Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

allah bozmasın umarım hep böyle devam eder. ben de oğlumun önünde hiç kavga etmeden boşandım. ama geride ne savaşlar ne yıkımlar oldu. sanki dev bir kamyonu daracık bir sokaktan sürerek meydana çıkmak gibi. terler boşanarak, içim içimi yiyerek, idare ederek ,ama hep idare ederek, metanetli durarak atlattım. nafaka almak, anlaşmalı ptrotokole kendi maddelerimi de ekletmek için neler çektim.
meydana çıktık artık. şükür. bitti. herkesin aynı şekilde atlatması dileği ile.
boşanma aşamasında bile sabır sabır sabır! ama hep sabır. azıcık dişlerimizi sıkıp sabretmeli, içimziden akan nehirleri kendimize saklamalıyız.
O kadar iyi anlıyorum ki seni..
ağlamaktan göz pınarlarım kurumustu.
oğlumun gözü önünde ağlamamak icin kendimi tutmaktan migren atakları gecirdim kac kez.
oğlum her ağlayarak yakaladığında ayağıma terlik getirdi karnın ağrıyor bak ayagında terlik yok dedi..
babası olucak adamı meğersem hic tanımamısım.
canımı yaktı konusmalarıyla haeketleriyle.
oğlum hastanede kolumda serumla yatıyor o evi almıyayım die beni ikna etmeye calısıyor.
lanet olsun sana dedim evine barkına ve sana..
oğlumla yeni yeni ilgilenmeye başladı oda hayatımda biri olduğunu öğrendikten sonra kıskanclık yapıyor sanırım kendince..

hakkım mı ?
helal etmiyorum tabii ki..

O kadar iyi anlıyorum ki seni..
ağlamaktan göz pınarlarım kurumustu.
oğlumun gözü önünde ağlamamak icin kendimi tutmaktan migren atakları gecirdim kac kez.
oğlum her ağlayarak yakaladığında ayağıma terlik getirdi karnın ağrıyor bak ayagında terlik yok dedi..
babası olucak adamı meğersem hic tanımamısım.
canımı yaktı konusmalarıyla haeketleriyle.
oğlum hastanede kolumda serumla yatıyor o evi almıyayım die beni ikna etmeye calısıyor.lanet olsun sana dedim evine barkına ve sana..
oğlumla yeni yeni ilgilenmeye başladı oda hayatımda biri olduğunu öğrendikten sonra kıskanclık yapıyor sanırım kendince..

hakkım mı ?
helal etmiyorum tabii ki..

ne kadar benzer şeyler yaşamışız!!!!
oğlum yüzünde maske, kolunda serum. öksürük krizleri arasında minik ciğerleri ile nefes almaya çalışıyor. üç gün hastanede sandalye üzerinde oturmuşum beklemişim allaha dualar ederek iyileşsin miniğim diye. ama babası elinde protokollerle gelsin hastaneye." şuraya imzanı at da bu arada ben işleri halledeyim" desin......
"biri bana bu rüya desin, kabus desin,uyan bak gerçek değil bu desin" diye içimdeki ben kendini yerden yere attı. dışımdaki ben sadece okudu protokolü ve "kalem verir misin?" dedi.

ne kadar benzer şeyler yaşamışız!!!!
oğlum yüzünde maske, kolunda serum. öksürük krizleri arasında minik ciğerleri ile nefes almaya çalışıyor. üç gün hastanede sandalye üzerinde oturmuşum beklemişim allaha dualar ederek iyileşsin miniğim diye. ama babası elinde protokollerle gelsin hastaneye." şuraya imzanı at da bu arada ben işleri halledeyim" desin......
"biri bana bu rüya desin, kabus desin,uyan bak gerçek değil bu desin" diye içimdeki ben kendini yerden yere attı. dışımdaki ben sadece okudu protokolü ve "kalem verir misin?" dedi.

İnsan hayatında ki adamı ayrılırken tanırmıs megersem...
bundan sonra iyi olsun dilerim hersey..
kuzunu rabbim sana bağışlasın..
annem her der ki
allah kulunu kul ile sınarmış..
sınandım sınandık bitti.
meğersem sabırlıymısım. sakinmişim ve boşandıktan sonra anladım ki gözlerim gülebiliyormuş

Okurken tutamadım gözyaşlarımı ayrılalı 1 sene oluyor ama,ben kendi eşim için biraz merhametli olsa ne olurdu derken gördümki beterin beteri varmış tekrar mutlu olurmuyuz birgün gercekten gülermi yüzümüz,gözümüzün taa içi yada yüreğimiz bilemiyorum ama kendim için şunu söyleyebilirimki en dibe vurdum bunun daha derini yok artık yüzeye yolculuğum başladı hepimizin olduğu gibi

zor olsada ,zaman alsada,çok yorsada...

5.5 yasında dünya tatlısı bir oğlum var
babasından 1.5 sene önce ayrıldık.
oğlum benimle istediği zaman oğlum babasına babaannesine ve dedesine gidiyor.
öğretmeni mutlu ve özgüvenli bir cocuk olduğunu belirtiyor.
sanırım en az hasarla atlattık..

merhaba arkadaşım
ben de boşanmak üzere bir anneyim. 10 aylık bebeğim var. Bu süreçte çocuğunu korumak adına özel bir şeyler yaptın mı? Pegagog yardımı almak gibi... Önerin var mı? Ben kendime çok güvenemiyorum. Şimdiden aşırı korumacı olmaya başladım, korkuyorum...

sonunda benimde mahkeme günüm geldi çattı iki gün sonra mahkemem var dualarınıza ihtiyacım var kızlar, sorunsuz bir şekilde atlatmak ve biran evvel bitsin istiyorum..
inş. mahkemeye gelmez ve ilk celsede biter herşey fazla uğraşmak istemiyorum ama adam uğraştıracağa benzer beni artık herşeyin hayırlısı olsun diyorum...
Allahım hepimizin yoluna ışıklar saçsın çocuklarımızla birlikte mutlu günler beklesin bizleride inş.

dualarım seninle, hakkında hayırlısı olsun....

merhaba arkadaşım
ben de boşanmak üzere bir anneyim. 10 aylık bebeğim var. Bu süreçte çocuğunu korumak adına özel bir şeyler yaptın mı? Pegagog yardımı almak gibi... Önerin var mı? Ben kendime çok güvenemiyorum. Şimdiden aşırı korumacı olmaya başladım, korkuyorum...

benim kızımda 10 aylık, 2 hafta önce boşandık. aslında onların daha çok küçük olması onlar için avantaj birazda.bir destek alamdım. daha boşanmadan ilk sorunlarımız olupta çekip gittiği zaman bir uzmana gitmiştim ama beni pek açmadı. dışardan bir terapiden çok benim kendi kendimi bazı şeylere ikna etmem ve terapi etmem gerekiyor. 2. bir şahış bu konuda bana yardımcı olamıyor. kızımda babası yanında yok ama çok sevildiği, sıcak bir aile ortamında. şu an için değil ama eğer ilerde onun için ihtiyaç görürsem o zaman bir pedagog yardımı aldırırım.

doğru söylüyorsunuz yaşları küçük olduğu için neyin ne olduğunun farkında değiller henüz. ama insan yetebilir miyim diye düşünmeden edemiyor.

merhaba arkadaşım
Kıyamam bebeğin henüz cok kücük..
onun icin bir sey diyemicem ama ben oğluma ;

aramasa bile baban aradı seni cok özlemis ve seviyormus dedim sürekli
cok yakısıklısın aynı baban gibi dedim
baban bnm en iyi arkadaşım biz sadece karı koca olmucaz dedim ( ki bunları nefretle söyledim icimdn gelmeyerek ama oğlum icin)

yani hep babasını iyi olarak anlattım. pedagoga bir kez gittik bir daha gelmenize gerek yok bnm demem gereken herseyi siz oğlunuza zaten demişssiniz ve en az hasarla atlattık bu dönemi..
suan neşeli özgüvenli girişken ve mutlu oğlum var..
istediği zaman babasına gidiyor
oohhh be ne kadar sanslıyım bir sürü odam var ama arkadaşlarımın 1 tane dimi annem diyor mesala

ve ben senin yerinde olsam..
bir kez pedagoga giderdim ne yapman konusunda ne nasıl yol alman konusunda yardımcı olucaktır.

hakkında hayırlısı olsun arkadaşım..
rabbim yar ve yardımcın olsun..

Kıyamam bebeğin henüz cok kücük..
onun icin bir sey diyemicem ama ben oğluma ;

aramasa bile baban aradı seni cok özlemis ve seviyormus dedim sürekli
cok yakısıklısın aynı baban gibi dedim
baban bnm en iyi arkadaşım biz sadece karı koca olmucaz dedim ( ki bunları nefretle söyledim icimdn gelmeyerek ama oğlum icin)

yani hep babasını iyi olarak anlattım. pedagoga bir kez gittik bir daha gelmenize gerek yok bnm demem gereken herseyi siz oğlunuza zaten demişssiniz ve en az hasarla atlattık bu dönemi..
suan neşeli özgüvenli girişken ve mutlu oğlum var..
istediği zaman babasına gidiyor
oohhh be ne kadar sanslıyım bir sürü odam var ama arkadaşlarımın 1 tane dimi annem diyor mesala

ve ben senin yerinde olsam..
bir kez pedagoga giderdim ne yapman konusunda ne nasıl yol alman konusunda yardımcı olucaktır.

hakkında hayırlısı olsun arkadaşım..
rabbim yar ve yardımcın olsun..

çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. ben de yukarıda bahsettiklerinizi uygulamaya çalışacağım ama bizdeki baba bir tuhaf. boşanmanın suçunu bana yüklüyor ve oğluma boşanma ile ilgili tüm süreci anlatarak haklı olduğunu ispat edeceğini (neyi ispat edecekse?), çocuğu benden uzaklaştıracağını söylüyor. tuhaf adam çocuğumun psikolojisi ile oynayacak, bu düşünceler boğuyor beni ...Olmazsa babasını da pedagoga götürme konusunda ikna etmeye çalışacağım. bana inanmıyor madem, işin uzmanına inansın

çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. ben de yukarıda bahsettiklerinizi uygulamaya çalışacağım ama bizdeki baba bir tuhaf. boşanmanın suçunu bana yüklüyor ve oğluma boşanma ile ilgili tüm süreci anlatarak haklı olduğunu ispat edeceğini (neyi ispat edecekse?), çocuğu benden uzaklaştıracağını söylüyor. tuhaf adam çocuğumun psikolojisi ile oynayacak, bu düşünceler boğuyor beni ...Olmazsa babasını da pedagoga götürme konusunda ikna etmeye çalışacağım. bana inanmıyor madem, işin uzmanına inansın
o zaman kısasa kısas yapıcaksınız..
kanun dısında görüştürmüceksiniz..
basta beni ki de öyle dedi öyle dicem böyle dicem söyle yapıcam..
şuanda anneciğin napıyor iyimi diyormuş..

yani yapan kendine yapar. söylese nolucak. kendi cocuğuna yapıcak ya..
ama inanıyorum ki suan hersey taze olduğu icin sinirle söylüyordur.
zamanla alısacaktır bu zamana..

neden ayrıldığınızı bilmiyorum ama..
benim ne olur olmaz diye darp raporlarımın fotokopileri duruyor elimde hani ilerde ne olur olmaz diye..

of cok zor durum..
aama sabırlı ol arkadaşım..
erkek evlat olması bir avantaj senin icin..
cunku annelerine asık oluyorlar..

o zaman kısasa kısas yapıcaksınız..
kanun dısında görüştürmüceksiniz..
basta beni ki de öyle dedi öyle dicem böyle dicem söyle yapıcam..
şuanda anneciğin napıyor iyimi diyormuş..

yani yapan kendine yapar. söylese nolucak. kendi cocuğuna yapıcak ya..
ama inanıyorum ki suan hersey taze olduğu icin sinirle söylüyordur.
zamanla alısacaktır bu zamana..

neden ayrıldığınızı bilmiyorum ama..
benim ne olur olmaz diye darp raporlarımın fotokopileri duruyor elimde hani ilerde ne olur olmaz diye..

of cok zor durum..
aama sabırlı ol arkadaşım..
erkek evlat olması bir avantaj senin icin..
cunku annelerine asık oluyorlar..

ne bileyim benim de içimde bir yerde zamanla daha mantıklı hareket edeceğine ilişkin umut var ama insan tedirgin oluyor. Bizde dayak vs yok ama ben de dava dilekçemi saklayacağım ne olur ne olmaz. hakkımızda hayırlısı. bu arada içimi ferahlattınız sağolun

kızlar biz boşandık
17 nisanda ilk duruşma vardı, anlaşma ihtimalini gündeme getirince, hakim 19 nisana ikinci duruşma tarihini verdi ve anlaşmalı şekilde boşandık. çok şaşkınım bu kadar çabuk olacağını hiç sanmıyordum.
darısı diğer boşanmak isteyenlerin başına...

çekişmeliden anlaşmalıya donme ihtimali var diye yakın tarihe mi verdiler

arkadaşlar eşlerinizi anlaşmalı boşanmaya nasıl ikna ettiniz? püf noktası var mı bu işin?

ilk boşanma fikri eşimden çıkmıştı, daha doğrusu istediği gibi davranmazsam beni boşamakla tehdit ediyordu, sanıyordu ben onunla uğraşacağım bu işi uzatacağım. çirkeflik yapma bu iş hemen bitsin diyordu. ama uzatan ve her fırsatta hakaret tehdit suçlamalarda bulunan kendisiydi. onun dediklerini yapmayınca öfkeden seni istemiyorum nefret ediyorum derdi , çocuğu zamanı gelince almakla tehdit ediyordu. bir kere bile bu süreçte onakarşı ağzımdan kötü bir söz çıkmadı.beni tanıyamamış yazık nasıl böyle birşey yapacağımı düşündüyse. gel git böyle 10 ay geçti. istemeyen o ya görüntüde tek celsede bitti. ama mahkemede de sorun çıkardı hakim sinirlendi, neredeyse çekişmeliye dönüyordu.

arkadaşlar eşlerinizi anlaşmalı boşanmaya nasıl ikna ettiniz? püf noktası var mı bu işin?

valla canım elındekı kozların yeterlılıgıne bakıyo :) erkekler hele işin içine madııyat gırınce cok korkuyolar 6 yılda bana 12 kere kredı cektırmıstı yagladı balladı :) onları sundum eger anlasma yoluna gıtmezsen ayrıten tazmınat davası acarım dedım bide aile sırları falan vardı babası kumarhanelerde calısıyo uygunsuz yoldan para kazanma yollarına gıdıyodu polıse sıkayte ederım dedım napıyım laftan anlamayan ınsanlara böyle tehdıt kullandıgın zaman gercekten anlıyolar 1 hafta mı aldı sonra ıkna oldu .... herkes cok sasırdı boşandıgımıza ... ama ben calıstıgım ıcın nafaka tazmınat falan ıstemedım oda kabul ettı tabı kı

ilk boşanma fikri eşimden çıkmıştı, daha doğrusu istediği gibi davranmazsam beni boşamakla tehdit ediyordu, sanıyordu ben onunla uğraşacağım bu işi uzatacağım. çirkeflik yapma bu iş hemen bitsin diyordu. ama uzatan ve her fırsatta hakaret tehdit suçlamalarda bulunan kendisiydi. onun dediklerini yapmayınca öfkeden seni istemiyorum nefret ediyorum derdi , çocuğu zamanı gelince almakla tehdit ediyordu. bir kere bile bu süreçte onakarşı ağzımdan kötü bir söz çıkmadı.beni tanıyamamış yazık nasıl böyle birşey yapacağımı düşündüyse. gel git böyle 10 ay geçti. istemeyen o ya görüntüde tek celsede bitti. ama mahkemede de sorun çıkardı hakim sinirlendi, neredeyse çekişmeliye dönüyordu.

ya yukarıdaki cümleyi sanki ben yazmışım. aynı apaynı şeyleri yaşamışız . inanın tüylerim diken diken...herşeyiyle hatta süresiyle bile

valla canım elındekı kozların yeterlılıgıne bakıyo :) erkekler hele işin içine madııyat gırınce cok korkuyolar 6 yılda bana 12 kere kredı cektırmıstı yagladı balladı :) onları sundum eger anlasma yoluna gıtmezsen ayrıten tazmınat davası acarım dedım bide aile sırları falan vardı babası kumarhanelerde calısıyo uygunsuz yoldan para kazanma yollarına gıdıyodu polıse sıkayte ederım dedım napıyım laftan anlamayan ınsanlara böyle tehdıt kullandıgın zaman gercekten anlıyolar 1 hafta mı aldı sonra ıkna oldu .... herkes cok sasırdı boşandıgımıza ... ama ben calıstıgım ıcın nafaka tazmınat falan ıstemedım oda kabul ettı tabı kı

benim avukatımın söylediğine göre bizde de benzer durum var, maddi anlamda ,çekişmeli olursa, karşı taraf daha çok yıpranacak gibi.... ama bizimkinin kafa biraz tuhaf çalışıyor, dezavantajları değerlendirebilecek kafa yok doğrusu. son birkaç gündür anlaşmalıya sıcak bakıyor ama maddi anlamda hiç bir şey vermemek şartıyla. bu arada ben de çalışıyorum ve maaşlarımız eşit sayılır, dipnot olsun. Allah ıslah etsin ne diyim...

evet kızlar davam bugün inanmayacaksınız ama sonuçlandı tek celsede 10 dk. içinde boşandık halen şaka gibi geliyor bana..

çekişmeli davaydı benimki fakat anlaşmalıya çevirmek istediler kabul ettim bende anlaşmalı olarak bitirdik..

çocuklarım benimle kalacaklar gece yatılı alamayacak hatta görüşme zamanlarında refakatçi eşliğinde görüşebilecek çocuklarla....

ben kurtuldum darısı kurtulmak isteyen tüm bayanların başına olsun inş..

X