Bu nasıl bir boşanma?

Evet çok çok saçma. Evet daha önce ilişki yaşadığımı biliyor tabi ve hiç sormadı umursamadı. Hatta evlenmeden önce bir süre de birlikte yaşadık. Ona ayrı bir takıntısı var anlayamıyorum. Duyulma ihtimalinden korkma, içsel olarak tercih edilmediği için kabullenememe, beni ilk görüşmede muhabbet arasında bu böyle biridir deyip kendince uyarıp benim ona rağmen görüşmem sevgilikten sonra kırmızı çizgim dediği halde inkar etmem, evliliğin bir yalan üzerine kurulduğunu düşünmesi ve kendini gerizekalılıkla suçlaması… ne biletim bunlar ve türevleri var görünen. Hafif demiyorum bunlar ama dediğiniz gibi karısı değildim o zaman sevgilisi, flörtü değildim. Ben iptal oldum gerçekten
Ben eşinin seni kandırdığını düşünmüyorum. Yerinde olsam iletişimimi tamamen keserim. Sen kendini açıklamaya çalıştıkça iş inada biner. Boşanırsan boşan de çekil kenara. Zaten bu kadar takıntılıysa evli kalsan da hayatı zindan eder sana.

Evet çok çok saçma. Evet daha önce ilişki yaşadığımı biliyor tabi ve hiç sormadı umursamadı. Hatta evlenmeden önce bir süre de birlikte yaşadık. Ona ayrı bir takıntısı var anlayamıyorum. Duyulma ihtimalinden korkma, içsel olarak tercih edilmediği için kabullenememe, beni ilk görüşmede muhabbet arasında bu böyle biridir deyip kendince uyarıp benim ona rağmen görüşmem sevgilikten sonra kırmızı çizgim dediği halde inkar etmem, evliliğin bir yalan üzerine kurulduğunu düşünmesi ve kendini gerizekalılıkla suçlaması… ne biletim bunlar ve türevleri var görünen. Hafif demiyorum bunlar ama dediğiniz gibi karısı değildim o zaman sevgilisi, flörtü değildim. Ben iptal oldum gerçekten
Bu adamın neyinden korkuyorsunuz bu kadar da karşısında mık diyemediniz?

Tekrar merhaba ancak bu saatte yazabiliyorum. Tüm yorumları okudum ve birkaç bir şey yazmak istiyorum.
Olay tam olarak anlattığım gibi ne eksik ne fazla var. Yine bu saate kadar konuştuk ve bu gerçekten takıntılı olduğu bir konuymuş kendi de aşmak için çıkış yolu arıyor gibi ama yok olmuyor. Bir sürü kişi sormuş aralarındaki mevzu ne diye. Bende bilmiyordum hakkaten ve bugün tartışırken sordum ne oldu bu kadar diye. O.ç teki milletin karısına kızına yazar biz bu sırf bu sebepten mahalleye bile almadık bir buçuk yıl kime sorsan bırak o bilmemneyi der bu böyle biri ve benim karım onunla yatmış… yani buymuş özel bir sebep yokmuş. Bu kadar açık yazıyorum ama böyle. Ve bugün dilekçeyi vermiş pazartesi e devletten görürsün dedi.
Bir de aklımda kalan yorumlardan cevap olarak o kişinin bizim evlendiğimizi bilme ihtimali yok. Karşı karşıya gelip böyle bir şey söylemiş olsa eşim onu öldürürdü. O kadar diyeyim. Öğrenecek bir yoku yok çünkü ben sosyal medya kullanmıyorum sevmiyorum. Whatsapp profilimde bile yoktur çiçek böcek bile. Evlenmeden önce bekarken de öyleydim paylaşımlar yapan biri değildim değilim. Eşim de öyle. Sadece fake Twitter kullanırım gündemi takip için.
Bir çıkış yolu arıyorsa ve sizde ayrılmak istemiyorsanız aile terapistine gitmeyi deneyim belki atlatabilirsiniz bu süreci, atlatamazsanız da en azından çocuklar adına daha sakin ve düzgün bir şekilde ayrılırsınız.
Kesinlikle ona bunu teklif edin, hakkınızda en güzeli olsun inş.

Tekrar merhaba ancak bu saatte yazabiliyorum. Tüm yorumları okudum ve birkaç bir şey yazmak istiyorum.
Olay tam olarak anlattığım gibi ne eksik ne fazla var. Yine bu saate kadar konuştuk ve bu gerçekten takıntılı olduğu bir konuymuş kendi de aşmak için çıkış yolu arıyor gibi ama yok olmuyor. Bir sürü kişi sormuş aralarındaki mevzu ne diye. Bende bilmiyordum hakkaten ve bugün tartışırken sordum ne oldu bu kadar diye. O.ç teki milletin karısına kızına yazar biz bu sırf bu sebepten mahalleye bile almadık bir buçuk yıl kime sorsan bırak o bilmemneyi der bu böyle biri ve benim karım onunla yatmış… yani buymuş özel bir sebep yokmuş. Bu kadar açık yazıyorum ama böyle. Ve bugün dilekçeyi vermiş pazartesi e devletten görürsün dedi.
Bir de aklımda kalan yorumlardan cevap olarak o kişinin bizim evlendiğimizi bilme ihtimali yok. Karşı karşıya gelip böyle bir şey söylemiş olsa eşim onu öldürürdü. O kadar diyeyim. Öğrenecek bir yoku yok çünkü ben sosyal medya kullanmıyorum sevmiyorum. Whatsapp profilimde bile yoktur çiçek böcek bile. Evlenmeden önce bekarken de öyleydim paylaşımlar yapan biri değildim değilim. Eşim de öyle. Sadece fake Twitter kullanırım gündemi takip için.
Hala inanmiyorum dava actigina. Ayrica eger dilekceyi adliyeye verip sureci baslattiysa suanda da gorursunuz e devletten, pazartesiye gerek yok

Siz hala ailelere olayı anlatmayacak mısınız? Bence anlatın bir güzel rezil edin takıntılı manyağı. Herkes bilsin ne olduğunu.

Benim bu konudan anladığım kadınlarımız eşleri tarafından evlilik süresi içinde aldatılsa bile on bahane buluyor affetmek için. Yok tek gecelik bir şeymiş yok ben uzak davrandığım içindi bir daha yapmayacakmış çok pişman vs... ama erkek evlenmeden önce yaşanan bir olay için bile çocuklu eşini tek kalemde silebiliyor. Kadınlarımıza ders olsun. Burdaki eşin de ya gerçekten başka sebebi var bu bahanesi oldu ya da takıntılı manyak 😁

madem bu kadar takıntılıymış bu duruma, o adamı tanıyan kimseyle evlenmeseymiş. Güya sözünüze güvenmiş ya orada artık kapatmalıymış o konuyu, 2 çocuktan sonra bi anda aklına gelip istemiyorum diyeceğini ne bileceksiniz :KK43:

Merhaba
Başlıktan anlayacağınız üzere boşanma aşamasındayız ama o kadar değişik bir şekilde ilerledi ki kafam karma karışık. Farklı yorumları merak ediyorum çünkü kimseye anlatamıyorum farklı bakış açılarına ihtiyacım var. Okuduğunuz için teşekkür ederim şimdiden.
Eşimle yedi yıldır evliyiz ve iki çocuğumuz var. Bir olay oldu, daha doğrusu geçmişteki bir yalan ortaya çıktı ve eşim tüm gemileri yaktı. Kendi deyimiyle pire için yorgan değil binayı yakarmış bu öyle bir konuymuş onun için.
İlk tanıştığımız zaman ben çok kötü bir dönemindeydim ve kimseyle sevgililik duygusal bir şeyler düşünmeyen kafadaydım. İstanbul’da yalnız yaşıyordum çalışma hayatım vardı. O kötü dönemimde izmire taşınacaktım ve bunun hazırlıkları içindeydim. Neyse onunla ilk akşam yemeğe çıktık ve ben duygusal hiçbir şey düşünmüyordum, oradan buradan konuşurken konu geçici olarak çalıştığım yerdeki birine geldi. Onun hasmı olduğunu ve işte işe yaramaz vs biri olduğunda bahsetti ve ben hiç üzerinde durmadım . Çünkü eşime karşı o zamanlar bir hissim yoktu. Ben bu kişiyle kısa bir süre takıldım. Sonra da İzmir e taşındım. Eşim sürekli izmir e gelip gitmeye başladı güzel zaman geçiriyorduk ve ben zamanla yoğun duygular hissetmeye başladım ve ilişkiye başladık. Kısa sürede evlenme niyetine girdik aşık oldum ona. Nişanlılık aşamasında bana birden bu kişiyle aramda bir şey olup olmadığını sordu, öyle bir şey olduysa söyle şimdi bitsin bu benim kırmızı çizgim. Sonradan öğrenirsem kaç yıl geçerse geçsin biter dedi ve ben inkar ettim. Saçma sapan bir şey yüzünden onu kaybetmekten korktum. Neyse evlendik çocuklarımız oldu yedi sene geçti üzerinden ve bir kaç gün önce gece alkollüyken ilişki sırasında birden geri çekildi ve o kişiyi sordu doğru söyle bir şeyler yaşadınız mı dedi, bende birkaç gün takıldık dedim. Sonrası kabus. Onu aldattığımı söylüyor. Ne kadar sana karşı hiçbir düşüncem yoktu vs desem de kabullenmiyor ve bu daha ağırına gidiyor. O zamanlar beni redderken nasıl öyle bi o.ç. birlikte oldun diyor. Bana yalan söyledin diyor ki haklı o ilk sorduğunda ona söylemeliydim bunun kararını o vermeliydi tamamen haklı o konuda ama niyetlerin hiç mi önemi yok? Onu kaybetmek istemedim çok zorluklar buhranlardan sonra aşık olmuştum ve bunun onun gözünde bu kadar büyük bir şey olacağını düşünemedim. Hakikaten üç beş günlük bir şeydi çok önemsizdi.
Son durum avukatına dilekçe yazdırıyor şuanda yarın mahkemeye verecekler. Paldır küldür ayrılacağız. Ben ona aşığım ve bunu kabullenemiyorum. Ona göre o yalanı söylemiş olmamla biz ilişkiye başladıktan sonra aldatmam aynı şeymiş. Yani o yalanı söylemekle ben ona ihanet etmişim aynı anlamdaymış. Ve bunu aşamıyor. Sana inancım ve saygım kalmadı bundan sonra benim için iki çocuğum var sadece, sen diye ölsem de yapamam diyor. Evliliğimizde başka türlü sorunlar yaşamıştık ama hepsini aştık türlü zorluklardan geçtik ama hep kafa kafaya verip aşmayı başardık asla ilişkimize yansıtmadık. Mükemmel cinsel hayatımız vardı. Yani başka bir sebep yok konunun bu olduğunu anlatmak için söylüyorum bunları.
Çok uzattım sanırım kusura bakmayın ama hakikaten kısaltarak nasıl anlatırım bilemedim. Sizce onun dediği gibi bu ihanet etmek mi oluyor? O anki şartların duyguların niyetlerin hiçbir önemi yok mu
5 yıldır ortaya cikarmamissin. Kafası güzel nasılsa unutur diye mi soyledin. Tam zevkin doruğunda evet takıldım demen gerekmezdi ki adam seni ilk gün uyarmış 5 çocuğun da olsa ayrılırım demiş. Konuyu açtığında off devam edelim boşver diyip geçiştirmen gerekirdi.

Adam sana haksizlik yapiyor neden anlasamadik diyip geciyorsunuz ki? Asil sebebi herkes bilsin de adama donup oglum sen salak misin bunun icin bosanilir mi demesin.
Ayrica kocasina fazla guveniyorsunuz yok aldatmaz, aldatsa soyler, madur etmez falan. Daha nasil madur edebilir adam sizi gormuyor musunuz???
Babamda bosanirken bu ev sizin cocuklarimin sen benim cocuklarimin annesisin diye ceketini alip cikti ertesi gun bizi evden kovup nafaka da vermedi haksksks
Yok artık çıktınız mi evden peki? Nafaka nasıl vermedi ya??

Yok artık çıktınız mi evden peki? Nafaka nasıl vermedi ya??
İstesek cikmazdik ya da nafaka birsekilde alirdi ama annem cok yipranmisti ve artik oyle birinden kurtulmak istedi.
Demek istedigim su; insanlar karsindakini severek begenerek evleniyor ama insanlari ask acisinda, haksizlikta, kin duydugunda vs nasil biri olacagina asla %100 emin olamazsiniz. Aksi de olabilir tabiki bu adam bosaninca nasil boyle iyi biri oldu da diyebilirsiniz ama ben ona guveniyorum madur etmez vs vs demek holding patronunun kizi degilseniz cok manti degil..

1. Daha ilk sordugunda demen gerekiyordu, hata 1
2. Benim anlamadigim, sevisirken insanin aklina Boyle şeyler nasil gelir ki? Sevisirken sevisirsin, dusunme eylemi devrede olmaz o zaman
3. Bari keske o sirada da dogruyu soylemeseydin
4. Olur da bosanmazsaniz da, burnundan getirecek. Bugun olmadan yarin, yarin degilse obur gun bu konu gundeme gelecek ve yine mahkeme yolu

Ama neden bilmiyorum, bu hikayede havada kalmis bazi noktalar var. Biraz irdelesem, farkli bir konu daha cikacak gibi geliyor

İstesek cikmazdik ya da nafaka birsekilde alirdi ama annem cok yipranmisti ve artik oyle birinden kurtulmak istedi.
Demek istedigim su; insanlar karsindakini severek begenerek evleniyor ama insanlari ask acisinda, haksizlikta, kin duydugunda vs nasil biri olacagina asla %100 emin olamazsiniz. Aksi de olabilir tabiki bu adam bosaninca nasil boyle iyi biri oldu da diyebilirsiniz ama ben ona guveniyorum madur etmez vs vs demek holding patronunun kizi degilseniz cok manti degil..
Kesinlikle dogru kesinlikle bosaninca cirkefe bağlıyorlar gözleri cocuklari bile görmüyor

Siz diger kisiyle birlikte mi oldunuz

Karısının kavgalı olduğu adam ile yatmış olması kendisinin zoruna gidiyor, kabullenemiyor. Bunda anlamayacak bir şey yok. Erkekler beraber olduğu kadınları orada burada anlatırlar, hava atmak için. Büyük ihtimalle diğer adam bir yerde anlattı, eşinin de kulağına gitti. O yüzden beş yıl sonra sordu ve karısının ağzından laf alacağı zamanı iyi seçmiş.

Neden bu karakterde bir adama, bir çocuk daha vermek için cabaliyorsunuz ...çevrenizde daha iyi seni el ustunde tutacak baba adayları vardır illaki

Merhabalar... Eşinizle durumunuz ne oldu barıştınız mı ? Çok saçma bi sebepten boşanmak istiyordu eşiniz. Kafasına dank etti mi acaba merak ettim.

Merhabalar... Eşinizle durumunuz ne oldu barıştınız mı ? Çok saçma bi sebepten boşanmak istiyordu eşiniz. Kafasına dank etti mi acaba merak ettim.
Merhaba.
Eşimle barışmadık ama daha sakin. Sakinliği de netlikten dolayı. Evden gidemeyecek durumlar var şuanda dolayısıyla gidemiyor. Aslında gitmek istemiyor gibi kendiyle savaşıyor. Beni özlediğini hissedebiliyorum. Beni iyi gördüğünde sen kabullenmişsin zaten vs sataşıyor memnunmuş gibi bu durumdan. Öyle karışık işler…
Sağolun merak ettiğiniz için. Ev çocuklar evde hasta biri ve eşimle psikolojik savaş derken giremiyorum siteye.

X