Bu insanlar sinir bozmak için mi var etrafımızda?

Liona Esposito

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
4.788
10.424
Kızlar bebek alışverişi yapmamız gerekiyordu, doğuma az bi zaman kaldı. Ben hep eşimle gideriz diye düşünüyordum, geçen beni aradı "annem ve babamla alışverişe gideceksin ben konuştum onlarla yarın gelecekler sen de alacaklarının listesini hazırla" diye emrivaki yaptı. Benim sinirlerin hepsi tepeme çıktı. "Ne alaka da onlarla gidiyorum senle gideriz" dedim. "Ben anlamam büyükler daha iyi bilir" dedi. Ben de "ben ne alınacak az çok biliyorum kafamda liste belli zaten onlara gerek yok" dedim, "söyledim artık bi kere gelecekler" dedi.

Bebek alışverişine kv ve kp ile çıkan tek kişi de benimdir heralde!!
Neyse ben de kız kardeşimi aldım yanıma, alışveriş sırasında sinirlerim tepemdeydi zaten, elimi neye atsam "ona ne gerek var buna ne gerek var"

Ateş ölçere bakıyorum, "ne gerek var ateşi çıkınca bilirsin zaten"

Banyo küveti için fileye bakıyorum, tek başıma rahat yıkayabilmek için, "ne gerek var banyo yaptıracağın zaman anneni ya da kız kardeşini çağırırsın"

Bişeye bakıyorum "bizim zamanımızda ondan mı vardı biz şöyle yapardık"

Ben büyüyen beşik almaya karar verdim, neymiş katlanıp kaldırılabilen beşiklerden almalıymışız. Eltim ondan almışta sonra katlayıp kaldırmışlar rahat olmuş. (eltimin çocuğunun odası bomboş duruyor şuan ve çocuk 2 yaşını geçti annesiyle babasıyla aynı yatakta yatıyor her gün, bi odası bi yatağı yok şuan, nedense katlanıp kaldırılmış.)

Neden ben beşiği katlayıp kaldırmak isteyeyim yahu? Ben çocuğumu yatağına odasına alıştırmak istiyorum kaldı ki büyüyen beşikte senelerce yatabilir.

Neyse büyüyen beşik aldık ama bir laflar bir laflar, "içimize sinmedi de bilmem ne"...

Emzirme sütyeni, göğüs pedi vs gibi şeyler alacaktım kp yüzünden alamadım, insan bunları kayınpederiyle mi alır bu ne düşüncesizlik. Ve sürekli "hadi hadi" deyip elimi ayağıma dolaştırması da cabası.

En son canımı sıkan olay da, beşik alırken eşim aradı soru falan sordu, o sırada onla konuşmamızda bi yanlış anlaşılma oldu aramızda. Sinirlendim kapattım, kız kardeşim ne oldu diye sordu, "insanı salak yerine koyuyor sanki ben bilmiyorum napacağımı" dedim.
Kv hemen ordan "oğluma niye salak diyorsun" dedi, o sırada araya laf karıştı cevap vermedim.

Aynı günün akşamı evdeyim, kv bana mesaj atmış : "oğluma salak demen çok ağırıma gitti, bidaha sakın benim yanımda böyle saygısızca konuşma, benim oğlum bu lafı haketmiyor, onun elini ayağını öp." :işsiz::KK57:

La havle dedim, kötü bi şey deme sakın liona, ama kendi kendimi yedim sinirden. Hem lafı yanlış anlıyor hem de bana bu şekilde mesaj atıyor. Sadece "salak demedim, insanı salak yerine koyuyor dedim, bu ona salak demiş olduğum anlamına gelmiyor, yanlış anlamışsın" yazdım.

Ama hala bütün bu birikimler içimde patlamak üzere duruyor. Hala sinirim geçmedi. Siz olsanız o mesaja ne cevap verirdiniz? Bebek alışverişine onlarla gitmem normal miydi sizce?

Yüzde yüz sorunlu olan eşiniz.

Diğerleri vazifesini yapmış,vazifeleri saçmalamak olmuş o ayrı.

Eşinizin canına okumak için ne bekliyorsunuz?

onun canına çoktan okudum demediğim kalmadı eve gelince. ama sinirim geçmiyor...

Normal değil evet.
Ha ben olsam daha söylediğim cümleyi anlayamayan insanlarla muhattap olmaz, eksiklerim kaldı diye kardeşimle tekrar alışverişe çıkardım.

gerçekten eksiklerim kaldı hatta bi an önce bitsin gidelim diye aklıma gelen çoğu şeyi bile almadım, haftaya kız kardeşimle tekrar çıkacağım.

Normal değil kesinlikle. Kendi anneniz olsa neyse. Ayrıca kp ne alaka ya? Özel şeyler alınacak sonuçta. İç çamşırı da lazım doğum sonrası için adamın yanında mı bakacaksınız?
Eşiniz düşüncesizce davranmış.

onun canına çoktan okudum demediğim kalmadı eve gelince. ama sinirim geçmiyor...

gerçekten eksiklerim kaldı hatta bi an önce bitsin gidelim diye aklıma gelen çoğu şeyi bile almadım, haftaya kız kardeşimle tekrar çıkacağım.
Eşinize patladıysanız bu iyi.

Valideye de verdiğiniz cevap şimdilik uygun:)
Siniriniz geçmiyor madem,bir dahaki görüşmenizde yine didikleyin.Laf sokun.
Terbiyesizlik yaptığı.
Ayrıca orda kocanıza küfür etseniz bile haklı olurdunuz.adam hak etmiş.

Siz kardeşinizle bir kez daha,gönlünüzce alışveriş yapın.

ins. lohusalik döneminde illa annem daha iyi bilir diip kv kp yi eve yatiliya cagirmaz. olan olmus sinirlenme. biraz :KK47: takil.

Normal değil kesinlikle. Kendi anneniz olsa neyse. Ayrıca kp ne alaka ya? Özel şeyler alınacak sonuçta. İç çamşırı da lazım doğum sonrası için adamın yanında mı bakacaksınız?
Eşiniz düşüncesizce davranmış.

aynen ya... emzirme sütyeni, göğüs pedi, tek kullanımlık iç çamaşırları, ped falan da alacaktım ben. kp nin böyle tuhaf tuhaf huyları var, böyle şeylere dahil olmaya bayılır.

Bi orduyla gitseniz bu kadar sorun yaşamazdınız
Hiç utanmıolarda varya sinirden gülüyorum gece gece ya :KK70:

ben utanıyorum onların yerine...

Eşinize patladıysanız bu iyi.

Valideye de verdiğiniz cevap şimdilik uygun:)
Siniriniz geçmiyor madem,bir dahaki görüşmenizde yine didikleyin.Laf sokun.
Terbiyesizlik yaptığı.
Ayrıca orda kocanıza küfür etseniz bile haklı olurdunuz.adam hak etmiş.

Siz kardeşinizle bir kez daha,gönlünüzce alışveriş yapın.

kız kardeşimle tekrar alışverişe çıktığımı da kesinlikle onlara duyuracağım ama. lafımı sokacağım zamanı bekliyorum. hadi benim eşim düşüncesiz odunun teki, onların demesi gerekmez miydi "ne alaka oğlum karı koca gidin alın siz, bize neden söylüyorsun" diye? gerçi onların yetiştirdiği çocuk değil mi ki bu düşüncesizliği yapan, ben de kimden ne anlayışı bekliyorsam.

ins. lohusalik döneminde illa annem daha iyi bilir diip kv kp yi eve yatiliya cagirmaz. olan olmus sinirlenme. biraz :KK47: takil.
onun bu tarz emrivakilerini bildiğim için ondan önce ben yaptım emrivakimi. annem 10 günlük iznini aldı doğumdan sonra annemde kalacağım. ama annemin izni bittiğinde de hala yardıma ihtiyacım olursa mecbur onun annesi bakacak.

onun bu tarz emrivakilerini bildiğim için ondan önce ben yaptım emrivakimi. annem 10 günlük iznini aldı doğumdan sonra annemde kalacağım. ama annemin izni bittiğinde de hala yardıma ihtiyacım olursa mecbur onun annesi bakacak.

annenden sonra esim izi alsin sonra iyilesirsin zaten. bence babaninda o dönem evde olmasi cok önemli. :KK15:

Off okurken vallahi benim sinirlerim tepeme cikti.
Elini ayagini op ne demek ya? Bu lafi eden bir 'kadin'la ne paylasilabilir bilemiyorum zaten.
Kolayliklar diliyorum.

benim o kadınla hiçbir ortak yönüm, hiçbir paylaşımım olamaz zaten. kendini de, tek kızını da eşine ve oğullarına hizmetçi etmiş, onun gözünde pipisi olan daha üstündür. kendi kendinin değerini bu kadar düşüren bi kadın daha var mıdır acaba.

Offfff
Yahu ben çok geriliyorum boyle paylaşımları okurken....
Özellikle "hele ki belli bir yaşa gelmiş insanlarin"mesajla,sosyal medya aracılığı ile uyarilarda bulunması,laf sokması vs çok geriyor beni...
Tartısmaya ve karısmaya cok hazir bir kayinvalide.
Kolay gelsin

benim o kadınla hiçbir ortak yönüm, hiçbir paylaşımım olamaz zaten. kendini de, tek kızını da eşine ve oğullarına hizmetçi etmiş, onun gözünde pipisi olan daha üstündür. kendi kendinin değerini bu kadar düşüren bi kadın daha var mıdır acaba.

Eşinizde de size karşı bu durumun sonucu olan gereksiz yüksek bir özgüven var ki emrivaki yapabiliyor.
Söndürmeniz lazım.

bugün öylesine basit şeyler alıp atlatsaydınız keşke onları ertesi gün de kardeşinizi alıp adam akıllı ne istiyorsanız alabilirdiniz. bozmayın moralinizi hala çıkabilirsiniz kardeşinizle, eşinizde suç gereksiz yere muhattap etmiş sizi onlarla.

Offfff
Yahu ben çok geriliyorum boyle paylaşımları okurken....
Özellikle "hele ki belli bir yaşa gelmiş insanlarin"mesajla,sosyal medya aracılığı ile uyarilarda bulunması,laf sokması vs çok geriyor beni...
Tartısmaya ve karısmaya cok hazir bir kayinvalide.
Kolay gelsin
emin olun bu mesafeli durduğum halleri. eğer ben kendimden taviz verseydim var ya, beni kukla gibi parmağında oynatırdı, yönetmeye kalkışırdı. inanır mısınız en son evime geldiğinde gizlice yatak odama girdi, kıyafet dolabıma baktı ve eltime gidip benim ne kadar da dağınık olduğumu anlattı. ben tabi o gün mutfakta çay yaparken gördüm onun odaya girip baktığını ama yüzgöz olmamak için görmemişim gibi davrandım, yani insan kendini ancak bu kadar küçük düşürebilirdi, o an öyle komiğime gitti ki o çaktırmadan baktığını zanneden halleri. ne bileyim tuhaflar ya koskoca kadın.

X