boyle sey mi olur yaa

fatihimm

Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2014
59
19
Kizlar paylasmak istiyorum ben mi abartiyorum gorun diye

Bugun sevgilimle bulustuk kendisi malatyali ve kürt yanlis yerlere cekilmesin lutfen durum anlasilsin diye yaziyorum

bugun biraz ailelerimizden gelecekten falan bahsettik bana soylediklerini yaziyorum Allah askina cok ilginc degil mi ben sok oldum

bunlar para icinde yuzuyolar bana dedi ki senin calismana hic gerek yok isimiz ciddiye binerse biz evlenirsek kesinlikle ama kesinlikle calismicaksin anca batariz bes kurussuz kaliriz onun disinda olmaz dedii
ben seneye ogretmen olucam bunca maddi manevi emegi bosa veriyorum sankii adama bakin:KK47:

sonra dedi ki mutlaka ayri evimiz olur ama sadece otel gibi kullaniriz yatmadan yatmaya kullaniriz onun disinda ben isteyken sen annemle kalirsin yemek olayi falan her sey ortak dedi su an abimler boyle yasiyo biz de boyle yasicaz dedi

ve mesela abimin karisiyla annem ayri yemek yerler biz erkekler ayri ayni masaya hayatta oturmayiz falan dedi

evlenince ne kadar yakin olsan da oyle ikide bir annene gidemezsin ben her gun seni oralardan mi toplicam dedii:KK47:

ben sok oldumm kultur farkliligi bekliyodum ama bu kadar beklemiyodum bunlar asla taviz vermicegim seyler bi kizi ne kadar seversem seveyim bunlara hayir derse vazgecerim dedi

ben de ben hayir diyorum nolucak simdi dedim sinirlendimm:KK47:

ama ben senden vazgecemem ya bunlari zamani gelince konusuruz diye kivirdii

kizlar ben napmaliyim bunlar benim ve ailemin hayatta kabul etmicegi seyler o da geri adim atmiyoo is ciddiye binmeden kac dersiniz eminim ama gercekten cok seviyorum yaa vazgecemem gibi geliyoo :KK14:

dogulu arkadaslar varsa ozellikle onlardan yorum istiyorum yasam tarzi gercekten boyle mi yaa yoksa abartarak beni denemeye mi calisiyo

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr

Son düzenleme:

Bugun sevgilimle bulustuk kendisi malatyali ve kürt yanlis yerlere cekilmesin lutfen durum anlasilsin diye yaziyorum

bugun biraz ailelerimizden gelecekten falan bahsettik bana soylediklerini yaziyorum Allah askina cok ilginc degil mi ben sok oldum

bunlar para icinde yuzuyolar bana dedi ki senin calismana hic gerek yok isimiz ciddiye binerse biz evlenirsek kesinlikle ama kesinlikle calismicaksin anca batariz bes kurussuz kaliriz onun disinda olmaz dedii
ben seneye ogretmen olucam bunca maddi manevi emegi bosa veriyorum sankii adama bakin:KK47:

sonra dedi ki mutlaka ayri evimiz olur ama sadece otel gibi kullaniriz yatmadan yatmaya kullaniriz onun disinda ben isteyken sen annemle kalirsin yemek olayi falan her sey ortak dedi su an abimler boyle yasiyo biz de boyle yasicaz dedi

ve mesela abimin karisiyla annem ayri yemek yerler biz erkekler ayri ayni masaya hayatta oturmayiz falan dedi

evlenince ne kadar yakin olsan da oyle iki de bir annene gidemezsin ben her gun seni oralardan mi toplicam dedii:KK47:

ben sok oldumm kultur farkliligi bekliyodum ama bu kadar beklemiyodum bunlar asla taviz vermicegim seyler bi kizi ne kadar seversem seveyim bunlara hayir derse vazgecerim dedi

ben de ben hayir diyorum nolucak simdi dedi sinirlendimm:KK47:

kizlar ben napmaliyim bunlar benim ve ailemin hayatta kabul etmicegi seyler o da geri adim atmiyoo is ciddiye binmeden kac dersiniz eminim ama gercekten cok seviyorum yaa vazgecemem gibi geliyoo :KK14:

dogulu arkadaslar varsa ozellikle onlardan yorum istiyorum yasam tarzi gercekten boyle mi yaa yoksa abartarak beni denemeye mi calisiyo

ve ne onerirsinizz
sevgiyle kalin kizlarr

yuh ! ne denemesi ya denemiyo bence ve madem o taviz vermezmiş beyfendı kesinlikle sende taviz verme böyle evlilik mi olur Allah korusun ya büyük konuşmak istemiyorum.. bu adam sana güvenmiyo hapis hayatı yaşatacak ne evlilikten zevk alırsın ne hayattan.. ya ortak bi noktada uzlaşacaksınız yada sen arkana bakmadan kaçacaksın bu ne böyle ya :KK19:

Şimdi sıra bende diyip sende sartlarını saysaydın ..sonunda da "ne kadar sevsemde bunlar benim taviz vermeyeceğim şeyler" deseydin.
Sonuçta sadece onun hakları yok sende evleniyorsun..senin ciddiyetini görmeli:)

ne güzel kendin cvp vermişsin bence de iş ciddiye binmeden kaç ve arkana bile bakma kimsenin kolay kabul edemeyeceği şeyleri istiyo pes yani :KK47::KK47::KK47:

Canim sen tavrini koymussun, arkasinda da dur. Bu adam degismeyecek emin ol, Kurt Turk dogulu batili meselesi degil, boyle buyumus yetismis, cok net fikirleri var ve asla degismeyecek, lafi degistirmesi kivirmasi da "zamanla yola getiririm nasilsa, evlenince mecbur" diye dusundugu icin. Cok sevince zor biliyorum boyle farkliliklarin ileride ne gibi sorunlara yol acacagini bilsen de kabullenmek, ama iyi dusun. Degisir deme, degismez.. Sana tamam senin dedigin gibi olsun dese de degismez. Kultur farki hele ki bu boyutlarda cok buyuk engel, yapamazsin.. Pismanlik dolu gecer hayatin, o yuzden ne istediginden emin ol. Sevdigin adamla iskence gibi bir hayat mi? Yoksa bir sure aci cekip, yeniden sevecegin ama hayat gorusun kulturun bir olan adamla mutlu bir hayat mi?

Son düzenleme:
her doğulu insanın böyle olduğunu sanmıyorum benim annemde doğulu hiç böyle bir şey yok gayet medeni insanlar herkes kendi evinde kadınlar çalışıyorlar.bu şartları kabul etmek mümkün değil bence ne kadar severseniz sevin zamanla boğulursunuz.ağzınızı aramış sanki kesinlikle taviz vermeyin derim inceldiği yerden kopsun.

evlenince ne kadar yakin olsan da oyle iki de bir annene gidemezsin ben her gun seni oralardan mi toplicam dedii:KK47:

ben de ben hayir diyorum nolucak simdi dedim sinirlendimm:KK47:

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr

Wala hc cekemezdm yol ver gtsn cnım bsvr ögrtmen olckmssn bk ne gzl clstrmcksa ndn ewlenesnkı kmbılır ne zorluklarla okudun bsvr brak öle brı hç cekılmez eskı kafada cnkû

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

şimdi bunları duymak sana masal gibi geliyor, abartıyor mu beni denemek için diyorsun ama ne yazık ki olayın ciddiyetinin farkında değilsin.aynı masaya oturmama saçmalığı bile tehlikenin boyutunu gösteriyor. bence on kere daha düşün sevgili arkadaşım..

Ailenden vazgeçebilecek misin? Sakın ola sonra konuşuruz ikna ederim diye hayal kurma.simdiden plan fikir buysa değismez.adam açik açik soylemis geleceginizi hazirsan Allah kolaylik versin.ama vazgeçemem de nedir...kim vazgeçilmez...hele kimbilir ne emeklerle kavuşacgin mesleginden vazgecmek...SAKIN...

Hep beraber yatip uyuyun bari.
Dalga mi geciyormus seninle?
Ben senin kolen degilim diyemedin mi?Ben olsam derdim. Benim bi meslegim var kusura bakma beni kabul ediceksen boyle ediceksin demen lazim. Acik ve net yani. Ne kadar ayip bisey ya sana zerre saygisi yok kusura bakma. Kendinde de ozguven eksikligi var belli ki. Seni bastirmaya calisiyor.
Bence sakin ola en ufak bi taviz verme, yoksa devami gelir. Sakin..

Vazgeçemezseniz çekersiniz.
Ben mutlu olmak istemiyorum diyorsanız buyrun.

Ayrıca bütün doğulular aynı olacak diye bir şey yok.
Benim eşim de doğulu.
Zaman zaman zorlandığım ve üzüldüğüm oluyor, ama bu kadar da katı değiller.

Seviyorum aşığım diye olmuyor bu işler yalnız.
Onu bilin de.

Kacccc simdi kacmazsan basini taslara vurursun. Bosanmada yoktur onlarda onuda der evlenince.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ablamın eşi de doğulu .
Kayınvalidesi memur emeklisi
Ablam öğretmen .

Bu doğululuk değil

Allah aşkına yaa öyle şeymi olur adama bak hangi devirde yaşıyo arkana bakmadan kaç arkadaşım..yarın bir gün aklını çelmek için he he der geçer evlenince sıraladıklarını aynen uygulattırır boşver yaa onlamı uğraşcan :KK14:

Ne guzel baslik acmissin bence de yani boyle sey olur mu yaaa yani agzim acik okudum tam anlamiyla sacmalik bu soyledikleri allah askina hangi devirde yasiyoruz kesinlikle taviz verme canim yaaa akil alir seyler degil soyledikleri ve bunlari bile bile evlenirsen evlendikten sonra ben sana bastan soylemistim hicbiseyi senden saklamammistim deyip isin icinden cikiverir sen de hayatini kararttiginla kalirsin o yuzden lutfennnnn AKILLI OL

Bacim kürt degilim ama sevgilim kürt.
4 yil olcak birlikteyiz daha ilk seneden ben agzini yoklamaya basladim olayi anliyim ki oyle adim atim diye.
Kulturleri evet farkli biraz ama kesinlikle aileden aileye degisiyor.

Ben ilk sene sordum buna dedim ben calisan bir bayan olucam sen karsi cikarmisin buna ilk basta calisma ben erkegim ben bakicam eve dedi...(ben tip okuyorum ve annem yalniz basina okutuyo)... Dedim 6 yil bosuna mi debelncem ben yani sinavlari goruyosun bir depresyondan oburune sokuyolar beni annemede yazik degil mi kadincagiz beni okutmaya calisiyo haklisin dedi suanda sorun yok hatta maaasin sukadar olur bukadar olur borcla evlensekte beraber oderiz muhabbeti yapiyor :))

Yasam konusuna gelince..
O kesimin insanlari dipdibe olmayi cok seviyolar zaten bir sulaleleri var ki bitmek bilmiyor :KK70:
Ben kalabalik severim ama onlar asiri yaaa gorumcem diyo bayram bana bayram degil ki eziyet habire bulasik yika bardak yika cay yetistir mutfaktan cikamiyor garibim :))))
Benimkinin abiside annesigille altli ustlu yasiyolar yemek kaynanagilde yeniyor gelin butun gun(calismadigi icin) ust katta kv nin yaninda zaten.

Biz oyle olmicaz yalniz cunku evler zaten 2 kat:KK70:
Biri de abi oturuyo birinde anasi e bizde damda yasamicagimiza gore ki ben zaten calisacagima gore anca misafirlige gideriz :)))

Birde ailene gitme konusunda bir iki kelam edeyim dedigim gibi hersey ailede bitiyor..
Mesela bizimkinin adetlerinde varmis gelin hanim her sali gunu sabahtan aksama kadar anasina gidermis..
O gun belliymis yani oyle 1 saat oturmak degil..
Her hafta sali gunu tam gun kiz annesine gidiyor..

Sevgilimle aramizda gecen daha birseyler aklima gelirse yazarim ama sevginden vazgecme zamanla yumsar..
Bak ben birde sulalede ilk calisan gelin olcam sen dusun ama olcam yani kimse engelleyemez :)))

Seneye öğretmen olacak bir insana, sen çalışma git annemle takıl eve yatmadan yatmaya geliriz mi diyor. :KK14:
He he tamam canım deseydiniz.
İnsanlar çocuklarını okutmak için onca sıkıntı çeksin, sonra elin oğlu gelsin çalışmayacaksın, yok anneme yemek yapacaksın bikbik konuşsun, Oldu paşam derler adama. :KK51:
Arkana bakmadan kaç, bu ne be vallahi okurken sinirlendim.

X