çalışan hanımların korkulu rüyası akşama kolay pratik ne pişirsem öneriler ??

slm kızlar ben bu akşam zeytinyağlı yeşil fasulye + pirinç pilavı yapmayı düşünüyorum zaten bu menüyü eşim görünce bayılıyor benimde işime geliyor yazın 10 kavanoz fasulye yaptım şubatta bitti :KK70:

selam kızlarr

bugünkü menüm

bezelye
yoğutlu makarna
yeşil salata
cacık

olacak sanırım :KK70: bir değişiklik olmazsa

selam kızlar ya hakkaten fırında patlıcanlar nasıl közleniyor babanuş yapalım sarmısaklayıp yoğurtlayalım benimde menüm yeşil fasulye pilav ayser 89 maşallah eşin seviyomuş fasulyeyi

fırında patlıcanları folyo ile mi yapayım peki ?:KK42:

folyoda koyablirsin koymayabilirsinde ben koymadım patlıcanları yıkayıp kuruladıktan sonra tepsiye dizdim fırına koydum sonra arada çatalla kontrol et yumuşamışsa pişmiş demektir. sonra kafasından tutup soyup dilimledikten sonra sıcak ama kavanozlara koy ters cevır oluyor. canım

fırında patlıcanları folyo ile mi yapayım peki ?:KK42:

canım sana tavsiyem folyo ile fırına verme; çünkü folyo sıcağa temas halinde içeriğindeki elementler olduğu gibi besinin içine geçiyor ve buda kansorejen olarak vucüda giriyor. kesinlikle folyo ile fırın tavsiye etmem.. bilgin olsun patlıcanları ızgara kısmına koyabilirsin
ben öyle yapıyorum kırımızı biber, patlıcan o şekilde yapıyorum, daha sağlıklı...

Son düzenleme:
kızlar benim bu akşamki menüm:

yeşil mercimek çorbası
ıspanak
dünden kalan yemeğim
ve olmazsa olmaz salatam:)))

folyoda koyablirsin koymayabilirsinde ben koymadım patlıcanları yıkayıp kuruladıktan sonra tepsiye dizdim fırına koydum sonra arada çatalla kontrol et yumuşamışsa pişmiş demektir. sonra kafasından tutup soyup dilimledikten sonra sıcak ama kavanozlara koy ters cevır oluyor. canım

teşekkür ederim ben kavanoz yapmayacagım da belki dondurucuya atarım.. patlıcan salatasına bayılıyorum da :KK16:
canım sana tavsiyem folyo ile fırına verme; çünkü folyo sıcağa temas halinde içeriğindeki elementler olduğu gibi besinin içine geçiyor ve buda kansorejen olarak vucüda giriyor. kesinlikle folyo ile fırın tavsiye etmem.. bilgin olsun patlıcanları ızgara kısmına koyabilirsin
ben öyle yapıyorum kırımızı biber, patlıcan o şekilde yapıyorum, daha sağlıklı...

evet o benim de aklıma geldi o yüzden sordum ,teşekkür ederim uyarın için:KK54:

*
benimde menüm köfte,salata,yogurt :KK1: en kolayından sıyrılayım bu işten :KK1:

aslında yazın yapılan konserveler kışın bizim büyük kurtarıcımız oluyor bezelyeler fasulye patlıcan biber hele hele domates yapmak lazım bu senede sıkayım kendımı yapayım nasıl yapacaksam gecen hevesle yaptım yeni evli gaza geldım bu sene bir isteksizlik var

aslında yazın yapılan konserveler kışın bizim büyük kurtarıcımız oluyor bezelyeler fasulye patlıcan biber hele hele domates yapmak lazım bu senede sıkayım kendımı yapayım nasıl yapacaksam gecen hevesle yaptım yeni evli gaza geldım bu sene bir isteksizlik var

cidden nasıl yaptın maşallah :KK9:

güzel oluyor yapılınca ama benim uğraşasım yok hiç :26:

merhaba kızlar. konserveler artık pek tercih edilmiyor, sağlıksız ve güvenliksiz olduklarına dair çok fazla yazı yazıldı. o ebepten dondurucular kurtarıcı olabilir.

cidden nasıl yaptın maşallah :KK9:

güzel oluyor yapılınca ama benim uğraşasım yok hiç :26:

domatesi fasulyeyi biberi patlıcanı konserve yaptım bezelyeyi buzluğa attım pişirmeden canım

merhaba kızlar. konserveler artık pek tercih edilmiyor, sağlıksız ve güvenliksiz olduklarına dair çok fazla yazı yazıldı. o ebepten dondurucular kurtarıcı olabilir.

ama mesela fasulyeyı buzluğada koydum konservede yaptım buzluğa koyduğumu hiç sevmedim ama konservedeki sanki taze taze pişirmiş gibi oluyor.

hımm benim fasülyeleri annem koyuyor da tadı güzel oluyordu ya :44: yine de dikkat et patlama falan oluyormuş, içinde asit olup zehirliyormuş vs vs şehir efsanesi mi gerçek mi bilemem ama dikkat edin :KK31:
benim bugün yemek eşimden, mesaiye kaldım :KK14:

hımm benim fasülyeleri annem koyuyor da tadı güzel oluyordu ya :44: yine de dikkat et patlama falan oluyormuş, içinde asit olup zehirliyormuş vs vs şehir efsanesi mi gerçek mi bilemem ama dikkat edin :KK31:
benim bugün yemek eşimden, mesaiye kaldım :KK14:

Allah yardımcın olsun sağ ol canım dikkat ederim.

Benim de bu sene isteksizlik var ama koymamız lazım kış için

Benim de bu sene isteksizlik var ama koymamız lazım kış için

aynen ya akşamları yemek yapmak bile istemiyorum herhalde hamilelikten diye düşünüyorum kendi yaptığım hiç bir şeyi yiyemiyorum akşam eve gelince eşim yaptıklarımı yiyince adama tuhaf tuhaf bakıyorum nasıl benim yemeklerimi yiyor diye düşünüyorum:KK1::KK1::KK1:

X