Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Can sıkan saç dökülmesi ve kel bölgeler..

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

rose3434

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2012
574
13
Selam kızlar :nazar:

Şunu denedim iyi geldi demek için açmadım konuyu siteden okuduklarımdan ortaya bi plan çıkardım onu yazcam belki birileri destek olurda pes etmeden yapar ve hem dökülmeden hem kel bölgelerden kurtulurum :KK25: bi ara bi yıl boyunca zigavus şampuan kullandım fayda görmedim malesef..

Öğrenciyim hava değişimi saç döker normal diyenler çok, sınav ders stresi döker diyen çok ama psikolojim bozuldu artık azıcık kaldı saçım zaten :KK25::KK25:

*İlk olarak karanfilli su kullanıcam. sitede okudum bi avuç karanfil 500 ml suda bi gün bekletilip haftada 4 gün kullanılınca fayda ediyomuş

*saçı yıkadıktan sonra ısırgan otunun suyuyla saçımı durulayıp bırakmak da iyi geliyo diye okudum. içince de faydası varmış da ramazan bi geçsin o zmn içmeye de başlarım.

*fiyto sarımsaklı şampuan aktar tavsiyesi :nazar:

*saç dökülmesine badem yağıda iyi geliyomuş

Şimdi planımıza gelcek olursak :)

-saçlarımı bi gün yıkayıp bigün yıkamıcam.
ısırgan otu suyuyla her banyoda kullanıcam.
badem yağını bi banyoda kullanıp bi banyoda kullanmıcam.
saçımı yıkamadığım günlerdede saçımı karanfilli suyla ıslatıp masaj yapcam.

bi korkum da bunların hepsini birden yapınca çok kötü olumsuz sonuç almam dimi :18::18:
bu korkum hakkında yorum yaparsanız sevinirim :26::26:

planımıda hemen yarın saç yıkama işlemiyle uygulamaya başlıyorum yorumları yazarım :)

Ben yaptım bunları faydası olacağına eminim ama saç dökülmesinin nedeni tiroit erkek tipi genetik veya hormonlrdansa ne yazık ki bunlar geçici olarak fayda sağlıyor

Ben yaptım bunları faydası olacağına eminim ama saç dökülmesinin nedeni tiroit erkek tipi genetik veya hormonlrdansa ne yazık ki bunlar geçici olarak fayda sağlıyor

annemin de saçları az :KK43::KK43::KK43: ama annemde aşırı kel bölge yok bendeki gibi onun her yerde eşit saç var. benim sağ ve solda kel bölgeler var :105::KK43::KK43:
eskiden çok gürdü saçlarım ana saçım hiç sıfıra vurdurmamışlar. herkes gür diye diye laf ede ede nazar ettiler :KK5::KK5::KK14::KK14::KK14:
hormonlar için de gittim doktora onda sıkıntı yok.

Şunu denedim iyi geldi demek için açmadım konuyu siteden okuduklarımdan ortaya bi plan çıkardım onu yazcam belki birileri destek olurda pes etmeden yapar ve hem dökülmeden hem kel bölgelerden kurtulurum :KK25: bi ara bi yıl boyunca zigavus şampuan kullandım fayda görmedim malesef..

Öğrenciyim hava değişimi saç döker normal diyenler çok, sınav ders stresi döker diyen çok ama psikolojim bozuldu artık azıcık kaldı saçım zaten :KK25::KK25:

*İlk olarak karanfilli su kullanıcam. sitede okudum bi avuç karanfil 500 ml suda bi gün bekletilip haftada 4 gün kullanılınca fayda ediyomuş

*saçı yıkadıktan sonra ısırgan otunun suyuyla saçımı durulayıp bırakmak da iyi geliyo diye okudum. içince de faydası varmış da ramazan bi geçsin o zmn içmeye de başlarım.

bi korkum da bunların hepsini birden yapınca çok kötü olumsuz sonuç almam dimi :18::18:

planımıda hemen yarın saç yıkama işlemiyle uygulamaya başlıyorum yorumları yazarım :)

canım ben karanfil kullandım hiç bi faydası yok kii , badem yagıda kullandım yine hiç bi faydası yok sadece saçı hızla uzatttı yani dökülmeye bi faydası yok...:KK43: ve kan testimde hiç bi degerimde sorun da yook , napıcam ben bilmiyorum ısırgan otunu denemedim bi o kaldı :KK14:

canım ben karanfil kullandım hiç bi faydası yok kii , badem yagıda kullandım yine hiç bi faydası yok sadece saçı hızla uzatttı yani dökülmeye bi faydası yok...:KK43: ve kan testimde hiç bi degerimde sorun da yook , napıcam ben bilmiyorum ısırgan otunu denemedim bi o kaldı :KK14:

ne kadar süre denedinki bunları canım :44:
böyle şeyler kısa vadede sonuç vermez deniyo yaa

bnmde kan değerimde sorun yok böyle şeyler denicem işteee:KK14:

Yıllardır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum benim önerim dökülmenin altında yatan sebebi bulmadan tedavi uygulamamanız yönünde. Bitkisel yöntemler mevsimsel dökülmelerde güzel sonuçlar verir. Doktora gitmenizi öneririm eğer kan testinizde problem cıkmadıysa endokrin bölümüne başvurun. Yıllardır gitmediğim cilt doktoru kalmadı bir çok hap, serum,losyon, şampuan kullandım hepsi maddi ve manevi kayıptı sadece. Son olarak endokrin bölümüne gittim d vitamini eksikliğim ve troid rahatsızlığım olduğunu öğrendim tedaviyle birlikte dökülmemde azaldı.Umarım en kısa zamanda eski saçlarınıza kavuşursunuz.

Ayrıca bu kadar kürü bir arada kullanmak saçlarınızı yorar ve saç köklerinizin tıkanmasına neden olur. Şampuanların saç dökülmesine etkisi olduğunu düşünmüyorum. Saç yapınız yağlı ise yağ karışımları daha çok dökülmesine neden oluyor.

Ayrıca bu kadar kürü bir arada kullanmak saçlarınızı yorar ve saç köklerinizin tıkanmasına neden olur. Şampuanların saç dökülmesine etkisi olduğunu düşünmüyorum. Saç yapınız yağlı ise yağ karışımları daha çok dökülmesine neden oluyor.

korkumda buydu işte :KK43: hepsini birden yapınca yıpranır iki tel kalan saçlarım diye :KK43: o zmn bazı şeyleri yapmayım öylemi
badem yağı ve ısırgan otunu şimdlilk kullanmasam da olur

ne kadar süre denedinki bunları canım :44:
böyle şeyler kısa vadede sonuç vermez deniyo yaa

bnmde kan değerimde sorun yok böyle şeyler denicem işteee:KK14:

2 ay kadar denedim canım benim yani görmedim bi fayda :/ bide ısırgan otunu çok duydum kaynatıp dökülüyo o nasıl olur denedin mi hiç ?

2 ay kadar denedim canım benim yani görmedim bi fayda :/ bide ısırgan otunu çok duydum kaynatıp dökülüyo o nasıl olur denedin mi hiç ?

ısırgan otu denicektim ama çok işlemle saçlarım yıpranmasın diye şimdilik denemiyorum. ama içmek bile iyi geliyomuş diye okudum

korkumda buydu işte :KK43: hepsini birden yapınca yıpranır iki tel kalan saçlarım diye :KK43: o zmn bazı şeyleri yapmayım öylemi
badem yağı ve ısırgan otunu şimdlilk kullanmasam da olur

Isırgan otu, lavanta, karanfil suyu açıkcası ben bunların hiç bir faydasını görmedim dökülme nedenim troid problemi son zamanlarda dökülmem azaldı fakat karanfil suyu dökülmeyi artırdı. Mevsimsel bir dökülmeyse sonuç değişebilir birde saç yapınıza bağlı.

X