Bu insanlar sinir bozmak için mi var etrafımızda?

Elinizin altında internet gibi bir nimet, yüzbinlerce online alışveriş sitesi de varken bu halinizle sinir bozmaya ne gerek?

Oturun listenizi yapın ve alın. Bu kadar basit.

Kızlar bebek alışverişi yapmamız gerekiyordu, doğuma az bi zaman kaldı. Ben hep eşimle gideriz diye düşünüyordum, geçen beni aradı "annem ve babamla alışverişe gideceksin ben konuştum onlarla yarın gelecekler sen de alacaklarının listesini hazırla" diye emrivaki yaptı. Benim sinirlerin hepsi tepeme çıktı. "Ne alaka da onlarla gidiyorum senle gideriz" dedim. "Ben anlamam büyükler daha iyi bilir" dedi. Ben de "ben ne alınacak az çok biliyorum kafamda liste belli zaten onlara gerek yok" dedim, "söyledim artık bi kere gelecekler" dedi.

Bebek alışverişine kv ve kp ile çıkan tek kişi de benimdir heralde!!
Neyse ben de kız kardeşimi aldım yanıma, alışveriş sırasında sinirlerim tepemdeydi zaten, elimi neye atsam "ona ne gerek var buna ne gerek var"

Ateş ölçere bakıyorum, "ne gerek var ateşi çıkınca bilirsin zaten"

Banyo küveti için fileye bakıyorum, tek başıma rahat yıkayabilmek için, "ne gerek var banyo yaptıracağın zaman anneni ya da kız kardeşini çağırırsın"

Bişeye bakıyorum "bizim zamanımızda ondan mı vardı biz şöyle yapardık"

Ben büyüyen beşik almaya karar verdim, neymiş katlanıp kaldırılabilen beşiklerden almalıymışız. Eltim ondan almışta sonra katlayıp kaldırmışlar rahat olmuş. (eltimin çocuğunun odası bomboş duruyor şuan ve çocuk 2 yaşını geçti annesiyle babasıyla aynı yatakta yatıyor her gün, bi odası bi yatağı yok şuan, nedense katlanıp kaldırılmış.)

Neden ben beşiği katlayıp kaldırmak isteyeyim yahu? Ben çocuğumu yatağına odasına alıştırmak istiyorum kaldı ki büyüyen beşikte senelerce yatabilir.

Neyse büyüyen beşik aldık ama bir laflar bir laflar, "içimize sinmedi de bilmem ne"...

Emzirme sütyeni, göğüs pedi vs gibi şeyler alacaktım kp yüzünden alamadım, insan bunları kayınpederiyle mi alır bu ne düşüncesizlik. Ve sürekli "hadi hadi" deyip elimi ayağıma dolaştırması da cabası.

En son canımı sıkan olay da, beşik alırken eşim aradı soru falan sordu, o sırada onla konuşmamızda bi yanlış anlaşılma oldu aramızda. Sinirlendim kapattım, kız kardeşim ne oldu diye sordu, "insanı salak yerine koyuyor sanki ben bilmiyorum napacağımı" dedim.
Kv hemen ordan "oğluma niye salak diyorsun" dedi, o sırada araya laf karıştı cevap vermedim.

Aynı günün akşamı evdeyim, kv bana mesaj atmış : "oğluma salak demen çok ağırıma gitti, bidaha sakın benim yanımda böyle saygısızca konuşma, benim oğlum bu lafı haketmiyor, onun elini ayağını öp." :işsiz::KK57:

La havle dedim, kötü bi şey deme sakın liona, ama kendi kendimi yedim sinirden. Hem lafı yanlış anlıyor hem de bana bu şekilde mesaj atıyor. Sadece "salak demedim, insanı salak yerine koyuyor dedim, bu ona salak demiş olduğum anlamına gelmiyor, yanlış anlamışsın" yazdım.

Ama hala bütün bu birikimler içimde patlamak üzere duruyor. Hala sinirim geçmedi. Siz olsanız o mesaja ne cevap verirdiniz? Bebek alışverişine onlarla gitmem normal miydi sizce?
Kısa ve net eşiniz suçlu.
İnsan çocuğunun eşyalarını karısı ile birlikte alır.
O anne ve babasina yetki vermiş onlarda alır sazı eline tabi.

%100 haklısın ama empati kurdum da eşim, annemin yanın benim için salak dese annemde alınırdı.
Tabi sen eşine dememişsin kadın yanlış anlamış o ayrı mevzu.
Hamile hamile yaşadığın çok sinir bir durum ama üzme artık kendini, karnında ki miniği düşün annesi.

benimki de alınırdı hatta belki uyarırdı ama "kızımın elini ayağını öp" diyerek damadını değersizleştirmezdi...

Kvmi bildiğim için asla onunla çöp torbası almaya bile gitmem zira ne beğensem ağız burun kıvırır sonrada gider kızına alır:)

Siz enbaştan sütyeni külodu öne sürüp e baban mı bilecek mememin ölçüsünü yoksa annen külodumun rengini mi seçecek ? Saçma saçma konuşma senide istemiyorum kardeşimle gidicem ! demeliydin

O lazım değil ona gerek yok zart zurt dediklerinde bizde lazım diyip alacaktın kpi de dışarı göndericektin eltiymiş oymuş ben onun kullandığı şeyleri beğenmiyorum diyip birdaha elti kıyaslamasından kurtulucaktın

Doğum yakın yüz berme loğusalıkta zehir olmasın yarın git aynı yere nelazımsa al beğenmeyip çeneleri yüzünden aldıklarınıda iade et

onların istediği hiçbişey olmadı valla, neyi gereksiz buldularsa aldım, ama inattan değil gerekli gördüğümden aldım, konuştu durdular, yahu banyo filesi aldım alırken gereksiz diyip durdular, alınanları anneme bıraktık işimiz bitince, çünkü doğumdan sonra annemde kalacağım eşyaları da oraya götürdük, hala daha annemin yanında "file gereksiz onu ver yerine başka bi şey al, yıkayacağın zaman annen gelir yardıma" diyorlar, "iade edeceksem neden aldım getirdim ben kullanacağım bunu" dedim, ama eminim beni bidahaki gördüklerinde hala gereksiz gördükleri şeyleri almamdan şikayet edecekler. ama çoğu şeyi de henüz almadım bi an önce bitsin gidelim diye, tekrar çıkacağım kız kardeşimle.

neyin lazımsa al, sinir oluyorum gençlerin işine karışanları. çok tutamıyorsan çeneni fikrini söyle geç.
kp. o mesajı yazana kadar evde nasıl kritiğini yaptılar ki, dayanamayıp yazdı.
kardeşinizle gidip neyiniz eksikse alın. bir daha bu günlere dönmeyeceksiniz.

kp değil kv yazdı mesajı, kardeşimle tekrar gideceğim zaten kesinlikle ve dediğiniz gibi bütün gün yanyanaydık o olay kapandı gitti eve gittikten saatler sonra neyi kafasında kurup kurupta o mesajı yazdı acaba. fesat.

Hamileligin size verdigi yetkiye dayanarak esinizin sacini basini yolmaliydiniz.
Elini op vs ne demek
Kvniz kendisini valide sultan,kiymetli oglunu da Sultan Suleyman saniyor herhalde

aaa öyle demeyin onun gözünde pipisi olan herkes sultandır kıymetlidir. kadın kendi cinsini yerin dibine sokmak için doğmuş sanki. benim kafa yapıma öyle ters bi kadın ki onunla tek bir dk vakit geçirmek bile sinirlerimi tepeme çıkarmaya yetiyor.

Birkere olan olmuş ve siz o alışverişe gitmişsiniz. bana göre saçma ve yanlış onlara göre doğru.
Bundan sonra eşinize sizin haberiniz olmadan bir program yapmamasını rica edin.
Kalan eşyalarınızı da sırf onlar istemedi diye almayacaksınız diye bir kaide yok.
Çıkın tek başınıza alın yani böyle toplu gidilmez zaten.
Kafama göre mis gibi gider alır gelirim ,kime ne yani.

Tek hatanız kv yanında sesli konuşup duyurmanız evet salak demediniz ama sıkıntı yaratacak bir durumu sezdirdiniz ilişkinizde! demem o ki ne gerek var sıkın kendinizi eve saklayın.

Sanki alınacak atla deve mi onlar daha iyi bilsin gereksiz olmus esinin isteği, kendin cik gönlünce yap alışverişini

tabiki de tekrar gideceğim, hem de tekrar gittiğimi onlara duyurarak.

Milletin ne değerli oğlu var ya..
Annem erkek kardeşim bi yere giderken 'Aman oğlum göreyim seni. Kibar ol, iyi ol, aklı başında davran' diye yolcu eder.
'Benim oğluma salak diyemezsin' ne demek. Üstüne de mesaj çekmiş.
Valla sabırlı kadınmışsın daha çekeceğin var. Bebeği kucağına vermezler bunlar senin.

valla hele bi bebeğimi benden fazla sahiplenmeye kalkışsın çok kötü olur. eltime yaptığını bana yapamaz...

kusura bakma ama eşin adam olsaydı çocuğunun alışverişine babası olarak kendi gelirdi.

kendisinin gelmesini de geçtim, "ben anlamam anneler daha iyi bilir kaç çocuk büyütmüşler" diyor. e o zaman bırak kendi annemle gideyim benim annem bilmiyor mu sanki? kaldı ki ben burda konu açıp sormuştum ona göre de liste yapmıştım bilen birilerine ihtiyacım da yoktu. kendisi gelmiyor bari anasını babasını musallat etmese yine yeterdi, ben kendi kız kardeşimle ve annemle gitsem çok daha güzel vakit geçirirdim. eğlenerek yapardım alışverişimi. sonra da bi yere oturur yemek yer kahve içerdik oh mis. bunlarla gerim gerim geriliyorum rahat edemiyorum kendisi de biliyor.

Neden kv ve kp ile gittiniz? Ortak iş mı yapılıyor para onlardan çıkacak diye mi onlarla gitmenizi istedi eşiniz?
Kar ortak olsa bile özel bir alışveriş bu. Elbette gönlünüzce yapacaksınız. Onlara kalsa naylon bez tutsun yeni nesil de bebeklere :)
Bu size ders olsun bir daha aslaaaa işinize onları müdahil etmeyin. Eşinize de bunu açıkça ifade edin. Fazla gaz vermek istemiyorum hamile hamile sinirleriniz yükselmesin:)

yoo parayı eşim verdi. onlara kalsa hiçbişey almamalıyım. doktora gittiğimde bile kv hemen "biz hiç doktora gitmedik doğum yapana kadar" der. peki bundan BANANE? hamileyim diye herhangi bi işi yapmadığımda hemen "ben hamileyken şunu şunu yaptım" der. BANANE? zaten bi daha alınacak yapılacak bişey olduğunda hemen eşimden önce davranıp o işi halledicem fırsat bile vermiycem onlara. mesela beşiğin içine alez, çarşaf yorgan vs alınacak, kv o gün diyor ki "bi müsait zamanda da bi kaç tane kenarları lastikli çarşaf diktiririz değişikli kullanırsın." Oldu ona da gelin el atın. o yüzden bu çarşaf işini falan bi an önce halletmem lazım ki söylediği zaman "ben aldım hallettim gerek yok" diyebileyim.

Eşiniz emri vaki yapınca neden gittiniz? Madem size sormamış siz de gitmeseydiniz. Kp ve kv ile bebek alışverişine çıkılır mı :KK43: Elbette karışırlar. Hatayı onlarla gitmeyi kabul ederek yapmışsınız. Kp mesajına da ben olsam arayarak cevap verirdim. Açıkçası bu adamla ve ailesiyle işiniz zor :sopa:
kp değil kv idi mesaj atan. gitmesem olay çıkarırdı çok pis bi inadı var, bebek alışverişine kv ve kp ile çıkan tek bahtsız benimdir heralde...

Olaylar tamamen can sıkıcı haklısınız. Siz olsanız o mesaja ne cevap verirdiniz sorusuna gelince " oğluna salak demedim ama sen duyduğunu anlayamayacak kadar kıt beyinliymişsin " derdim çok net.Ayrıca " sizi bilemem ama biz kimsenin ayağını öpmeyiz" derdim.

X