Çağrı Merkezi Çalışanları

bende 18 ay cagrı merkezınde calısmıstım. cok yorucu ve streslı bı ıs zaten o yuzden en fazla eleman aranan ama az maas verılen bı sektor kımseye tavsıye etmıorum ama alınan maaslara bakınca benım calıstıgım yer en azından daha ııuymıs dıe dusundum. ben gecen sene 1200-1500 arası alıodum. sadece artık kaprıslı musterıye dayanamadıım bıraz daha fazla calısırsam hasta olacagımı dusundugum ıcın ve karıyer yalan oldugu ıcın bıraktım. sosyal haklar bakımından bakılırsa hıcbır fırmada olmayan artılarımız vardı o ayrı.

bende çağrı merkezi çalışanıyım
nereden başlasam bilmiyorum yani o kadar berbat bi yer
her dk dua ediyorum allahım beni burdan kurtar die
buradan gittiğim günü hayatım boyunca yıl dönümü olarak kutlayacağım
çağrı merkezinde sinir hastası olursunuz hatta biçok arkadaşınız panik atak hastası olur ve işten çıkarılır
ses tellerinizde oluşan nodüller yüzünden sesinizi kaybetme noktasına gelirsiniz
gastrit olursunuz

iş çıkışı yorgunluktan bırakın gezmeyi konuşmaya mecaliniz kalmaz
ailenizede yansır bu durum asabi anlayışsız biri olursunuz söylediğiniz cümleyi bir seferde anlamazlarsa
sinirden deliye dönersiniz
her gün sitem edersiniz çevrenizdekiler ne yapacaklarını bilemez ağlamaklı gözlerle sizi dinlerler

insan üstü şekilde çalışmanıza rağmen yöneticinize yaranamazsınız
toplantılarda sanki sabahtan akşama kadar yatan bir gruptan bahsediliyor gibi sizden bahsedilmesi birkez daha yıkar sizi
sürekli mesailer laf anlamayan insanlar deli gibi çalışmanızın karşılığında aldığınız 3 kuruş maaş....

he birde tatil günlerinizde gezmeye kalkışırsınız kalabalığın içinde kendinizi yapayalnız hissedersiniz ve o kalabalıktaki insanların sizinle konuşma ihtimalini düşünüp herkesten nefret edersiniz vs vs vs
...

Yorumların tamamını okudum yorumlar genelde aynı berbat,iğrenç,lanet,ömür törpüsü tarzında eylül 2011 de 5.yılıma girmiş bulunucam ilk zamanlar zorlandım evet ama artık çok severek yapıyorum.Unutmayın bizde insanız ve bizimde normal hayatta belli kurumlardan beklentilerimiz oluyor ve gayetki bazen yersiz çıldırabiliyoruz.

Güne başlarken bugün kaç kişi beni sinir edecek yerine bugün tüm müşterilerime en güzel biçimde yardımcı olucam demek gerek bazen. Emeğinizin karşılığını çalıştığınız kurumdan bazen alamıyorsunuz olabilir sadece çağrı merkezlerimi ??? hayır ama telefonu kapatırken müşteriden alınan bir çift söz bile yetebiliyor bazen ( .... hanım sizden önceki görüşmelerimde hiçbişey anlamamıştım çok teşekkür ederim aydınlattnız. vs.vs. )

Arkadaşlar Bilgi Güçtür. unutmayın.

Son düzenleme:
bende bi çağrı merkezi çalışanıyım fakat banka değil sigorta sektörü ama aldığım duyumlara göre bankaların ortamı dahada zormuş..bizimde uzun uzun çalışma saatlerimiz var ne kadar mesai yaparsan maaşında ona göre artıyor tabiki...
benmde 1 sene oldu evet yükselim imkanım yok farkındayım ama çalıştığım ortamı ve arkadaşlarımı seviyorum fakat daha ne kadar devam edebilirim evlenince nasıl olur işte onu bilemiyorum :KK37:

Arkadaslar Ankara da cağrı merkezi önerebilecek olan var mı? Satış olmayacak. Bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevinirim çalışan ve/veya piyasayı bilen hanımlar

yarın bende türksat çağrı merkezine görüşmeye gidicem bilgisi olan varmı bayanlar :26:

Ben de bundan 7 yıl önce (son sınıftayken) 1 yıl çağrı merkezinde çalıştım. Hem de gsm sektöründe ki en yoğunu bu sektör, inanılmaz zor bir iş kabul ediyorum ama ortamı çok güzeldi, gece 2 de çıkıp dürümcüye, çorbacıya gittiğimiz günleri çok özlüyorum.
Şimdi de ağırlıklı olarak çağrı merkezlerine eğitimler veren bir eğitim-danışmanlık firmasında eğitmen olarak çalışıyorum, eski çalıştığım şirketin çalışanlarıyla sohbet ederken farkediyorum ki hem ortam hem koşullar çok değişmiş, biz 2004-2005 döneminde 1500 TL brüt maaşla çalışıyorduk, yıl olmuş 2011 arkadaşların maaşları 700 TL...
Kariyer kısmına gelince çok sabırlı olmanız ve kendinizi fark yaratarak ispat etmeniz haline önü açık bir sektör, o dönem birlikte çağrı aldığım arkadaşlarım şimdi çağrı merkezi içerisinde çeşitli bölümlerde müdür ya da uzman pozisyonunda çok iyi koşullarda çalışıyorlar, ama dediğim gibi sabırlı olmak şart.

Çağrı merkezinde hiç çalışmadım, çalışan bir tanıdığımda yok. Ama hep dünyadaki en zor işlerden biri olduğunu düşünürüm. Orayı arayan insanın illaki bir şikayeti var ve memnuniyetsizlikten dolayı arıyor. Birkaç kere bende diklenmiştim çağrı merkezinde konuştuğum kişiye. Telefonu kapattıktan sonra pişman oldum. Bana alenen yalan söyleniyor, karşımdaki aptal yerine koyup kandırmaaya çalışıyor. İnsanı çileden çıkaracak bir durum. Ama karşımdaki insan buna mecbur olduğu için yapıyor, bu şirketin suçu, çalışanın değil. Çalışana çatmanın mantıksızlığının farkındayım. Gerçekten şirketlerin bütün yalan dolanını çağrı merkezi çalışanları çekiyor.

Yorumların tamamını okudum yorumlar genelde aynı berbat,iğrenç,lanet,ömür törpüsü tarzında eylül 2011 de 5.yılıma girmiş bulunucam ilk zamanlar zorlandım evet ama artık çok severek yapıyorum.Unutmayın bizde insanız ve bizimde normal hayatta belli kurumlardan beklentilerimiz oluyor ve gayetki bazen yersiz çıldırabiliyoruz.

Güne başlarken bugün kaç kişi beni sinir edecek yerine bugün tüm müşterilerime en güzel biçimde yardımcı olucam demek gerek bazen. Emeğinizin karşılığını çalıştığınız kurumdan bazen alamıyorsunuz olabilir sadece çağrı merkezlerimi ??? hayır ama telefonu kapatırken müşteriden alınan bir çift söz bile yetebiliyor bazen ( .... hanım sizden önceki görüşmelerimde hiçbişey anlamamıştım çok teşekkür ederim aydınlattnız. vs.vs. )

ben de şimdi okudum yorumları tekrar,daha once de yazmışım :) 4,5 yıl çalıştım çğr merkezinde ve cıktım..bana tek iyiliği kazandırdığı deneyım oldu.bi iş başvurusu yaptıgım zaman AA 4,5YIL MI diolar ve genelde çağırılıyorum :d şu ansa işyerımden yazıyorum:) sabrın sonu selametmiş yanı :) çğr merkezndeki en ideal iş takım lideri olmaktır yıne de :KK66:

bende bi çağrı merkezi çalışanıyım fakat banka değil sigorta sektörü ama aldığım duyumlara göre bankaların ortamı dahada zormuş..bizimde uzun uzun çalışma saatlerimiz var ne kadar mesai yaparsan maaşında ona göre artıyor tabiki...
benmde 1 sene oldu evet yükselim imkanım yok farkındayım ama çalıştığım ortamı ve arkadaşlarımı seviyorum fakat daha ne kadar devam edebilirim evlenince nasıl olur işte onu bilemiyorum :KK37:

evettt bankaların ortamı daha zor cunku surekli satış baskısı var.kotayı gecemezsenız o ay,bin tane laf işitirsiniz..yukselme imkanı olur ama baya bi sabretmek lazım,yenı bi operasyon açıldıgında takım liderliği için sınav olur ve gecersenız,mulakat da olumlu gecerse takım lideri olarak devam edersiniz:KK66:

Arkadaslar Ankara da cağrı merkezi önerebilecek olan var mı? Satış olmayacak. Bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevinirim çalışan ve/veya piyasayı bilen hanımlar
google'a yazdığım zaman cıkıyor aslında...satış olmayan operasyonlar inbound'dur genelde.yanı siz arama yaparsınız,anket vs için...ama genelde hep satış üzerinedir,çunku firma satış üzerinden para kazanır,konuşma süresi vs de eklenir gerçi ama...satıştan korkmayın yıne de.insan alışıyor cunku...
ikna çabası göstermenızı isterler 1 çağrıda mesela 2 defa...olursa satış olur,olmazsa siz ikna çabası göstermiş olursunuz :)

yarın bende türksat çağrı merkezine görüşmeye gidicem bilgisi olan varmı bayanlar :26:

mülakatta rahat olun,seri konuşun,hiçbir soruda duraksamayınnn :-)Türksat çağrı merkezini duymamıştım ama netten baktım şimdi,mulakat sonucunuz ne oldu merak ettimm ?

ben de şimdi okudum yorumları tekrar,daha once de yazmışım :) 4,5 yıl çalıştım çğr merkezinde ve cıktım..bana tek iyiliği kazandırdığı deneyım oldu.bi iş başvurusu yaptıgım zaman AA 4,5YIL MI diolar ve genelde çağırılıyorum :d şu ansa işyerımden yazıyorum:) sabrın sonu selametmiş yanı :) çğr merkezndeki en ideal iş takım lideri olmaktır yıne de :KK66:

evettt bankaların ortamı daha zor cunku surekli satış baskısı var.kotayı gecemezsenız o ay,bin tane laf işitirsiniz..yukselme imkanı olur ama baya bi sabretmek lazım,yenı bi operasyon açıldıgında takım liderliği için sınav olur ve gecersenız,mulakat da olumlu gecerse takım lideri olarak devam edersiniz:KK66:

google'a yazdığım zaman cıkıyor aslında...satış olmayan operasyonlar inbound'dur genelde.yanı siz arama yaparsınız,anket vs için...ama genelde hep satış üzerinedir,çunku firma satış üzerinden para kazanır,konuşma süresi vs de eklenir gerçi ama...satıştan korkmayın yıne de.insan alışıyor cunku...
ikna çabası göstermenızı isterler 1 çağrıda mesela 2 defa...olursa satış olur,olmazsa siz ikna çabası göstermiş olursunuz :)

mülakatta rahat olun,seri konuşun,hiçbir soruda duraksamayınnn :-)Türksat çağrı merkezini duymamıştım ama netten baktım şimdi,mulakat sonucunuz ne oldu merak ettimm ?

arkadaşlar bende vodafone çağrı merkezi müşteri danışmanlığı için mülakat daveti aldım aranızda vodafonede çalışmış olan yada çalışan var mı, en acilinden fikirlerinize ihtiyacım var

Ben de 1 yıl kadar telefondan satış yapıyordum arkadaşlar. İnsan acayip strese giriyor. İş yerine giderken bugün kaç satışım olucak ya hiç olmazsa diye yarı yoldan dönmeye kalktığım zamanlar çok oldu. İş yerine gittiğimde artık başkalarıyla değil kendimle yarışıyordum. Bugün daha fazla olmalı diye. O gün düşük satışım varsa yolda giderken ağladığımı bile hatırlıyorum :) Ankarada genelde bu işi yapanlar sıhhıye tarafındaki ufak medikal firmaları. Ankarada olupta bu işi yapmak isteyen arkadaşlarıma diyorum ki lütfen bu adı sanı belli olmayan medikal firmalarına GİRMEYİN!!!! İSTERSENİZ O AY 100 SATIŞ YAPIN EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI A LA MAZ SI NIZ!!!! Herişeyden önce şu var çalışıyoruz ve maaşımızı tam samanında almak istiyoruz. Maaşımızı alırkende patrona nereye ne kadar harcama yapıcağımızı söylemek zorunda değiliz. Ama son çalıştığım iş yerinde durum öyle bir hal aldı ki.. Ben patrona nereye ne harcama yapıcamı sölemek zorunda kalmıştım :S Çalışmak istiyosanız bu meslekte tanınmış ve köklü firmaların çağrı merkezlerine girin. Beni de turkcell den çağırdılar :S Sırf bu mesleği yapmayım diye bilgisayar ve bilgisayarlı muhsasebe kursuna gidiyorum ama öyle sıkışık bi zamanıma denk geldi ki bir süre de olsa gene bu mesleği yapmak zorundayım :KK43: Allah yardımcımız olsun :KK43:

bana bu aralar böyle bir teklif geldi..düşünüyorum, lütfen tecrübelerinizi yazın bayanlarrr...

çağrı merkezi müşteri temsilciliği, bir bayan için oldukça iyi bir meslek.
ben 2007den buyana, büyük tanınmış, prestijli bi kaç çağrı merkezinde çalıştım.
kulağında kulaklık önünde bilgisayar mesai saatlerinin içinde konuşur durursun.
takımlar vardır 10 kişilik 50 kişilik kuruma göre değişir.
takım liderleri vardır sana yardımcı olur gerektiğinde uyarır.
ses kayıtların dinlenir.
konuşmayı seven varsa oturduğu yerden yorulmadan sesi ve beyniyle bu işi rahatlıkla yapabilir.
tamam çok konuşuyoruz yoruluyoruz ama bu işin cilveside bu sesinle çenenle kazanıyosun kimse sana emir vermiyo ayrıca sadece takım liderin seni yönlendiriyo dikkat emir vermiyo.
ben çağrı merkezini ortamını konuşmayı çok seviyorum bunu meslek seçtim kendime sonuçta myo bitirdim çalışacağım işler ya sekreterlik yada bunun gibi işler.

çağrı merkezinde çalışmak,
vardiyalı ve vardiyasızdır
vardiyalı;7/24 hizmet veren ör, gsm şirketlerinin çağrılarını karşılayan çağrı merkezleri vardır.
vardiyasız; sadece 9-18 mesai saatinde hizmet veren ör,bi içecek markasının çağrılarını karşılayan çağrı merkezleri vardır.yada bankanın kredi kartı satışını yapan bi çağrı merkezini örnek olarak söyleyebilirim.
tabii işe alınırken şartlar söyleniyo vardiyalı yada vardiyasız diye. ben vardiyalı yani sabah+gece de çalıştım. vardiyasız yani 9-18 arasıda çalıştım. vardiyalı çok zor geliyo diye bölüm değiştirmiştim. bir çağrı merkezi birden fazla markayla anlaşmış ve birden fazla mesai saatinde işçi çalıştırabiliyor.
çağrı merkezinde inbound gelen arama ve outbound dış arama yapılabilir
dış aramalarda sen müşteriyi ararsın ve buda genellikle satış için olur.
gelen aramalarda müşteri seni arar sen de yardımcı olursun ama her ikisindede prim alabilirsin. ama satışın primi daha yüksek olur.

primler performansa göre belirlenir, performans nedir?açıkliyim=
*kaç saat hatta kaldın yani bilgisayarı açıp kouşmaya başlayıp kapatana kadar geçen süreç çok önemli
*genelde günde toplam 1,5 saat yemek ve ihtiyaç molası oluyor en az molayı kullanmakta performansı etkiliyo
*ses kaydı dinleniyor yanlış bilgi vermemekte yani görüşme kalitesi de etkiliyor
*ve görüşme süresi her müşteriyle kaç daki ka görüştüğün de primi yani performansı etkiliyo.
* satış yapıyosan da satış adeti de etkiliyo
satışın primleri daha yüksek tabii doğal olarak , bazı şirketlerde satışın primi maaşıda geçebiliyor.

ben şu an satış yapıyorum telefonda kredi kartı satıyorum zor gibi görünüyo ama bana kolay günde 10-20 kart satıyorum datalar bankadan geliyo bankayla daha önce çalışmış müşterilere satıyoruz kartları maaşlarda primlerde iyi. ssk yol yemek servis maaş artı prim+ süpriz hediyelerle çalışıyorum. müşterilerimi seviyorum çalışma ortamımı seviyorum çok mutluyum. :KK66: herkese çağrı merkezinde çalışmayı tavsiye etmiyorum. bence önce insan ben hangi işleri yapabilirim ör, çiçekçide çalışabilir, temizlikçilik yapabilirim, garsonluk yaparım ve çağrı merkezinde çalışabilirim gibi. neyse sonra o yapabileceğini düşündüğü işleri kıyaslasınlar hepsinin iyi kötü yanlarını düşünsün hatta bi kağda yazsınlar. her işin bi zorluğu vardır mutlaka. hah işte hangi işin kötü yanına dayanabiliyolarsa onu seçsinler. mesela garsonluk yaparsam 1.000 tl alıcam çağ.merk.1.000 tl alıcam ikiside güzel. birinde ayaklarım ağriycak yorulcam diğerinde hep oturup akşama kadar konuşcam beynim çatliycak hangiisine daha fazla dayancaanı düşüyosan onu seç. ben öyle yaptım. maaşlar genelde hep her şirkette asgari ücret ama dedimya primlerle güzelleşiyo ve süpriz hediyelerimiz var mesela bugün en fazla görüşme süresi yapana mp3 var gibisinden:KK61:kot tişort takılıyoruz
ya umarım yeterince açıklayabilmişim yardımcı olabilmişimdir. sorunuz varsada alabilirim.:93:

bende turkıyenın onde gelen gsm operotorunde calısmaktayım ve ılk olarak ısıme cagrı alarak basladım suanda yonetıcı pozısyonundayım.gercekten kolay bır ıs degıl ama eglencelı yanlarıda olmuyor degıldı.gece vardıyasındada calıstık gunduz vardıyasındada musterılerden azarda ısıttık memnunıyette aldık cok zorlandık ama guzel yerlere geldık bence cagrı merkezınde karıyer hedefiniz varsa onunuz cok acık olur 9 ayda terfı ettım 2 yıl sonra yonetıcı oldum.Eğer biraz sabırlıysanız empatı yapabılıyorsanız cagrı merkezınde calısmanızı onerırım.:126:

VODAFONE ÇAĞRI MERKEZİNDE ÇALIŞAN VARMI ? YARDIMA İHTİYACIM VAR ??? LÜTFEN
MAİL ADRESİM:basarbasar7@gmail.com

çağrı merkezinde çalışmak oldukça zor bence geçen yıl bir ay kadar çalıştım. sürekli konuşmaktan 2 ya da 3 içinde sesim gitti resmen. çok kötü olmuştum. ne kadar yorucu bi işmiş meğer çalışanlara bol sabır gerçekten çeşir çeşt insanla karşılaıyorsun:KK50:

arkadaşlar bende vodafone çağrı merkezi müşteri danışmanlığı için mülakat daveti aldım aranızda vodafonede çalışmış olan yada çalışan var mı, en acilinden fikirlerinize ihtiyacım var

Vodafone işi oldu mu benimde arkadaşım Vodafone da çalışmak istiyor eğer Vodafone da iseniz bir kaç kısa soru yöneltmek isterim .

X