Çaresizim..

Biz Almanya da yaşıyoruz

siz bi cok seyi yanlıs anlamıssınız ben bakamam demiyorum esim isteyken de iki cocuguma devlet bakmıyor ben bakıyorum. Esim zaten cok anlayıslı ve her zmn cocuklarına cok güzel babalık yapıyor. Bunu bi yardım olarak degıl babalık görevi olarak görüyor. Logusalık Depresyonunu cekmeyen bilemez. Konusmak ahkam kesmek cok kolay gelir. Umarım bi gün yasayıp beni anlamak zorunda kalmazsınız.
Benim de çocuğum var yaşadım. Eşim de her hafta en az iki gece nöbetçi. İşten ayrıl demek yerine güçlü olup çocuklarıma baktım.

Canım hamilelik hormonları vücuttan atılana kadar kötü olman normal. Azıcık dişini sık ben oğlum dört aylıkken epey düzelmiştim. Regl düzeni de oturunca daha iyi hissedersin öncelikle yalnız değilsin. Aynı endişeler bende de oldu seni o kadar iyi anlıyorum ki. Ben de iyi hissetmek için çocuğu uyuttuktan sonra kitap yazmaya başladım yada sevdiğim birşeyler pişirmeye kafamı verdim. Başka türlü olacak gibi değildi ağlıyordum tutamıyordum kendimi. Hayatta yapayalnız hissediyordum artı benim eşim beni dövüyordu. Ne zaman istersen bana yazabilirsin yalnız değilsin. Varsa bir kuzen olur kardeşin yada yakın arkadaşın kalmaya davet edebilirsin. Hiç kimse yok yaz bana muhabbet ederim ne yapalım kötü günler hep kötü geçecek değil ya maşallah iki çocuk annesisin. Derdini güzel bir dille anlatmışsın yazında. Doğum travmalı geçti ise bir de lohusa depresyonu x2 olur. Bende koca da koca değildi Allah kahretsin x3 oldu o yüzden. Seni anlıyorum.
Evli misiniz hala ayni adamla?

Benim de çocuğum var yaşadım. Eşim de her hafta en az iki gece nöbetçi. İşten ayrıl demek yerine güçlü olup çocuklarıma baktım.
Bende isten ayrıl demedim zaten onu isi konusunda en byük destekcisi benim. Yasadınız mı? Sanmıyorum yasasanız asla böyle düsünmezsiniz. İnsan her zmn güclü olmak zorunda degil robot degiliz sonucta bizde etten kemikten yaratılmısız.

Yaniniza gelebilecek kimse yokmu anne gibi kayinvalide gibi hem sizim havaniz degisir hemde yanliz kalmamis olursunuz

Bende isten ayrıl demedim zaten onu isi konusunda en byük destekcisi benim. Yasadınız mı? Sanmıyorum yasasanız asla böyle düsünmezsiniz. İnsan her zmn güclü olmak zorunda degil robot degiliz sonucta bizde etten kemikten yaratılmısız.
Okumuyor musunuz?
Oğlum dokuz aylık olduğundan beri eşim hee hafta en az iki gece nöbetçi diyorum. Pazar sabahtan gider Salı akşam 8de döner 😁

Okumuyor musunuz?
Oğlum dokuz aylık olduğundan beri eşim hee hafta en az iki gece nöbetçi diyorum. Pazar sabahtan gider Salı akşam 8de döner 😁
Okuyorum sanırım siz okumuyorsunuz. Yasamaktan kastım lohusa depresyonluguydu esin evde olup olmaması degil.

Okuyorum sanırım siz okumuyor musunuz? Yasamaktan kastım lohusa depresyonluguydu esin evde olup olmaması degil.
Lohusa depresyonunu da yaşadık hanımefendi bize de beş yaşında gelmiyor bu çocuklar.
Siz eşinizin iki gün gittiğinde ne yapacağınızdan endişe ediyorsunuz. Eşinize işten ayrıl dediğinizi de bir önceki konuda da yazmışsınız.

Siz evde her şeyi idrak edebilen bir çocuğunuz daha olduğunun farkındasınız değil mi? Onun önünde tüm gün ağlamak ne demek? Senelerce ağlamışsınız randevunuz haftaya mı? E çok erkenmiş bekleseydiniz diğer çocuğunuz da büyüseydi. Lohusa depresyonu teşhisini koyan kişi size ne öneride bulundu? Terapi veya ilaç tedavisine başlamadınız mı zaten orasını anlamadım.

Merhaba arkadaslar,
Daha önce de konu acmıstım ve lohusa depresyonuna yakalandım demistim. Hala deprrsyondan cıkamadım hatta biraz iyiye giderken eşimin iki gün yurt dışına çıkması gerektiğini öğrendim ve sanki başımdan aşağı kaynar sular döküldü bütün gün ağlıyorum iki çocukla nasıl yaparım diye… eşimle biz 7 senelik evliyiz ve hiç kavga etmedik yani tartışırdık ama seslerimiz bile yükselmedi birbirine. Ama ikinci çouktan sonra sonra tartısmalarımız arttı ben sesimi bazen istemeden de olsa yükseltiyorum çünkü benim korkularımı anlayamıyor. İki çocukla yanlız kaldığında ne olacak ki sen çok güçlüsün bir çok şeyi aynı anda halledebilen kafasını aynı anda bir çok yere verem bi insansın diyor.. ama depresyondan mıdır bilmiyorum hiç motive olamıyorum.. İkinci oğlum 2 aylık oldu ama hala bu depresyonu atlatamadım. Tartışmalarımızın çoğu benden kaynaklı sürekli sinirli gergin biri oldum. Yani o an anlayamıyorum ama sonrada tabiri caizse dank ediyor. Günlerdir ağlıyorum eşim de çok çaresiz işini çok seviyor maaşı çok güzel ama arada sehir disina cıkması getekiyor bir gece veya iki geceligine. Ben artık 4 senedir bıktım bu iş seyahatlerinden dün de söyledim kendisine istemiyorum gitmeni yanlız kalmaktan cok korkuyorum ruhum cok yorgun çok acı çekiyorum dedim o da çaresiz bende.. ozmn ben istifa edeyim evde durayım yaşayıp gidelim sende yanlız kalma dedi dün sinirden. bebeğimde kücük belki onun etkisi bilmiyorum ama o gidip gelene kadar aglayacagım hergün. Büyük oğlumda da iki yasına girene kadar ağlamıştım eşim gelene kadar. Şimdi o seneleri düşündükçe çok korkuyorum arkadaşlar. Nolur bunu kapris olarak görmeyin ben normalde de evde yanlız kalmayı çok seven bunun tadını çıkaran bi insanım eşim şehir dışındayken oğlumu yatırır bana iyi gelen şeylerin tadını çıkarırdım ama doğumdan sonra bana bişyler oldu ve yanlız kalmaktan çok korkar oldum.. Terapiye gitmeye karar verdim randevum haftaya. Cünkü bi an önce iyileşmem gerek hem evlatlarım hem eşim için. Eşin işteyken napıyosun dersiniz belki eşim homeoffice yapıyor evden çalışması büyük nimet evet ama odadan hiç çıkmadığı için kendimi yine yanlz hissediyordum ama bu sehir dısı meselesi farklı.. lütfen bana yardım edin eşi sehir dısına gitmiş olan var mı? Bu süreci nasıl atlatıyosunuz?

Daha neler artık?
2 gün iş için gitti diye başından sular dökülmesi nedir Allah aşkına?
Bi an önce terapi alın.

Lohusa depresyonunda olan birisine abartıyorsun demek, kendi deneyimlerinizle karşılaştırmak, küçümsemek doğru bir yaklaşım değil.

Verebileceğim tek tavsiye, bebekle tek başına kalma. Bakıcı olur, bir tanıdık olur, bir komşu olur mutlaka yanında birisi olsun.

Yoo kendine güvenmeyen tek başına da idare ederim diyemeyen çocuk işine girmemeli.
Dünyanın bin bir türlü hali var, ölüm var hastalık var.
Bugün hastaneye bir hafta yatırılsam gözüm arkada kalmamalı babası bakar diyebilmeliyim.
Aynı şekilde bir baba da çocuğunun annesinden aynı gücü ve metaneti hissetmeli.
Alt tarafı iki gün bakamayacağımı düşünüyorsam çocuk yapmamalıyım. Hayat öyle gül bahçesi değiş, binbir türlü şey yaşanabilir
Kadın lohusa depresyonu yaşıyorum diyor. Bu geçici bir durumdur ancak içindeyken bu bunalım hiç bitmeyecek gibi hissettirir. Tıpkı içinde bulunduğumuz depresyon dönemlerinin asla geçmeyecek olduğunu sanmamız gibi. Yani şimdi senin kocan hassas olduğun, psikolojik olarak sıkıntılı zamanında benzer reaksiyonları gösterse sen oturup bunu mantık çerçevesinde şu an güzellemesini yaptığın gibi konuşabilir misin? Benzer durum senin başına gelse sana da hak verirdik emin ol.

Siz evde her şeyi idrak edebilen bir çocuğunuz daha olduğunun farkındasınız değil mi? Onun önünde tüm gün ağlamak ne demek? Senelerce ağlamışsınız randevunuz haftaya mı? E çok erkenmiş bekleseydiniz diğer çocuğunuz da büyüseydi. Lohusa depresyonu teşhisini koyan kişi size ne öneride bulundu? Terapi veya ilaç tedavisine başlamadınız mı zaten orasını anlamadım.
Eee napsın? Geç kalmışsa kalmış. Ne bu düşman gibi iğneleyici konuşmalar ya hu? Yani ya bu kadın yalancı, depresyonda falan değil ve siz bunu anlayıp üstüne gidiyorsunuz. Ya da niyetiniz olumlu yorum yapmak yerine demoralize etmek insanı? Hangisi tam olarak?

Eee napsın? Geç kalmışsa kalmış. Ne bu düşman gibi iğneleyici konuşmalar ya hu? Yani ya bu kadın yalancı, depresyonda falan değil ve siz bunu anlayıp üstüne gidiyorsunuz. Ya da niyetiniz olumlu yorum yapmak yerine demoralize etmek insanı? Hangisi tam olarak?

Sizi hiç ilgilendirmez. Niyetim neyse ne. Sizden icazet mi alıcam yorum yaparken? Üslup dersi vermeye çalışırken bu şekilde bir üslup kullanıyor olmanız garip doğrusu. Nedir bu hesap sorar tavrınız? Konu sahibi sizi kendine avukat mı tuttu? Kendi yorumunuzla ilgilenin lütfen

Sizi hiç ilgilendirmez. Niyetim neyse ne. Üslup dersi vermeye çalışırken bu şekilde bir üslup kullanıyor olmanız garip doğrusu. Nedir bu hesap sorar tavrınız? Konu sahibi sizi kendine avukat mı tuttu? Kendi yorumunuzla ilgilenin lütfen
Vallahi üslupla alakalı en ufak sorunum yok sizden yana. Zira üslupsuzluk görmedim. Kötü bir söz yok, küfür yok. Sadece amacını merak ettim. Nedir yani? Kafası bulanık insana iki çift güzel laf söylersin insanlık namına. Sende konu açtığın zaman milletten diken gibi sözler duymak için açmıyorsundur eminim. Hele ki böyle bir dönemde olan kadına da başka bir kadının edeceği laflar bellidir yani. O yüzden amacını merak ettim. Mutsuzluğunu insanların mutsuzluklarıyla perçinleyenlerden misin acaba diye.

Vallahi üslupla alakalı en ufak sorunum yok sizden yana. Zira üslupsuzluk görmedim. Kötü bir söz yok, küfür yok. Sadece amacını merak ettim. Nedir yani? Kafası bulanık insana iki çift güzel laf söylersin insanlık namına. Sende konu açtığın zaman milletten diken gibi sözler duymak için açmıyorsundur eminim. Hele ki böyle bir dönemde olan kadına da başka bir kadının edeceği laflar bellidir yani. O yüzden amacını merak ettim. Mutsuzluğunu insanların mutsuzluklarıyla perçinleyenlerden misin acaba diye.

Ben size siz yazıyorum. Aynı şekilde de karşılık almak isterim. Belden aşağı vurmaya çalışıyorsunuz ama en hafif tabiriyle saygısızlık bu yaptığınız. Haddiniz değil benim mutluluğumu mutsuzluğumu sorgulamak. Ne kadar tanıyorsunuz da beni böyle bir yorumda bulunuyorsunuz? Siz istediğiniz kişiye istediğiniz yorumu yazabilirsiniz ben de aynı şekilde. Yazdığım yorumda herhangi bir sakınca görmüyorum. Gayet güzel yazmışım, kimseye ponçik ponçik yorum yazmaya mecbur değilim. Hoş bunun hesabını size de vermeyeceğim. Tekrar yazayım bir seferde anlamadınız belli ki benim niyetim neyse ne. Sizi hiç ilgilendirmez. Kendi yorumunuzla ilgilenin

Kesinlikle en kısa zamanda psikolojik destek alın ve yalnız başınıza kalmayın . Lohusalığı bilmiyorum . Eminim çok zordur . neler duyuyoruz ne haberler görüyoruz Allah korusun. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız kendinizi zorlamayın ve yardımcı biri gelsin. Aileden değilse de en azından bakıcı gibi . Sonraki gelişmeleri de sonraki aşamada düşünürsünüz ama ilk aşama birinden destek almak ve psikoloğa gitmek.

X