Çalışan hanımlar maaşını sizi memnun ediyor mu?

Arkadaşlar maaşıma takmış durumdayımdayım ama piyasa ne kadar ne alıyor onu da bilmiyorum. Asgari ücret zammından sonra benim de maaşıma zam yapıldı, 12bin alırken 18 bin oldu maaşım,
Home office müşteri yöneticisi olarak çalışıyorum. Düşük aldığımı ilettim ancak genel ekonomik sıkıntıları öne sürerek zam konusunda bir şey yapamayız dediler, çalışan hanımlarda durumlar nedir? Fikir olması için paylaşır mısınız.
Home offıce miş ıyı bnce maas

Şu an 36 bin lira maaş alıyorum ama benim para şirazem feci derecede kaydı. İyi mi kötü mü anlayamıyorum. Nasıl düzelticem bunu bilemiyorum açıkçası. Kaç para iyi maaş desen cevabım bile yok.
Hangi sektör ve pozisyonda çalışıyorsunuz.

Maaşımız az değil ekonomi çok kötü. Kimse birşey alamıyor. Acil aracımı değişmem gerek benim için araç ihtiyaç 2
Çocuğumu okula kreşe götürüyorum işe gidiyorum banka 1 lira kredi veremiyormuş kaldım öylece. Çok moralim bozuk başım ağrıyor akşamdan beri
Neden acil değiştirmen gerek? 🫤

Tanıdığım kimse maaşından memnun değil, buna 40 bin alanlar da dahil. Ben çalışmıyorum, asgari ücret alsam bakıcıya yetmez çünkü. (İkizlerim var, 1,5 maaş istiyorlar bazıları 2 maaş.)
Hangi şehirde isteniyor ikizlere fazladan maaş? İkizleriniz kaç yaşında. Ben de bakıcı ablamiza bırakıyorum. Maaş konusunda zorluk yasadik en son :KK43:

Her şey ateş pahası, ülkenin durumuna göre ne alsak az kalıyor. Belli bir standart da vardır, şu an ben ortalamanın altında kaldım sanki, bu kadar düşüğe de çalışılır mı diye düşünmeye başladım
Çalışma şartların tam olarak nedir? Evden çalışıyorsun ama belli mesai saatleri içinde mi yoksa sen kendin mi belirliyorsun? Çalışma yoğunluğun nasıl? Çünkü günümüzde homeoffice bu fiyata çalışmak için can atan binlerce insan vardır. Mezuniyet durumunuz nedir birde?

Hangi şehirde isteniyor ikizlere fazladan maaş? İkizleriniz kaç yaşında. Ben de bakıcı ablamiza bırakıyorum. Maaş konusunda zorluk yasadik en son :KK43:

İzmirdeyim, sabah 8-17 arası sormuştum birkaç kişiye asgari ücretin çok çok üstünde istediler, ben zaten çalışmadığım için oralı olmadım ya da pazarlık yapmadım ama ikiz gruplarında da hep okuduğum; ikizlere fazladan istiyorlar, bence haklılar 😬 sizin nasıldı maaş?

Çalışma şartların tam olarak nedir? Evden çalışıyorsun ama belli mesai saatleri içinde mi yoksa sen kendin mi belirliyorsun? Çalışma yoğunluğun nasıl? Çünkü günümüzde homeoffice bu fiyata çalışmak için can atan binlerce insan vardır. Mezuniyet durumunuz nedir birde?
Lisans mezunuyum, 9-17:00 arası 6 gün çalışıyorum, bir de yemek kartı var. İş planı bana ait kendime göre planlarım işlerimi karışan görüşen yok, rahatım iyi ama işte para düşüK mü diye kurt düştü içime

İzmirdeyim, sabah 8-17 arası sormuştum birkaç kişiye asgari ücretin çok çok üstünde istediler, ben zaten çalışmadığım için oralı olmadım ya da pazarlık yapmadım ama ikiz gruplarında da hep okuduğum; ikizlere fazladan istiyorlar, bence haklılar 😬 sizin nasıldı maaş?
İzmrde bı akraba cocugunun bakıcısına asgari ucret + SSK ödemesi. 😔

Yok ya bence ikizlere fazladan istemek çok mantıksız kendi kendilerine oynuyor çocuklar. Yedir içir wc götür oyun kur tamam. Arada illa ki inatlaşma kavga oluyor ama çok sıkıntı olmuyor şükür uzun sürmüyor. 2 buçuk yasindalar. Bu yılı da atlatirsam seneye kreş inşallah. Ablayla 7 bine anlaştım. Ama bizim saatler iki gün 7.45- 16.00, iki gün 7.45-14.00 bir gün bos. Aslında şöyle oldu geçen yıl sene başında 3200 demiştik (şu an bu para ne kadar komik geliyor demi) ama hiç o parayı vermedim. 3500 verdim. Şubatta 4 bin yaptım. Abla 4500 istedi diye gönlü kalmaması için 4200 yaptım. Yazinda sağ olsun her gün yarım şeklinde geldi. Arada bir gün fazladan çocuk biraktigimda ona göre ayrıca ödeme yaptım. İki bayramda da biner lira verdim. Bir de yakın zamanda dolmuş parası ekonomi arşa çıkınca bin daha verdim. Şubat tatili, Kasım ve nisan ara tatillerinde gelmedi, Ağustos ta da hiç gelmeyecek ben de maaşını tam verecegim. Kısacası elimden geleni yapmaya çalıştım. Keşke devlet bana verse ben de gelen yardimcima versem. Tek görevi de çocuklarla ilgilenmek. Yemek temizlik ve yok. Temizlik içinde başka haftalık gelen yardımcım var. Her ay ona da veriyorum 😓 kendime kuş kalıyor. Ekonomiye can vermek için çalışıyorum. 🤣

Lisans mezunuyum, 9-17:00 arası 6 gün çalışıyorum, bir de yemek kartı var. İş planı bana ait kendime göre planlarım işlerimi karışan görüşen yok, rahatım iyi ama işte para düşüK mü diye kurt düştü içime
Bence iyi. Yani iyiden kastım asla bu ekonomide yetecek para değil ama bu imkanla daha fazla maaşla iş bulunacagini sanmıyorum. Kız kardeşimin çalışanı eczacı kalfası bu maaşı alıyor her gün daha uzun mesaisi var. C.tesi leri de çalışıyor. Önlisans mezunu. Canınızı sıkmayın Allah bereket versin. Ülkeye de bir düzen versin inşallah...

14 yıllık memurum 22 bin alıyorum buna kıyafet yol parası iş yerinde arada bir yemeğe çıkmak falan eklenirse giderlerimle sizin maaşı buluyor arti kreşe başlayacak bebeğim var kreş ücretleri sanırım 10 binden başlıyor kısacası bende memnun değilim
Aylık 10 bin dimi kreşler 🥺

Maalesef memnun değilim ben de..
İş kendi işim çalıştığım kadar kazandırıyor ancak geçen sene çok rahat yeterken (birikim yaptırırken) bu yıl epey düştü
Yurtdışına taşınmayı kovalıyoruz
Bebekte gelecek kışın, bir fırsatı yolunu bulursak gideceğiz

bence burada kriter ayrilsaniz daha iyi sartlarda isi rahat bulur musunuz ? eger benim hakkim 40 bin baska firma bunu rahat verir derseniz baska ise bakin oyle bir durum yoksa yapacak bir sey yok

X