Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

Sayın serpilce arkadaşım nasılsınız fotoğraflarınız güzel çıkmış memnun değil misiniz
sevgiler...

Sayın serpilce arkadaşım nasılsınız fotoğraflarınız güzel çıkmış memnun değil misiniz
sevgiler...

Teşekkür ederim canım garip ama resimlerde güzel duruyor burnum ama heryeri ağlayan duvarı yapmak istemiyorum başlığımı okursanız inanın neler yaşadığımı ve çektiğimi anlarsınız tek dileğim kimse benim çektiklerimi çekmesin umarım herkes hayal ettiği buruna kavuşur bende 3. ameliyatımdan sonra inşallah...

Konu başlığını okudum.Tek, tek okudum kendimi yerine koydum.Geçer, inan geçer ,hepimiz bir takım zorlukları belli dönemlerde yaşıyoruz elimiz kolumuz bağlanıyor dilimiz tutuluyor hiçbirşey yapamıyor ve sıkıntı yaşıyoruz sonunda onu çekeceğimiz anlar yaşıyoruz ama allah hiç o sıkıntı çekeni yalnız bırakmıyor ve yüzünü güldürüyor inan şu an burnun çok odaklandığın için sana batıyor tabi sen ayrıntıları biliyosun çok güzel bir insan olarak gördüğüm için size başta sordumÇünkü sizin profil resminiz de güzel kendi burnuma benzettim cesaret verecek burunlara, albümlere, resimlere bakıyorum yazdan beri 37Yaşındayım bazen kaç yıl yaşayacağımda düşünüyorum ameliyat olmayı düşünüyorum diyorum kendime kızıyorum ama insan oğluyuz işte .Ama şu nefes alamaamk korkutuyor insanı.Neyse 3. ameliyatta olsanız daha da muhteşem olacak inan serpilce.. Her halinle muhteşem görünüyorsun inan insanın bile bazen kendine nazarı değiyor......Allah büyük .olsun bak inan siz çok mutlu olacaksınız yeter ki kalbini sıkma ...ve doktorunu iyi seç ben öğretmenim inan bir doğum yaptım başıma gelmedik kalmadı ....uzun hikaye ama şansıma iyi bir doktor tamamen tesadüf bulduk da o allah beni çocuğuma bağışladı genel cerrahlık oldum...tam 12 yıl önce ameliyat oldum ve her dakika o doktora dua ediyorum...Allah sıkıntı çekene yardım ediyor herşey kendiğinden oluyor merak etme konu karıştı ama özür diliyorum işte sıkılma diye kendimden bahsettim ki burnun çok güzeeeeel:KK16:
serpilce siz bana ameliyat olma mı dersiniz şimdi şimdiki gibi kocaman ve derin derin nefes alamamm mı:KK14:

uzun bir iyileşme süreci,belirsizlikler,bir süre nefes almada probleme varım diyorsan; küçük kalkık güzel burnuna ameliyat yaptır derim.

Konu başlığını okudum.Tek, tek okudum kendimi yerine koydum.Geçer, inan geçer ,hepimiz bir takım zorlukları belli dönemlerde yaşıyoruz elimiz kolumuz bağlanıyor dilimiz tutuluyor hiçbirşey yapamıyor ve sıkıntı yaşıyoruz sonunda onu çekeceğimiz anlar yaşıyoruz ama allah hiç o sıkıntı çekeni yalnız bırakmıyor ve yüzünü güldürüyor inan şu an burnun çok odaklandığın için sana batıyor tabi sen ayrıntıları biliyosun çok güzel bir insan olarak gördüğüm için size başta sordumÇünkü sizin profil resminiz de güzel kendi burnuma benzettim cesaret verecek burunlara, albümlere, resimlere bakıyorum yazdan beri 37Yaşındayım bazen kaç yıl yaşayacağımda düşünüyorum ameliyat olmayı düşünüyorum diyorum kendime kızıyorum ama insan oğluyuz işte .Ama şu nefes alamaamk korkutuyor insanı.Neyse 3. ameliyatta olsanız daha da muhteşem olacak inan serpilce.. Her halinle muhteşem görünüyorsun inan insanın bile bazen kendine nazarı değiyor......Allah büyük .olsun bak inan siz çok mutlu olacaksınız yeter ki kalbini sıkma ...ve doktorunu iyi seç ben öğretmenim inan bir doğum yaptım başıma gelmedik kalmadı ....uzun hikaye ama şansıma iyi bir doktor tamamen tesadüf bulduk da o allah beni çocuğuma bağışladı genel cerrahlık oldum...tam 12 yıl önce ameliyat oldum ve her dakika o doktora dua ediyorum...Allah sıkıntı çekene yardım ediyor herşey kendiğinden oluyor merak etme konu karıştı ama özür diliyorum işte sıkılma diye kendimden bahsettim ki burnun çok güzeeeeel:KK16:
serpilce siz bana ameliyat olma mı dersiniz şimdi şimdiki gibi kocaman ve derin derin nefes alamamm mı:KK14:

Canımsın inan öyle duygulandım ki yazını okurken.Biliyormusun bugün doktora onu bile dedim çaresizlikten "acaba Allah beni cezalandırıyormu:KK43:(" Umarım güzel yüreğinden geçen olur ve bu kez en azından bir sorun çıkmaz sonrasında ve biter bu burun hikayesi ömrü hayatım boyunca istediğim tek şey bu inan mükemmel bir burundan geçeli çok oldu zaten.Sanada çokk geçmiş olsun canım bende öğretmenim bu arada hem meslektaşım hem de bu üzgün günümde hiç tanımadığım bir kişinin bu kadar içten teselli etmesi beni öyle mutlu ettiki.Allahım güzel yüreğine göre versin herşeyi.Bu arada herkes benim gibi olacak diye bir kaide yok unutma bunu.Belki 10 kişiden 1 kişi de çıkar bu tarz komplikasyonlar bak ne kadar mutlu ve istediği şekilde burna sahip olan kişiler var.Ve şayet sağlığın açısından olunması gereken bir operasyonsa bu olmalısın bence ama salt estetik amaçlı şayet çok çirkin bir burnun yoksa benim tercihim olmamandan yanadır.Ama sağlık açısından mutlaka olmalıyım dersen tut ki hem çok rahat nefese kavuşacaksın hemde görüntü itibarıyle çok tatlı şirin bir buruna...Olumlu düşün olumlu şeyler gelsin başına benim yaşadıklarımı salt baz almayın sadece bu ihtimaller de olabilir ama olmayada bilir deyin.Bazen diyorum ki acaba insanlar etkilenir mi herşeyi anlatmasam mı ama ne yapayım inan senin gibi bir çok arkadaş sadece üzülme deyince bile rahatlıyorum:KK43:((Çok teşekkürler güzel temennilerin için.

iyi araştırmak, doktorla iyi iletişim kurmak bir de şans çok önemli bu ameliyatlarda tabi. ama doktor hatası olmadan da meydana gelebilecek ufak tefek kusurlar olabilir, eğer doktor işinin ehliyse bu kusurları ufak müdahelelerle kolayca düzeltebilir.
doktorunuzun ameliyat ettiği diğer hastaların resimlerini incelemek ve o hastalarla konuşmak çok önemli.

Sağol serpilce inan içimden geldiğince yazdım.Şimdiden geçmiş olsun benim hiç sağlık prp yok ama heves işte ...bilmiyorum.Babama çekmişim anneminki hokka nasıl rahat nefes alıyorum bir bilsen olursam sanki alamayacakmışım gibi geliyor.neyse işte veli bey topiğini okuyorum resimlere bakıyorum öyle sine işte bilmiyorum serpilce ,bilmiyorum...:2:
size iyi geceler görüşmek üzere ...

Arkidişler ben estetik olmadım hiç.

Burnum küçük ve ucu kalkık, beni tanıyanlar "saçmalama estetiğe hiç ihtiyacın yok, eğer yaparsan güzelleşmez, aksine çirkinleşirsin, bozulur güzelim burnun" diyorlar..
Benim dert ettiğim şey ise, burnumdaki önden bakınca belli olan (bana göre belli ama herkes anlamayabiliyor) kemikteki yamukluk.. Ama dediğim gibi çok belirgin, çirkin bir yamukluk yok.. Ufacık birşey. O da bebekken, ilk doğduğum gün eve gelir gelmez kuzenimin burnuma tarakla vurmasından ötürü olan birşey.. Kemikler henüz sertleşmediği için bebeklerdeki darbeler burunda yamukluğa sebep olabilirmiş.

Dediğim gibi belli belirsiz bir yamukluk var, sanırım sadece ben fark ediyorum. Ama beni rahatsız ediyor. Burnumun ucu filan hiç değişmesin istiyorum, yalnızca kemikteki asimetriyi düzeltsin doktor istiyorum. Sizce bu mümkün mü?
Yoksa çok küçük bir sebeple müdahale ettirdiğim için, burnum eskisinden kötü olabilir mi?

Bana verilen cevaplar haricinde, estetik olup da pişman olanlar ve "keşke yaptırmasaydım, eski halim daha güzeldi" diyenler lütfen bizimle tecrübelerini paylaşsınlar...

burnunun sadece o yamukluğunu düzeltip başka biryerine dokundurtmazsan burnun neden kötü olsun kii

Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burnun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? tabiki de alakalıdır..ama şöyle bir durum var benim içni ben de oldum 3 ay olacak çok başarılı bir doktora oldum hala da başarılı işler çıkartıyor ben açıkcası diğer hastaların fotolarına baktıkça deli oluyorum elde değil..ben de mi talihsizlik diyorum..fena bir burun değil ama ucu düşük..ki bunu sadece ben demiyorum..3 ayı geçti olumlu bir değişme yok maalesef. biz iyi bir iletişim kuramadık iyi bir hasta-doktor ilişkisi ki doktorum diğer yorumları okuyorum da sıcakkanlı ilgili,sabırlı vs..vs.. demekki ben de sorun var..bu sefer de bende ne sorun var peki diye düşünmekten de kendimi alamıyorum :))..ne bileyim..bazen gerçekten mutsuz oluyorum bazen de umursamıyorum ama az değil 3 ay geçti..doktorum o kadar harika burunlar yapıyorki yapmış ki zaten onları görerek karar vermiştim..benim neden böyle oldu anlamak mümkün değil hani desem burnum zor bir burundu tamam onu kabul ediyorum ama doktorum nice burunları ne güzel yapmış revizyonda da bir numara kendisi..yani doktorumu da iyi seçtiğime inanıyordum ama yürekten inanmasam böyle bir işe kalkışamazdım o kadar cesaretli biri değilim..çok doğal diyip duruyorlar bazıları farketmiyor bile deli oluyorum farketmemelerini açıkcası olumlu göremiyorum eski burnum kemikli büyük ve ucu düşüktü yani farkedilmiyorsa insan başka şeyler düşünüyor elinde olmadan..ne yani o doktora değil de amerikadaki ünlülerin estetik cerrahlarına mı olsaydım?? bana göre bir üst seçenek anca öyle olabilirdi yani o kadar güvenmiştim :KK43:((((artık diğer hastalarının fotolarına bakmıyorum bakmak istemiyorum..benim şansızlığımdır ..bunca zaman bekledim 1. aydan beri böyle düşünüyorum aylar geçtikçe de olumlu bir gelişme olmadı dayanamayıp yazdım affetsin beni sevgili doktorum..

ekleme talebimi kabul eder misin çok merak ettim.üzüldüm ya istediğin gibi olmamasına

Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burnun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? tabiki de alakalıdır..ama şöyle bir durum var benim içni ben de oldum 3 ay olacak çok başarılı bir doktora oldum hala da başarılı işler çıkartıyor ben açıkcası diğer hastaların fotolarına baktıkça deli oluyorum elde değil..ben de mi talihsizlik diyorum..fena bir burun değil ama ucu düşük..ki bunu sadece ben demiyorum..3 ayı geçti olumlu bir değişme yok maalesef. biz iyi bir iletişim kuramadık iyi bir hasta-doktor ilişkisi ki doktorum diğer yorumları okuyorum da sıcakkanlı ilgili,sabırlı vs..vs.. demekki ben de sorun var..bu sefer de bende ne sorun var peki diye düşünmekten de kendimi alamıyorum :))..ne bileyim..bazen gerçekten mutsuz oluyorum bazen de umursamıyorum ama az değil 3 ay geçti..doktorum o kadar harika burunlar yapıyorki yapmış ki zaten onları görerek karar vermiştim..benim neden böyle oldu anlamak mümkün değil hani desem burnum zor bir burundu tamam onu kabul ediyorum ama doktorum nice burunları ne güzel yapmış revizyonda da bir numara kendisi..yani doktorumu da iyi seçtiğime inanıyordum ama yürekten inanmasam böyle bir işe kalkışamazdım o kadar cesaretli biri değilim..çok doğal diyip duruyorlar bazıları farketmiyor bile deli oluyorum farketmemelerini açıkcası olumlu göremiyorum eski burnum kemikli büyük ve ucu düşüktü yani farkedilmiyorsa insan başka şeyler düşünüyor elinde olmadan..ne yani o doktora değil de amerikadaki ünlülerin estetik cerrahlarına mı olsaydım?? bana göre bir üst seçenek anca öyle olabilirdi yani o kadar güvenmiştim :KK43:((((artık diğer hastalarının fotolarına bakmıyorum bakmak istemiyorum..benim şansızlığımdır ..bunca zaman bekledim 1. aydan beri böyle düşünüyorum aylar geçtikçe de olumlu bir gelişme olmadı dayanamayıp yazdım affetsin beni sevgili doktorum..
doktorunuzun adı ned acaba paylaşırsanz sevnrm....

üzüldüm gerçekten ama belkide düzelecek burnunuz daha değişecek bu arada doktorunuz merak ettim açıkcası ..bu işler gerçekten şansla da alakalı öyle zor burunlar varki fıstık gibi oluyor çünkü..resimleriniz varsa görmek isterim

ne güzel bir konu açmışsınız, biraz üste çekeyim dedim konuyu ameliyat olmak isteyenlere ışık tutar belki, en azından benim için öyle oldu, gerçi biraz kafam karıştı ama hep olumlu yorumları okuyup ameliyat günü bile aldım biraz daha düşünmek lazım belkide..

bence ameliyattan sonraki 6 aylık hali kesin sonuca yakındır diyorum resimlere bakarken uzun zaman önce olmuş arkadaşların resimlerine bakın ona göre karar verin

burun ameliyatı, bende 19nisanda ameliyat oldum 4üncü günüm :) mutluyum hala inanamıyorum ben burun ameliyat olduğuma hala inanamıyorum ucu alçıdan çok güzel görünüyor :) ama ya alçı açıldığında hata kusur çıkarmı diye çok ama çok endişeliyim, güzel olursa kimse pişman olmaz ama beklentileriyle tutmayan pişman olabilir ve ameliyat sonrası büyük değişimin etkisiyle depresyon kesinlikle yaşanabilir... çok takmayın düzelir zamanla

kardeşimde memnun değil malesef

kızlar oncelıkle boyle bır konu actıgınız ıcın tesekkurler benım gıbı karar asamasında olan arkadaslara yardımcı olacaktır fıkırlerınız.
memnun olmadıgınz deneyımlerı paylasırken doktorların ısımlerını de paylasın lutfen kı okuyanlar bılınclensın.
kardesınız kıme amelıyat oldu acaba ???? ıyla basarılı ve u
COLDPLAY lutfen doktorunun ısmını paylasırmısın anladıgım kadarnlu bı doktorun var o yuzden pek ısım vermek ıstemıo olabılırsın ama her amelıyatları dort dortluk olacak dıe bı se yok keske olsaa.. onlar da ınsan maalesef... bende amelıya olmayı dusunuyorum emre ılhan la yakup avsar arasında kararsız kaldım coldplay ın yazısını okuyunca ıyıce kararsız kaldım,coldplay dan cevap gelene kadar bekleyecegım

kızlar oncelıkle boyle bır konu actıgınız ıcın tesekkurler benım gıbı karar asamasında olan arkadaslara yardımcı olacaktır fıkırlerınız.
memnun olmadıgınz deneyımlerı paylasırken doktorların ısımlerını de paylasın lutfen kı okuyanlar bılınclensın.
kardesınız kıme amelıyat oldu acaba ????
COLDPLAY lutfen doktorunun ısmını paylasırmısın anladıgım kadarıyla basarılı ve unlu bı doktorun var o yuzden pek ısım vermek ıstemıo olabılırsın ama her amelıyatları dort dortluk olacak dıe bı se yok keske olsaa.. onlar da ınsan maalesef... bende amelıya olmayı dusunuyorum emre ılhan la yakup avsar arasında kararsız kaldım coldplay ın yazısını okuyunca ıyıce kararsız kaldım,coldplay dan cevap gelene kadar bekleyecegım

Arkadaşlar burun ameliyatından memnun olmayan arkadaşlar bana doktorlarının adını mesaj atabilirlermi acaba.mesaj sayım yeterli olmadığı için ben özel mesaj atamıyorum malesef.

X