Bu insanlar sinir bozmak için mi var etrafımızda?

eşim kesin izin almak yerine annesini göreve getirir...

valla cocuk dogmadan bi sekil planini yerlestir onun kafasina. yoksa sonra cok sinir olup bebege odaklanamazsin. hem bebek sadece senin degil onun. 3. kisi derse belki anlar. zorla dogum hazirlik kursuna götür orda ebe desin cok önemli diye. güzel güzel uzun uzun anlat baba evlat bagi da cok önemli diye. benim esim kimseyi sokmadi eve herseyi kendi yapti. sabaha kadar uyumadi. b yandan evden calisti. halada öyle. evladimizin pesinden bes dk ayrilmaz. dogumdada yaninda olsun. unutmasin bebegi sen tek basina yapmadin

emin olun bu mesafeli durduğum halleri. eğer ben kendimden taviz verseydim var ya, beni kukla gibi parmağında oynatırdı, yönetmeye kalkışırdı. inanır mısınız en son evime geldiğinde gizlice yatak odama girdi, kıyafet dolabıma baktı ve eltime gidip benim ne kadar da dağınık olduğumu anlattı. ben tabi o gün mutfakta çay yaparken gördüm onun odaya girip baktığını ama yüzgöz olmamak için görmemişim gibi davrandım, yani insan kendini ancak bu kadar küçük düşürebilirdi, o an öyle komiğime gitti ki o çaktırmadan baktığını zanneden halleri. ne bileyim tuhaflar ya koskoca kadın.

Çok rahatsız edici tavırlar bunlar.
Anlayabiliyorum sizi.
Mesele yatak odanıza girilmesi degil aslında ne niyetle girildigi önemli olan...
Dogumdan sonra zor bir sürec bekliyor olabilir sizi.
Psikolojik olarak buna hazır olmanız gerektigini düsünüyorum :)

Kızlar bebek alışverişi yapmamız gerekiyordu, doğuma az bi zaman kaldı. Ben hep eşimle gideriz diye düşünüyordum, geçen beni aradı "annem ve babamla alışverişe gideceksin ben konuştum onlarla yarın gelecekler sen de alacaklarının listesini hazırla" diye emrivaki yaptı. Benim sinirlerin hepsi tepeme çıktı. "Ne alaka da onlarla gidiyorum senle gideriz" dedim. "Ben anlamam büyükler daha iyi bilir" dedi. Ben de "ben ne alınacak az çok biliyorum kafamda liste belli zaten onlara gerek yok" dedim, "söyledim artık bi kere gelecekler" dedi.

Bebek alışverişine kv ve kp ile çıkan tek kişi de benimdir heralde!!
Neyse ben de kız kardeşimi aldım yanıma, alışveriş sırasında sinirlerim tepemdeydi zaten, elimi neye atsam "ona ne gerek var buna ne gerek var"

Ateş ölçere bakıyorum, "ne gerek var ateşi çıkınca bilirsin zaten"

Banyo küveti için fileye bakıyorum, tek başıma rahat yıkayabilmek için, "ne gerek var banyo yaptıracağın zaman anneni ya da kız kardeşini çağırırsın"

Bişeye bakıyorum "bizim zamanımızda ondan mı vardı biz şöyle yapardık"

Ben büyüyen beşik almaya karar verdim, neymiş katlanıp kaldırılabilen beşiklerden almalıymışız. Eltim ondan almışta sonra katlayıp kaldırmışlar rahat olmuş. (eltimin çocuğunun odası bomboş duruyor şuan ve çocuk 2 yaşını geçti annesiyle babasıyla aynı yatakta yatıyor her gün, bi odası bi yatağı yok şuan, nedense katlanıp kaldırılmış.)

Neden ben beşiği katlayıp kaldırmak isteyeyim yahu? Ben çocuğumu yatağına odasına alıştırmak istiyorum kaldı ki büyüyen beşikte senelerce yatabilir.

Neyse büyüyen beşik aldık ama bir laflar bir laflar, "içimize sinmedi de bilmem ne"...

Emzirme sütyeni, göğüs pedi vs gibi şeyler alacaktım kp yüzünden alamadım, insan bunları kayınpederiyle mi alır bu ne düşüncesizlik. Ve sürekli "hadi hadi" deyip elimi ayağıma dolaştırması da cabası.

En son canımı sıkan olay da, beşik alırken eşim aradı soru falan sordu, o sırada onla konuşmamızda bi yanlış anlaşılma oldu aramızda. Sinirlendim kapattım, kız kardeşim ne oldu diye sordu, "insanı salak yerine koyuyor sanki ben bilmiyorum napacağımı" dedim.
Kv hemen ordan "oğluma niye salak diyorsun" dedi, o sırada araya laf karıştı cevap vermedim.

Aynı günün akşamı evdeyim, kv bana mesaj atmış : "oğluma salak demen çok ağırıma gitti, bidaha sakın benim yanımda böyle saygısızca konuşma, benim oğlum bu lafı haketmiyor, onun elini ayağını öp." :işsiz::KK57:

La havle dedim, kötü bi şey deme sakın liona, ama kendi kendimi yedim sinirden. Hem lafı yanlış anlıyor hem de bana bu şekilde mesaj atıyor. Sadece "salak demedim, insanı salak yerine koyuyor dedim, bu ona salak demiş olduğum anlamına gelmiyor, yanlış anlamışsın" yazdım.

Ama hala bütün bu birikimler içimde patlamak üzere duruyor. Hala sinirim geçmedi. Siz olsanız o mesaja ne cevap verirdiniz? Bebek alışverişine onlarla gitmem normal miydi sizce?
Valla başlığını yanlış açmışsın bu net! O insanları başına kocan sarmış. Hem de besbelli sana alışverişi zehir etmeleri için sarmış. Herşeye burnunu sokup cimrilik etsinler diye. Hiç kimse sevgili hamile eşini ana babasıyla bebek alışverişine yollamaz. Kıyamaz yani... bir de gerçekten salak demiş olabilir misin diye düşündüm? Yoo yargilamak için sormuyorum, insanlık hali sinirlenip söylemiş olabilirsin. Çünkü ilk anda kendini savunmayıp kv nin öyle inanmasına izin vermek inandırıcı gelmedi. Kadın ta mesaj atacak kadar gücüne gitmiş. Doğrusunu söylersen öyle yorum yazalım diye soruyorum? Yoksa cidden "adamı salak yerine koyuyor" dedinse ve kadın ısrarla oğluma salak dedin diyorsa ağır psikopat olabilir. Allah yardımcın olsun, sittin sene kurtulamazsın şerrinden

Eşinizde de size karşı bu durumun sonucu olan gereksiz yüksek bir özgüven var ki emrivaki yapabiliyor.
Söndürmeniz lazım.

sönmüyor çok inatçı biri, hep kendi doğrusunu bilir tavırlarında.

bugün öylesine basit şeyler alıp atlatsaydınız keşke onları ertesi gün de kardeşinizi alıp adam akıllı ne istiyorsanız alabilirdiniz. bozmayın moralinizi hala çıkabilirsiniz kardeşinizle, eşinizde suç gereksiz yere muhattap etmiş sizi onlarla.

zaten kız kardeşimle tekrar çıkacağım, hem de onlara duyurarak.

Valla başlığını yanlış açmışsın bu net! O insanları başına kocan sarmış. Hem de besbelli sana alışverişi zehir etmeleri için sarmış. Herşeye burnunu sokup cimrilik etsinler diye. Hiç kimse sevgili hamile eşini ana babasıyla bebek alışverişine yollamaz. Kıyamaz yani... bir de gerçekten salak demiş olabilir misin diye düşündüm? Yoo yargilamak için sormuyorum, insanlık hali sinirlenip söylemiş olabilirsin. Çünkü ilk anda kendini savunmayıp kv nin öyle inanmasına izin vermek inandırıcı gelmedi. Kadın ta mesaj atacak kadar gücüne gitmiş. Doğrusunu söylersen öyle yorum yazalım diye soruyorum? Yoksa cidden "adamı salak yerine koyuyor" dedinse ve kadın ısrarla oğluma salak dedin diyorsa ağır psikopat olabilir. Allah yardımcın olsun, sittin sene kurtulamazsın şerrinden

eşim telefonda yorganı nevresimi vs her şeyi dahil mi diye sordu, daha önce baktığımız bi yerde dahildi. ben de dahil olmadığını, sadece baza olduğunu, yastık yorgan çarşaf tarzı şeyleri bizim sonradan alacağımızı söyledim, bana "hayır demin babam herşey dahil dedi sen orda konuşulanları duymuyor musun yoksa anlamıyor musun yanlış anlamışsın" dedi yüksek bi ses tonuyla. ki ben haklıyım gayet doğru anladım, ben de o yüzden beni salak yerine koyuyor dedim.
Hoş öyle demeyip direkt ona salak desem bile bana öyle bi mesajı atmak haddine değildi o ayrı mevzu.

Bu esyalarin ucretini kv kp vermediyse
Bakip bakip sonrasinda kardesinizle gitseydiniz ya da illa almaniz gerekirse bikac parca alip yoruldum deseydiniz :)
Tabi bence onlarla cikmaniz cok sacma o ayri ciktiysanizda bu kadar sinirlenmemek icin boyle yapsaydiniz keske :)

Mesela o arayıp öyle annemlerle gideceksin dediğinde gitmek istemeseniz veya bahane falan uydurup iptal etseydiniz dediği olmasaydı bir şekilde sert çıkar mıydı? İnadına zıttına gitmek gerekiyor bence. Çok sinir olurum bana sormadan benimle ilgili bir şey ayarlanmasına.

Bu esyalarin ucretini kv kp vermediyse
Bakip bakip sonrasinda kardesinizle gitseydiniz ya da illa almaniz gerekirse bikac parca alip yoruldum deseydiniz :)
Tabi bence onlarla cikmaniz cok sacma o ayri ciktiysanizda bu kadar sinirlenmemek icin boyle yapsaydiniz keske :)
yo ücreti o vermedi, zaten bi sürü eksiğim var hala çoğu şeyi almadım bi an önce bitsin diye. kardeşimle tekrar gideceğim.

eşim telefonda yorganı nevresimi vs her şeyi dahil mi diye sordu, daha önce baktığımız bi yerde dahildi. ben de dahil olmadığını, sadece baza olduğunu, yastık yorgan çarşaf tarzı şeyleri bizim sonradan alacağımızı söyledim, bana "hayır demin babam herşey dahil dedi sen orda konuşulanları duymuyor musun yoksa anlamıyor musun yanlış anlamışsın" dedi yüksek bi ses tonuyla. ki ben haklıyım gayet doğru anladım, ben de o yüzden beni salak yerine koyuyor dedim.
Hoş öyle demeyip direkt ona salak desem bile bana öyle bi mesajı atmak haddine değildi o ayrı mevzu.
Hiç yani sen kocana konuşuyorsun ona ne oluyor anlamış değilim. Hikayedeki 3. Kişi oluyor kv. Kocan çok şımarmış bence. Tavırları berbat. Aynı soruyu hem babasına hem sana soruyor. Hadi onu geçtim, babası adam gibi anlamamış dinlememiş ama suçlu sen oluyorsun. Tahammül edilir gibi değil bu ne ya. Oturduğu yerden telefonla müdahale ediyor. Kocanda büyük sıkıntı var söyleyim sana. Çalışıyor musun? Her masrafin çetelesini tutacak gibi...

Mesela o arayıp öyle annemlerle gideceksin dediğinde gitmek istemeseniz veya bahane falan uydurup iptal etseydiniz dediği olmasaydı bir şekilde sert çıkar mıydı? İnadına zıttına gitmek gerekiyor bence. Çok sinir olurum bana sormadan benimle ilgili bir şey ayarlanmasına.

ben de çok sinirlendim ama çok fazla sert çıkar rezillik çıkarırdı. bu sefer kavgamız onun ailesi tarafından da duyulurdu o kadar dallanmasını da istemedim.

Hiç yani sen kocana konuşuyorsun ona ne oluyor anlamış değilim. Hikayedeki 3. Kişi oluyor kv. Kocan çok şımarmış bence. Tavırları berbat. Aynı soruyu hem babasına hem sana soruyor. Hadi onu geçtim, babası adam gibi anlamamış dinlememiş ama suçlu sen oluyorsun. Tahammül edilir gibi değil bu ne ya. Oturduğu yerden telefonla müdahale ediyor. Kocanda büyük sıkıntı var söyleyim sana. Çalışıyor musun? Her masrafin çetelesini tutacak gibi...

çalışmıyorum, tutamaz kusura bakmasın, zaten eve gelince demediğim kalmadığı için ne kadar tuttuğunu bile konuşamadık.

çalışmıyorum, tutamaz kusura bakmasın, zaten eve gelince demediğim kalmadığı için ne kadar tuttuğunu bile konuşamadık.
Normal bir baba-dede-babaanne üçlüsü yok karşında bence. Bunu sen de biliyorsun ki buraya konu açmışsın. Dede nine dediğin torun için sevinir, hediyeler alır, torunu herşeyin en güzelini kullansın ister. Seninkiler hiç o havada değil. Hele eşin, kendi senle kosturacagina ana babasını salıyor. Senin tek alışveriş yapabileceğine bile güveni yok nasıl biriyse. Öyle bağırdım çağırdım sustu meselesi değil seninki. Bugün sesini keser yarın aynısını yapar. Kv de arkandan konuşma ve dedikodunu yapma potansiyeli maksimum. Onlarla bir arada bulundukca iftiraları bitmez. Oğluma salak dedi, oğlumun parasını çarçur etti, kp e karşı saygısız vs vs Bunlar sürer boyle

Hadi kv gectim oda kadin sana yardim eder diye dusunmustur belkide kp ne alaka valla ilk defa duyuyorum. Keske bastan gitmeseydin, istedikleri olmus bi yone.
Diger konudada aciklamani yapmissin zaten bidaha laf atarlarsa sert bi sekilde soyle, belki utanirlar bunun gibilerin pek utanmasi fln olmuyoda.

ben de çok sinirlendim ama çok fazla sert çıkar rezillik çıkarırdı. bu sefer kavgamız onun ailesi tarafından da duyulurdu o kadar dallanmasını da istemedim.

Hamilesiniz şuan stresiniz artardı evet ama hamile olmasaydınız duyarlarsa duysunlar derdim şahsen..
Eşinize karşı sağlam bir inat lazım sanki, siz sinirlenseniz bile dediğine geliyorsunuz bir şekilde o da devam ediyor.
Belki sert oldu yazdıklarım ama çok sinir bozucu ya. Emir veriyor resmen sizin fikrinizi hiçe sayıp.

Alacagim ne varsa alirdim koca koca insanlar sizin isinize burnunu sokmaya utanmiyor ben gogus pedi almaya mi utanacam yani aslaa..ayip oldugunu o cokbilmis kaynanan biliyodur isine gelmemistir anca oglunun elini ayagini optursun gerzek

Bir de emzik almak istememe laf ettiler kizlar, zararlıymış, ben de yararli diye okudum bi kac blogta. Neymis bu emziğin zarari? Sizin çocuklarınıza bi zararı oldu mu?

Hata tamamen eşinizde. Kayın babanız da garip ne işi varsa kadınların arasında. Ben kayın babama yada babama yalvarsam bile gene gelmez. Ayrıca sanki size bir şey aldırmamak için gelmişler gibi. Eşiniz çok fazla harcama yaptırmayın gibi bir şey söylemiş olabilir mi acaba ? Hadi yanlış anlayıp mesaj atmış diyelim de sadece uyarması yeterdi. Elini ayağını öp ne demek yahu ? bana öyle mesaj atsa yanlış anlaşılmayı düzeltir sonuna da o benim elimi ayağımı öpsün diye eklerdim. Sabrınıza hayranım. Keşke alışverişin başında bunlar olmaya başlayınca tamam bitti alacaklarım diye eve dönseydiniz. Bebek alışverişine çıkmak bir zahmet eşinizin sorumluluğunda. Bir daha çıkın alışverişe onuda zorla götürün. Bebeğiyle alakalı sorumluluk almaya alıştırın

Kızlar bebek alışverişi yapmamız gerekiyordu, doğuma az bi zaman kaldı. Ben hep eşimle gideriz diye düşünüyordum, geçen beni aradı "annem ve babamla alışverişe gideceksin ben konuştum onlarla yarın gelecekler sen de alacaklarının listesini hazırla" diye emrivaki yaptı. Benim sinirlerin hepsi tepeme çıktı. "Ne alaka da onlarla gidiyorum senle gideriz" dedim. "Ben anlamam büyükler daha iyi bilir" dedi. Ben de "ben ne alınacak az çok biliyorum kafamda liste belli zaten onlara gerek yok" dedim, "söyledim artık bi kere gelecekler" dedi.

Bebek alışverişine kv ve kp ile çıkan tek kişi de benimdir heralde!!
Neyse ben de kız kardeşimi aldım yanıma, alışveriş sırasında sinirlerim tepemdeydi zaten, elimi neye atsam "ona ne gerek var buna ne gerek var"

Ateş ölçere bakıyorum, "ne gerek var ateşi çıkınca bilirsin zaten"

Banyo küveti için fileye bakıyorum, tek başıma rahat yıkayabilmek için, "ne gerek var banyo yaptıracağın zaman anneni ya da kız kardeşini çağırırsın"

Bişeye bakıyorum "bizim zamanımızda ondan mı vardı biz şöyle yapardık"

Ben büyüyen beşik almaya karar verdim, neymiş katlanıp kaldırılabilen beşiklerden almalıymışız. Eltim ondan almışta sonra katlayıp kaldırmışlar rahat olmuş. (eltimin çocuğunun odası bomboş duruyor şuan ve çocuk 2 yaşını geçti annesiyle babasıyla aynı yatakta yatıyor her gün, bi odası bi yatağı yok şuan, nedense katlanıp kaldırılmış.)

Neden ben beşiği katlayıp kaldırmak isteyeyim yahu? Ben çocuğumu yatağına odasına alıştırmak istiyorum kaldı ki büyüyen beşikte senelerce yatabilir.

Neyse büyüyen beşik aldık ama bir laflar bir laflar, "içimize sinmedi de bilmem ne"...

Emzirme sütyeni, göğüs pedi vs gibi şeyler alacaktım kp yüzünden alamadım, insan bunları kayınpederiyle mi alır bu ne düşüncesizlik. Ve sürekli "hadi hadi" deyip elimi ayağıma dolaştırması da cabası.

En son canımı sıkan olay da, beşik alırken eşim aradı soru falan sordu, o sırada onla konuşmamızda bi yanlış anlaşılma oldu aramızda. Sinirlendim kapattım, kız kardeşim ne oldu diye sordu, "insanı salak yerine koyuyor sanki ben bilmiyorum napacağımı" dedim.
Kv hemen ordan "oğluma niye salak diyorsun" dedi, o sırada araya laf karıştı cevap vermedim.

Aynı günün akşamı evdeyim, kv bana mesaj atmış : "oğluma salak demen çok ağırıma gitti, bidaha sakın benim yanımda böyle saygısızca konuşma, benim oğlum bu lafı haketmiyor, onun elini ayağını öp." :işsiz::KK57:

La havle dedim, kötü bi şey deme sakın liona, ama kendi kendimi yedim sinirden. Hem lafı yanlış anlıyor hem de bana bu şekilde mesaj atıyor. Sadece "salak demedim, insanı salak yerine koyuyor dedim, bu ona salak demiş olduğum anlamına gelmiyor, yanlış anlamışsın" yazdım.

Ama hala bütün bu birikimler içimde patlamak üzere duruyor. Hala sinirim geçmedi. Siz olsanız o mesaja ne cevap verirdiniz? Bebek alışverişine onlarla gitmem normal miydi sizce?
Elini ayağını öp diyen bi zihniyete ne deseniz boş o ne demek ya yaşananlar baştan aşağı fiyasko ama o cümle hepsini sildi süpürdü sadece bu cümle yetti sinirleri germeye.

Ay ben sinir oldum. Bakın bunun sonraki versiyonu çocuk bakımında “Annem daha iyi bilir anneme soralım”, annesiyleyken “Ya onlar tecrübeli, ne diyorsa onu yap” . Bence ufaktan ufaktan tedbirinizi alın. Çok araştırın her konuyu. Eşinize de anlatın. Dinlese de dinlemese de her şeye hakim olduğunuzu bilsin.

Konunuzu okudum sabah sabah sinirlerim zıpladı.

Elini ayağını öp 'lü mesaja bence soft bir cevap vermişsiniz. Bir daha bu şekilde haddini hududunu aşarsa "kimsenin elini ayağını öpecek değilim, siz de söylediklerinize dikkat edin lütfen." deyin bence. Bu ne böyle yahu cariye misiniz siz?

Ayrıca evet en büyük suçlu eşiniz. Hadi kendisi sizinle gelmiyor, niye annesiyle babasını musallat ediyor yahu ne alaka? O alışverişte her şeye karışmalarına da sinir oldum zaten, kafaları yirmi yıl beriden geliyor bi de bilmiş bilmiş kafa ütülüyorlar.

Aman diyeyim, hadi bu olay geçti bitti. Ama eşinizle lohusalık dönemi için sağlam bir konuşma yapmazsanız bu kv +kp +eş kombinasyonu sizi yer bitirir dikkat edin.

%100 haklısın ama empati kurdum da eşim, annemin yanın benim için salak dese annemde alınırdı.
Tabi sen eşine dememişsin kadın yanlış anlamış o ayrı mevzu.
Hamile hamile yaşadığın çok sinir bir durum ama üzme artık kendini, karnında ki miniği düşün annesi.

Bende listemi yapıp ufak ufak almıştım. Büyük parçalar içinde en son eşimle gitmiştim.
Ne annemi ne kayınvalidemi istemezdim ki karışacak tarzda insanlar değiller.
Sizinkiler iyice abartmış olayı. Onlara ne yani ,siz kullanacaksınız,lazım olup olmadığına da siz karar verirsiniz.
Çok haklısınız kızmakla.
Sanki parasını onlar veriyor.

X