Bu konuda arkadaşımla günlerdir inatlaşiyoruz.Hangimiz haklı

Benim malum da böyle başlıyor olaylara. Sonra bir bakıyorum ki "Irımızdı dıygısıl yıkınlık ıldı. Nısıl ıldı ınlımıdım" palavraları dökülmeye başlıyor. E konuşma?

Çok yakın arkadaşım ve benimle paylaşıyor çünkü.Vicdan olarak huzursuz oluyorum. Sanki ileride bir sıkıntı olursa neden uyanmadın diyecek gibi geliyor. Çünkü daha önce farklı konularda demisligi var.
Her koyun kendi bacağından asılır, aklı var,fikri var.Sizin müdahil olacağınız bir durum yok.Aklı ermiyor mu yanlış bir şey yaptığına?

Arkadaşım evli. Eşinin bekar bir arkadaşı ile sürekli sosyal medyadan mesajlaşıyor. Aslında havadan sudan şeylerden. Sakalasiyorlar ,bazen sıkıntılarını paylaşıyorlar.Arkadasim bunun çok normal olduğunu herhangi bir problem olmadığını savunuyor. Ben de bu işin tehlikeli bir tarafa gittiğini söylüyorum. Çünkü saatlerce mesajlaşıyorlar ve 2 3 günde bir. Hatta cocuk hemen ilginç bir şey görürse fotoğrafını arkadaşıma atıyor. Mesela Gökkuşağı çıktı diyelim.Hemen fotoğrafını çekip atıyor. Bana mı tuhaf geliyor yani.Ben mi eski kafalıyım.
Koltuk sallanıyor yavaştan.🤣
Eşinden gizliyorsa o zaman masumca bir konuşma değil.Ama gizlemese bile başka erkekle hergun saatlerce konuşmak ne bileyim bunun sadece arkadaşca birşey olduguna pek inanmadım.Boş verin siz uyarınızı yapmışsınız yakıcaksa kendi başını yakıcak zaten.Kendi kocasi aynısını yapsa skandal çikarır ama kendi yapınca hoş tabi.

Eşte kızın arkadaşı ile bu şekilde mesajlaşıyor ve sorun etmiyorsa arkadaşınız normal tabi.
Yani benimde var erkek arkadaşlarım,evli/bekar eşimin tanıdığı/tanımadığı-eşimin de aynı şekilde arkadaşları var ben tanıyorum bir kısmını,bir kısmını tanımıyorum ama eşin arkadaşı ile samimiyet konusu benim kafama yatmıyor ki ben kıskanç bir kadın değilim. Kendi arkadaşlarımızla tabi ki sohbetimiz oluyor ama eşimin arkadaslari ile bu kadar samimi olmam. Eşini de tanısam ne bileyim sık sık bir araya geliyor olsakta,sosyal hesaplardan eklemem bile. Mesafeli durmayı severim.
Ha siz fikrinizi söylemişsiniz,bundan sonrasına karışmayın.

Kadınların birbirine böyle baskı yapması beni çok rahatsız ediyor. Erkekler kaç çocuklu halleriyle eşini eskortlarla aldatıp bunu diğer erkeklere övünerek anlatıyor ve erkekler birbirini rahatsız etmiyor, kadınlar ise diğer kadınların başına ahlak polisi kesiliyor. Bir kere uyarmışsınız, ısrar etmek hadsizlik artık bence.

arkadaşınız belki ard niyetsiz bilemem ama karşı tarafın öyle olduğunu hiç sanmıyorum.
bende yeri gelir eşimin benimde tanıdığım hep birlikte zaman gecirsigimiz instadaki arkadaşlarına bir paylaşımı için vs yazarım ama bu uzun uzun sohbetlere dönmez veya günlerce sürmez.
sürse ben rahatsız olurum mesela, bu adam benimle bu kadar neden konuşma çabası içerisine giriyor derim

Arkadaşım evli. Eşinin bekar bir arkadaşı ile sürekli sosyal medyadan mesajlaşıyor. Aslında havadan sudan şeylerden. Sakalasiyorlar ,bazen sıkıntılarını paylaşıyorlar.Arkadasim bunun çok normal olduğunu herhangi bir problem olmadığını savunuyor. Ben de bu işin tehlikeli bir tarafa gittiğini söylüyorum. Çünkü saatlerce mesajlaşıyorlar ve 2 3 günde bir. Hatta cocuk hemen ilginç bir şey görürse fotoğrafını arkadaşıma atıyor. Mesela Gökkuşağı çıktı diyelim.Hemen fotoğrafını çekip atıyor. Bana mı tuhaf geliyor yani.Ben mi eski kafalıyım.
Böyle işlerin sonu kötü bitiyor, hiç hoş karşılanacak bı durum degil

Bir kere uyarın geçin, ne yaparsa yapsın. Eşide biliyormuş madem kendi meseleleri artık. Ha banada çok normal gelmiyor, insanlara olan güvensizliğimden ve burada açılan konulardan dolayı muhtemelen. Kadınlar genelde daha arkadaşça yaklaşsa da duruma erkekler bazen buna sadık kalamayıp farklı duygular besleyebiliyor. Ya da kadın tarafı eşiyle sıkıntı yaşadığı, psikolojik olarak zayıf olduğu dönemde karşı tarafa farklı duygular besleyebiliyor, yönelebiliyor. O yüzden bence gerek yok her iki taraf içinde bu kadar her şeyi paylaşmaya. Karşı cinsle mesafeli arkadaşlık candır. Ha ama bu benim düşüncem, ben biraz daha kapalı görüşlüyüm bu konulara. Herkesin bakış açısı farklı. Onlar bu duruma sizin, benim gibi bakmıyor demek ki. Ne güzel, bende bazen keşke bu kafada olabilseydim diyorum. Bendeki güvensizlik, kuruntu beni yoruyor çünkü.

Karşı cinsle ilişkileri yüzeysel, meraba yelebadan ibaret olan biri bunu flört olarak görebilir, kendi de flört ederken böyle olabilir ama bu normal insan ilişkisi.

Size ne ki? Yetişkin insanlara yakın arkadaş da olsak bu kadar müdahale etmemeliyiz bence. Size fikrinizi sormamış rahatsızlık duymuyor belli ki.
Çok sık mesajlaşmasak da sık sık telefonla konuştuğum kankam erkektir. Kayınvalidemle aynı şehirde, oraya gittiğimizde çocuğu kocama kilitler yalnız görüşürüm. Bu konuda kocam rahatsız değilken konuşanı da hadsiz bulurum

arkadaşınız için normalse ,sizde ne oluyor anlamadım.benimnde eşimin arkadaşları var hatta grupları var.siyaset yaparlar komik videolar atarlar.

X