Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

lutfen beni de bilgilendirirmisin doktorunuzun adı, memnuniyetiniz hk. ben uzun uzun mailleri yazıyorum ama becerim sizlere gönderemiyorum bakalım bu gidecekmi.

slm. tekrar yazıyorum, önceki mailim geldimi onu da bilmiyorum :))) ben 49 yaşındayım yıllardır bu ameliyatı olmak istiyorum ama hep korktum bir türlü cesarket edemedim ama bu ayın sonunda olmak istiyorum. doktor araştırıyorum. sizin doktorun adını öğrenebilirmiyim. ankara da ise. bana öneride bulunabileceğiniz hususlar varmı :)) ben hıfsı velidedeoğlu, ünal şahin bir de reha yavuzer duydum. bir an önce karar vermem lazım. bu karar nasıl verilir onu da bilmiyorum ya. yardım. ben mail adresimi de vereyim isterseniz oraya gönderebilirsiniz. doktorun adını yazabilirsiniz. teşekkürler

Kusursuz burun olmaz, kendi naçizane fikrimi söylemem gerekirse olmamalı. Yüzün gölgeleri vardır, burnun da gölgeleri olmalıdır. Eğer burnun tüm pürüzleri kaldırılırsa o zaman o burun yüze sonradan konmuş gibi görünür çünkü ışığı düzgün yansıtamaz, o insana bakarsınız burnun olduğu yerde plastik gibi duran bir görüntü vardır. Benim bunu gördüğüm çok insanlar oldu siz de görmüşsünüzdür.
Doğuştan kalkık burunlu insanlar varsa yakından tanıdığınız iyice bir yaklaşın inceleyin, o çok beğendiğiniz burunları kusursuz değildir. Hatta sorun size kaç tane kusur sayarlar. Ben derim ki ufak farklılıklar güzeldir, güzellik=kusursuzluk değildir, Yüzün kemikleri, açıları, girinti çıkıntıları vardır, bunları düzleştiriyormuyuz? Hayır, Elmacık kemikleri niye çıkıyor, düzleştiriyormuyuz onları? Hayır. Burnu da ufak tefek açıları gölgeleriyle bırakın. Dünya tarihinin en etkileyici, herkesi baştan çıkarıcı kadınlarından biri dediğimde sayacağınız ilk 3 isimden biri eminim Kleopatra'dır. Aşklarıyla tarihe adını kazımış Kleopatra'nın büstünü görmenizi isterim. Çünkü dikkatinizi çekecek ilk şey büyük ve kemikli burnudur. Ama siz gelin de bunu onun aşıklarına ve özellikle Sezar'a anlatın..

Son düzenleme:
evet ama kleopatra güzeligiyle degil herzaman zekasiyla erkekleri ve istedigini elde etmisdir...

eski romalilarin yazilarinda hic bir zaman kleopatranin güzeliginden bahsedilmemisdir. zekasi, karizmasi, kurnazligi, cilvesi, güzel sesinden vs. bahsedilmisdir.

Ben kendi adima konusursam eger, ben burnum haric yüzüm ve fizigim Allaha sükür fena oldmadigi halde...hayata bi erkekle flört edemem..cilve yapamam vs..... bu yaratilis meselesi...bazilari güzeliyle bazilari zekasi ve cilvesiyle elde eder istedigini.....

evet ama kleopatra güzeligiyle degil herzaman zekasiyla erkekleri ve istedigini elde etmisdir...

eski romalilarin yazilarinda hic bir zaman kleopatranin güzeliginden bahsedilmemisdir. zekasi, karizmasi, kurnazligi, cilvesi, güzel sesinden vs. bahsedilmisdir.

Ben kendi adima konusursam eger, ben burnum haric yüzüm ve fizigim Allaha sükür fena oldmadigi halde...hayata bi erkekle flört edemem..cilve yapamam vs..... bu yaratilis meselesi...bazilari güzeliyle bazilari zekasi ve cilvesiyle elde eder istedigini.....

Buna katılıyorum kesinlikle.
Hiç güzel olmayan (her ne kadar güzellik göreceli olsa da çoğunluğun güzel demeyeceği), tek tek incelendiğinde burnu, ağzı, gözü, kaşı vs. güzel olmayan ama bir bütün olarak, bakışıyla duruşuyla, ses tonuyla, edasıyla, işvesi, cilvesiyle ve en ama en önemlisi zekasıyla çok çok çekici olan insanlar var. Hem de çokça. Kimsenin görüntüsü hakkında yorum yapmaktan hoşlanmam aslında, ama bu duruma verebileceğim çok iyi bir örnek geldi aklıma. Ben Gülse Birsel'i; burun olarak, duruş olarak hele hele hiç olmayan işve açısından güzel diye tabir edemem. Amma ve lakin oldukça çekici.. Bana göre gerçekten etkileyici bir insan. Yani yanlış anlaşılmasın lütfen ama, inanın erkek olsam etkileneceğim kadınların başında yer alıyor.. Zekası ve karizması ona bu elektriği veren..
O açıdan, insanın yüzünde veya vücudundaki bir kusuru düzelttirmek istemesi, yalnızca karşı cinsi etkilemek amaçlı değil diye düşünüyorum. İnsan öncelikle kendini beğenmeli.. Zaten kendini beğenen insanların yaydığı elektrik gözle görülür bir değişim yaratıyor insanda..

Ama şu da var ki, aslında çok fazla estetik taraftarı değilim. Hatta gerek olmadığı halde olanlara ben de kızıyorum zaman zaman.. Kendim de cesaret edemiyorum bu sebeple...Büyük de konuşmamak gerek elbette.. Ama insan kendini sevmeyi öğrenmeli ilk başta. Yani sadece burun diye başlayıp, sonra kendini alamadan, kontrolsüzce kendini değiştiren, her ameliyatta biraz daha tatminsizce aynaya bakan insanlar var.. Yani eğer psikolojik bir rahatsızlıksa kendini beğenmeme durumu, insanın burnundan ya da vücudunun başka bir bölgesinden önce psikolojisi değiştirilmeli ve düzeltilmelidir.. Bence...
20-30 kilo verip yine de aynaya baktığında kendini şişman gören ama normalde kemikleri sayılan hastalar da var (bakınız insan demiyorum, hasta diyorum çünkü malesef tedavi edilmesi gereken bir hastalık bu durum), hepimiz biliyoruz...

Konumuz arkeoloji olmadığı halde bir konuda açıklık getirmek isterim. Bilmişlik taslamak istemem, fakat Antik Yunan ve Roma üzerine yüksek lisans yapıyorum. Antik yazıtlarda Kleopatra'nın güzelliği hakkında yazılmış bir dolu eser vardır. Bazı yazarlar dış görünüşünü çarpıcı olarak ele almasa da, Florus, Cassius Dio ve daha pek çokları özellikle gençliğinde dış görünüşüyle insanı çarpan bir güzelliği olduğunu defalarca söylemişlerdir. Ve bunun karakter, sesi, ve tavırlarıyla da pekişince karşı koyulamaz olduğunu da eklemişlerdir.
Tabii ki son söz kişilerin kendine düşüyor, hepinizin mutlu olacağınız kararları almanız dileğiyle.

canım burnunda gercekten çok önemli bir sorun yoksa hiç dokundurma derim. 1,5 ay önce ameliyat oldum hem fonksiyonel hem estetik için .şekil olarak gayet memnunum ama fonksiyonel olarak hiç memnun degilim hala nefes probelemii yaşıyorum ve işte o anlarda keşke yaptırmasaydım diyorum.birde doktoruna neyi istedigi tam olarak anlatman gerekiyor .arkadasımla aynı doktora ameliyat olduk çoookk doğal olsun hiçkimse anlamasın dedi.adamcagızda ona gayet doğal bi burun yaptı ucu falan kalkık degil gayet düz sıradan bir burun .
ama ben madem oluyorum biraz iddalı olsun dedim ve ucunu hafif kalkık falan isedim .sonuctan ben çok memnunken arkadasım çok pişman şimdiki aklım olsa araştırıp daha güzelini yaptırabilirdim diyor. oyuzden ne istediginden ve gercekten isteyip istemediginden emin ol..burun işi şakaya gelmez. ayrıca birinci ameliyatta güzel olmayan bir burnun revizyondan sonrada cok güzel olacagını düşünmüyorum ben ne kadar cok ugrasşılırsa okadar bozulur ..

Konumuz arkeoloji olmadığı halde bir konuda açıklık getirmek isterim. Bilmişlik taslamak istemem, fakat Antik Yunan ve Roma üzerine yüksek lisans yapıyorum. Antik yazıtlarda Kleopatra'nın güzelliği hakkında yazılmış bir dolu eser vardır. Bazı yazarlar dış görünüşünü çarpıcı olarak ele almasa da, Florus, Cassius Dio ve daha pek çokları özellikle gençliğinde dış görünüşüyle insanı çarpan bir güzelliği olduğunu defalarca söylemişlerdir. Ve bunun karakter, sesi, ve tavırlarıyla da pekişince karşı koyulamaz olduğunu da eklemişlerdir.
Tabii ki son söz kişilerin kendine düşüyor, hepinizin mutlu olacağınız kararları almanız dileğiyle.

Yok canım konuyla ilgili olup olmaması önemli değil. Konu da oraya gitti zaten kaydirigubbakcemile3
Bizi aydınlattığın için teşekkür ederim ben şahsım adına.. Bu ayrıntıyı öğrenmiş oldum, fena mı oldu vereliniortak
İnş. herkes mutlu olsun kendinden

canım burnunda gercekten çok önemli bir sorun yoksa hiç dokundurma derim. 1,5 ay önce ameliyat oldum hem fonksiyonel hem estetik için .şekil olarak gayet memnunum ama fonksiyonel olarak hiç memnun degilim hala nefes probelemii yaşıyorum ve işte o anlarda keşke yaptırmasaydım diyorum.birde doktoruna neyi istedigi tam olarak anlatman gerekiyor .arkadasımla aynı doktora ameliyat olduk çoookk doğal olsun hiçkimse anlamasın dedi.adamcagızda ona gayet doğal bi burun yaptı ucu falan kalkık degil gayet düz sıradan bir burun .
ama ben madem oluyorum biraz iddalı olsun dedim ve ucunu hafif kalkık falan isedim .sonuctan ben çok memnunken arkadasım çok pişman şimdiki aklım olsa araştırıp daha güzelini yaptırabilirdim diyor. oyuzden ne istediginden ve gercekten isteyip istemediginden emin ol..burun işi şakaya gelmez. ayrıca birinci ameliyatta güzel olmayan bir burnun revizyondan sonrada cok güzel olacagını düşünmüyorum ben ne kadar cok ugrasşılırsa okadar bozulur ..

Anlıyorum canım teşekkür ederim yorumun için. Ben de ondan korkuyorum zaten. Ya nefes problemlerim düzelmezse? Çektiğim acıyla kalırım. Hadi onu geçtim, ya şimdiki güzelliğim bozulur da burnum yapay ve kötü olursa? Ay amaaan Allah korusun :bbo:
Evet canım, ne kadar çok oynanırsa o kadar kötü bence de.. bilmiyorumkismile

ameliyat olduğuma pişman olmasam da iyi ki yaptırmışım da diyemiyorum. ameliyat öncesinde şöyle olur böyle olur demekle olmuo hiç. burun öle bir değiştirio ki yüzü.eski burnumdan kesinlikle iyi ama eskisinden daha mı güzelim tartışılır. çünkü hiç hesaba katılmayan şeyler var. mesela benim gözlerim çok değişti. önceden öle çekikti ki şimdi çekikiliği gitti. aradaki kemiği inceltince gözlerim de sanki biribirinden uzakmıi gibi durdu (ki bu yüz ifadesini öle deiştirio ki anlatamam.) aynaya her bakttığımda gözlerimin eskisi olmadığına üzülüyorum. yani bir taraf yapılırken bir taraf bozuluyor... şu an da bana biri estetik olmak istiyorum olayım mı sence diye sorsa gönül rahatlığıyla olmalısın demem, iyi düşün derimm. çirkin burunla da insna güzel olabilio..

canim ameliyata gercekten ihtiyacin varsa ameliyat ol.
ama cok ihtiyacin yoksa yani dedigin gibi cok gorulmeyen bir sey varsa burnunda hic ameliyat olma...

Bu tip operasyonlara karar vermeden önce iyice düşünülüp araştırılması gerekiyor. Tabi birde doktorum diye ortalıkta dolaşan baytarlardan uzak durmak gerekiyor. Riskli bir olay. Geri dönüşü olmuyor.

ameliyat olduğuma pişman olmasam da iyi ki yaptırmışım da diyemiyorum. ameliyat öncesinde şöyle olur böyle olur demekle olmuo hiç. burun öle bir değiştirio ki yüzü.eski burnumdan kesinlikle iyi ama eskisinden daha mı güzelim tartışılır. çünkü hiç hesaba katılmayan şeyler var. mesela benim gözlerim çok değişti. önceden öle çekikti ki şimdi çekikiliği gitti. aradaki kemiği inceltince gözlerim de sanki biribirinden uzakmıi gibi durdu (ki bu yüz ifadesini öle deiştirio ki anlatamam.) aynaya her bakttığımda gözlerimin eskisi olmadığına üzülüyorum. yani bir taraf yapılırken bir taraf bozuluyor... şu an da bana biri estetik olmak istiyorum olayım mı sence diye sorsa gönül rahatlığıyla olmalısın demem, iyi düşün derimm. çirkin burunla da insna güzel olabilio..

Canımmmmm ya iyi ki paylaştın bak tecrübeni ve fikrini. Çünkü daha önce hiiiiiiç böyle düşünmemiştim ve okuyunca seni gayet iyi anladım, çok net açıklamışsın. Olası bir risk kesinlikle haklısın !!!

canim ameliyata gercekten ihtiyacin varsa ameliyat ol.
ama cok ihtiyacin yoksa yani dedigin gibi cok gorulmeyen bir sey varsa burnunda hic ameliyat olma...

Teşekkürler canım yorum için. Ya aslında biraz da ruh halime göre değişiyor. Bazen resimlerde biraz yamuk çıkıyor, açıdan mı ışıktan mı nedir anlamadım. O zaman çok moralim bozuluyor. Hem sağlık sorunum var niye yaptırmıyorum ki diyorum. Ama dediğim gibi çok korkuyorum ve bunun yanında ucu filan hiç bozulmasın ve kesinlikleeeee yapay durmasın istiyorum.
Bazen de (özellikle şu son 3 gündür) kendimi bi beğeniyorum bi beğeniyorum sormayın. Bu zamanlarda hiç rahatsız etmiyor burnum, güzel güzel geçinip gidiyoruz.. Ama işte sonra yine ruh halim değişecek biliyorum...
En iyisi olaya tamamen sağlık açısından yaklaşmak galiba. Zorunlu bir ameliyat söz konusu olursa kemiği elletmek. Ameliyat zorunlu olmadığı takdirde de hiç elletmemek ve bozdurmamak. Çünkü sevgili nilsaa nın da dediği gibi insanın yüzünde herhangi bir yerinde ufak bir kusuru olabilir ama önemli olan bir bütün olarak güzel olmaktır.

Slm. son bir haf1tadır bu sitede dolanıp duruyorum canım. ben ankaradayım hıfsı velilededeoğlu na olmayı düşünüyorum. aynı zamanda da kendi yağımdan yüzüme dolgu yapacağını söyledi. sizin dr kim sakıncası yoksa yazarmısınız . 49 yaşında böyle bişeye kalkmak ne kadar doğru onu da bilmiyorum. zaten çok korkuyorum. lütfen yazın görüşlerinizi teşekkürler

Canımmmmm ya iyi ki paylaştın bak tecrübeni ve fikrini. Çünkü daha önce hiiiiiiç böyle düşünmemiştim ve okuyunca seni gayet iyi anladım, çok net açıklamışsın. Olası bir risk kesinlikle haklısın !!!

ben de ameliyat olmadan önce o kemiği inceltmenin bu kadar değişiklik yaratacağını düşünmemiştim. keşke birileri de bana ameliyattan önce söyleseymiş. sen de yaptırcaksan oraya çok çok dikkat et canım...

Bu tip operasyonlara karar vermeden önce iyice düşünülüp araştırılması gerekiyor. Tabi birde doktorum diye ortalıkta dolaşan baytarlardan uzak durmak gerekiyor. Riskli bir olay. Geri dönüşü olmuyor.

Haklısın canım iyice araştırmak gerek. Ben de araştırıyorum zaten karar vermiş değilim.

Slm. son bir haf1tadır bu sitede dolanıp duruyorum canım. ben ankaradayım hıfsı velilededeoğlu na olmayı düşünüyorum. aynı zamanda da kendi yağımdan yüzüme dolgu yapacağını söyledi. sizin dr kim sakıncası yoksa yazarmısınız . 49 yaşında böyle bişeye kalkmak ne kadar doğru onu da bilmiyorum. zaten çok korkuyorum. lütfen yazın görüşlerinizi teşekkürler

Benim hiçbir bilgim yok canım, keşke olsaydı. Ama burdakim kızlardan çok bilgili ve ayrıca tecrübeli olanlar var. Eminim sana yardımcı olacaklardır.

ben de ameliyat olmadan önce o kemiği inceltmenin bu kadar değişiklik yaratacağını düşünmemiştim. keşke birileri de bana ameliyattan önce söyleseymiş. sen de yaptırcaksan oraya çok çok dikkat et canım...

Haklısın tatlım yaaa. Gerçekten çok önemli bir konu ve inan daha önce hiç aklıma gelmemişti, eminim birçok kişi bu açıdan hiç bakmıyordur, akıllarına bile gelmiyordur.
Çok teşekkürler tekrar tekrar.

arkadaslr burun operasyonu geciripte begenmeyen varmı aranızda paylasın

Ben çok memnun değilim. Eski halinden güzel olabilir ama yine de istediğim gibi değil. Benim doktorum kbbciydi ama estetik cerahları bu işi daha iyi kıvırıyor albümlerden gördğüm kadarıyla :)

X