Burun Estetiği Pişmanlıkmış... Kalkık Burun

nefes 4-5. ayda ancak eskisine dönüyor bence o konuda endişelenme ve şişlikler de 2 ayda asla inmemiş oluyor biraz sabırlı olmanı tavsiye ederim bana da istersen özelden atabilirsin doktoru ve fotoğrafları
Evet nefes konusunu bende öyle duydum ama bazılarının bozulabiliyormuş. Mesela şu an çok rahat nefes alıyorum ama geceleri bir de yolda yürürken durum değişiyor. Atarım size de fotoğrafları

Valla ben açık rinoplasti oldum ben kabul etmememe rağmen bana dedi ki kaldırabileceğim kadar kaldırıcam çünkü çok düşücek dedi ama teknik olarak tam ne yaptı destek kıkırdak koydu mu uca onu merak ediyorum kontrole gittiğimde sorucam, size de birkaç dakikaya ileticem fotoğrafları
çok düşücek diyen doktor üzgünüm ama işinin ehli değildir bu konuyu okuyan arkadaşlara bilgi olması açısından yazıyorum öyle bir doktora denk gelirseniz ameliyat olmadan önce çok kez düşünün

çok düşücek diyen doktor üzgünüm ama işinin ehli değildir bu konuyu okuyan arkadaşlara bilgi olması açısından yazıyorum öyle bir doktora denk gelirseniz ameliyat olmadan önce çok kez düşünün
İşinin ehli olmadığını da ben bu süreçte öğrendim... pişmanlıklar

nefes alamıyorum bütün estetik yaptıranlarda genel sorun bu nefes alamamak, bazen arada kanıyor kalın derili benim burnum çabuk şişiyor 17 sene oldu nereye yatarsam o tarafa dogru şişiyor sabahları masaj yapıyorum muhakkak 1 senede falan ısınmaya başlıyor yanı ilk zamanlar taş gibi oluyor burun ve soguk hep böyle mi olacak diyorsun ama 1 senede güzel oluyor sabret doktorun talimatlarna uy
Burnunuz yumuşadı mi her yöne doğru hareket ettirebiliyo musunuz

Ya şimdi de bu nefes konusu korkutmaya başladı beni ne demek ilerleyen yıllarda nefes sorunu olacak:KK43: of allahim neye bulastik ya

Herkese merhaba!

Öncelikle konuya şöyle girmek istiyorum ki estetik olmak pişmanlıkmış... Tabii bu kişiden kişiye göre de değişebiliyor.

Burun estetiği ilk başta herkesin çok heyecanlandığı, hayalindeki görünüme sahip olacağını düşündüğü, sadece ameliyattan korktuğu ama ameliyat olduktan sonra asıl korkulması gerekilen şeyin o yaşanan süreç olduğunu öğrendiği işlemdir. Öncellikle insanın kendi şunu sorması gerekiyormuş "gerçekten estetiğe ihtiyacım var mı?"

Benim yokmuş mesela... Ben bu estetik olayına sadece bir senedir kafayı takan, çevremdeki insanların yaptırdığını ve memnun olduğunu görünce onlardan cesaret alıp hiç doktor araştırması yapmadan -ablamın burnu güzel olduysa benimkini de güzel yapar- düşüncesiyle doktorun yaptığı burunları araştırmadan ablamın kontrol gününde onunla birlikte doktora gidip pat diye 10 gün sonrasına gün alan -kendime hakaret etmek istemiyorum- o kişilerdenim. Yüzüme zaten çok yakışan bir burnum varmış ama ben onun değerini kaybetmeden anlayamadım. Eski burnum sadece yüzüme bir tık büyüktü, belli belirsiz bir kemer vardı, çevremdeki istisnasız herkes "senin buna ihtiyacın yok, gayet güzel burnun var kilo alsan biraz senin gözüne batmaz" demişti, arkadaşlar benim kilo almaya ihtiyacım varmış burun estetiğine değil!

Şöyle ki ben bu burun estetiğinin bu kadar sorunlu olduğunu, komplikasyonlar oluşacağını ne biliyordum ne de çevremden duydum, ne de araştırdım. En büyük hatam hiçbir şeyi bilmeden, araştırmadan pat diye ameliyat olmam ve sonuç olarak tabii ki dehşet kalkık, yüzümü çirkinleştiren bir buruna sahip oldum. Şimdi diyorum ki ne gerek vardı... Benim sağlık sorunum yoktu, gayet güzel nefes alabiliyordum bir deviasyon vs hiçbir şey yoktu hala yamukluk vs yok ama şimdi burun içi kuruluğundan mıdır, geçici bir süreç midir bilmiyorum ama çok iyi nefes alamıyorum, burnumun içi hep dolu bir de bazen burnum tıkanıkken içeriden kıtır kıtır ses geldikten sonra burnum açılıyor. Her neyse...

Herkes doğal haliyle güzelmiş arkadaşlar. Şimdi çok göze batan o kemikli burunlar bile gözüme çok güzel geliyor çünkü doğal... Ben doktoruma barbie burun istemiyorum, ablamın burnu gibi olsun belki ondan BİR TIK kalkık olabilir dedim -ablamın burnu doğal, onun yüzünü güzelleştiren, minik bir burun oldu- doktor bana dedi ki "biraz daha kaldırıcam düşme payı bırakıcam" orada anlamalıydım aslında bir şeylerin ters gideceğini "dedim hocam yok ben istemiyorum, hafif kalkık, orta kavisli -kavisi istediğim gibi yapmış ama göz pınarlarımın oradaki kemiği kalınlaştırmış gibime geliyor umarım ödemdir- "bir burun istiyorum, kalkık dediysem öyle tavana bakmasın ya da kaydırak gibi olmasın" dedim ama sonuç kaydırak gibi. Kısmetse olurun yeni sezonundaki Hiranurla aynı buruna sahibim maalesef ama işin kötü yanı şu onlara yakışmış, tuhaf durmuyor. Bir de beni görün facia... bir de bana doktor demesin mi ben istediğim burun şeklini anlatırken "sana barbie burun da çok yakışır aslında" ben hala anlamıyorum tabii bir şeylerin ters gideceğini ve bana benim istediğim burnu değil kendi istediği burnu yapmış arkadaşlar... Düşme payı vericem diyen ve bu tarz konuşan doktorlardan uzak durun hayatınız kayar! Barbie buruna da özenmesin kimse öyle sanıldığı gibi barbie olmuyorsunuz tam tersi vezirken rezil oluyorsunuz... Ne yazık ki gencecik yaşımda bunu da yaşadım, böyle rahat anlattığıma da bakmayın psikoloji diye bir şey kalmadı ara ara ağlıyorum deli gibi, aklımı yitirmemek için çaba veriyorum yani ve tabii ki bu süreçte de revizyon için doktor arayışındayım. Bu arada burnum daha 2 aylık eğer 6.ayda güzel bir değişiklik, düşme olursa -doktor düşücek diyo, bir de her şey çok güzelmiş gibi burun deliklerimi de eşit yapamamış-buraya yazarım boşuna evham yapmışım diye ve inşallah da bunu yazabilirim çok dua edin..

Velhasıl Kelam kendim ettim kendim buldum, hiçbir sorunum yokken kendim kaşındım şimdi de sonuçlarını çok ağır şekilde ödüyorum. Estetik olmak için estetik olmayın diyorum, aa yok ben olucam kafaya taktım diyorsanız da ilk bir kendinizi sonuçlarına hazırlayın, bu değişime hazır mıyım diye iyice düşünün benimki gibi aceleci işe şeytan karışıtırmayın... Buraya daha çok dert yanardım da siz okumaya üşenirseniz diye yazmıyorum, bu tarz revizyon olanlardan doktor önerisi bekliyorum, sorulara da açığım.
Aynı problemleri yaşıyorum. 3 ay oldu sanki cehennemi yaşıyorum o kadar pişmanım ki. Sadece yandan problemli burnum varken şimdi ön profilimi de batırdım. Eski fotoğraflarıma bakıp bakıp duruyorum sanki ne varmış yan profilimde diyorum. Umarım hepimiz için de her şey düzelir gönlümüzce olur.

Aynı problemleri yaşıyorum. 3 ay oldu sanki cehennemi yaşıyorum o kadar pişmanım ki. Sadece yandan problemli burnum varken şimdi ön profilimi de batırdım. Eski fotoğraflarıma bakıp bakıp duruyorum sanki ne varmış yan profilimde diyorum. Umarım hepimiz için de her şey düzelir gönlümüzce olur.
İnşallah. Revizyonla düzelir diyoruz ama onun psikolojisi de çok zor tekrar aynı kararı almak, o psikolojiye girmek falan inşallah gerek kalmaz revizyona ve istediğimiz gibi olur. Senin de daha çok yeni biraz sabretmemiz gerek.

Gerçekten çok mutsuzum ucu kaldırıldığı için kavisli görünüyor burnum dik ve sivri. Bilseydim kemeri aldırmadan sadece ucu için ameliyat olurdum en azından dümdüz ve doğal bi burun olurdu

nefes yüzünden sadece bi pişman oldum o kadar
Size bu şekilde destek kıkırdak konmasina rağmen mi yumuşadı. Benim burun ucu taş gibi kolumellama elim değdi çok sert ve açıyor sanırım bu işlemi yapmış bana ve düşmez yumusamaz gibi

Eklentiler

• 1000031454.jpg
    1000031454.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 47
Size bu şekilde destek kıkırdak konmasina rağmen mi yumuşadı. Benim burun ucu taş gibi kolumellama elim değdi çok sert ve açıyor sanırım bu işlemi yapmış bana ve düşmez yumusamaz gibi
Bunu görünce burnum sızladı ya yok bende yok sanırım bu şekilde

X