Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
10 ytl de olsa bir seneye yakın bi süreç imkanınız varken faydalanın tabi. isterseniz bunu öneren doktorun ismini de veriyim HABİBULLAH AKTAŞ internette bi sitesi var XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
orada soruları yanıtlıyor. adamcağız beş kuruş almadan aynı gün içinde herkesin sorularına cevap yazıyor bıkmadan usanmadan hem de en ucuz fiyatlı ilaçları söylüyor ben başka konularda da danıştım çooooook memnun kaldım allah razı olsun. bi ton para verip gitmediğim doktor güzellik merkezi kalmamıştı. 150 muyene bir ay sonra yine git 150 bayıl bir de anlaşmalı oldukları şirketlerin ilaçlarını yazıyorlar sigortalar ödemiyor. okadar çok para döktüm ki cildiyecilere ve güzellik merkezlerine. çatlaklar için verdikleri ilaçlar cildimi yumuşatmaktan başka bi işe yaramadı. ama şimdi derilerim soyuluyor ve zamanla yeni deri gelicek buna inanıyorum sırf görünen deri de değil çökük olan alt tabakanı da yükseldiğini hissediyorum. ama yine de çataklar hala sedefli gibi parlıyor inşallah 1 seneye kadar geçecek.bu söylediğim sitenın ara bölümüne ÇATLAKLAR yazıp ilgili tüm başlıklara bakmanızı tavsiye ederim. inşallah da seneye rahat rahat bikinilerimizi giyip güneşleniriz. ...

Son düzenleyen: Moderatör:
ben ilaçların üstüne başlama tarihini not almışım 9 mayıs diye ama sonra yaklaşık bir ay kadar düzenli kullanamadım yani 1-1,5 aydır düzenli kullanıyorum bu arada 2 hafta önce kremleri sürdüğüm yerde kaşıntı oldu hemen habibullah beye danıştım bana yine 1,5 ytllik bi merhem önerdi beklazon diye hemen geçer dedi hakikaten 2 kere sürdüm geçti. siz dediğim siteden takip edin isterseniz benim ismim aynı zaten soru cevaplarıma bakabilirsiniz siz de sorabilirsiniz çok yardımcı olyor doktor bey. yani özetle ben 1-1,5 ayda hissetmeye başladım anlattığım gelişmeleri.
eğer o siteye girmezseniz ben size dikkat etmeniz gerekenleri özetleyeyim. kremleri azar azar cildi alıştırarak sürmek gerekiyormuş yoksa tahriş olabilirmiş cildimiz bir de acnelyse kremi sürüp güneşe çıkmamak gerekliymiş o yüzden gece sürülmesi tavsiye ediliyor. bir de evigen ampül de konu olmuştu doktor bey bu e vitamini ampüllerini kırıp hergün sürebileceğiimizi söyledi çatlaklara hücre yenilenmesine katkıda bulunuyor e vitamini. kolat gele....

madecassol krem günde 2 kez, acnelyse krem akşam 1 aydır kullanıyorum 7 senedir boş yere para saçmışım o kadar söyleyeyim. iki kremin toplam fiyatı 10 ytl civarında. şimdiden çatlaklarımın görünümü hafifledi bu tedaviyi öneren doktor kesin sonuçlar için aylar geçmesi gerektiğini söyledi (hatta bir sene). 7 senedir uğraşıyorum değil bi sene daha fazla bile uygularım. iyileşmeyi nasıl fark ettiğime gelince çatlaklarımın üzerindeki deri soyuluyor ama dehşet bi görüntü değil korkmayın güneş yanığı olunca soyuluruz ya ondan çok çok daha az. çilt aylar sonra bu şekilde kendini yenileyecek. uzun yazmıyacağım diye söz vermiştim kendime ama yie uzttım galiba zira bu yöntemi bir çok başlıkta anlatmaya çalıştım ama pek rabet görmedi nedense ayrıntılı bilgi istersen mermaid cim yazarım sana yine. bu tedaviyi öneren doktorla da görüşebilmen için istersen ismini veririm. işte böyle artık vallaha geçtiyor billahi iyileşti diye kendimi paralamaya niyetim yok anlayacağın herkes kendi bilir....
Merhaba canım yazını okudum ve bana mantıklı göründüa.s Dermabrazyon denilen tedavi yönteminde cildin altına alüminyum oksit kristalleri verilip soyulma sağlanıyor böylece çatlakların etrafındaki derinin çatlaklarla aynı seviyeye gelmesi amaçlanıyor... Bu yöntem güzel ama tek dezavantajı uzun sürmesi galiba:çok üzgünüm: Ama yinede denemeye değer görülüyora.s Paylaştığın için sağol canıma.s.

günaydın...kremi dün akşam sürdüm sabah gözümü açaraçmaz baktım baya geçmiş.1 krelik sürmeyle.hatta ben mı yanlış görüyorum diye anneme gösterdim oda evt açılmış dedi.sabah bidaha sürdüm.düzenli kullanıcam.1kere sürmeyle böyle olduysa sürekli kullanınca bişey kalmıcak heraldeee...kırmızı benim çatlaklarım kırmızılıklar falan yok kendı tenımın rengi gibi gerçekten çok mutlu oldum sabah sabahhh:sm_cool::teytey:

Merhaba canım yazını okudum ve bana mantıklı göründüa.s Dermabrazyon denilen tedavi yönteminde cildin altına alüminyum oksit kristalleri verilip soyulma sağlanıyor böylece çatlakların etrafındaki derinin çatlaklarla aynı seviyeye gelmesi amaçlanıyor... Bu yöntem güzel ama tek dezavantajı uzun sürmesi galiba:çok üzgünüm: Ama yinede denemeye değer görülüyora.s Paylaştığın için sağol canıma.s.

dermabrazyon işlemini de çok araştırdım canım öncelikle çok deneyimli ellerde yapılması gerekiyor ayrıca ciddi şekilde kızarıklık hatta yara ve kabuklanma oluyor internette dermabrazyon yaptıran bir kadının resmini görmüştüm felaketti. ayrıca iz de kalabiliyormuş tedavi sonrası anlıyacağın göze alamadım. bulabilirsem o resmi buraya koycam. çatlaksız günler diliyorum....

evigen ampülü kullansanız da olur kullanmasanız da dedi doktor ben artık kullanmıyorum. hergün sürülebilir demişti fakat istersen devam et. soyulma diyince de çok büyütmemek azım böyle pul pul dökülüyor sürdüğün yerler 1-2 ay içinde. bi de benim cildim artık hassaslaştı herhalde bi de kaşıntı oluyor soyulan yerlerde kaşımamaya çalışıyorum bi de beklazon pomad sürüyorum kaşıntı için. öyle kızarıklık kabarma yok ama. cilt kendini yeniliyor diye düşünüyorum (belki de züğürt tesellisidir) yani en azından bi reaksiyon gösteriyor vücut yani umutluyum %50 bile azalsa kar kardır diyorum ben.

Sevgili mac,beni cesaretlendirdiğin için sağol.Ama çok zor bir ameliyat olduğunu söylüyorlar.Yinde düşünmüyor değilim,keşke geçse..dediğin gibi bilim o kadar ilerledi bir çatlağa çözüm bulamadılar.Benim sorunum göbek bölgem,bacaklarımda da var çatlaklar ama onlar ince ve derin olmadığı için çok belli olmuyorlar,kötünün iyisi yani.Karnımda o kadar çok çatlak var ki neredeyse kendi cildimin rengi bile görünmüyor.Kremlerin faydalı olacağına pek inanmıyorum çünkü çok uzun yıllar kullandım,ama yine de bir cilt doktoruna görünüp,danışmak gerek.Seninkiler azsa belki kremlerin etkisi olabilir.Şu Madonna nın kullandığı kremi denedin mi?Çok etkili olduğunu,çatlaklar konusunda en başarılı krem olduğunu söylüyorlar,Demet Şener de doğum sonrası çatlaklarında bu krem sayesinde kurtulmuş.Bilemiyorum denemediysen,küçük bir umut daha.Adı STRIVECTIN S-D.İnan ki göbeğin ortasındaki kocaman derin çatlaklar,bacaklardakinden daha kötü duruyor,ve yaz aylarında tişörtümden karnım görünmesin diye çekiştirip duruyorum her yanımı.IHHHH iğrenç:KK43:

kızlar st vectin denedim ben hala duruyo çatlaklar bi işe yaramıyo o kadar para vermeyin derim denemiş biri olarak..

merhabalar .. of napçaz bu çatlakları yaaa senağlama şimdi gelirken bi yere sordum camda ; karın çatlaklarına son ! yazıyodu. girdim sordum otacının kremiymiş. kullanan varmı bu kremi bi tane daha krem gösterdi kilo alıp vermekten oluşan çatlaklar için dedi ama adını unuttum
(i le başlıyodu sanırım ) :bbo: otacı 30 ytl diğer krem 36 ytl miş.otacı baya büyük ama diğer krem çok küçüktü . offffff bilmiyorum yaa iyi gelir mi ki :çok üzgünüm:
yada çilek yağı yada tatlı badem yağı mı alsam diyorum.
kızlar yardımcı olun ben taktım bu çatlaklara ne yapsam geçmiyorrrrrrrrrsenağlamasenağlamasenağlama

araştırmalarım nedeniyle bilimsel makale veri tabanlarını tarıyorum sürekli. çatlaklarla ilgili yapılan araştırmaları da inceliyorum, üşenmeden türkçeye çeviriyorum derken bi makale buldum. bu çalışmada Triticum Vulgare topikal kullanımının çatlaklar üzerinde bariz düzelme sağladığını belirtilmiş. Triticum Vulgare buğday demek bu maddeyi içeren bir ilaç biliyorum adı Fito medikal bi krem bu eczanede satılıyor ama bildiğim kadarıyla üretimi durmuştu. ben acnelyse ve madecassol e devam ediyorum Fito Kremi kullanmak isteyenler eczaneye sorabilir. Benim demek istediğim bu kremin etken maddesi buğday ise buğday yağı kullansak işe yarar mı ne dersiniz? deneyelim mi? daha önce denemiş olan var mı? bi de eklemek istiyorum bu araştırmada uygulanan çatlaklar için 'early stria' diyor yani erken dönem ya da yeni oluşmuş çatlak demek. şahsen benimkile 5-6 senelik. ne yapsak ki....

Acnelyese yi sanırım 1 yıl kullanacaksın değil mi?Peki doktorlar ne diyorlar geçirme ihtimali ne kadar mış?Eğer işe yararsa bana da söyle ne olur,1 yıl da olsa beklerim.Benim göüslerimde de oluştular fakat daha ince, onlar için kakao yağı iyi geliyor mu deneyen varsa,işe yaradıysa ben de kullanayım.Arkadaşlar birbirimize destek olalalım.Paramız ve zamanımız boşa gitmesin.Kozmetikler bu alanda başarılı değiller,ve inanılmaz bir para tuzağı,300 ytl yi ver,sonra bir işe yaramasın,umutlarımızla dalga geçiyorlar resmen.Ben lierac,clarins gibi ünlü markaları kullandım,susam yağı,badem yağı,kayısı yağı,elma sirkesi.Ben de işe yaramadı,belki de kişiden kişiye değişiyordur,bilemiyorum.Deneyip de işe yarayan olursa lütfen paylaşsın,daha gencim,çatlaklarımla yaşamak istemiyorum!:KK43: Şu strivectin dediğim kremi son çare olrak düşünmüştüm ama memnun olmayanlar var sanırım.Oysa ki reklamında çok iddialılardı.

Arkadaşlar,bir de şunu merek ediyorum,(istatistiksel bir araştırma mı yapsam acaba?)O kadar manken,şarkıcı,seküre meküre var.Onların göbişleri,bacakaları,memeleri neden çatlamıyor?Hadi bir kısmı bazılarımız gibi genetik olrak şanslı diyelim.Bütün cildi esnek olan,çatlamayan hatun varsa gidip de manken,şarkıcı falan mı oldular?Yaa,nasıl bir şey bu bir sır mı acaba,geçenlerde yabancı artislerin hayatlarına baktım,heidi klum,demi more,madonna,elle macpherson vb...o kadar çok ki hepsinin ikişer,üçer çocukları var ve bikiniyle objektif karşısına çıkıyorlar,ben kocamın yanında bile soyunamıyorum yavv.Adamın yanında şekilden şekile giriyorum,ve tabii asla gün ışığında yapmıyorum,karanlık olacak,eğilmemem de gerek,fazla hoplamam da lazım,ahhh ahhh siz düşünün artık çektiklerimi:KK43:ÜĞ ÜĞ ÜĞĞĞ

Arkadaşım,dermabrazyonu ben de düşünmüştüm,araştırdım da,fakat tatmin edici cevaplar alamadım.Çok acı veren bir yöntem olduğunu,ve çatlakları tamamen de geçirmediğini söylediler.Hatta bir bayan sanırım bu sitede okumuştum,çatlaklarında hiçbir değişliklik olmadığını hatta cildinin daha kötüleştiğini söylemiş.Tabiiki daha detaylı bir araştırma yapmam gerek.Sanırım bu yanık tedavisine benziyor.En üstteki yıpranmış cildi yakıp,soyuyorlar,portakal soyar gibi:) sonra alttaki cildin kalitesini beğenmezlerse bir daha soyuyorlar.Benim canımda çok tatlıdır,ne yaparız bilmiyorum ya..Neyse görüşürüz,moralinizi bozmayın EN BÜYÜK çatlaklar benim çatlaklarım!BAYYYY

1) Bitkisel peeling:
Bitkilerden oluşan toz halindeki özel bir karışım, özel losyonuyla sulandırılarak çatlakların olduğu bölgeye masaj hareketleriyle uygulanıyor. Uygulama yapıldıktan 1 hafta sonra ciltte soyulma meydana geliyor. Bu şekilde derideki düzey farklılıkları azaltıldığı gibi, bitkilerin özellikleri nedeniyle cildin kan dolaşımı uyarılıyor. Bunun sonucunda da gergin ve canlı bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu işlem, çatlaklar çok ileri düzeyde olmadığı takdirde, karın gevşeme ve sarkmalarında da uygulanıyo
senağlamabende hemen hemen bütün kremleri denedim çok paralar harcadım hiç bi faydasını göremedim en sonunda bu peelingi denicem ama hiç zannetmiyorum bununda bi faydası olsun pozitif düşünemiyorum artıksenağlama

çatlaklar başımızın belası varis için tedaviye gittiğim yerde doktorum dediki biraz sabredin bakalım şimdi çatlaklar için bir ultrason geliyor dedi hayırlısı bakalımm :sm_confused:

arkadaşlar benim çatlaklarım azalmaya başlamıştı daha önce de buraya yazdığım gibi kayısı yağı vazelin kakoa yağı her şeyi denedim bephantene krem denedim yazın hazır evdeyken bol bol yaklaşık iki saatte bir birşeyler deniyordum tam ufalmaya başlamıştı. Ancak birşey fakr ettim cips ve patetes kızartması çatlak yapıyor neden diye sorarsanız cips yemeyi yaklaşık bir yıl önce bırakmıştım geçen hafta yeniden başladım çatlaklarım birden büyüdü çoğaldıı kesinlikle cipsle alakalı olduğunu sanıyorum

bende cips ve patates kızartmasını çok severim.evde yemek olsada patates kızartıp koca bir tabak yerim . cipside koca bi paketi bir oturuşta yerim...ama artık fazla yememeye özen göstereceğim.bonal krem benim çatlaklarıma iyi gelmedi . ama normal nemlendirici krem sürünce sanki daha faydalı oluyor gibi geldi bana . bonal krem bittikten sonra nemlendirici krem sürdüm kırmızılıklar azcık gitti gibi.bol bol nemlendirici sürmek lazım bence.şimdi ne yapsam diye düşünüyorum.otacı nın kremini mi yoksa yağlardan mı alsam diyorum ( kakao yağı - tatlı badem yağı .. ) ama bazıları olumlu diyor bazıları olumsuz püfffsenağlama
bu arada teyze oldum çok tatlı bebişimiz var :emir_bebek: :dance: :teytey:

Arkadaslar hepinize merhaba benimde sorunum malasef çatlaklar bel bölgemde sedeflesmiş sekilde duruyorlar:KK43:krem kullandım ama bi etki göremedim acaba mezotrapi IPL gibi yöntemlerle ne kadar sonuç alınabilir?aranızda bunları uygulayan varsa yardımcı olur mu?tamam %100 çözumu yok ama en azından hafiflesin

Dr.Habibullah Aktaş bu soruna şöyle bir çözüm öneriyor arkadaşlar
"çatlak tedavisi seneleri bulur. acnelyse ve madecassol pomad etkilidir. acnelyse akşam , madecassol sabah akşam. dikkatle ve az az sürülmeli yoksa tahriş yapabilir..." sizinle paylaşayım dedim

valla defalarca söyledim st vectin kullandım kesinlikle işe yaramadı isteyen denesin ama asla tavsiye etmiyorum yazık günah 270 ytl fiyatı

canım acaba yeni oluşmuş çatlaklara mı faydası var bu kremin?Seninkiler ne kadar önce olmuştu?
Benim ergenlik döneminden beyaz çatlaklarım vardı.Onlar için mezoterapi bile oldum kar etmedi.Beyazlaşmış çatlaklara hiç bi şeyin faydası olmayacağını artık kabul etmeliyiz.Şimdi de hamilelikten dolayı yeni oluşmuş kırmızı çatlaklarım var.Onlar için de soğuk su fito krem falan kullanmaya başladım.Bi faydası olursa yazıcam buraya.Ama şu st vectin i de merak ettim doğrusu.

X