Bu insanlar neden böyle ya!

sterilsizpamuk

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2023
411
941
Merhaba kızlar. Ben artık insanlara güvenemiyorum dediğimiz nokta olur ya oraya geldiğimi sanacak kadar sahtelik oyun düzenbazlık ve yalan gördüm yaşadım bu yaşıma kadar. Ama demek ki halen görüp şaşıracağım şeyler olmaya devam edecekmiş.

Benim bir arkadaşım var ki size bu kadını anlatsam siz bile tanışmak istersiniz o kadar iyi naif konuşmasını bilen birirydi! Her ortamda onu överim nasıl iyi biri diye ve cidden yaşadığımız çağda heralde en saf kalmayı başaranlardan derdim onun için. Gel gelelim bu arkadaşım bir gün boşanmaya karar verdi. Eşi de benim eşimin arkadaş gurubundan biri

Biz ve çevredeki hwrkes adamın kadını aldattığından şüpheleniyoruz. Ama hiç görmedik
kadında şüpheleniyordu zaten ama ondan da ötesi adam çok kötü davranıp hor görüyordu bizim kızı
Yani eve gelmez evin eksiğiyle ilgilenmez çocuğuyla yine öyle bizim kızın maaşı ve manevi çabasıyla dönüyordu o evlilik. Kimse ve bende dahil kendimi o mertebede hadde görüp boşanmasının kendisi için iyi olacağını tavsiye etmedik. Güzel ve genç bir kadın nasıl o hayata göz yumuyor anlamak zor olsada…

Neyse arkadaşlar bir gün duyduk ki olaylı bir boşanma davası açılmış hemde adam kadına açmış!! Çocuğa bakamıyor, ilgisiz, vs gibi asılsız suçlarla
Ve kadına demişki çocuğu da senden alacam göreceksin sen
(Sanırım kadının kulağına adamın yaptıkları yediği naneler gitmiş ama kim dedi söylemiyor sadece adama duydum böyleymiş gibi imalarda bulunmuş diye))

Neyse kadında bir gün kocamı aradı yanımdaydı eşim. Dediki abi allah aşkına bana yardım et
Çocuğumu alacak benden boşanma açmış, bana iftira atıyo, böyle böyle bir olay yaşanmış sen bunu biliyormusun lütfen şahit ol! Diye
Eşimde dediki yenge ben görmedim ama kendi ortamda anlatıyordu böyle yaptım fln diye, dedi.

( bu konuşma onların kesin boşanacağı artık son aşamada gerçekleşti çekişmeli ve uzun bir davaydı. Yani iki tarafta asla barışmayı düşünmüyordu.)

Sonra yalvar yakar ben çocuğumsuz yaşıyamam beni bilenler bana şahit ama diğer arkadaşları bunları bildiklerini anlatıp sahit olmuyorlar dedi
Sen olurmusun dedi ağlıyor nasıl.

Eşimde kapadı telefonu
Bana dediki bence bizde karışmayalım. Bende dedim ki ya zaten boşayacak kızı ki bu kız için en hayırlısı kurtulsun o adiden. Yardım et yazıktır çocuğunu alacak kızdan fln
Kız yine aradı abi yardım edecen mi diye
Eşimde tmm ederim söylerim bana dediklerini dedi

Sonra aylar geçti bunlar boşandı eşimi tanıklığa çağırmadılar sadece adı geçmiş davada
Bir yıl sonra bir dava açılmış
Adam eşiyle benim kocama iftira davası açmış

Hadi bunlar da neyse de yardım ettik diye başımız belaya girdi eyvallah kız mutlu çocuğuyla başka şehre tayin oldu falan. Değer onlar mutlu diye
Amaa
Gel gelelim bu yeni davada bu kız eşime atmış suçu ve ifadesinde diyor ki bu şahız bizim boşanacağımızı duyunca beni aradı. Böyle böyle yapıyordu kocan dedi. Dedikleri doğrumu yalan mı benim bilgim yok o ne dediyse onu yazdı avukatım demiş.

Yani bu kalleşliğe ben inanamıyorum
Zaten kız boşandıktan başka şehre gittikten sonra benlede bağını kesti gibi
Tüm arkadaşlarımız ve zamanında bildiklerini bile demeyip ona yardım olmayan kızlı erkekli hepsinin fotoğraflarını atlamadan tek tek beğenip yorum yapıyor benimkilere bakıp çıkıyor.

Benim bu yeni davadan haberim de yok
Bende boyuna kızı övüyorum yorum yapıyorum güçlü güzel anne faln gibilerinden. O bana yorum beğeni atmamasına ragmen
Hani yaşadığı zor dönemi atlatınca düzelir diyordum

Yorumlarınızı merak ediyorum
Şuanda eşim sanki onun kocasına husumeti varmışta boşanmalarını fırsat bilmiş konumunda Hakkında dava açılıyor 😌🤦🏽‍♀️

Ha birde içime çok oturdu arayıp rezil edecem alenen yalan söylemeye utanmadın mı diye
Eşim bırakmıyor heryerden sil boşver böylelerine o değeri bile verme diyor

Kimseye ne kefil olun, ne de tanık.
Hele ki boşanma davaları kadar yalan dolan dönen davalarda.

Sizde niye hâlâ yorum yapıyorsunuz!! Güçlü anneymiş! Pehhhh. Benim eşime iftira atan insanla tüm iletişimi keserim

Ha birde içime çok oturdu arayıp rezil edecem alenen yalan söylemeye utanmadın mı diye
Eşim bırakmıyor heryerden sil boşver böylelerine o değeri bile verme diyor
İçim soğusun derseniz, herkese açık bi hikaye paylaşıp onu da etiketleyin, olanı biteni yazın

Kimseye ne kefil olun, ne de tanık.
Hele ki boşanma davaları kadar yalan dolan dönen davalarda.

Sizde nşye hâlâ yorum yapıyorsunuz!! Güçlü anneymiş! Pehhhh. Benim eşine iftira atan insanla tüm iletişimi keserim
Bu iftirasından haberim yoktu benim. Daha yeni gördüm boşandıktan nerdeyse bir yıl sonra bu dava açılmış yani şimdi. Ben bu süreçte ona destek olmak için hep sosyal medyadan hemde normal whtsapptan hep destek oldum
Bilsem yaparmıydım

Gel gelelim bu yeni davada bu kız eşime atmış suçu ve ifadesinde diyor ki bu şahız bizim boşanacağımızı duyunca beni aradı. Böyle böyle yapıyordu kocan dedi. Dedikleri doğrumu yalan mı benim bilgim yok o ne dediyse onu yazdı avukatım demiş.
Oooooha!
Tamamen insaflı insanlar oluşunuzun bedelini ödüyorsunuz şu an, pesss dedim!

İçim soğusun derseniz, herkese açık bi hikaye paylaşıp onu da etiketleyin, olanı biteni yazın
Ya bunun için yazı da hazırladım sonra dedim ki acaba açıp dan dan konuşsam daha mı iyi olur dedim
Eşim bu kadar bile değer verme bu insanlara diyor direk sil gitsin bırak kendi pis dünyalarında kaldınlar dedi. Eşimden özür diledim sana çok mahcup oldum ben seni zorladım dedim. Başına iş açtım dedim
Ama bu kadını onun için size anlattım yazımın başında uzunca,
Böyle bişeyi yapacak son kişidir şu dünyada dersiniz

Son düzenleme:
Kim ne davası açarsa açsın. Ben doğru bildiğimi yapmaktan ve söylemekten geri kalmıyorum. Kimse kusura bakmasın. Adam olsaydı aldatmasaydı eşini. Bana da anlatmasaydı der geçerim böyle bir durumda.

Çok benzer şeyler yaşadım. Söylediklerimin arkasındayım. Şimdi olsa yine söylerim doğruyu.

Ya bunun için yazı da hazırladım sonra dedim ki acaba açıp dan dan konuşsam daha mı iyi olur dedim
Eşim bu kadar bile değer verme bu insanlara diyor direk sil gitsin bırak kendi pis dünyalarında kaldınlar dedi. Eşimden özür diledim sana çok mahcup oldum ben seni zorladım dedim. Başına iş açtım dedim
Ama bu kadını onun için size anlattım yazımın başında uzunca,
Böyle bişeyi yapacak son kişidir şu dünyada dersiniz
eşin bir ceza almayacaksa işin sonunda bence de sil gitsin eşini dinle. sadece arkadaş aile ortamıda gerçeği anlat veya storyde sonunada güzel bir beddua. İnsanlara iyilik yapmaya gelmiyor gerçekten. Bende aldatıldığını öğrenip söylediğim kızdan tonla hakaret yedim enayi birde o adamla evlendi şimdi çekiyor kocasının aldatmalarını(beter olsun).

ee boşanmış niye daha eşine dava açıyor ki sapalaç kadın?
ayrıca kendi aradığıda kanıtlanır.

ee boşanmış niye daha eşine dava açıyor ki sapalaç kadın?
ayrıca kendi aradığıda kanıtlanır.
Kızın kocası davayı açmış yeni
Hem bu kıza hemde benim eşime bir dava açmış iftira davası. (Çalıştıkları işte bu tarz davalar onları zora sokuyor soruşturma açılıyor)
Bu kızda kendini kurtarmak için sanki kendi arayıp yalvarmamış gibi, diyor ki ifadesinde; ben iftira atmıyorum, arkadaşı (yani eşimi diyor) boşanacağımızı duyunca beni aradı kocan böyle böyle yapıyodu dedi. Diye benim eşime suçu atmış

Evet kanıtlanır zaten dava sonuçlanmış ben son tebliği okudum da haberim oldu. Bişey çıkmamış

Burda mevzu kızın yaptığı

Merhaba kızlar. Ben artık insanlara güvenemiyorum dediğimiz nokta olur ya oraya geldiğimi sanacak kadar sahtelik oyun düzenbazlık ve yalan gördüm yaşadım bu yaşıma kadar. Ama demek ki halen görüp şaşıracağım şeyler olmaya devam edecekmiş.

Benim bir arkadaşım var ki size bu kadını anlatsam siz bile tanışmak istersiniz o kadar iyi naif konuşmasını bilen birirydi! Her ortamda onu överim nasıl iyi biri diye ve cidden yaşadığımız çağda heralde en saf kalmayı başaranlardan derdim onun için. Gel gelelim bu arkadaşım bir gün boşanmaya karar verdi. Eşi de benim eşimin arkadaş gurubundan biri

Biz ve çevredeki hwrkes adamın kadını aldattığından şüpheleniyoruz. Ama hiç görmedik
kadında şüpheleniyordu zaten ama ondan da ötesi adam çok kötü davranıp hor görüyordu bizim kızı
Yani eve gelmez evin eksiğiyle ilgilenmez çocuğuyla yine öyle bizim kızın maaşı ve manevi çabasıyla dönüyordu o evlilik. Kimse ve bende dahil kendimi o mertebede hadde görüp boşanmasının kendisi için iyi olacağını tavsiye etmedik. Güzel ve genç bir kadın nasıl o hayata göz yumuyor anlamak zor olsada…

Neyse arkadaşlar bir gün duyduk ki olaylı bir boşanma davası açılmış hemde adam kadına açmış!! Çocuğa bakamıyor, ilgisiz, vs gibi asılsız suçlarla
Ve kadına demişki çocuğu da senden alacam göreceksin sen
(Sanırım kadının kulağına adamın yaptıkları yediği naneler gitmiş ama kim dedi söylemiyor sadece adama duydum böyleymiş gibi imalarda bulunmuş diye))

Neyse kadında bir gün kocamı aradı yanımdaydı eşim. Dediki abi allah aşkına bana yardım et
Çocuğumu alacak benden boşanma açmış, bana iftira atıyo, böyle böyle bir olay yaşanmış sen bunu biliyormusun lütfen şahit ol! Diye
Eşimde dediki yenge ben görmedim ama kendi ortamda anlatıyordu böyle yaptım fln diye, dedi.

( bu konuşma onların kesin boşanacağı artık son aşamada gerçekleşti çekişmeli ve uzun bir davaydı. Yani iki tarafta asla barışmayı düşünmüyordu.)

Sonra yalvar yakar ben çocuğumsuz yaşıyamam beni bilenler bana şahit ama diğer arkadaşları bunları bildiklerini anlatıp sahit olmuyorlar dedi
Sen olurmusun dedi ağlıyor nasıl.

Eşimde kapadı telefonu
Bana dediki bence bizde karışmayalım. Bende dedim ki ya zaten boşayacak kızı ki bu kız için en hayırlısı kurtulsun o adiden. Yardım et yazıktır çocuğunu alacak kızdan fln
Kız yine aradı abi yardım edecen mi diye
Eşimde tmm ederim söylerim bana dediklerini dedi

Sonra aylar geçti bunlar boşandı eşimi tanıklığa çağırmadılar sadece adı geçmiş davada
Bir yıl sonra bir dava açılmış
Adam eşiyle benim kocama iftira davası açmış

Hadi bunlar da neyse de yardım ettik diye başımız belaya girdi eyvallah kız mutlu çocuğuyla başka şehre tayin oldu falan. Değer onlar mutlu diye
Amaa

Tüm arkadaşlarımız ve zamanında bildiklerini bile demeyip ona yardım olmayan kızlı erkekli hepsinin fotoğraflarını atlamadan tek tek beğenip yorum yapıyor benimkilere bakıp çıkıyor.

Benim bu yeni davadan haberim de yok
Bende boyuna kızı övüyorum yorum yapıyorum güçlü güzel anne faln gibilerinden. O bana yorum beğeni atmamasına ragmen
Hani yaşadığı zor dönemi atlatınca düzelir diyordum

Yorumlarınızı merak ediyorum
Şuanda eşim sanki onun kocasına husumeti varmışta boşanmalarını fırsat bilmiş konumunda Hakkında dava açılıyor 😌🤦🏽‍♀️

Kocaniz o davada sahit yazildiginda, ifade verdi mi?
Kendisinin imzali ifadesi var mi? Yoksa 3.kisinin agzindan xxx bey sunlari sunlari anlatti diye tutanaklara gecmis ifadeler mi soz konusu?

şu psikoloji de çok ilginç sanırım yediği haltın farkında olduğu için sessiz kalıyor sana karşı .ölü taklidi yapıyor. ay çok sinir bir durum ben olsam içimdekileri kusmak isterdim. eşin sil geç demiş ama bunlar silip geçmeden falan anlamazlar. laftan da anlayıp utanmazlar ama en azından için soğur yaptığı nankörlüğü dinlesin bir muhattap olsun birebir

Çocuğum diye ağlayıp yalvarmasaydı zaten düşünmüyorduk
Ama kıyamadım
siz insanlık yapmışsınız, üzmeyin kendinizi. vicdanınızın olması suç değil. Maalesef bazı insanlar için Allah belasını versin demek dışında çözüm olmuyor. Davadan da sonuç çıkmadıysa tamamen hayatınızdan çıkarın o kişiyi, ortak çevrenize de anlatın ki sizi rahatsız eden bir sohbet vs. olmasın onla ilgili.

X