burun kenarindan agiz kenarina inen oyuklar (nazolabial cizgi /bölge)

Radiesse yaptıran arkadaşlar size bir sorum olacak. Yanıtlarsanız çok sevinirim. 1 hafta önce yanağıma uygulanan radiesse memnun kalmadığımı söylemiştim. Doktorumla telefonda görüştüm. Haftata gel bir daha uygulayalım , radiesse uygulandığında % 50 si kalıyor dedi. Bu doğru mudur? Onun için mi memnuniyet verici olmadı sonuç? 2. sorum da şu: 1.5 cc'lik radiesse kaç enjektör ediyor? Benim her 2 yanağım için toplam 2 enjektör kullanıldı.iğne korkumdan dolayı bir de doktora güvendiğimden pakete bakmak hiç aklıma gelmemişti..:KK50:

Radiesse yaptıran arkadaşlar size bir sorum olacak. Yanıtlarsanız çok sevinirim. 1 hafta önce yanağıma uygulanan radiesse memnun kalmadığımı söylemiştim. Doktorumla telefonda görüştüm. Haftata gel bir daha uygulayalım , radiesse uygulandığında % 50 si kalıyor dedi. Bu doğru mudur? Onun için mi memnuniyet verici olmadı sonuç? 2. sorum da şu: 1.5 cc'lik radiesse kaç enjektör ediyor? Benim her 2 yanağım için toplam 2 enjektör kullanıldı.iğne korkumdan dolayı bir de doktora güvendiğimden pakete bakmak hiç aklıma gelmemişti..:KK50:

Tabi ki hayırr!! Benim doktorum(Ferruh BİNGÜL) hiç öyle bir şey demedi,,ben geçen hafta bugün radiesse dolgu yaptırdım,bugün de kontrolüm vardı,ilk günden beri çok memnun olmama rağmen,bugün kendi isteği ve kararıyla takviye yaptı,hiç de ücret almadı,hediye bu dedi..1,5 cc lik bir enjektör ediyor ve iki yanak çizgisine de onu kullandı bana,ek olarak yine kendi isteğiyle ve ücretsiz olarak ,dudaktan aşağı inen çizgilerime restlyn yaptı,,üstelik radiesse dolgunun paketini yanımda açıp,gösterip öyle uyguladı,ben sormadan,,kutusunu da prospektüsünü de bana verdi,,
kalıcılığının 18 ay ile 24 ay arasında değiştiğini ,bunun bizim cilt etkenlerimize bağlı olarak değiştiğini peşin peşin söyledi,,

özetle, bu kadar memnun kalacağımı,bu kadar güzel ve doğal olacağını tahmin etmiyordum,,Ferruh Beyi buradan tavsiyeler üzerine buldum,çok şükür ki,şanslı olduğumu düşünüyorum,onu bana tavsiye eden,beni yönlendiren herkese,çok ama çokk teşekkür ediyorum,,umarım siz de bir an önce çözüm bulur,memnun kalırsınız,

sevgiler.

tiranecim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Sanırım ben kandırıldım. Şikayetçi olacağım.

mrb ecemnur.bir enjektörde 1.5cc radiesse dolgusu var.bana yapıldığı kadar kaldığını düşünüyorum.bölgeye dolgu enjekte edilince igneden dolayı şişlik meydana geliyor.o şişlik nerdeyse yapılan dolgu kadar olabiliyor.yüz 1hafta kadar şiş kalınca göz o şişliğe alışıyor.ve yüz ödemini atınca sanki yarısı gitmiş gibi geliyor.halbuki giden şey şişliktir yani dolgu değil.doktorunun %50si gider dediği şey bu olabilir.yani doktorun bunu söylemek istemiş olabilir diye tahmin yürütüyorum..
fakat sana yapılan 2enjektörse toplam 3cc etmesi gerekiyor ve bu hiç de az değil..acaba yüzünün bi çok bölgesine azar azar mı verdi?yani dolguyu çok yere dağıtınca hem hacim vermez hemde çabuk erir.ama yinede puf diye gitmemesi gerek..

açıkcası bunları okuduktan sonra bana yapılanın radiesse olduğundan şüphe eder hale geldim. neden kutuya bakmadım ki.. Öncesinde radiesse olacak diye konuştuk karara bağladık. Ama o an gelince pakete bakmadım nedense. :26:Yandaki bölümde enjektörü 2 kere doldurdu ve toplamda 1,5 cc uyguladığını söyledi. belki de o başka bir şeydi.

açıkcası bunları okuduktan sonra bana yapılanın radiesse olduğundan şüphe eder hale geldim. neden kutuya bakmadım ki.. Öncesinde radiesse olacak diye konuştuk karara bağladık. Ama o an gelince pakete bakmadım nedense. :26:Yandaki bölümde enjektörü 2 kere doldurdu ve toplamda 1,5 cc uyguladığını söyledi. belki de o başka bir şeydi.

$radiesse-filler-0-8cc-ad-edee0.jpg

Canım,Radiesse zaten enjektörün içinde dolu halde paketleniyor,yani doktorun doldurması mümkün değil,benin doktorum radisse kutusunu açtığında,içinden 1,5 cc lik dolu halde bulunan enjektörü gösterdi bana,işte bu diye,,süt beyazı renkteydi,,sonra işlem bitince de kutusunu prospektüsü içinde bana verdi,incelemek isterseniz diye. Buraya ,bana gösterdiği, uyguladığı ve sonrasında bana verdiği kutuyu eklemeye çalışacağım,,anneme de uygulandı, ona da aynı şekilde boş kutuyu geri verdi..Umarım bilgiler işine yarar,,sevgimle.

bugün doktora gittim. günler önce gelmemi ve tekrar dolgu uygulayacağını söylemişti. ama gittiğimde hyloracid mi nedir bir şey yazıyordu. radieese değil mi dedim hayır bu da 18 ay etkili bir asit kontrole gelindiğinde bunu uyguluyoruz dedi. Çok işkillendim ve prospektüsü istedim. bana güvenmiyor musunuz gibisinden ifadeler kullandı ve kırıldığını dile getirdi. Üstelemek bir şeyi değiştirmedi. bu konuda ne yapılabilir mağduriyetimi, haklılığımı nasıl duyurabilirim. Bir de bu hidrolik asit nedir bilen var mı arkadaşlar.

Canim sana enjekte ettigi sey hyalüronik asit büyük bir olasilik ile. Radiesse dolgu yaptiysa, üzerine hyalüronic asit dolgu enjekte etmeye neden gerek duyuyormus keske sorsaydin. Radiesse benim bildigim kadariyla enjekte edilen bölgeyi cok güzel dolduran bir dolgu. Ben almanyada yasiyorum, ve burdaki danistigim doktor bana bu radiesse dolguyu önermisti, fakat fiyati bana cok tuzlu geldigi icin yaptiramadim, Tr ye geldigimde insallah Aqualift dolgu düsünüyorum cünkü. ama diger konustugumn cerrahlardan da duyduguma göre radiesse kendi basina epey güzel dolduran bisey. Sana enjekte ettigi miktar tamamen yeterli gelmesi gerekirdi normalinde. Yanlis yönlendirmek istemem ama, sanirim radiesse degildi enjekte ettigi :S

Aralik ayinda Tr de bulundugum sirada bende dolgu magduru oldum malesef . Doktorun en az bir sene etkisini sürüdrecek dedigi dolgum (hyalüronik asit) malesef iki ay icerisinde eridi gitti, ilk yaptirdigim haftalarda mutluluktan ucuyordum, o nazolabial oyuktan eser bile yoktu, fakat 2. ayimin sonlarina dogru malesef eridi gitti. enjekte ettirdikten bir hafta sonra kontröle gittigimde birden , bu dolgu sana 6 ay gider diye bir ifade kullandi. bir sene degilmi dedigim zaman da, o kadar kalmaz ilk yapilan dolgu diye acikladi. ödedigim iki katin fiyatina daha uzun etkili dolgu yapabilirmis, hic orali olmadim, bayagi moralim bozulmustu, ve zaten iki gün sonrada ayrildim tr den, yoksa o doktorun inan yanina birakmak istemezdim bunu. Hala düsününce sinirleniyorum, insanlari aptal yerine koyuyorlar. sonucta para ödüyorsun, kolay ile kazanilmiyor o da.

Bence baska bir doktora daha danis canim, en azindan iki dolgu arasindaki farki anlatir sana ve sende doktorun karsisina daha emin cikarsin, bilgin olur magduriyetini dile getirirken.

Canım , sana önceden uyguladığı dolgu radiesse değil mi ? Hyaloronik asit dolgu demek ; geçici dolgu demektir.Ben 18ay sürdüğünü hiç görmedim çok çabuk erir.Eğer sana radiesse dolgu yaptığını söyleyip, hyaloronik asit yaptıysa bu asla kabul edilemez.Çünkü radiesse dolgunun içeriği ve özellikleri tamamen farklıdır.Bu olay hepimize ders olsun.Demek ki kutuyu muhakkaka göreceğiz ve dolguyu görmek isteyeceğiz.Eğer doktorlar güvenmemizi istiyorlarsa kutuyu göstermek zorundalar.Göstermek istemezlerse zaten güvenilirlikleri yok demektir.

bu arada hylarünik asit de bir dolgu cesidi. o madde bizim vücudumuzda da bulunan bir madde fakat zamanla vücut daha az üretiyor hyalüronic asidi. ciltte büyük miktarda su toplama özelligi oldugundan , enjekte edilen bölgeyi daha dinc gösteriyor ve oyuklari hafiflestiriyor fakat kaliciligi en fazla 6-7 ay diye biliyorum ben. Yani anlayacagin, malesef her yarim senede bir tekrari gereken bir islem:KK43:

Arkadaşlar, neresi olursa olsun ne kadar tanınmış bir yer olursa olsun, sakın benim düştüğüm hataya düşmeyin. Güvenmeyin. Önce kutuyu görün inceleyin hatta kendiniz çıkartın içinden. çok güvenilir tanınmış bir yer dedim tavsiye edilen bir doktor dedim ayvayı yedim. Keyfini sürmeyi beklerken şimdi kendimi yemekle meşgulüm. bir an önce zaman geçşe de başka bir yerde istediğim ürünü, bilinçli bir şekilde yeniden uygulatsam diye can atıyorum şimdi.:KK5:

arkadaslar yüzdeki cizgileri IPL veya lazer yöntemiyle de deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerde güzel sonuclar verebiliyor......

slm kızlar
dün dr ferruh bingül'e dolgumu yaptırdım.burun-elmacık kemiği arasına 1,5cc radiesse,alt dudağıma 1cc restylane yaptırdım.yaklaşık yarım saat önce emla kremle uyuşturdular ,dolgu enjekte işlemi sırasında da basınçlı hava ile acımı minimalize ettiler.daha sonra dr bey parmaklarıyla masaj yaparak deri altındaki dolguya şekil verdi.dudak ağrım yok denecek kadar azdı fakat yanağım ağrıdı. şuan şişlik ,morluk var.bir kaç güne geçer tabii.inşallah şişlikler ve morluklar geçtikten sonra ''iyi ki yaptırmışım'' derim..

buarada radiesse süt görünümünde bi dolgu.diğer dolgular ise su gibi şeffaf oluyor.dr beye sordum:
radiesse beyaz ve kristal yapılı olduğu için yanaktaki morlukları açma gibi bi özelliğe sahip mi?
dr bey,bu dolgunun morlukların rengini açmada olumlu yada olumsuz bi etkisi yok,dedi...bilgilerinize..

Yarencim güle güle kullan. Demek senin acımadı, ne güzel. Benim epey bi ağrım olmuştu. Özellikle de solda! Demekki kişiden kişiye değişiyor, bu da yaptıracak olanlara bilgi olsun.

Evvettttt,,sonunda :)))
Elimde buz torbam ve ben otururken yazıyoruzz:))

Korktuğum kadar şişlik ve morluk yok,hatta çokk güzel oldum benn böyle bile:) Az bir şişlik var tabi, iki noktada da küçük morluk, ama aynaya baktığımda aldığım enerji için değil 2 yıl 2 ayda bir bile razıyım ben bu işleme..

Tamam baştan alıp,uzun uzuunn anlatıyorum, olası sorulara da cevap olsun diye,

Öncelikle personel dahil, doktor bey (Ferruh Bey) mükemmeldi,,tüm sorularıma sabırla,incelikle yanıt verdi, güven duygum pekişti ve geçtik işlemlere,,önce uyuşturucu kremle ,rahat koltuklarda bi yarım saat kadar oturdum,,sonra soğuk hava basıncı eşliğinde, hiç ama hiç canımı yakmayan enjeksiyon işlemi,ardından doktor beyin yanağıma verdiği dolguya masaj..biraz buz torbası,,işte bu kadar..1,5 cc lik Radiesse kullandı ve dudaktan aşağı inen çizgilerime de recytaline (yazılışı bu mu emin değilim şimdi )) ekledi..

Şimdi az bi şişlik ve çok güzel ,gergin,taze ve bence en az 10 yaş genç yanaklarımmm vaarrrrrrr :))))
Haftaya kontrole çağırdı bi de bi güzel,,daha ne olsun :))

Ben,
burada bana ilgi,bilgi,sevgi veren herkese çok ama çokkk teşekkür ediyorum,sevgili ve çok yakışıklı doktoruma ,güzel yardımcılarına da teşekkür etmeden geçemiyorummm:)

Bi de fikrim var, madem Ankara'dayız hepimiz, Ferruh doktorun dolgucuları olarak buluşalım,kaynaşalım bi diyorum:))

Hepinizi öpüyorummm,öpüyorummm,,buz torbamla birlikte gidiyoruummmm:))))

ooooo ben mesajını okuyana kadar sen yaptırmışsın bile:) Güle güle kullan.
Ben varım valla! buluşalım....

Arkadaşlar, neresi olursa olsun ne kadar tanınmış bir yer olursa olsun, sakın benim düştüğüm hataya düşmeyin. Güvenmeyin. Önce kutuyu görün inceleyin hatta kendiniz çıkartın içinden. çok güvenilir tanınmış bir yer dedim tavsiye edilen bir doktor dedim ayvayı yedim. Keyfini sürmeyi beklerken şimdi kendimi yemekle meşgulüm. bir an önce zaman geçşe de başka bir yerde istediğim ürünü, bilinçli bir şekilde yeniden uygulatsam diye can atıyorum şimdi.:KK5:

Canımm,çok geçmiş olsun diyelim, napalım,,allah beterinden korusun ,yüzünü mahveden insanlar da var,yanlış ve bilinçsiz uygulamalar sonucu..Neyse ki öyle olmadı senin. Sevgimle.

ooooo ben mesajını okuyana kadar sen yaptırmışsın bile:) Güle güle kullan.
Ben varım valla! buluşalım....

Çokkk teşekkürler Mavimmm,,senin sayende karar verebildim ve bu işten gerçekten anlayan bir doktorum oldu,çok da güzel yanaklarım şimdi:))) Botoks da düşünüyorum azz sonra :)) Ferruh Bey'e gözüm kapalı güveniyorum,,s a y e n d e e e e :))) Bu arada mail adresini aldım,yazışırız oradan, hatta buluşur bi kahve içeriz bile :) Öpüyorum seni mavimmmm:))

Kızlar, peki, radiesse kaş arasına yapılmıyor mu? kaş arasına yaptıran yok mu hiç? ben botox yaptırdığım doktora sordum, kaşla alın bölgesi dolguda en zor bölgelermiş. sakın bulaşma dolguya, dedi, korktum biraz. botoxtan memnunum ama kaş aramdaki çizgim çok derin olduğu için tam açamıyor. dolgu yaptırmak istiyorum. kaş arasına yaptıranların yardımına ihtiyacım var.

alın için dolgu yapıldığını hiç duymadım. yazılanlar üst yüz bölgesi için botox der.
şahsi fikrim, biraz daha güzel olmak için risk alınmaz. genel bir uygulama değilse, riskli de3niyorsa ben olsam yaptırmam.
Tabi karar senin. gönlüne göre olsun

X