burun kenarindan agiz kenarina inen oyuklar (nazolabial cizgi /bölge)

Arkadaşlar Merhaba bu işlemi yaptıranlar sadece bu çizgilerin olduğu yerleri de olabilir(tüm yüz foto koymak istemeyebilirsiniz.) dolgudan sonra nasıl olduğunu görmemiz açısından fotoğraf paylaşabilirlermi, şimdi bu işlemi yaptırıcaz o acıyı çekip birsürü de para bayılıcaz sonuç tatmin edici olacak mı, nekadar dolduruyor görelim , burun ameliyatından sonra nasıl paylaşıyoruz bu sitede bu da olabilir diye düşünüyorum bakıyorum ama hiç foto yok bu konuda

Elbette paylaşırım,Bunu borç bilirim hatta,bu siteden o kadar çok yararlanıyorum ki,her konuda..Mesela,çok istediğim lazer epilasyonum tamamlandı, nereye yaptıracağımı da uzun okumalar sonucu buradan öğrenip karar verdim ve çok çok memnun kaldım:)

Son kararım nazolabial ( gülme çizgileri) bölgeye radiesse dolgu,tek sorun doğru zaman,çalıştığım için sıkıntı olabilir kaygım var,şişlik-morluk vbg...

Ama burdan olmasa bile sonuç fotolarımı,kim isterse özeline göndereceğim:)

Tekrar katkıda bulunan herkese çok teşekkürler,sevgiler.

mrb rosenoire, yazılarını uzun zamandır takip edenlerdenim.yazdıklarından cesaretlenip dudağıma ve burun-elmacık yanağı arasındaki bölgeme aqualift dolgu yaptırmak için dr g.u ile yüz yüze görüştüm.fakat dr bey yanağa pek tavsiye etmediğini onun yerine magic lift yada yağ enjeksiyonu yapmamın benim için uygun olacağını dile getirdi (aslında aklımda amelyat fikri hiç yoktu) ameliyatı duyunca ''şöyle bir yıl sonra ameliyat mı yapsam'' diye düşündüm ve kafam karıştı,dolgu yapmaktan son an vazgeçtim.buarada istanbul dışında ikamet ediyorum.eve gelip bi iki hafta karar vermeye çalıştım.şuan allak bullağım :KK43:
dudağıma aqualift yaptırmak istiyorum bi sorun çıkmasından korkuyorum
burun-elmacık yanağı arasındaki bölgeye radiesse yaptırayım diyorum sertleşip kötü durmasından korkuyorum

kızlar bana yardımcı olun çok kararsızım...
Merhaba canım, doktor sana anladığım kadarı orta yüz germe önermiş.Başka doktorlarında fikrini almanda yarar var.Dolgu konusuna gelince, kalıcı dolguya çok da heves etmeyin.Ben de sorun çıkmadı ama yazılanlara bakılırsa sorun çok enderde ola olabiliyor.Hele yanak bölgesinde dolguya ben karşıyım.Nazolabial çizgilerde olabilir ama yanak daha riskli bir bölge.Hem daha fazla dolgu gerekecek hem de estetik açıdan nasıl olur fikrim yok.Doktor AQUALİFT konusunda ne söyledi.Bu dolgu bir kaç yıl kalır deniliyor ama benim kendi doktorumda hiç erimediğini söyledi.Aqualift ve aquamid farklı dolgular biliyorsun.İçerikleri aynı ama , aquamid hiç erimiyor.Aqualift bir kaç yılda erir deniliyor.Benim doktorda hiç erimeyeceğini söyledi.Bneim alt dudakta aqualift var.2 ay oldu bakalım ne kadar gidecek.Her dolguda sorun çıkabilir.Çıkmaz diye bir şey asla olamaz.İyisi kötüsü yani herşeyinle kabul edeceksen yaptır yoksa uzak dur derim.Sevgilerimle...

rica ederim, yardımı dokunduysa ne mutlu. Benim dr. 800Tl alıyor. Yalnız şunu da belirteyim Rediesse 1.5cclik enjektörlerde. Restylane gibi geçici dolgular ise 1cc. Yani;
6 ay kalıcı olan 1cc 550 tl,
2 yıl kalıcı olan 1.5cc 800 tl.
yani daha ekonomik demem bundan dolayıdır.

yaptır ve güle güle kullan:)

Harikasın gerçekten çok ama çok teşekkür ederim :))
Gerçekten makulmüş, bana 1cc için 15oo TL demişlerdi, üstelik son yazan arkadaşın sıkıntısını okuyunca, kalıcı dolgudan epeyce çekindim doğrusu:) biraz da şans gibi geliyor bana,,doktor faktörü şansı,,beceri şansı...

Neyse,,,, sevgilerrrrrr:))

cevap için teşekkürler,şişme direk su toplama ama aşırısı tabii ki.bildiğiniz balon gibi şişiyor.az şişip te rahatsız olması falan yok,normalin en az 5 katına çıkıyor.dayak yemiş gibi.aynaya bakamıyorum.bu arada dr.c.e

Canım evet doktor adını paylaşabilirsin.Doktor adı vermemiz yasak değil.Ama elbette doktor hakkında yazdıklarımızın, incitici ve hakaret içerikli olmaması koşulu ile :) Sen buradan doktor adını yaz bakalım benim düşündüğüm kişi mi ? Ben sana özelden kendi doktorumun adını veririm.Sen henüz özelden yazamazsın.Çünkü 100 mesajı doldurman gerekli.Sen bağdat caddesi deyince aklıma bir isim geldi.Çekinmeden doktoru paylaşabilirsin .Ayrıca bu şişme dediğin olay ağrılı bir şişme mi, ya da balon gibi mi şişiyor pek anlamadım.Yoksa bazı günler su tuttuğu için mi öyle yani az şişiyor, ama sen mi rahatsız oluyorsun.Sen doktorunu yaz bakalım.Ben senin duygularını çok iyi anlıyorum canım benim.Dediğim gibi doktorunu yaz ben buıradan hem kendi tecrübelerimi hem de doktorumu paylaşırım.Senin psikolojini çok iyi anlıyorum bunu benden daha iyi kimse bilemez.Abuk subuk doktorlara da gidersen deneme tahtasına çevirmek isterler.Ben bu tip doktorlarla çok karşılaştım.İnsanı denek olarak kullanıp, görüntünü kötüleyip tecrübe kazanmak istiyorlar.Benim de sana özelden bu konu ile ilgili yazacağım çok şey var.Ben sana özelden yazarım sen buradan cevap verirsin önemli değil.Öpüyorum ve doktor adını bekliyorum.

arkadaşlar konuyla dolaylı olarak alakası olan bişeyden bahsetmek istiyorum,yüz yogası!bikaç haftadır bu konuyu araştırıyorum.sonuçta hepimizin amacı yüzümüzdeki kusurlu yerleri rötuşlamak ve hep daha genç bir görünüm elde etmek.eğer üşenmeyip de yüzümüze her gün 10-15 dakikamızı ayırırsak çok sağlıklı ve radikal şekilde yüzümü gençleştirip güzelleştirebiliriz.tıpkı sporla vücudumuzu nasıl formda ve güzel tutuyosak yüz yogası da aynı şeyi yüzümüz için yapıyor.yüzümüzde de bir sürü kas var ve her gün bu kasları çalıştırırsak yüzde yüz işe yarayan bi yöntem bu.olan kırışıklık gerginlik fazlalık eksiklik herşeyi toparlıyor bu yöntem.üstelik bu yöntemle genç kalan kadınlara baktığımızda cilt renklerinin ve yapılarının bile harika olduğunu görüyoruz.60-70 yaşındaki kadınlar,30-35 gösteriyorlar,yıllardır yüz yogası yapıyorlar.bu başlık altında bu konu abes gelmiş olabilir ama bi araştırın,ilgilen derim ben.cilde dışardan yapılacak müdahalelerdense bu sistemle yüzümüzü kendimiz kontrol altına alıp mucizevi iyileşmeler sağlayabiliriz,yeter ki düzenli olarak her gün yapalım.ben 1 haftadır yapmaya çalışıyorum daha,dün eski bi arkadaşla karşılaştım dedi ki yüzün parlıyor resmen ışıl ışıl ne güzel ne kullanıyosun?oysa yüzümde krem bile yoktu.yüz yogası konusuyla ilgilenmeliyiz kızlar bence,umarım bi düzene oturturtup her gün yapabilirim.lütfen bi ilgilenin kızlar,üşenmeyelim :KK66:

bu arada dolgudan vazgeçmedim elbette ama doktoruma sorucam,yüz yogası yapıyorum,dolguya bi zararı olur mu vs diye.

İlginç geldi fikriniz, vee hemen bir araştırma yaptım,,çokk eğlenceli ve düzenli yapılabilirse işe yarayacağını düşündüğüm birşeyler buldum,,hemen paylaşıyorum:)) Altta transcript de var, çok temiz bir ingilizce konuşuyorlar ama,okuyarak daha çok anladım sanki,,,umarım işinize yarar,denemeli derim benn:)) Sevgiler..
Şu adreste yüz yogamız : How to sculpt and lift your cheeks using face yoga Video : : Howdini

mrb rosenoire, yazılarını uzun zamandır takip edenlerdenim.yazdıklarından cesaretlenip dudağıma ve burun-elmacık yanağı arasındaki bölgeme aqualift dolgu yaptırmak için dr g.u ile yüz yüze görüştüm.fakat dr bey yanağa pek tavsiye etmediğini onun yerine magic lift yada yağ enjeksiyonu yapmamın benim için uygun olacağını dile getirdi (aslında aklımda amelyat fikri hiç yoktu) ameliyatı duyunca ''şöyle bir yıl sonra ameliyat mı yapsam'' diye düşündüm ve kafam karıştı,dolgu yapmaktan son an vazgeçtim.buarada istanbul dışında ikamet ediyorum.eve gelip bi iki hafta karar vermeye çalıştım.şuan allak bullağım :KK43:
dudağıma aqualift yaptırmak istiyorum bi sorun çıkmasından korkuyorum
burun-elmacık yanağı arasındaki bölgeye radiesse yaptırayım diyorum sertleşip kötü durmasından korkuyorum

kızlar bana yardımcı olun çok kararsızım...

ben aqualift dolguyu göz altı ve elmacık kemiği kısmına yaptırdım. göz altından çok memnun kalmadım mor halkalar kaldı çünkü ama yanakta sorun yok. yaptıralı 5 ay oldu kesinlikle sertlik falan yok. arkadaşlık yollarsan fotolarımı görebilirsin

ben aqualift dolguyu göz altı ve elmacık kemiği kısmına yaptırdım. göz altından çok memnun kalmadım mor halkalar kaldı çünkü ama yanakta sorun yok. yaptıralı 5 ay oldu kesinlikle sertlik falan yok. arkadaşlık yollarsan fotolarımı görebilirsin
Lamiacığım merhaba canım.Bende alt dudağa aqualift yaptıralı 2 ay oldu çok çok memnunum.Bu arada ben bu dolguyu kendi doktoruma sordum(yapan kişi değil ) bana bu dolgunun erimediğini söyledi.Gerçekten yabancı kendi web sitesine baktım .Orada kalıcılığı 3-5 yıl densede belkide ömür boyu kalabilir diyor.Yani kalıcılığı konusunda çlişkiler var.Sanırım çok yeni olmasından kaynaklı olabilir.Senin teyzenin dudağı ne durumda hiç azalma var mı yazarsan sevinirim.Çünkü onun yaptıralı bayağı oldu sanırım.

Lamiacığım merhaba canım.Bende alt dudağa aqualift yaptıralı 2 ay oldu çok çok memnunum.Bu arada ben bu dolguyu kendi doktoruma sordum(yapan kişi değil ) bana bu dolgunun erimediğini söyledi.Gerçekten yabancı kendi web sitesine baktım .Orada kalıcılığı 3-5 yıl densede belkide ömür boyu kalabilir diyor.Yani kalıcılığı konusunda çlişkiler var.Sanırım çok yeni olmasından kaynaklı olabilir.Senin teyzenin dudağı ne durumda hiç azalma var mı yazarsan sevinirim.Çünkü onun yaptıralı bayağı oldu sanırım.

Merhaba canım,
Teyzemin dudağnda hiç azalma yok. Yaptralı 6 ayı geçti. İnşallah ömür boyu kalıcıdır. Ben bir daha göz altına bişey yaptıramam korkumdan. Bende de şöyle bir sorun var gözaltım daha şiş yanak daha sönük. o da çirkin bi ifade veriyor ama yapacak birşey yok artık

Merhaba canım, doktor sana anladığım kadarı orta yüz germe önermiş.Başka doktorlarında fikrini almanda yarar var.Dolgu konusuna gelince, kalıcı dolguya çok da heves etmeyin.Ben de sorun çıkmadı ama yazılanlara bakılırsa sorun çok enderde ola olabiliyor.Hele yanak bölgesinde dolguya ben karşıyım.Nazolabial çizgilerde olabilir ama yanak daha riskli bir bölge.Hem daha fazla dolgu gerekecek hem de estetik açıdan nasıl olur fikrim yok.Doktor AQUALİFT konusunda ne söyledi.Bu dolgu bir kaç yıl kalır deniliyor ama benim kendi doktorumda hiç erimediğini söyledi.Aqualift ve aquamid farklı dolgular biliyorsun.İçerikleri aynı ama , aquamid hiç erimiyor.Aqualift bir kaç yılda erir deniliyor.Benim doktorda hiç erimeyeceğini söyledi.Bneim alt dudakta aqualift var.2 ay oldu bakalım ne kadar gidecek.Her dolguda sorun çıkabilir.Çıkmaz diye bir şey asla olamaz.İyisi kötüsü yani herşeyinle kabul edeceksen yaptır yoksa uzak dur derim.Sevgilerimle...

rosecum ewet orta yüz germe önerdi.yaşım 29.bu yaşta yaptırmak istemiyorum hakkımı ileriye saklamak istiyorum :) orta yüz germeyi yaptıran arkadaşların KKda yazdıklarını okuyarak araştırdım.şunu öğrendim ameliyat esnasında göz altında oluşan deri fazlalığı alınıyor ve daha sonra 2.ameliyat yaptırılmak
istenirse alt göz kapağında düşme oluyor/olabiliyor.aklıma kuzey-güney dizisinde oynayan hale soygazi geldi.sanki onda da böyle bi sorun var ve gözleri kötü duruyor.belli olmaz 2.si yaptırılırsa bu oyuncununkinden daha da kötü durabilir :KK43: korktum ya aklım kötü senaryolar üretmeye başladı tabii..bende bu korkuyla dr.g.u aradım kendisi , magic liftte böyle bi sorun yaşanmayacağını, 2.ameliyat için kendisine giden bir hastasının olduğunu öyle bi problemin olmadığını ve zaten yaptırırsam 2.sine ihtiyaç duymayacağımı belirtti.genel olarak yaptıranlar bir defada memnun kalıyor dedi.ama ben ilerde yaptırmaya karar verdim.tabii o zaman da gerekli araştırmaları yaparım rosecum..

aqualift için yarı kalıcı dolgu deniliyor ama hepsi kalmasa da sanki belirli bi miktar kalıcıymış gibi geliyor ama bu benim kendi düşüncem.dr beyle bu konuyu konuşmadık.sormak aklıma gelmedi.tlfn görüşmesi yaparsam sorarım canım..rosecum sen alt dudağına yaptırdın ve (maşallah)memnunsun.sendeki gibi herhangi bi sorun yaşamayacağımı bilsem inan hemen yaptırırım.sen hangi dr'a yaptırdın merak ediyorum adını msjla yazabilir misin canım?

lamiacım doktor bey aqulift dolgusunu elmacık kemiği için tavsiye etti fakat yanak bölgesi için pek olumlu bakmadı.dediğine göre bu dolgu yanak bölgesine yapılacaksa kemikli bi bölge olması önemliymiş ve burun-elmacık kemiği arasındaki yere yapmadı(elmacık kemiği isteseydim yapardı benim zaten var bende yaptırmadım)
lamiacım arkadaşlık isteği gönderdim senin ve teyzenin yaptırdığı işlemlerin sonucunu çok merak ediyorum ..

yarencim ameliyattan vazgeçmene sevindim, bu ameliyatı olmuş biri olarak söylüyorum çünkü memnun olanlar kadar benim gibi pişman olanlarda epey fazla. Bu arada bende güner uysala alt yanak bölgesine aqualift dolgu yaptırdım birde burun ucu ve çok memnunum hatta burun ucu estetikli gibi oldu eryecek diye korkuyorum keşke kalıcı olsa ama bana dr. 3-5 yıl demişti.

yarencim ameliyattan vazgeçmene sevindim, bu ameliyatı olmuş biri olarak söylüyorum çünkü memnun olanlar kadar benim gibi pişman olanlarda epey fazla. Bu arada bende güner uysala alt yanak bölgesine aqualift dolgu yaptırdım birde burun ucu ve çok memnunum hatta burun ucu estetikli gibi oldu eryecek diye korkuyorum keşke kalıcı olsa ama bana dr. 3-5 yıl demişti.

slm kimbilir ,
ameliyatı ileriki yıllara erteledim canım.ameliyattan memnun kalmamana üzüldüm canım.bıcak altına yatmak kolay değil ve sonrasındaki morluk süreci vs.ama bir defada istenilen sonuca varılacaksa değer tabii ama biraz da şans,yüzün kemikli yapısı ve diğer olgular sonucu belirliyor.keşke sonucun ne olacağını önceden görebilsek böyle bi teknoloji istiyorum :p
sen ,harikaevre ve rose gibi aqualiftten memnun kalanları duyunca hevesleniyorum.buarada dolgunun 3-5yıl sürmesi de az bi süre değil aslında.geçici yaptırsaydın 3yılda 6defa yaptırman gerekecekti hadi yine karlısın:)

Arkadaşlar Aqualift dolgu ile ilgili WEB sitesinde şöyle bir bilgi var.Adresi gönderiyorum siz de bir bakın isterseniz.
Web adresi AQUALIFT? ? implant of a new generation. adresinden bakın.
Sorular bölümünde kalıcılığı ile ilgili soru var ; Does the gel Aqualift undergo the process of resorption, fragmentation or rejection?

- The gel permanently stays within the place of its injection. It is surrounded by a thin connective capsule consisting of 1-2 layers of the cells like fibrocytes and connective fibers. This capsule assures that the gel does not spread through the intratissue fissures, nor into the blood vessels lumina, which excludes contamination of the blood and lymph vessels with the gel particles that would lead to their occlusion. Also, macro and microscopic examination does not reveal any signs of calcinosis within the sites of the gel injection.

Jel Aqualift rezorbsiyonu, parçalanma veya reddedilme sürecine maruz mu?
Jel, onun enjeksiyon yeri içinde kalıcı olarak kalır. 1-2 Katmanları fibrocytes ve bağ lifleri gibi hücrelerin oluşan ince bir bağ kapsül çevrilidir. Bu kapsül yayılan jel intratissue çatlaklar üzerinden, ne de kan damarlarının lumina içine hangi kirlenme ile onların oklüzyon yol açacak jel parçacıklar kan ve lenf damarlarının dışlayan değil sağlar. Ayrıca, makro ve mikroskopik inceleme tezahür calcinosis jel enjeksiyon siteler içinde herhangi bir işaret.
Pek iyi bir tercüme değil ama , jelin parçalanmadığı ve enjeksiyon yerinde kalıcı olarak kaldığı yazmış.Sonrasında 1-2 katmandan oluşan bağ dokusu ile çevrelendiği yazılmış.Yani kendi kollajenmiz oluşacak demek ki.Bu siteyi inceleyin .Orada 6 ay içinde bağ dokusunun oluşumunu tamamladığı yazıyor.

Yine bir Web sitesi daha var, oradada kalıcığı 3-5 yıl deniliyor ama şöyle bir ifade kullanılmış" kalıcılığı belkide ömür boyu" :)))) yani adamlar bir ürün yapmışlar ama kalıcılığının ne kadar olduğundan emin değiller.Ayrıca 4.5 yıllık araştırmalarda , hiç bir azalma görülmemiş.Bunlar benim bulabildiklerim.Bir de doktorumun dedikleri var elbette.O hiç erimez dedi.Aslında ben yapan doktoroda kendi doktorumun dediğini sormuştum.O da bana şöyle cevap vermişti." ürünü tam bilmiyorum, kalıcılığı 5 yıl deniiiyor ama bu süre ömür boyu da olabilir , çünkü çok yeni bir ürün" Benden bilgiler bu kadar sevgili kızlar :)))

Merhaba canım,
Teyzemin dudağnda hiç azalma yok. Yaptralı 6 ayı geçti. İnşallah ömür boyu kalıcıdır. Ben bir daha göz altına bişey yaptıramam korkumdan. Bende de şöyle bir sorun var gözaltım daha şiş yanak daha sönük. o da çirkin bi ifade veriyor ama yapacak birşey yok artık

Lamia'cığım son resmini gördüm.Bence gerçekten çok güzel duruyor.Eskisinden çok farklı şişlik resimden belli değil. Dolgunun kalcılığını hep birlikte test edeceğiz canım :))

sevgili rosenoire,önereceğin doktoru mesajladın mı?ben henüz birşey almadım,özel msj kutusu boş görünüyor.şimdiden çok teşekkür ederim,belki bu sefer bir çözüme ulaşırım,yardımını bekliyorum.

[Canım özelden yazmama gerek kalmadı.Çünkü doktorunun kim olduğunu anladım.Benim önereceğim doktor zaten kendisiydi.Sen ona git ve dudağındaki dolguyu , çekebildiği kdar çeksin.Bu konuda süperdir.Aynı işlemi bana da yaptı.Bende problem yoktu sadece dolgu fazlaydı.Enjektörle 5 sene sonra aldırdım(üst dudak) Sen ona bakma, önce hep aynı şeyleri der.Dudak kontürünü kaybeder vs........öyle bir şey yok.Kesinlikle aldır bak gör dudağın yumuşayacak ve şişmeyecek.Çok ısrarcı ol.Benim 14 yıllık doktorumdur.Bu konuda ondan iyisini bulman mümkün değil.Çok tecrübeli etik bir cerrahtır.Ama çok ısrar edeceksin ki işlemi yapsın.Benide senin gibi korkutmuştu kaç sene öyle gezmek zorunda kaldım.Sonra tüm korkumu yendim ve bu işlemi yapacaksın dedim.Sonuç harika.Sen de aynı şeyi yapmalısın.Başka bir doktora asla gitme.Kortizonu dayarlar mahvolursun.Bu maddede kortizon kesinlikle yasak.Bilmeyen cerrahlar kortizon öneriyor.Sakın derim uzak dur.Ben kaç doktorla bu cahillikleri yüzünden kavga ettim.Senin doktor bu konuda çok bilgilidir .Ona güven.İşlemden sonra antibiyotik ve sterile çok dikkat et.Başka önerim olamaz.Tek çözüm enjektörle çekilmesi.

Son düzenleme:
enteresan oldu bu sonuca ulaşmak:) çok teşekkürler sevgili rosenoire,sana güveniyorum,iyi ki varsın,haftaiçi tekrar bir görüşeyim bakalım,sonucu seninle paylaşırım,bakalım belki yeni gelişmeler olmuştur,en son herhalde 3 yıl oldu görüşmeyeli.bu arada aquamidin kendi sitesinde klinik detayları inceledim,5 yıl sonra kas dokusu tarafından çevreleniyor ancak yine de tam olarak dokularla kaynaşmıyor,orada da enjektörle büyük bir kısmının alınabileceği öngörülmüş.yanlış hatırlamıyorsam c.beyin bir hastasında paracetamol içeren ilaçlara karşı duyarlılık olan birisi olmuş.tylol hot,theraflu gibi ilaçları aldığında şişme oluyormuş.başta biz de öyle sandık ama benim durumum tamamen aykırı çıktı.sebep tespit edemedik 4 yıldır.yüzdeyüz olan tek durum,serum verildiğinde mutlaka şişiyor.kanda su miktarı artıyor tabii.aklıma gelenleri paylaşmak istedim ben de,belki başkalrına faydası olur.çok öpüyorum,teması kaybetmeyelim.:KK34:

[Canım özelden yazmama gerek kalmadı.Çünkü doktorunun kim olduğunu anladım.Benim önereceğim doktor zaten kendisiydi.Sen ona git ve dudağındaki dolguyu , çekebildiği kdar çeksin.Bu konuda süperdir.Aynı işlemi bana da yaptı.Bende problem yoktu sadece dolgu fazlaydı.Enjektörle 5 sene sonra aldırdım(üst dudak) Sen ona bakma, önce hep aynı şeyleri der.Dudak kontürünü kaybeder vs........öyle bir şey yok.Kesinlikle aldır bak gör dudağın yumuşayacak ve şişmeyecek.Çok ısrarcı ol.Benim 14 yıllık doktorumdur.Bu konuda ondan iyisini bulman mümkün değil.Çok tecrübeli etik bir cerrahtır.Ama çok ısrar edeceksin ki işlemi yapsın.Benide senin gibi korkutmuştu kaç sene öyle gezmek zorunda kaldım.Sonra tüm korkumu yendim ve bu işlemi yapacaksın dedim.Sonuç harika.Sen de aynı şeyi yapmalısın.Başka bir doktora asla gitme.Kortizonu dayarlar mahvolursun.Bu maddede kortizon kesinlikle yasak.Bilmeyen cerrahlar kortizon öneriyor.Sakın derim uzak dur.Ben kaç doktorla bu cahillikleri yüzünden kavga ettim.Senin doktor bu konuda çok bilgilidir .Ona güven.İşlemden sonra antibiyotik ve sterile çok dikkat et.Başka önerim olamaz.Tek çözüm enjektörle çekilmesi.

Ben bu burun kenarından ağız kenarına inen oyukları çok seviyorum.Bende yok ama olmasını isterdim.Olan kişilerde çok hoş görünüyor gibi geliyor bana:44:Bunun bir estetik yaptırma nedeni olacağını hiç düşünmemiştim.Bence gerçekten estetik yaptırmayı gerektirecek birşey değil aksine çok güzel görünüyor:KK34:

X