Boyun düzleşmesi ileri derecede

Efii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
59
20
Arkadaşlar lütfen bunları yaşayanlar cevap versin. Bir kaç hafta önce kalp atışım hızlandı ve deprem oluyormuş gibi oldu önemsemedim ama elim ayağım titremeye başladı bayılacak gibi oldum sonra tansiyonumu ölçtüm ve 14/10 olmuştu tansiyon yaptı dedim limon suyu falan içtim . Tabi bundan önce hafif ara ara baş dönmelerim oldu KBB yi gittim vertigo değil dedi. Neyse. Aradan yarım saat sonra tekrar hızlandı kalbim Ve inanılmaz bir şekilde bir kaç kişi beni geri çekiyormuş gibi bayılıyorum gibi oldum ellerim ayaklarım çekildi ,kalbim sıkıştı, odanın her yeri duman oldu vücüdüm buz kesti o an. Ambulans geldi vs acile gittim herşeyi yaptı doktor sağ olsun hiç bir şey çıkmadı ama ben fenayım acil de bile fena oldum gene bir şey çıkmadı. Heralde kalbim dedim kardiyoloji yede gittim her türlü işlemi yaptı yine bir şey çıkmadı. Ama benim hala başım dönüyor tabi ve mide bulantısı denge kaybım oluyor. Neyse. Beyin cerrahına gittim tomografi, mr çekildi ve boynum dümdüz olmuş emzirirken olduğunu duruş bozukluğundan kaynaklandığını söyledi. Ama benim baş dönmelerim çok fazla yüzümde de uyuşma ve gerilme oluyor.felç geçirmekten korkuyorum eğer fizik tedavi ile düzelmezse bunu yaşayan ve ameliyat olmadan fizik tedavi ile kurtulan var mı ankara da olup doktorunu paylaşırsa sevinirim .ağrılarım çok fazla ilaçta kullanamıyorum emzirdiğim için lütfen yardım edin. Dün yine aynı şeyleri yaşadım ve ayaklarım yine felç oldu sandım çok kötüyüm hiç iyileşemeyecek gibiyim.
Güncelleme : evet aslında bu başlığı silecektim ama vazgeçtim başıma gelenlerden sonra insanlarında bilgilenmesini istiyorum. Evet arkadaşlar 4 doktor dolaştım ve sorunumu şu an nöroloji çözdü gibi duruyor vücüdüm da ki vitamin depoları iflas etmiş durumda , daha önce devletin karşıladığı b12 ilacını doktorum çöpe attırdı başka bir ilaç yazdı ve d vitaminin dozunu kiloma göre ayarladı evet hali hazırda boynumda bir düzleşmem var ve kılcal damarlarda tıkanıklık ama denge kaybı ,bulantı , bayılma yorulma fenalık geçirme, yüzümün uyuşması, tuhaf krizler geçirmek nefes alamamak bu hallerin hepsini maalesef vitaminsizlik yapıyormuş, şu an iyiyim çok evet boynum ağrıyor pis bir şekilde kollarımda da ağrı var ama diğer belirtiler yavaşladı yani siz siz olun vitaminlerinizi aksatmayın, kontrol edin her yıl benim gibi kendinizi 2. Ci 3.cü plana atmayın. Umarım daha iyi olurum buda bana ders olsun tabi ki.

Son düzenleme:
Yaşadığın bu olaylar sanki anneliğin de verdiği stres kaynaklı yoğun anksiyete, panik atak beliritisi gibi de duruyor, Boyundan kaynaklı vertigo gibi de.
Eğer Doktorunuzun söylediği sözler vermiş olduğu tedavi programı , tespitler vesaire hoşuna gitmeyin sizi tatmin etmediyse başka bir doktora da görünmeni tavsiye ederim , aksi takdirde doktorunuzun talimatlarına uymaktan başka çare yok gibi.
Umarım fazla ilaç kullanmadan fizik tedavi ile geçirebilirsiniz bu durumu. Geçmiş olsun , bebeğinize de bir ömür sağlıklar dilerim.

Yaşadığın bu olaylar sanki anneliğin de verdiği stres kaynaklı yoğun anksiyete, panik atak beliritisi gibi de duruyor, Boyundan kaynaklı vertigo gibi de.
Eğer Doktorunuzun söylediği sözler vermiş olduğu tedavi programı , tespitler vesaire hoşuna gitmeyin sizi tatmin etmediyse başka bir doktora da görünmeni tavsiye ederim , aksi takdirde doktorunuzun talimatlarına uymaktan başka çare yok gibi.
Umarım fazla ilaç kullanmadan fizik tedavi ile geçirebilirsiniz bu durumu. Geçmiş olsun , bebeğinize de bir ömür sağlıklar dilerim.
Çok teşekkür ediyorum maalesef bende panik atak sandım ama değil bu düzleşme aslında evet anksiyeteyi de tetikliyor muş ileri derece de düzleşme var boynum da ağrılarım var ve acayip denge kaybı yaşıyorum ellerim ayaklarım bazen tek taraflı vücüdüm uyuşuyor felç olmuş gibi evet aynen çaresi yok fizik tedavi verecek zaten raporu bekliyorum umarım düzelir ama düzelmeyenler varmış zaten tek düşündüğüm o küçücük çoçuğum. Allah kimseye dermansız dert vermesin.

Merhaba aynı şeyleri tek ben yaşıyorum sanıyordum anksiyeteden kaynaklandığını düşündüm hep ama bende de ileri derece düzleşme ve boyun fıtoğı var anlattığınız belirtilerin hepsini yaşıyorum ve sol göğüs kemiğime de ağrı saplanıyor kolum tamamen bitik yıllarca çarpıntım oldu gitmediğim kalp doktoru kalmadı yüzümde uyuşuyor doktorum egzersiz verdi geçmezse gel fizik tedavi yapalım dedi korkmayın doktorunuza güvenin umarım bizde bizim gibi nerede hasta varsa da şifa bulur inşallah 🙏

Merhaba aynı şeyleri tek ben yaşıyorum sanıyordum anksiyeteden kaynaklandığını düşündüm hep ama bende de ileri derece düzleşme ve boyun fıtoğı var anlattığınız belirtilerin hepsini yaşıyorum ve sol göğüs kemiğime de ağrı saplanıyor kolum tamamen bitik yıllarca çarpıntım oldu gitmediğim kalp doktoru kalmadı yüzümde uyuşuyor doktorum egzersiz verdi geçmezse gel fizik tedavi yapalım dedi korkmayın doktorunuza güvenin umarım bizde bizim gibi nerede hasta varsa da şifa bulur inşallah 🙏
Merhaba evet aynı şeyleri yaşıyoruz ama düzleşmeden olmaz diyorlar ama herkes aynı şeyi söylüyor gerçekten tuhaf sadece kafama takılan bu düzleşme felç yapar mı değişik şeyler okuyorum ve bu soruyu sorduğum 3 doktorda hayır yapmaz diyor kafam karışık acayip boyun ve ense ağrısı var hareket ettirmiyor lanet şey ve fazla yorulursam dengemi kaybediyorum başım dönüyor sizde de oluyor mu bu

Merhabalar arkadaşım. Maalesef ben de yaz aylarından beri süregelen bi panik atak ve anksiyete hali var ağrılarım üzerine ilk gittiğim fizik doktorunda düzleşme birkaç tane hafiften biraz büyük fıtık ve yine hafifte kireçlenme görüldü mr da . Ve o andan sonra yaşadığım çoğu şeyi bende bunlara bağladım ama tabi bi süreden sonra yok artık deyip kardiyolojiye vs gittim. Yaşadığım belirtiler kürek kemikleri arasında ve sırtta ağrı kollarda ve bacaklarda ağrı ve uyuşma iman tahtası denilen kısımda bazen koltuk altından gelen noktasal ağrılar kulak çınlaması baş dönmesi migren ağrısından farklı baş ağrısı.. ama en en nefret ettiren kesinlikle uyuşmalar ve karıncalanmalar.. bunların hepsini boyun düzleşmesi ve fıtık yapar mı bilmiyorum ama bizim gibi bu belirtileri ve şikayetleri yaşayanlar olduğunu biliyorum😞 bu arada ağrılarım için manuel, kuru iğne terapisi de aldım ama hiçbir faydası olmadı..

Merhabalar arkadaşım. Maalesef ben de yaz aylarından beri süregelen bi panik atak ve anksiyete hali var ağrılarım üzerine ilk gittiğim fizik doktorunda düzleşme birkaç tane hafiften biraz büyük fıtık ve yine hafifte kireçlenme görüldü mr da . Ve o andan sonra yaşadığım çoğu şeyi bende bunlara bağladım ama tabi bi süreden sonra yok artık deyip kardiyolojiye vs gittim. Yaşadığım belirtiler kürek kemikleri arasında ve sırtta ağrı kollarda ve bacaklarda ağrı ve uyuşma iman tahtası denilen kısımda bazen koltuk altından gelen noktasal ağrılar kulak çınlaması baş dönmesi migren ağrısından farklı baş ağrısı.. ama en en nefret ettiren kesinlikle uyuşmalar ve karıncalanmalar.. bunların hepsini boyun düzleşmesi ve fıtık yapar mı bilmiyorum ama bizim gibi bu belirtileri ve şikayetleri yaşayanlar olduğunu biliyorum😞 bu arada ağrılarım için manuel, kuru iğne terapisi de aldım ama hiçbir faydası olmadı..
Kuru iğne geçici bir çözümmüş. fizik tedaviyi de sadece ağrı için yaparız dedi doktor yani o da geçiçi bir çözüm verdiği hareketleri yapmamı istiyor iyileşmek için , evet gerçekten en kötüsü uyuşmalar hissizlik yanma insanın yalnız olmadığını bilmesine bir moral oluyor tabi ama bu acıları da kimsenin tatmasını istemem , nörolojiye gittim en son çare o da boynum için ultrason istedi kan dolaşımı oluyormuş diye bakmak için bence bunu kesinlikle düzleşme yapıyor ama yok diyorlar şaşkınım en son psikiyatriste gidicem heralde . Kafamın ön kısmında lekeler var dendi onu da migren yapıyormuş migren de var bende o mu sebep oluyor diye de bakacakmış allahım dermansız dert vermesin tabi ama allahım gerçekten ölmekten değil insan sürünmekten korkuyor..

Ben de emziriyorum 20 aylık oğlum. Geceleri yatarak çok yanlış bir pozisyonda emziriyorum ama böyle alıştı bırakamıyoruz. Geçen yıl bel ve sırt ağrılarım için fizik bölümüne gittim mr çekildi, düşük derecede skolyozum varmış, belimde mekanik ağrılarım var ilk Dr fıtık başlangıcı diyerek korkutmuştu bile kan tahlillerinden D vitamini, calsiyum vs yazmıştı hatta onlar da ağrı yapıyormuş. Şimdi de şiddetli bir sırt ağrısı yaşadım iki gün evvel ve boynumu aşağı indirince omurgama bir elektrik çarpıyor gibi oluyordu. Kas spazmı gibi sağa sola donemiyordum ertesi gün geçti,boynum bazı günler ağrıyordu zaten. Dediğiniz gibi bir kulak çınlaması baş dönmesi oluyor. Perşembe tekrar Dr a gideceğim bakalım ne diyecek...

Ben de emziriyorum 20 aylık oğlum. Geceleri yatarak çok yanlış bir pozisyonda emziriyorum ama böyle alıştı bırakamıyoruz. Geçen yıl bel ve sırt ağrılarım için fizik bölümüne gittim mr çekildi, düşük derecede skolyozum varmış, belimde mekanik ağrılarım var ilk Dr fıtık başlangıcı diyerek korkutmuştu bile kan tahlillerinden D vitamini, calsiyum vs yazmıştı hatta onlar da ağrı yapıyormuş. Şimdi de şiddetli bir sırt ağrısı yaşadım iki gün evvel ve boynumu aşağı indirince omurgama bir elektrik çarpıyor gibi oluyordu. Kas spazmı gibi sağa sola donemiyordum ertesi gün geçti,boynum bazı günler ağrıyordu zaten. Dediğiniz gibi bir kulak çınlaması baş dönmesi oluyor. Perşembe tekrar Dr a gideceğim bakalım ne diyecek...
Emzirmek mahvediyor gerçekten ben çok eğdim kafamı emzirirken ondan önce de duruşlarım hep yanlıştı hep o yüzden oldu 5 aydır da çoçuğa hep yalnız ben baktım kucağımda taşımaktan sinirlerim geriliyor artık kucağıma da alamaz hale geldim ilk zamanlar öyle gelip gidiyor işte ben migren var diye önemsemedim ama düzleşmeymiş meğer ikisi karışınca da vücüdüm allak bullak oluyor son 2 aydır böyle kötüyüm ben. KBB bana emzirdiğim için ilaç vermedi o yüzden ağrılarım dinmiyor baş dönmelerim 😔 kas gevşetici de alamıyorum bu gece çok fena oldum az kalsın çoçuğa mama verecektim gerçekten kendimi acile atmamak için zor tutuyorum

Bu anlattıkların az bile beni şiddetli elektrik bile çarpıyor Allah düşmanımın başına vermesin ilerletmeyin boynunuzu sürekli sıcak tutun ter ve lodos rüzgar basl dusmaninz

Merhaba evet aynı şeyleri yaşıyoruz ama düzleşmeden olmaz diyorlar ama herkes aynı şeyi söylüyor gerçekten tuhaf sadece kafama takılan bu düzleşme felç yapar mı değişik şeyler okuyorum ve bu soruyu sorduğum 3 doktorda hayır yapmaz diyor kafam karışık acayip boyun ve ense ağrısı var hareket ettirmiyor lanet şey ve fazla yorulursam dengemi kaybediyorum başım dönüyor sizde de oluyor mu bu
Başım sürekli döner genelde yatağa yattığımda vücudumun bi tarafı hep uyuşur durduk yere yüzümde uyuşuyor mesela farkettim ne zaman boynumu kolumu zorlasam bu şekil oluyorum korkmayın felç düzleşmeden olmaz güzel düşünün güzel olsun

Genelde zor işler yaptığımda oluyor ve nedendir bilmiyorum ama aşırı rüzgar li havalarda boynum başlıyor
Çok geçmiş olsun hepimize.Kollarımda güçsüzlük var kolum çok kolay uyuşuyor bunla bir ilgisi var mıdır ya fizik randevum iptal edildi :KK43: gitsem de nereyi göstereceğimi şaşırdım ağrımayan yerim yok resmen.

X