Çalışan hanımlar maaşını sizi memnun ediyor mu?

Eşim de memur, her ne kadar akbile para yükleniyor olsa da bir para gidiyor, dışarıda yemek yiyor para gidiyor, kıyafetti osuydu busuydu maaşından gerçekten 3-4 bin sadece bu giderlere harcanıyor. Düşününce 18+4 bin de iyi bi maaş değil tabii ki o ayrı ama ev rahatlığının artısı bana iyi geliyor bilemiyorum.

Ben bir reklam şirketinde çalışıyorum tüm ekip home office. Arjantin'de de var ekip arkadaşımız Türkiye sınırları içerisinde İstanbul'da da Erzincan'da da, global bir şirket.
Sadece Türkiye içerisinde böyle bir iş imkanı varmı ?

Sadece Türkiye içerisinde böyle bir iş imkanı varmı ?
Bizimki reklam şirketi, içerik editörlerimiz yazarlarımız da var ve içerik deneyimi olanlara stajyer ya da part time şans veriyoruz sonra full time olarak işe alıyoruz. Birkaç arkadaşa daha önerdim, içerik yazarlığı kısmında kendini geliştirebilirsen birçok firma var içerik sağlayıcılığı üzerine, onlarda çalışabilirsin. Pandemiyle gençler çok yoğunlaştı bu alana, o yüzden biraz zor ama neden olmasın

Bizimki reklam şirketi, içerik editörlerimiz yazarlarımız da var ve içerik deneyimi olanlara stajyer ya da part time şans veriyoruz sonra full time olarak işe alıyoruz. Birkaç arkadaşa daha önerdim, içerik yazarlığı kısmında kendini geliştirebilirsen birçok firma var içerik sağlayıcılığı üzerine, onlarda çalışabilirsin. Pandemiyle gençler çok yoğunlaştı bu alana, o yüzden biraz zor ama neden olmasın
İngilizcem lise seviyesinde olur mu ?

İngilizcem lise seviyesinde olur mu ?
İngilizcelik çok konu olmayabiliyor, yani bizde ingilizcenin i'sini bilmeyen, çevirileri translate ile yapan bi arkadaş vardı, çalışırken kendini geliştirdi, şu an arjantinli çalışanımızla sesli toplantılara giriyor İngilizce. Öğrenilir dert değil. İçerik yazarlığı metin yazarlığı eğitimleri diye bi araştır nurcum belki işine yarar

İngilizcelik çok konu olmayabiliyor, yani bizde ingilizcenin i'sini bilmeyen, çevirileri translate ile yapan bi arkadaş vardı, çalışırken kendini geliştirdi, şu an arjantinli çalışanımızla sesli toplantılara giriyor İngilizce. Öğrenilir dert değil. İçerik yazarlığı metin yazarlığı eğitimleri diye bi araştır nurcum belki işine yarar
Deneyimsiz bulursam iyi olur.

55 bin civari maaş alıyordum ama İstanbul şartlarında yetmiyordu bana. İstifa edip baska bir ülkeye taşındım, işsizim çaresizce iş bakıyorum, hostel odalarında sürünüyorum sürekli cepten yiyorum günün sonunda ne yaptım ben noktasına geliyorum ne diyebilirim ki mutsuz olmak isteyeni, tatminsiz olana hayat bunu sunuyor.

Ay çok cesursunuz inşallah Allah gönlünüze göre bir iş bir hayat sunar size gittiğiniz ülkede. İlk başta 55 bin çık geldi gözüme ama sonra istanbul faktörü gerçekten geçinmek daha zordur orada…

Çocuğa ne katıyor bu hanımefendi? Eğitici öğretici biri mi? En az bir yabancı dili akıcı şekilde öğretiyor mu?
Çocuğu yedir içir uyut geri kalanda tv açık oturuyorsa konu komşuya kapıcı eşine verin o da bakar.
Ben de bakıcılarla büyüdüm annem çalışıyordu apartman görevlisinin eşi bile bakmıştı bir dönem bana 😀
Yani 24.000₺ ye çocuğa ne katıyor çok merak ettim. Haftasonu tatil üstelik 8-17 hay masallah mesai de yok, fırsatçılığa bak. Sizden başka kimseden koparamaz bu parayı bence alternatif bakacak kişiler varmış gibi davranın kendisine

Şimdi önceliğim çocuğa bir şey katması değil. Ama kapıcı eşine de bırakamam evladımı. Eskiden imkanlar kısıtlıydı. Bizleri her yere bıraktılar ama şimdi öyle değil.
Önceliklerim
Güvenilir olması.
İyi bir insan olması.
Çocuğumu sevmesi.
Babaanne anneanne tarzı olmaması.
Ek gıdaya blw ile başladık bu konuda bilgi sahibi olması. Çocuğumun ağzına yemek tıkmaması.
Oyun grupların götürüp eşlik edebilmesi.
Doktora götürebilmeli acil bir şey olduğunda.
Tv telefon kullanmamalı. Çocuk uyurken telefonu eline alabilir.
Sigara istemiyorum.
Kamera her yerde var bunu kabul etmeli.
Bunlar benim takıntılı olduğum bazı konular.
Ek olarak bakıcımız çocuk gelişimi mezunu. Bütün gün evde kreş ortamı. Parmak boyalar etkinlikle vs.
İngilizce ben istemiyorum ama bakıcımız biliyor.
Yine de bu iş harici başka bir iş yapacak dışarıda özel sektörde çalışacak karakteri yok. Adeta çocuk beyni var diyim. Bu parayı istemeye de kesin erkek arkadaşı falan doldurdu.
Şu an yaşadığım yerde standart bakıcı ücretleri 16bin
Ben 20ye okeydim.
Bu para artık çok.

kendini biraz pazarlayacak kabiliyeti olsa aslında zengin ailelerin yanında bu paralara çalışabilir. Lakin biz o zengin aile değiliz 🥹

X