burun kenarindan agiz kenarina inen oyuklar (nazolabial cizgi /bölge)

enteresan oldu bu sonuca ulaşmak:) çok teşekkürler sevgili rosenoire,sana güveniyorum,iyi ki varsın,haftaiçi tekrar bir görüşeyim bakalım,sonucu seninle paylaşırım,bakalım belki yeni gelişmeler olmuştur,en son herhalde 3 yıl oldu görüşmeyeli.bu arada aquamidin kendi sitesinde klinik detayları inceledim,5 yıl sonra kas dokusu tarafından çevreleniyor ancak yine de tam olarak dokularla kaynaşmıyor,orada da enjektörle büyük bir kısmının alınabileceği öngörülmüş.yanlış hatırlamıyorsam c.beyin bir hastasında paracetamol içeren ilaçlara karşı duyarlılık olan birisi olmuş.tylol hot,theraflu gibi ilaçları aldığında şişme oluyormuş.başta biz de öyle sandık ama benim durumum tamamen aykırı çıktı.sebep tespit edemedik 4 yıldır.yüzdeyüz olan tek durum,serum verildiğinde mutlaka şişiyor.kanda su miktarı artıyor tabii.aklıma gelenleri paylaşmak istedim ben de,belki başkalrına faydası olur.çok öpüyorum,teması kaybetmeyelim.:KK34:

geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda çözüm bulunur, rose bir tane hepimize yardımcı oluyor buradan sağolsun,
ozi sonucu paylaş bizlerle de canım olurmu...

arkadaşlar nazolabial dolgu yaptıran tüm arkadaşlar, fotoğraf paylaşacak kimse yokmu yaa, lütfen yardımcı olun bu sitede sadece harikaevre paylaşmıştı fotoğraflarını sağolsun.
Tüm yüz olmasa da olur sadece o bölgeyi öncesi sonrası yaparsanız daha gerçekçi paylaşımlar olmaz mı..dolduruculuk ne kadar buna takmış durumdayım, gözle görülür bir fark olup olmadığını anlamak istiyorum.Yoksa bu riske değer mi değmez mi ..
Dümdüz olmuyor herhalde asla 17 yaşa dönmüyor ama , ne kadar etkili, o kadar para verip, risk alıp sonrasında da kendimi kandırmak istemem de..:KK43:(((
yaptırdıktan sonra ne hissettiniz tatmin oldunuzmu görüntüden,bu oyuklar nereden nereye geldi bunları da paylaşalım biraz..

umarım herkeslerin gönlünce olur...

enteresan oldu bu sonuca ulaşmak:) çok teşekkürler sevgili rosenoire,sana güveniyorum,iyi ki varsın,haftaiçi tekrar bir görüşeyim bakalım,sonucu seninle paylaşırım,bakalım belki yeni gelişmeler olmuştur,en son herhalde 3 yıl oldu görüşmeyeli.bu arada aquamidin kendi sitesinde klinik detayları inceledim,5 yıl sonra kas dokusu tarafından çevreleniyor ancak yine de tam olarak dokularla kaynaşmıyor,orada da enjektörle büyük bir kısmının alınabileceği öngörülmüş.yanlış hatırlamıyorsam c.beyin bir hastasında paracetamol içeren ilaçlara karşı duyarlılık olan birisi olmuş.tylol hot,theraflu gibi ilaçları aldığında şişme oluyormuş.başta biz de öyle sandık ama benim durumum tamamen aykırı çıktı.sebep tespit edemedik 4 yıldır.yüzdeyüz olan tek durum,serum verildiğinde mutlaka şişiyor.kanda su miktarı artıyor tabii.aklıma gelenleri paylaşmak istedim ben de,belki başkalrına faydası olur.çok öpüyorum,teması kaybetmeyelim.:KK34:
Canım sen 3 yıl önce görüşmüşsün.O zamandan bu yana doktorumuz bu maddeyi çekme konusunda kendini inanılmaz geliştirdi.Bana güven :))) O zamanlar madde konusunda bu kadar engin bilgisi yoktu.Şimdi gidersen hiç tereddütsüz maddeyi çekecektir emin ol.Tecrübe ile sabit :)))):KK54:

geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda çözüm bulunur, rose bir tane hepimize yardımcı oluyor buradan sağolsun,
ozi sonucu paylaş bizlerle de canım olurmu...

Canım teşekkür ederim .Siz genç arkadaşlarım için , mümkün olduğunca bilgi ve tecrübelerimi paylaşıyorum.:KK54:

Son bir kaç sayfayı okudum da, bence yaşı genç olanlar ameliyat düşünmesin. Ben nasolabial kısımlara dolgu yaptırdım o bile piskolojimi çok feci bozdu. İlk hafta çok pişman oldum, daha sonra pişmanlığım azaldı ama çok büyük risk bu tür şeyler. Özellikle ameliyat son çare bence. Ameliyattan önce geçici bir şeyler deneyerek neyi istediğinizi daha kolay anlayabilirsiniz. Mesela ben dolugan sonra asıl sorunun yüzümdeki genel zayıflık olduğuna karar verdim:) Dolgu istediğim gibi olmadı tam olarak. Çok belirgin değildi çizgilerim, şimdi biri tamamen kayboldu diğer hala duruyor gibi. Ama iki tane koyu gölge oluştu başlarda hala da tam olarak geçmiş değil.

Arkdaşlar aslında ben yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Ama ondan önce geçici birşeylerle ne istediğime iyi karar vemek istedim. Bence ne olursa olsun iyi bir doktor seçin çünkü istediğiniz olmazsa eski halinizi özlüyorsunuz ki bu en kötü şey. Mikro yağ enjeksiyonu yapan doktorlar var Yakup Avşar, Onur Erol, Hıfzı Velidedeoğlu.. Nurgül Yeşilçay da yaptırmış onunn da çok çökük resimleri var ama sonra baya güzelleşmiş. Bir de alerji riski yok bu çok önemli bir şey. Kimse 5 yıl sonrasını 10 yıl sonrasını bilemez. Kalıcı dolgulardan da uzak durun bence.

ya resim koydum ama göstermiyor şimdi??geç mi gösterecek yoksa? unuttum burdaki foto sistemini :44:

hah tamamm ekleyebildim!eski hali burun albümünde zaten olduğu için sadece yeni halini koydum kızlar .

Merhaba ben neden göremiyorum resimlerini:KK43: Belki ben de bir daha ki sefere senin doktoruna yaptırırım şu an pek memnun değililm:KK43:

Canım teşekkür ederim .Siz genç arkadaşlarım için , mümkün olduğunca bilgi ve tecrübelerimi paylaşıyorum.:KK54:

kesinlikle canım ya, ben bu sitede senin kadar bilgi paylaşımında bulunan birini daha görmedim, desteğin kesinlikle çok önemli,
ayrıca genç arkadaşlara demişsin de !!! eminim ki yanyana gelsek sen hepimizden genç ve güzel görünüyorsundur..

Bilinçli bakımın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bazen 20 yaşında kızlar bilinçsizce işlemlerle kendilerini yaşlandırıyorlar..
Bazen de orta yaşa ilerleyen biz hanımlar akıllıca davranarak zamanı geriden takip edebiliyoruz dimi ama.

mrb mavikasmir yazdıklarını okudum.çok faydalandım.bunun için çok teşekkür ediyorum.dr un ile tlfn görüşmesi yaptım.burun-yanak arasında kalan bölgeme radiesse ,dudağıma restyline yaptırmaya karar verdim.dudağım güzel olursa 6ay sonra ya yağ enjeksiyonu yada yarı kalıcı aqualift yaptıracağım.
buarada bi aksilik olmazsa salı yaptıracağım.bunun için ankaraya günü birlik gitmek zorunda kalacağım:KK43: umarım herşey istediğim gibi olur..

Son bir kaç sayfayı okudum da, bence yaşı genç olanlar ameliyat düşünmesin. Ben nasolabial kısımlara dolgu yaptırdım o bile piskolojimi çok feci bozdu. İlk hafta çok pişman oldum, daha sonra pişmanlığım azaldı ama çok büyük risk bu tür şeyler. Özellikle ameliyat son çare bence. Ameliyattan önce geçici bir şeyler deneyerek neyi istediğinizi daha kolay anlayabilirsiniz. Mesela ben dolugan sonra asıl sorunun yüzümdeki genel zayıflık olduğuna karar verdim:) Dolgu istediğim gibi olmadı tam olarak. Çok belirgin değildi çizgilerim, şimdi biri tamamen kayboldu diğer hala duruyor gibi. Ama iki tane koyu gölge oluştu başlarda hala da tam olarak geçmiş değil. Arkdaşlar aslında ben yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Ama ondan önce geçici birşeylerle ne istediğime iyi karar vemek istedim. Bence ne olursa olsun iyi bir doktor seçin çünkü istediğiniz olmazsa eski halinizi özlüyorsunuz ki bu en kötü şey. Mikro yağ enjeksiyonu yapan doktorlar var Yakup Avşar, Onur Erol, Hıfzı Velidedeoğlu.. Nurgül Yeşilçay da yaptırmış onunn da çok çökük resimleri var ama sonra baya güzelleşmiş. Bir de alerji riski yok bu çok önemli bir şey. Kimse 5 yıl sonrasını 10 yıl sonrasını bilemez. Kalıcı dolgulardan da uzak durun bence.

slm eda132,sana katılıyorum .bence de alternatifimiz varken genç yaşta ameliyat olmamalıyız.
Mikro yağ enjeksiyonundan bahsetmişsin bu konu hakkında araştırmaların ve edindiğin bilgiler varsa paylaşabilir misin canım.mesela istenilen yüz hacmine ulaşabilmek için kaç defa uygulamak gerekir?fiyatı nedir?

Yaren ben aslında bu konuda çok araştırma yaptım ama kk'de yağ enjeksiyonu yaptırıp memnunum diyen pek görmedim. Ama doktorlara sorarsan da en iyi yöntem o diyorlar. Ve riski olmayan bir yöntem olması benim için çok önemli. Bak onepin sayfasında yazanlar:

“Otolog- yağ transplantasyonu” veya “mikro lipoinjeksiyon” olarak bilinen yağ enjeksiyonu prosedürü, hastanın karın, uyluk, kalça ve diğer yağ içeren vücut bölgelerinden iğne ile yağ alınması ve bunların yüz derisi altına veya vücudun herhangibir bölgesindeki çökmüş alanlara injekte edilmesi olarak tanımlanabilir. Yağ en sık olarak çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi ve dudakların dolgunlaştırılması amacı ile uygulanır.

Hem donör (verici) hem de alıcı sahaların temizlenip lokal anestezi ile uyuşturulmasından sonra emici bir cihaza bağlı olan kalın uçlu bir şırınga veya ince bir liposuction kanülü ile yağ belirtilen bölgelerden çekilir. Alınan yağ gerekli işlemden geçirildikten sonra alıcı sahaya enjekte edilir. İnjeksiyon yerinin üzerine bazen ince bir bant yapıştırılır. Yüz çizgileri dışında çökük yanakların doldurulması, alın çöküklüğünün giderilmesi, çene ucunun dolgunluğunun arttırılması gibi bir amaçla kullanıldığında yağ enjeksiyonu sonrası yüzde geçici olarak şişlik ve bölgesel kabarıklıkların gözlenmesi doğaldır.

Geniş bölgelerde işlem yapılan hastaların kısa bir süre istirahat etmeleri uygun olacaktır. Ancak çoğu hasta tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerine dönmektedir. Hem alıcı hem de donör sahada bir miktar şişme veya kızarıklık beklenebilir. Enjeksiyon yerlerindeki kızarıklık veya morluklar geçene kadar yaklaşık bir hafta güneşte kalmamanız gerekmektedir. Bu sürede güneş koruyucu kremler veya fondöten ile gerekli korumayı sağlayabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile elde edilen sonuçların devamlılığı hastadan hastaya değişmektedir. Bazı hastalarda bu süre bir yıl veya daha uzun süre ile ifade edilebilir. Hastaların çoğunluğunda ilk haftada sağlanan dolgunluğun hemen hemen yarısı 3 aylık bir sürenin sonunda kaybolmaktadır. Zira ilk haftalardaki dolgunluk şişmeye bağlıdır. Üç aydan sonra ne kadar dokunun orada beslenip kaldığı az çok belli olur. Yeni enjeksiyonlar 3,6,12 ay sonra tekrarlanıp sonuç daha iyi duruma getirilebilir. İlk uygulamalar ilk sene iki, üç kez yapılmasına karşın ileriki senelerde yılda bir kez uygulanması yeterli gelebilir.

Çizgilerinizi daha fazla derinleştirmeden takviyeler şeklinde uygulanması çok daha akılcıdır. Bu tekniğin avantajı vücuttan iğne ile alınıp iğne ile verilebilmesidir.

Hastalarımız doğal olarak en az işlemle daha iyi sonuç aradığından, bu enjeksiyonların her seferinde kendisinden alınıp verilmesi yerine daha pratik bir yöntem geliştirdik: dokuların bir kısmı dondurulup birinci enjeksiyondan sonra dondurulmuş yağlarınız size enjekte edilmektedir. Verilen yağ dokusu uygun bir teknikle uygulanırsa en az %50’si verilen yerde kanlanıp tekrar sizin özdokunuz olarak yaşama geçer.

...........................................

Dediğim gibi ben düşünüyorum ilerisi için. Ama yaptırdmı memnun oldum diyen olursa tabi çok daha kararlı olacağım. Fiyatına gelince pahalı bi operasyon diye biliyorum ama çok bir fikrim yok yine de. Ama yukarıdaki açıklama çok samimi geldi bana, bazılarında 3 ayda hemen kaybolmaktadır diyor mesela. Aslında en iyisi gidip fotoğraf göstermelerini rica etmek. Ben galiba eninde sonunda yaptıracağım.

Harikasın gerçekten çok ama çok teşekkür ederim :))
Gerçekten makulmüş, bana 1cc için 15oo TL demişlerdi, üstelik son yazan arkadaşın sıkıntısını okuyunca, kalıcı dolgudan epeyce çekindim doğrusu:) biraz da şans gibi geliyor bana,,doktor faktörü şansı,,beceri şansı...

Neyse,,,, sevgilerrrrrr:))

Sağol tatlım.
Umarım işlemden sonra neşen daha da artar:)

Sevgiler

mrb mavikasmir yazdıklarını okudum.çok faydalandım.bunun için çok teşekkür ediyorum.dr un ile tlfn görüşmesi yaptım.burun-yanak arasında kalan bölgeme radiesse ,dudağıma restyline yaptırmaya karar verdim.dudağım güzel olursa 6ay sonra ya yağ enjeksiyonu yada yarı kalıcı aqualift yaptıracağım.
buarada bi aksilik olmazsa salı yaptıracağım.bunun için ankaraya günü birlik gitmek zorunda kalacağım:KK43: umarım herşey istediğim gibi olur..

İlgili ve hoş bir doktordur. umarım memnun kalırsın.
Benden de selam söyle. Yorumlarımı internette yazdığımı biliyor, tanır kim olduğumu:)

Bir hafta sonra da kontrole çağırıyor.
Ona da mutlaka gel. Rötuş gerekiyorsa yapıyor.
Benim sol tarafıma ekleme yaptı mesela.

Gönlünce olsun... Sevgiler

Ben yüzdeki oyuklardan degilde, yüzdeki asimetri icin basvurmustum dr güner uysal,a.. Bana ameliyat önermedi, lazer lipolizle sert görünen kisimlarin yok olabilecegini söyledi acaba ne kadar dogru, lazer lipoiz hakkinda tecrübe edinen veya bilgisi olan yaptiran arkadaslar varmi yüzü icin.. ?

arkadaşlar nazolabial dolgu yaptıran tüm arkadaşlar, fotoğraf paylaşacak kimse yokmu yaa, lütfen yardımcı olun bu sitede sadece harikaevre paylaşmıştı fotoğraflarını sağolsun.
Tüm yüz olmasa da olur sadece o bölgeyi öncesi sonrası yaparsanız daha gerçekçi paylaşımlar olmaz mı..dolduruculuk ne kadar buna takmış durumdayım, gözle görülür bir fark olup olmadığını anlamak istiyorum.Yoksa bu riske değer mi değmez mi ..
Dümdüz olmuyor herhalde asla 17 yaşa dönmüyor ama , ne kadar etkili, o kadar para verip, risk alıp sonrasında da kendimi kandırmak istemem de..:KK43:(((
yaptırdıktan sonra ne hissettiniz tatmin oldunuzmu görüntüden,bu oyuklar nereden nereye geldi bunları da paylaşalım biraz..

umarım herkeslerin gönlünce olur...

ya ben çok zor bir soru sordum sanırım, yaptıran arkadaşlardan yorum yapabilecek kimsecikler yok mu, yaptırdınız ne düşünüyorsunuz ne kadar etkili oldu nazolabial olukları ne kadar doldurdu bu maddeler, aynaya baktığınızda ne hissediyorsunuz yüzde kaç etkili olduğunu düşünüyorsunuz, fotoğraf paylaşmak istermisiniz sadece o bölgeleri çekip koyabilirsiniz, ne kadar güzel olurdu, tamam kaç liraya yapılıyor hangi dr.lar yapıyor bunlar yeterince tartışıldı, yaptırdıktan sonrası da önemli. Paaylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler sevgiler...

slm kızlar
dün dr ferruh bingül'e dolgumu yaptırdım.burun-elmacık kemiği arasına 1,5cc radiesse,alt dudağıma 1cc restylane yaptırdım.yaklaşık yarım saat önce emla kremle uyuşturdular ,dolgu enjekte işlemi sırasında da basınçlı hava ile acımı minimalize ettiler.daha sonra dr bey parmaklarıyla masaj yaparak deri altındaki dolguya şekil verdi.dudak ağrım yok denecek kadar azdı fakat yanağım ağrıdı. şuan şişlik ,morluk var.bir kaç güne geçer tabii.inşallah şişlikler ve morluklar geçtikten sonra ''iyi ki yaptırmışım'' derim..

buarada radiesse süt görünümünde bi dolgu.diğer dolgular ise su gibi şeffaf oluyor.dr beye sordum:
radiesse beyaz ve kristal yapılı olduğu için yanaktaki morlukları açma gibi bi özelliğe sahip mi?
dr bey,bu dolgunun morlukların rengini açmada olumlu yada olumsuz bi etkisi yok,dedi...bilgilerinize..

İlgili ve hoş bir doktordur. umarım memnun kalırsın.
Benden de selam söyle. Yorumlarımı internette yazdığımı biliyor, tanır kim olduğumu:)

Bir hafta sonra da kontrole çağırıyor.
Ona da mutlaka gel. Rötuş gerekiyorsa yapıyor.
Benim sol tarafıma ekleme yaptı mesela.

Gönlünce olsun... Sevgiler

mrb mavikasmir
yazdıklarını yeni okudum dr beyle bi daha görüşürsem yüzyüze yada telefonla slmını iletirim:)
dr bey hastalarıyla çok ilgili ve sorulan her soruya büyük sabırla cvp veriyor.bu anlamda memnun kaldım.sonuçtan da memnun kalırım inşallah.sizlerle paylaşırım canım..

pardon 3ayda %50si diyor, o da bazilarinda tabi

slm edacım,bende yağ enjeksiyonu istiyorum fakat kalıcığı hakkında şüphelerim var.dediğin gibi yaptıranlar pek memnun değil .çabuk eridiklerini söylüyorlar..

doktor ferruh beye yağ enjeksiyonunu sordum kalıcılığı bazı hastalara göre değişiyor dedi. sadece bir defa yağ enjeksiyonu yapıp memnun kalan ve 2.sini yaptırmaya gerek duymayan bi kaç hastam oldu dedi.yani edacım bünyeyle de alakalı birşeymiş.bu konuyu araştırmaya devam edelim.memnun kalan olursa yaptıralım tabii (yaptırıp memnun kalan yoksa sen yaptırır mısın bilmiyorum ama ben yarı kalıcı dolgu kullanırım aqualift,radiesse,beauticial gibi.geçicilere para dayanmaz canım)

Bugün nazobinal çizgilere aqualift dolgu için gittim. doktor cumaya gün verdi. 2 cc 1000 lira bana açıkcası uygun geldi. Bir de aralara Radiesse de ekleyecek bir miktar. uygulamanın yüzde 50 oranında kalıcı olduğunu söyledi. Sonucu buradan paylaşırım..

Haklısın insan okudukça kafası karışıyor. Şöyle yardımcı olmaya çalışayım. Şu iyidir bu kötüdür demek doğru olmaz. Herkes farklı bir özelliğini ön planda tutup ona göre tercihini yapıyor.
Ben neden resytalin vs istemedim, geçici olduğu için 6-8 ay sürüyor
neden poliamidleri istemedim, bazı ülkelerde artık kullanılmıyor oluşu ve alerjik reaksiyon geliştirebilmesi söz konusu
neden rediesse seçtim, 2 sene kalıyor, allerjik değil, fiyatı da makul

Tıp malesef 2*2nin 4 ettiği bir alan değil. Her doktorun da yorumu bakışı tekniği farklı oluyor.
En iyi seçimi yapmanı diliyorum:)

Merhaba,,cumartesi günü Ferruh Bey le randevum var,keşke seninle uzun uzun konuşabilseydim,nasıl yaparız,sana nasıl ulaşabilirim??

X