Bu nasıl bir boşanma?

Olay ne peki bunca nefretin sebebi ne esiniz cok sacmalamis yani onun takildigi kizla evlenmis olmayi erkeklik gururuna yediremiyor ve bu sebepten ayriliyor cocuklarinin hayatinida bir inat ugruna mahfediyor normal dgeil bunlar bence bi psikologa falan gitisn sizde bosanmayi kabul etmeyin ben olsam hayatta kabul etmezdim

Merhaba
Başlıktan anlayacağınız üzere boşanma aşamasındayız ama o kadar değişik bir şekilde ilerledi ki kafam karma karışık. Farklı yorumları merak ediyorum çünkü kimseye anlatamıyorum farklı bakış açılarına ihtiyacım var. Okuduğunuz için teşekkür ederim şimdiden.
Eşimle yedi yıldır evliyiz ve iki çocuğumuz var. Bir olay oldu, daha doğrusu geçmişteki bir yalan ortaya çıktı ve eşim tüm gemileri yaktı. Kendi deyimiyle pire için yorgan değil binayı yakarmış bu öyle bir konuymuş onun için.
İlk tanıştığımız zaman ben çok kötü bir dönemindeydim ve kimseyle sevgililik duygusal bir şeyler düşünmeyen kafadaydım. İstanbul’da yalnız yaşıyordum çalışma hayatım vardı. O kötü dönemimde izmire taşınacaktım ve bunun hazırlıkları içindeydim. Neyse onunla ilk akşam yemeğe çıktık ve ben duygusal hiçbir şey düşünmüyordum, oradan buradan konuşurken konu geçici olarak çalıştığım yerdeki birine geldi. Onun hasmı olduğunu ve işte işe yaramaz vs biri olduğunda bahsetti ve ben hiç üzerinde durmadım . Çünkü eşime karşı o zamanlar bir hissim yoktu. Ben bu kişiyle kısa bir süre takıldım. Sonra da İzmir e taşındım. Eşim sürekli izmir e gelip gitmeye başladı güzel zaman geçiriyorduk ve ben zamanla yoğun duygular hissetmeye başladım ve ilişkiye başladık. Kısa sürede evlenme niyetine girdik aşık oldum ona. Nişanlılık aşamasında bana birden bu kişiyle aramda bir şey olup olmadığını sordu, öyle bir şey olduysa söyle şimdi bitsin bu benim kırmızı çizgim. Sonradan öğrenirsem kaç yıl geçerse geçsin biter dedi ve ben inkar ettim. Saçma sapan bir şey yüzünden onu kaybetmekten korktum. Neyse evlendik çocuklarımız oldu yedi sene geçti üzerinden ve bir kaç gün önce gece alkollüyken ilişki sırasında birden geri çekildi ve o kişiyi sordu doğru söyle bir şeyler yaşadınız mı dedi, bende birkaç gün takıldık dedim. Sonrası kabus. Onu aldattığımı söylüyor. Ne kadar sana karşı hiçbir düşüncem yoktu vs desem de kabullenmiyor ve bu daha ağırına gidiyor. O zamanlar beni redderken nasıl öyle bi o.ç. birlikte oldun diyor. Bana yalan söyledin diyor ki haklı o ilk sorduğunda ona söylemeliydim bunun kararını o vermeliydi tamamen haklı o konuda ama niyetlerin hiç mi önemi yok? Onu kaybetmek istemedim çok zorluklar buhranlardan sonra aşık olmuştum ve bunun onun gözünde bu kadar büyük bir şey olacağını düşünemedim. Hakikaten üç beş günlük bir şeydi çok önemsizdi.
Son durum avukatına dilekçe yazdırıyor şuanda yarın mahkemeye verecekler. Paldır küldür ayrılacağız. Ben ona aşığım ve bunu kabullenemiyorum. Ona göre o yalanı söylemiş olmamla biz ilişkiye başladıktan sonra aldatmam aynı şeymiş. Yani o yalanı söylemekle ben ona ihanet etmişim aynı anlamdaymış. Ve bunu aşamıyor. Sana inancım ve saygım kalmadı bundan sonra benim için iki çocuğum var sadece, sen diye ölsem de yapamam diyor. Evliliğimizde başka türlü sorunlar yaşamıştık ama hepsini aştık türlü zorluklardan geçtik ama hep kafa kafaya verip aşmayı başardık asla ilişkimize yansıtmadık. Mükemmel cinsel hayatımız vardı. Yani başka bir sebep yok konunun bu olduğunu anlatmak için söylüyorum bunları.
Çok uzattım sanırım kusura bakmayın ama hakikaten kısaltarak nasıl anlatırım bilemedim. Sizce onun dediği gibi bu ihanet etmek mi oluyor? O anki şartların duyguların niyetlerin hiçbir önemi yok mu
Doğruyu söylemeniz gerekirdi.olan olmuş artık bence peşinden koşmayın bunu ömür boyu yüzünüze vurur

Eşimle arkadaş olarak tanıştık aynı sıralarda da o kişiyle takılmıştım. Eşimle aramda hiçbir şey yoktu öyle bir niyet duygu hiçbir şey. Tamamen muhabbet sırasında söylemişti bunu. Ben önemsemedim bile bana ne diye düşünmüşüm ki bu tartışmada hatırladım. Sana görüştüğümüz ilk gün muhabbet sırasında hasım olduğumuz söylemiştim diyor.
İki kişiyi idare ettiğinizi düşünmüş

Merhaba.
Eşimle barışmadık ama daha sakin. Sakinliği de netlikten dolayı. Evden gidemeyecek durumlar var şuanda dolayısıyla gidemiyor. Aslında gitmek istemiyor gibi kendiyle savaşıyor. Beni özlediğini hissedebiliyorum. Beni iyi gördüğünde sen kabullenmişsin zaten vs sataşıyor memnunmuş gibi bu durumdan. Öyle karışık işler…
Sağolun merak ettiğiniz için. Ev çocuklar evde hasta biri ve eşimle psikolojik savaş derken giremiyorum siteye.
Umarım yuvanız dağılmaz. Eşiniz de sizi sevdiğini ayrılamayacağını anlar...

Merhaba
Başlıktan anlayacağınız üzere boşanma aşamasındayız ama o kadar değişik bir şekilde ilerledi ki kafam karma karışık. Farklı yorumları merak ediyorum çünkü kimseye anlatamıyorum farklı bakış açılarına ihtiyacım var. Okuduğunuz için teşekkür ederim şimdiden.
Eşimle yedi yıldır evliyiz ve iki çocuğumuz var. Bir olay oldu, daha doğrusu geçmişteki bir yalan ortaya çıktı ve eşim tüm gemileri yaktı. Kendi deyimiyle pire için yorgan değil binayı yakarmış bu öyle bir konuymuş onun için.
İlk tanıştığımız zaman ben çok kötü bir dönemindeydim ve kimseyle sevgililik duygusal bir şeyler düşünmeyen kafadaydım. İstanbul’da yalnız yaşıyordum çalışma hayatım vardı. O kötü dönemimde izmire taşınacaktım ve bunun hazırlıkları içindeydim. Neyse onunla ilk akşam yemeğe çıktık ve ben duygusal hiçbir şey düşünmüyordum, oradan buradan konuşurken konu geçici olarak çalıştığım yerdeki birine geldi. Onun hasmı olduğunu ve işte işe yaramaz vs biri olduğunda bahsetti ve ben hiç üzerinde durmadım . Çünkü eşime karşı o zamanlar bir hissim yoktu. Ben bu kişiyle kısa bir süre takıldım. Sonra da İzmir e taşındım. Eşim sürekli izmir e gelip gitmeye başladı güzel zaman geçiriyorduk ve ben zamanla yoğun duygular hissetmeye başladım ve ilişkiye başladık. Kısa sürede evlenme niyetine girdik aşık oldum ona. Nişanlılık aşamasında bana birden bu kişiyle aramda bir şey olup olmadığını sordu, öyle bir şey olduysa söyle şimdi bitsin bu benim kırmızı çizgim. Sonradan öğrenirsem kaç yıl geçerse geçsin biter dedi ve ben inkar ettim. Saçma sapan bir şey yüzünden onu kaybetmekten korktum. Neyse evlendik çocuklarımız oldu yedi sene geçti üzerinden ve bir kaç gün önce gece alkollüyken ilişki sırasında birden geri çekildi ve o kişiyi sordu doğru söyle bir şeyler yaşadınız mı dedi, bende birkaç gün takıldık dedim. Sonrası kabus. Onu aldattığımı söylüyor. Ne kadar sana karşı hiçbir düşüncem yoktu vs desem de kabullenmiyor ve bu daha ağırına gidiyor. O zamanlar beni redderken nasıl öyle bi o.ç. birlikte oldun diyor. Bana yalan söyledin diyor ki haklı o ilk sorduğunda ona söylemeliydim bunun kararını o vermeliydi tamamen haklı o konuda ama niyetlerin hiç mi önemi yok? Onu kaybetmek istemedim çok zorluklar buhranlardan sonra aşık olmuştum ve bunun onun gözünde bu kadar büyük bir şey olacağını düşünemedim. Hakikaten üç beş günlük bir şeydi çok önemsizdi.
Son durum avukatına dilekçe yazdırıyor şuanda yarın mahkemeye verecekler. Paldır küldür ayrılacağız. Ben ona aşığım ve bunu kabullenemiyorum. Ona göre o yalanı söylemiş olmamla biz ilişkiye başladıktan sonra aldatmam aynı şeymiş. Yani o yalanı söylemekle ben ona ihanet etmişim aynı anlamdaymış. Ve bunu aşamıyor. Sana inancım ve saygım kalmadı bundan sonra benim için iki çocuğum var sadece, sen diye ölsem de yapamam diyor. Evliliğimizde başka türlü sorunlar yaşamıştık ama hepsini aştık türlü zorluklardan geçtik ama hep kafa kafaya verip aşmayı başardık asla ilişkimize yansıtmadık. Mükemmel cinsel hayatımız vardı. Yani başka bir sebep yok konunun bu olduğunu anlatmak için söylüyorum bunları.
Çok uzattım sanırım kusura bakmayın ama hakikaten kısaltarak nasıl anlatırım bilemedim. Sizce onun dediği gibi bu ihanet etmek mi oluyor? O anki şartların duyguların niyetlerin hiçbir önemi yok mu
Merhaba Juli,

Ben ağır derecede manipüle edildiğini düşünüyorum eşin tarafından.
Boşanmak istemesinin altında yatan gerçek sebep bu değil bence.
Sana tavsiyem bu boşanma bahanesinden zihinsel olarak uzaklaşarak eşinle son 2 yılını iyi irdele.
Sanırım her ikiniz 30 yaş üstündesiniz. Cinsellikle paralel gelişmiş bir kusma mevcut bu yaşananlarda. Ya birine aşık ya biriyle ilişkisi var. Ama cesareti olmadığı için bir bahane bulması gerekli. Kendini suçlu hissetmemek için seni manipüle etmeyi tercih etmiş.

Yorumları okuyamadım. Umarım yazdığın zamandan daha iyisindir şu an.

Sevgiler

Aslında konuda diyor ki nişanlılık aşamasında tekrar sordu diyor konu sahibi.
O kişiyle aranda bir şey olduysa söyle kırmızı çizgim şimdi bitsin eğer öyleyse demiş.
Konu sahibi ikinci kere hayır demiş çünkü konu sahibine göre önemsiz bir konuymuş böyle bir şey için aramız bozulmasın demiş.
Belki adamın başka husumeti var baştan kırmızı çizgim demiş işte.
Kırmızı çizgi kesin,net bir şeydir yani.
Ama ne hikmetse çok saçma bir yerde sorunca konu sahibi bu sefer doğruyu söyleme kararı almış.
İlişki esnasında böyle bir şey sorulunca ne diyorsun ya ohaa aklına bu mu geldi şimdi denir mantıken ama yıllarca saklayan kişi yeaa birkaç güm takıldık işte demiş bu sefer.
Bana konu ya tamamıyla uydurma ya da eksik geldi.
Konunun ilk sayfasını okudum ve adam başta dediği şeyi uyguluyor neden yüklenilmiş bu kadar anlamadım da

Aslında konuda diyor ki nişanlılık aşamasında tekrar sordu diyor konu sahibi.
O kişiyle aranda bir şey olduysa söyle kırmızı çizgim şimdi bitsin eğer öyleyse demiş.
Konu sahibi ikinci kere hayır demiş çünkü konu sahibine göre önemsiz bir konuymuş böyle bir şey için aramız bozulmasın demiş.
Belki adamın başka husumeti var baştan kırmızı çizgim demiş işte.
Kırmızı çizgi kesin,net bir şeydir yani.
Ama ne hikmetse çok saçma bir yerde sorunca konu sahibi bu sefer doğruyu söyleme kararı almış.
İlişki esnasında böyle bir şey sorulunca ne diyorsun ya ohaa aklına bu mu geldi şimdi denir mantıken ama yıllarca saklayan kişi yeaa birkaç güm takıldık işte demiş bu sefer.
Bana konu ya tamamıyla uydurma ya da eksik geldi.
Konunun ilk sayfasını okudum ve adam başta dediği şeyi uyguluyor neden yüklenilmiş bu kadar anlamadım da
Ben konu sahibinin kocasının karın ağrısını anladım ya, ince mevzu geçmiş o kişiyle arasında. Mahallenin nomısının ondan sorulması ile alakası yok, o adam sevdiğini almış elinden bence, canını fena yakmış, gururunu incitmiş. Erkek milletini biraz tanıdıysam bu iş böyle oldu. Kırmızı çizgisi olan da nişana kadar beklemezdi ama, tamam önüne gelene de "Ahmet'le çıktın mı?" diye soramaz da, en başından bunun üstüne düşebilirdi, madem kırmızı çizgisiydi, 2 çocuk yapana kadar beklemeseydi.

Herkesin evlenmeden once flortleri oluyor. Bu cok normal. Ahlaksiz bir durum olmadigi surece kimse kimseye ozelini aciklamak zorunda degil. Esi bile olsa. Yani esini tanimadan onceki flortleri esinin kirmizi cizgisi olamaz. Bu cok takintili ve sacma bir sey. Esinizin sizi bu konuda suclu oldugunuza inandirmasina izin vermeyin. Ortada bir suc yok. Takintili, psikolojik destek almasi gereken bir adam var.
Nisanliyken size sordugunda soylememis olabilirsiniz. Kaybetme korkusu yasamissiniz. Cok insancil ve anlasilabilir endiseler. Ve yalan soylerken de saglikli dusunen beyinler icin bunun buyuk bir sorun olmayacaginin belli ki farkindaymissiniz.
Esiniz bosanmak icin bunu bahane ediyor olabilir. Eger bu bosanmak icin bir bahane degilse de acil tedavi olsun. Psikoloji konusunda uzman degilim ama takintili oldugu bariz ortada. Ustelikte hayatini kokten degistirecek kadar da hasta.

Ben konu sahibinin kocasının karın ağrısını anladım ya, ince mevzu geçmiş o kişiyle arasında. Mahallenin nomısının ondan sorulması ile alakası yok, o adam sevdiğini almış elinden bence, canını fena yakmış, gururunu incitmiş. Erkek milletini biraz tanıdıysam bu iş böyle oldu. Kırmızı çizgisi olan da nişana kadar beklemezdi ama, tamam önüne gelene de "Ahmet'le çıktın mı?" diye soramaz da, en başından bunun üstüne düşebilirdi, madem kırmızı çizgisiydi, 2 çocuk yapana kadar beklemeseydi.
Belki de öyledir.
Kadının geçmişi de adamı ilgilendirmez orası da öyle ama hayır olmadı demek de geçmişiyle ilgili bilgi vermektir seni ilgilendirmez deseydi keşke. Baştan bitseydi her şey böyle insanla evlenmeseydi.
7 yıl sonra ilişki sırasından sorulan bir soruya evet oldu demek saçma geldi bana. Höst dersin şu sırada adamı mı düşünüyorsun🤦‍♀️

Belki de öyledir.
Kadının geçmişi de adamı ilgilendirmez orası da öyle ama hayır olmadı demek de geçmişiyle ilgili bilgi vermektir seni ilgilendirmez deseydi keşke. Baştan bitseydi her şey böyle insanla evlenmeseydi.
7 yıl sonra ilişki sırasından sorulan bir soruya evet oldu demek saçma geldi bana. Höst dersin şu sırada adamı mı düşünüyorsun🤦‍♀️
O da ilginç bir de sevişirken, ulan nasıl aklına geldi o ara? Manyak gibi kafasında mı döndürüyordu ne? Çok tehlikeli böyle tipler.

Hiç inandırıcı gelmedi,eşinizin kesinlikle başka bir planı var onu ört bas ediyor bu sacmalıkla kendince.
Kız meselesi vs bile olsa üstünden onca zaman geçmiş,toyken saçmalıklar olur ama zaman geçince insan unutur yoluna bakar. Ne yapmış olabilir karşıdaki adam,karısını elinden alıp yuvasını yıkmadıysa colugu çocuğu ortada kalmadıysa bu kinin bir anlamı yok.
Sizi de saçma sapan sebepten bozuk para gibi harcadığına göre değer gördüğünüz bir ilişki değilmiş. Alttan alınacak bir durum yok,bence boşanma konusunda siz ondan daha istekli olmalısınız bu durumda. Böyle bir adamla ömür geçmez.

Konu sahibi en son 21 Ağustos'ta girmişsiniz ama ben yine de şansımı denemek istedim. En merak ettiğim konulardan biri oldu sizin konunuz. Boşandınız mı acaba?

Merhaba
Eşiniz şımarık egolu sorunlu bir varlık bence ..ya Allah aşkına hadi seni düşünmüyor 2 tane yavrunuz var böyle geçmiş sacma bir konu için bütün düzen alt üst edilirmi ama edilir benim eşimde yaptı aynısını 10 gündür yok gelmiyor..işte bende asalak diyorum böylelerine işleri güçleri yok kafalarına takacak dertleri yok mesguliyetleri yok bir kere ..korkma bosayamaz seni sakin usteleme ne halin varsa gör de

Bir ay önce karşı karşıya gelmişler bir şeyler olmuş ve aklında döndürüp duruyordu sanırım. Bende bir aydır evde değildim bazı sebeplerden. Yani bir ay sonra eve gelince ilk sevişmemizde alkolün etkisiyle kafasındaki şeylerin etkisiyle söyledi galiba. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı.
Olayda korktuğum bir şey yok tamamen anlattığım gibi. Tek korkum onu kaybetmekti hatta fazla bi korkuydu
Esiniz haklı
Kırmızı cizgim demis
Bence gururlu bi adammıs en basta adam ne söylediyse 2 cocuk dahi fikrini değistirmemis ve uygulamış ben böyle insanları severim
Doğru yada yanlısı savunmuyorum
Doğruları eğilip bükülmeyen sartlara göre değismeyen insanları severim
Bu bosanmada olan çocuklara oluyor evet ama en basta da yalanla zemin olusturan bi anne figürü car ortada
Umarım esiniz boşanmaz aksi takdirde bi yalan söylediğiniz icin bosandığınızı çocuklarınıza büyüdüğünizde izah etmek sizi cok zorlayacak

İlk aklıma eşinizin bekarken sevgilisiyle birlikte olmuş geldi. Oyuzden aşırı kinli o adama karşı. Eğer gerçekten öyleyse haklı ya ben bile şuan öyle olma ihtimalini düşündüm de kötü oldum vallahi.

X