba tenceresi karıştırıp sevgi dolu bir anne olacaktım ki?
Bütün arkadaşların yolu açık olsun.
Tepelerden sonra düzlük mutlaka var.

merhaba arkadaşlar

Kendi bulduğum çözümü sen de kullanabilirsin. Bir defter aldım. Yazdım da yazdım. Sayfalar dolusu. Bazılarında hakaretler yağdırmışım. Bazı sayfalarda ağlamışım.Bazı sayfalarda isyan etmişim. Böyle dalga dalga doldurmuşum sayfaları. Umut kelebekleri çizdiğim bir sayfa bile var yani:) Bana bayağı iyi gelmişti o zamanlar. Ona mesaj veya mail atmak yerine o deftere yazdım.
Mail atmanın şöyle bir saçma tarafı olduğunu anladım. Uzuuun bir mail atmıştım ona defterden önce.Aradan bir hafta geçti bu adam o mailin çıktısını alıp geldi. Soru" Ya sen şu satırda ne demek istemişsin tam anlamadım"
Allahım o an bir güldüm sormayın. İçimden tabi. Okudum mailimi tekrar. Bana da biraz saçma geldi o an açıkçası. Bayağı bildiğin üzücü kadın satırları. Odun ne yazdın anlamadım diyor üzerini fosforlu kalemle çizmediği kalmış resmen çalışmış mail üzerinde:))) kafa yormuş düşünmüş ama çözememiş. Odun o nasıl empati kuracak. Kursa bu günlere gelir misin zaten.

mrb hnmlar ,aranızda anne olmayı beklerken boşanma kararı alanlar oldumu,olduysa eğerki nasıl bi süreçten geçtiniz ..

Kendi bulduğum çözümü sen de kullanabilirsin. Bir defter aldım. Yazdım da yazdım. Sayfalar dolusu. Bazılarında hakaretler yağdırmışım. Bazı sayfalarda ağlamışım.Bazı sayfalarda isyan etmişim. Böyle dalga dalga doldurmuşum sayfaları. Umut kelebekleri çizdiğim bir sayfa bile var yani:) Bana bayağı iyi gelmişti o zamanlar. Ona mesaj veya mail atmak yerine o deftere yazdım.
Mail atmanın şöyle bir saçma tarafı olduğunu anladım. Uzuuun bir mail atmıştım ona defterden önce.Aradan bir hafta geçti bu adam o mailin çıktısını alıp geldi. Soru" Ya sen şu satırda ne demek istemişsin tam anlamadım"
Allahım o an bir güldüm sormayın. İçimden tabi. Okudum mailimi tekrar. Bana da biraz saçma geldi o an açıkçası. Bayağı bildiğin üzücü kadın satırları. Odun ne yazdın anlamadım diyor üzerini fosforlu kalemle çizmediği kalmış resmen çalışmış mail üzerinde:))) kafa yormuş düşünmüş ama çözememiş. Odun o nasıl empati kuracak. Kursa bu günlere gelir misin zaten.

inanırmısın benim eşimde öyleydi. ona söylediğim basit bir cümleye bir süre sonra öyle bir yorumlar katıp bana dönerdi ki şaşardım.

sonunda benimde mahkeme günüm geldi çattı iki gün sonra mahkemem var dualarınıza ihtiyacım var kızlar, sorunsuz bir şekilde atlatmak ve biran evvel bitsin istiyorum..
inş. mahkemeye gelmez ve ilk celsede biter herşey fazla uğraşmak istemiyorum ama adam uğraştıracağa benzer beni artık herşeyin hayırlısı olsun diyorum...
Allahım hepimizin yoluna ışıklar saçsın çocuklarımızla birlikte mutlu günler beklesin bizleride inş.

sonunda benimde mahkeme günüm geldi çattı iki gün sonra mahkemem var dualarınıza ihtiyacım var kızlar, sorunsuz bir şekilde atlatmak ve biran evvel bitsin istiyorum..
inş. mahkemeye gelmez ve ilk celsede biter herşey fazla uğraşmak istemiyorum ama adam uğraştıracağa benzer beni artık herşeyin hayırlısı olsun diyorum...
Allahım hepimizin yoluna ışıklar saçsın çocuklarımızla birlikte mutlu günler beklesin bizleride inş.

Dualarım seninle ve o miniklerle, Allah utandırmasın, neyin nasıl olmasını istiyorsanız öyle olsun inşallah:KK19:

bayanlar merhaba; şu an evde olan varsa trt1 de bir sabah programı var, ilgimi çekti konusu...
boşanmış babaların çocuklarını görememe sıkıntılarından ve bu nedenle örgütlenmelerinden bahsediliyor...
ve nedendir bilemiyorum ben objektif olamadığımı farkettim... "kimbilir ne yaptın o kadına da, şimdi bunu çekiyorsun" diye düşünmekten alamadım kendimi... ilginizi çekerse izleyebilirsiniz...

okadar cektıgın acıyı sine ya cekıyorsun oglun ıcın 23 nısan gösterılerınde yanyana oturuyosun oglunla onun fotografını cekıyosun 8 yıl aynı yastıga bas koydugun adam ..... konusamıyosun buz gıbı ortam ...... neden dıyosun ıcınden dısından bıle dıyemıyosun .... neden bı tarafı eksık bıraktın ölmedım mı ugruna delı gıbı cocugum gıbı sevmedım mı senııı hayat bana dısardan gulerken ıcın ıcın kan almayı cok guzel ögrettıı herkes dıyo ne guzel hemen atlattın ama ıcımı bılen yokkk cok garıpp ... acele etmıyorum hayat senı yavas yavas ögrenıyorummm

inşallah herşey istediğin gibi ve sizin için özellikle miniklerin için hayırlısı olan şekilde olsun. bize haber ver merak ederiz.

okadar cektıgın acıyı sine ya cekıyorsun oglun ıcın 23 nısan gösterılerınde yanyana oturuyosun oglunla onun fotografını cekıyosun 8 yıl aynı yastıga bas koydugun adam ..... konusamıyosun buz gıbı ortam ...... neden dıyosun ıcınden dısından bıle dıyemıyosun .... neden bı tarafı eksık bıraktın ölmedım mı ugruna delı gıbı cocugum gıbı sevmedım mı senııı hayat bana dısardan gulerken ıcın ıcın kan almayı cok guzel ögrettıı herkes dıyo ne guzel hemen atlattın ama ıcımı bılen yokkk cok garıpp ... acele etmıyorum hayat senı yavas yavas ögrenıyorummm

Dün gece okudum sanırım." Aynı dili konuşarak değil aynı duyguyu paylaşarak anlaşabilirsin"

bayanlar merhaba; şu an evde olan varsa trt1 de bir sabah programı var, ilgimi çekti konusu...
boşanmış babaların çocuklarını görememe sıkıntılarından ve bu nedenle örgütlenmelerinden bahsediliyor...
ve nedendir bilemiyorum ben objektif olamadığımı farkettim... "kimbilir ne yaptın o kadına da, şimdi bunu çekiyorsun" diye düşünmekten alamadım kendimi... ilginizi çekerse izleyebilirsiniz...

Beş ay önce ben de bir gece haberlerinde rastladım o ekibe (boşanmış babalar) ellerinde dövizler çocuklarımızı göremiyoruz diye basın açıklaması yapıyorlardı.bir kaç çift lafım vardı tam denk geldi. bu satırları basın açıklaması haline getirip dağıtacağım tüm basın kuruluşlarına:) listeyi uzatalım. herkes gönlünden geçeni yazsın.

1-doğru düzgün şekilde boşansaydınız zaten karılarınız memnuniyetle sizlerle paylaşırdı çocuklarını. o çocuklar kadınların çeyiz sandığı ile baba evinden gelmediler.
2-Karılarınızın içkisi kumarı yoksa, sizi de dövmüyorlarsa boşanmak için nasıl bir sebep olabilir rahat batmasından başka acaba?
az dişinizi sıkıp çocuklar büyüsün diye bekleyemediniz değil mi? neden? cevap hazır. herkesin bir tane hayatı var! kadınların on tane var sanki de "hayatlarımdan birini al uğruna feda olsun adamım" diyecek.
3-çocuk al çocuk bırak sırasında o "şeytan görsün yüzünü"zü görmeye hiçbir kadın mecbur değil. o suratları görüp attığınız kazıklar akıllarına geliyor sadece ondan. aşk meş o işleri hepsi geçti.

okadar cektıgın acıyı sine ya cekıyorsun oglun ıcın 23 nısan gösterılerınde yanyana oturuyosun oglunla onun fotografını cekıyosun 8 yıl aynı yastıga bas koydugun adam ..... Konusamıyosun buz gıbı ortam ...... Neden dıyosun ıcınden dısından bıle dıyemıyosun .... Neden bı tarafı eksık bıraktın ölmedım mı ugruna delı gıbı cocugum gıbı sevmedım mı senııı hayat bana dısardan gulerken ıcın ıcın kan almayı cok guzel ögrettıı herkes dıyo ne guzel hemen atlattın ama ıcımı bılen yokkk cok garıpp ... Acele etmıyorum hayat senı yavas yavas ögrenıyorummm

aynı durumdaydım. 6 sene evlilik 4 sene birliktelim toplam 10 sene ama adama bakıyorum sanki yabancı sanki hic tanımamısım tanısmamısım..
Ama ilk sırsatta öldürebilceğim bir yabancı..

5.5 yasında dünya tatlısı bir oğlum var
babasından 1.5 sene önce ayrıldık.
oğlum benimle istediği zaman oğlum babasına babaannesine ve dedesine gidiyor.
öğretmeni mutlu ve özgüvenli bir cocuk olduğunu belirtiyor.
sanırım en az hasarla atlattık..

5.5 yasında dünya tatlısı bir oğlum var
babasından 1.5 sene önce ayrıldık.
oğlum benimle istediği zaman oğlum babasına babaannesine ve dedesine gidiyor.
öğretmeni mutlu ve özgüvenli bir cocuk olduğunu belirtiyor.
sanırım en az hasarla atlattık..

allah bozmasın umarım hep böyle devam eder. ben de oğlumun önünde hiç kavga etmeden boşandım. ama geride ne savaşlar ne yıkımlar oldu. sanki dev bir kamyonu daracık bir sokaktan sürerek meydana çıkmak gibi. terler boşanarak, içim içimi yiyerek, idare ederek ,ama hep idare ederek, metanetli durarak atlattım. nafaka almak, anlaşmalı ptrotokole kendi maddelerimi de ekletmek için neler çektim.
meydana çıktık artık. şükür. bitti. herkesin aynı şekilde atlatması dileği ile.
boşanma aşamasında bile sabır sabır sabır! ama hep sabır. azıcık dişlerimizi sıkıp sabretmeli, içimziden akan nehirleri kendimize saklamalıyız.

X