Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

merhaba kızlar. aslında ben burnumun şeklinden bir bütün olarak memnunum. çünkü yüzüme gidebilen tek şekil burnumun doğal şekli, kemer-çıkıntı yok, burun ucum da yuvarlak, yüzüm de yuvarlak hatlı zaten. ne iyi ki bu konuda şanslıyım. ama maalesef bir kusuru var. o da içten septum deviasyonu var, ve dışardan da dikkatli bakınca burnum sol tarafa doğru eğri. o nedenle kemikli güneş gözlükleri düzgün durmuyor bende :) :KK17: burun ucum düzgün ama acaba septum deviasyonu ameliyatı ile birlikte burun kemiğinin yüze göre simetrik olmasını sağlayan bir ameliyat yapılsa burnumun şekli, özellikle de burun ucum değişir mi?...size bir sorayım dedim. muhtemelen aramızda bu şekilde burnunda asimetri sorunu olup da ameliyat olan, sonucunda da memnun kalan veya kalmayan arkadaşlar vardır:KK74:

Kendi dedi törpü gerekebilir dedi. Yok hiç domuz gibi değildi çok kalkık değildi benim kavisi falan yok ama hep bundan şikayetçiydim ben.şımdı birde tam ortada kemer yok yani sol tarafında böyle kemik var sağ taraftan bakınca görnüyor. Şişlikler iner uzulme benim ilk haftalarda acayip şişti . Sonra baya indi.Şişlikleri takma sen

benim altına kıkırdak eklemiş burun direğimin, çok garip duruyo. şişlikler geçse de orası nası geçip düzelcek bilemiyorum. çok tuhaf.

merhaba kızlar. aslında ben burnumun şeklinden bir bütün olarak memnunum. çünkü yüzüme gidebilen tek şekil burnumun doğal şekli, kemer-çıkıntı yok, burun ucum da yuvarlak, yüzüm de yuvarlak hatlı zaten. ne iyi ki bu konuda şanslıyım. ama maalesef bir kusuru var. o da içten septum deviasyonu var, ve dışardan da dikkatli bakınca burnum sol tarafa doğru eğri. o nedenle kemikli güneş gözlükleri düzgün durmuyor bende :) :KK17: burun ucum düzgün ama acaba septum deviasyonu ameliyatı ile birlikte burun kemiğinin yüze göre simetrik olmasını sağlayan bir ameliyat yapılsa burnumun şekli, özellikle de burun ucum değişir mi?...size bir sorayım dedim. muhtemelen aramızda bu şekilde burnunda asimetri sorunu olup da ameliyat olan, sonucunda da memnun kalan veya kalmayan arkadaşlar vardır:KK74:

merhaba,
benim de burnumda hatta yüzümde asimetri problemi var. ben de yeni öğrendim. burnumdan ameliyat olacağım. kemerli ve dikkatli bakıldığında ucu sağa eğik ve sağ tarfında küçük bir çöküntü olan bir burnum var. ve doktor dümdüz olmayacağını ama eskisinden daha düz ve kimsenin anlayamacağı milimlik bir sağa eğiklik olacağını söyledi. bu eğikliğin giderilebilmesi için de içerdeki kemiklerle uğraşması gerekiyormuş ben kemerimden memnundum ama onu alacak. perşembe günü ameliyat olacağım. çok korkuyorum.

Kızlar bugün bir haftamı doldurdum. Yardım edin bana. Burnum hala büyük, alttan baktığımda burun deliklerim asimetrik, burun kanatlarım asimetrik...OFFFFFFF yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. İyi değilim kızlar. Dokturuma küçüçük hokka gibi bir burun istemediğimi ama KÜÇÜLMÜŞ bir burun istediğimi söyledim. Hİç mi küçültmedi ne. Burun ucum top gibi yaaaaaaaaaaaa, offfffffffff yaaaaaaaaaaa, öffffffffffff yaaaaaaaaaaaaa. Kendimi şişlikler inecek de burnum küçülecek meselesine bir türlü inandıramıyorum. Aranızda ilk dönemlerde böyle kötü gözüküp, şişlikler indikçe burnu güzelleşen, küçülen ve simetrik bir hal alan biri var mı?. Biri bana evet demeli!!!!!!!!!!!!!!! EVET DEMELİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kızlar bugün bir haftamı doldurdum. Yardım edin bana. Burnum hala büyük, alttan baktığımda burun deliklerim asimetrik, burun kanatlarım asimetrik...OFFFFFFF yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. İyi değilim kızlar. Dokturuma küçüçük hokka gibi bir burun istemediğimi ama KÜÇÜLMÜŞ bir burun istediğimi söyledim. Hİç mi küçültmedi ne. Burun ucum top gibi yaaaaaaaaaaaa, offfffffffff yaaaaaaaaaaa, öffffffffffff yaaaaaaaaaaaaa. Kendimi şişlikler inecek de burnum küçülecek meselesine bir türlü inandıramıyorum. Aranızda ilk dönemlerde böyle kötü gözüküp, şişlikler indikçe burnu güzelleşen, küçülen ve simetrik bir hal alan biri var mı?. Biri bana evet demeli!!!!!!!!!!!!!!! EVET DEMELİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

canım bu kadar panik yapma cok normal bunlar şiş daha burnun ve benimde öyle kocamandı burnum op gibiydi ucu semsertti zamanla hepsi düzeliyor cok yenisin daha hemen böyle karamsar olma ben bu dönemleri cok iyi bilirim ama şimdi burnum o kadar inceldiki bazende cokmu inceldi diyorum:)) zamana bırakcaksın ve en önemlisi doktorunun verdiği ilaçları heleki masajları asla ihmal etme ödemlerin inmesi o masajların sayesinde ve sekildede yardımcı olur benimde ilk zamanlarda simetri bozuklukları tabiyki vardı ama masajla zamanla hepsi gitti ve 6 ve 1 yılda yaptığı tasarımla aynı oldu şuanda 3.5 sene oldu ve cok seviyorum ve hiçte pişman olmadım iyikide olmuşum pesss etmeee canım sabır..

canım bu kadar panik yapma cok normal bunlar şiş daha burnun ve benimde öyle kocamandı burnum op gibiydi ucu semsertti zamanla hepsi düzeliyor cok yenisin daha hemen böyle karamsar olma ben bu dönemleri cok iyi bilirim ama şimdi burnum o kadar inceldiki bazende cokmu inceldi diyorum:)) zamana bırakcaksın ve en önemlisi doktorunun verdiği ilaçları heleki masajları asla ihmal etme ödemlerin inmesi o masajların sayesinde ve sekildede yardımcı olur benimde ilk zamanlarda simetri bozuklukları tabiyki vardı ama masajla zamanla hepsi gitti ve 6 ve 1 yılda yaptığı tasarımla aynı oldu şuanda 3.5 sene oldu ve cok seviyorum ve hiçte pişman olmadım iyikide olmuşum pesss etmeee canım sabır..

AY nasıl sevindim anlatamam...Yüzüm güldü, neşe geldi, mutlu oldum. Pozitif düşünmek bu süreçte çok etkiliymiş ama aynaya baktıkça ne pozitif düşünmesi, karamsarlıktan ölücemmmmmmmmmm. Bu gece aynaya bakmadan yatıcam ve senin yazdıklarını hatırlıcammmm. Bir OHHHHHHHHHHHHHH çekiyorum sayende.

slm gecmis olsun.bende ameliyat olali 5 gun oluyor ve benimde burnum sis ama fazla degil.ank32 dogru soyluyor ve ank32 nin harika bi burnu var,o tecrubeli ona guven.geriside doktorunun becerisi artik:)

slm rino simdiden gecmis olsun,hic korkma ameliyat oncesi gerilmen normal.benim ameliyat olali 5. gunum suan iyiyim burnum sis ama sekli simdiden güzel gibi gorunuyor:) eski haline nazaran tabi.2-3 gün disini sık sonra zaten hersey daha kolay oluyor.iyi gunler dilerim.

walla bende cok sevındım bu yazılanları okuyunca:) benımde burnum kocaman ucu eskısı gıbı kocaman top benım 2 ay oldu hala buyuk gorunuyor gozume....doktor sabır sabır dıyor sureklı....ınss kuculur yaa yoksa bende kafayı yıcem....sanırım amleıyattan sonra hokka gıbı burun cıkmıyor 1 yıl bekleyeceksın benım burnum hala şiş ve tıkanık:KK43:

Canım bir haftalık burun hakkında yorum mu yapılır!!! Benım bir ay oldu yaklaşık, ben bile çok yorum yapmıyorum, şişlikler var, inecek dıyorum. Daha alçılıdır burnun herhalde ya da atel vardır, atel çıkınca bıle hemen yorum yapmak ıcın erken!!! Atel çıktıgı gün de moralını bozma sakın, atel çıktıktan sonra ertesı gunden ıtıbaren şişler ınecek ve burnun cok daha guzelleşecek, kıbarlaşacak. Sana tavsıyem mumkun oldugunca aynaya bakma, burnunu yakın markaja alıp ınceleme:) Yoksa en güzel burna bile binbir türlü kusur bulursun. Şimdi hasta moduna gir ve hıç ılgılenme burnunla aynaya bakıp da, amelıyattan çıktın sonuçta, alçı atel bir cıksın hele. Ondan sonra kendı kendıne düzelecek hızla burnun, kafaya takma boşa, kendını yıprattıgınla kalırsın ve bu süreç gecici, olumlu olmaya bak,bunun da iyileşmene olumlu etkısı olacaktır.

siz niye memnun değilsiniz..ben beğeniyorum sizinkini sorun nedir? bu arada benim de 3 ay geçti..3 aydan sonra öyle aham şaham bir değişme olmazmış umutlanmamak laızmmış bilenler söylüyor burnunuzun şekli öyle gider çok hafif varsa şişlik iner..ama dediğim gibi beğeniyorum sizin burnunuzu..

benimkine gelince ince derili bir burun şişliklerin çoğu gitti ..ama burun ucu düşük bundan sonra da bir şeye benzemez zaten..sağlık olsun..

:KK43: ben 10 ay önce oldum ameliyatımı ama 10 aydır ; mutsuz ve asosyal olarak yaşıyorum . benim burnum biras fazla kalkık oldu sanırım ( Osman karaaslan ürünü ) ya bilmiorum hatalı omu yoksa benim şansım kötü bir günümüydü ama benim ki bence bayağı kötü oldu yani en azından asla benim yüzüme oturmadı. haa aman henüz yeni zamanla oturur falan gibi söylemlere hiiiç kulak asmayın!!Sadece aynada ki görüntüye alışıyorsunu hiçbişey değişmior alçıdan sonraki ilk görüntü ile.tecrübeyle sabittir bu düşünce çünkü ben neredeyse 2 günde bir resimleyip dosyaladım ne yazıkkı hala aynı.:KK43: artık ağlamıorum aynalara bakınca çünkü bu halime alıştım mecburen.naapcağımı bilmiorum ikinci bi kez daha bu riske girip yeni bi hüsran yaşamaktan da çok korkuyorum.ama şunu söyleyebilirmki çoook PİŞMANIM...

:KK43: ben 10 ay önce oldum ameliyatımı ama 10 aydır ; mutsuz ve asosyal olarak yaşıyorum . benim burnum biras fazla kalkık oldu sanırım ( Osman karaaslan ürünü ) ya bilmiorum hatalı omu yoksa benim şansım kötü bir günümüydü ama benim ki bence bayağı kötü oldu yani en azından asla benim yüzüme oturmadı. haa aman henüz yeni zamanla oturur falan gibi söylemlere hiiiç kulak asmayın!!Sadece aynada ki görüntüye alışıyorsunu hiçbişey değişmior alçıdan sonraki ilk görüntü ile.tecrübeyle sabittir bu düşünce çünkü ben neredeyse 2 günde bir resimleyip dosyaladım ne yazıkkı hala aynı.:KK43: artık ağlamıorum aynalara bakınca çünkü bu halime alıştım mecburen.naapcağımı bilmiorum ikinci bi kez daha bu riske girip yeni bi hüsran yaşamaktan da çok korkuyorum.ama şunu söyleyebilirmki çoook PİŞMANIM...

benimkide aynı domuz gibiyim :KK43:

Kızlar ya tam sevincimi paylaşacaktım ama odmr ve bahar doğanayın yazdıkları beni çok üzdü. Geçmiş olsun diyorum. İnşallah revizyonla düzelir. Ben de günlerdir bunalımdaydım, arkadaşlar sağolsun yazılarıyla destek oldular. Doktoruma gözüm kapalı ameliyat oldum, ayrıca memişlerimi de büyüttüm:) Neyse, günlerdir bunalıma girip acaba istediğim gibi olmucak mı diye düşünürken dün alçım çıkınca şok geçirdim. Hocam bana aslında çok güzel bir burun hediye etmiş de farkında değilmişim. Alçının burun ucuma yaptığı baskıdan dolayı herhaldeki o top gibi büyük burun ucum nasıl da değişti...Orhan Çizmeci'yi tek geçerim diyordum ameliyattan önce...Şimdi gene diyorum Number One

Kızlar ya tam sevincimi paylaşacaktım ama odmr ve bahar doğanayın yazdıkları beni çok üzdü. Geçmiş olsun diyorum. İnşallah revizyonla düzelir. Ben de günlerdir bunalımdaydım, arkadaşlar sağolsun yazılarıyla destek oldular. Doktoruma gözüm kapalı ameliyat oldum, ayrıca memişlerimi de büyüttüm:) Neyse, günlerdir bunalıma girip acaba istediğim gibi olmucak mı diye düşünürken dün alçım çıkınca şok geçirdim. Hocam bana aslında çok güzel bir burun hediye etmiş de farkında değilmişim. Alçının burun ucuma yaptığı baskıdan dolayı herhaldeki o top gibi büyük burun ucum nasıl da değişti...Orhan Çizmeci'yi tek geçerim diyordum ameliyattan önce...Şimdi gene diyorum Number One

sonucun güzel olmasına ve mutlu olmana çok sevindim canım. umutla ameliyat olan herkesin senin gibi bir mutluluk yaşaması dileğiyle...

ya arkadaslar ben coldplayın doktorunu cok merak ettım yaaa,bılen var mı???

buyuk umutlarla gırmıcekmıssın amelıyata onu anladım..doktorlar bıldıgı gıbı yapıyor kocaman bırakıyor burnu:KK43: hıc memnun degılım devıasyonum da gecmemıs bosu bosuna amelıyat oldum:KK43::KK43: bence burnunuzda buyuk sorun yoksa kesınlıkle olmayın:KK43:

X