Çalışan hanımlar maaşını sizi memnun ediyor mu?

1774

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2020
123
122
Arkadaşlar maaşıma takmış durumdayımdayım ama piyasa ne kadar ne alıyor onu da bilmiyorum. Asgari ücret zammından sonra benim de maaşıma zam yapıldı, 12bin alırken 18 bin oldu maaşım,
Home office müşteri yöneticisi olarak çalışıyorum. Düşük aldığımı ilettim ancak genel ekonomik sıkıntıları öne sürerek zam konusunda bir şey yapamayız dediler, çalışan hanımlarda durumlar nedir? Fikir olması için paylaşır mısınız.

Arkadaşlar maaşıma takmış durumdayımdayım ama piyasa ne kadar ne alıyor onu da bilmiyorum. Asgari ücret zammından sonra benim de maaşıma zam yapıldı, 12bin alırken 18 bin oldu maaşım,
Home office müşteri yöneticisi olarak çalışıyorum. Düşük aldığımı ilettim ancak genel ekonomik sıkıntıları öne sürerek zam konusunda bir şey yapamayız dediler, çalışan hanımlarda durumlar nedir? Fikir olması için paylaşır mısınız.
Çalıştığınız şirketin cirosuna/ölçeğine göre değişir aslında.
Büyük bir şirketse, az bence..

Hayır küçük bir şirket, toplam çalışan sayısı 30 dan az olabilir

Tanıdığım kimse maaşından memnun değil, buna 40 bin alanlar da dahil. Ben çalışmıyorum, asgari ücret alsam bakıcıya yetmez çünkü.
Her şey ateş pahası, ülkenin durumuna göre ne alsak az kalıyor. Belli bir standart da vardır, şu an ben ortalamanın altında kaldım sanki, bu kadar düşüğe de çalışılır mı diye düşünmeye başladım

Her şey ateş pahası, ülkenin durumuna göre ne alsak az kalıyor. Belli bir standart da vardır, şu an ben ortalamanın altında kaldım sanki, bu kadar düşüğe de çalışılır mı diye düşünmeye başladım

Valla zam yapmıyorlarsa biraz üstünde maaşa iş bulabilir misiniz ona bakın derim, şuan ucuz, pahalı algımızı kaybettik çünkü, maaş eşitsizlikleri bir süre daha sürer diye düşünüyorum

Maaşımız az değil ekonomi çok kötü. Kimse birşey alamıyor. Acil aracımı değişmem gerek benim için araç ihtiyaç 2
Çocuğumu okula kreşe götürüyorum işe gidiyorum banka 1 lira kredi veremiyormuş kaldım öylece. Çok moralim bozuk başım ağrıyor akşamdan beri

Kişisel olarak benim maaşım beni mutlu etmiyor. Ama bunun önemi olduğunu sanmıyorum çünkü maaşlı çalışan kimse mutlu değil bence.

Valla zam yapmıyorlarsa biraz üstünde maaşa iş bulabilir misiniz ona bakın derim, şuan ucuz, pahalı algımızı kaybettik çünkü, maaş eşitsizlikleri bir süre daha sürer diye düşünüyorum
İş bakıyorum bir yandan, iş bulduğumda teklifim kabul edilmezse direkt çıkarım, şu an baya boşladım işi. Çalışasım da gelmiyor. Şu da var evde olduğum için rahatım yerinde aman aman yoğun değilim. Yemeğimi evimi işini de rahatlıkla yaparım. Ama bir mesai de harcıyorum işime ve paramı da değerinde almamak motivemi düşürüyor

Kızlar siyasete girmeden siyasi mesaj barındıran yorum yazmak yasak mı değil mi? Ona göre yapayim yorum😁

Şu an 36 bin lira maaş alıyorum ama benim para şirazem feci derecede kaydı. İyi mi kötü mü anlayamıyorum. Nasıl düzelticem bunu bilemiyorum açıkçası. Kaç para iyi maaş desen cevabım bile yok.

X