Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Ben mezoterapiye 12 seans gittim.Mezoterapiyle beraber birde şu vakumlu aletle masaj yapıyorlardı.(Normalde o alet kırmızı çatlaklarda çok iyi sonuç veriyormuş)Ama benim çatlaklarım 13-14yaşlarından kalma iyice beyazlaşmış derin çatlaklardı.Doktor %50ye kadardüzelebileceğini söylemişti.Görünümlerinde çok çok hafif bi azalma oldu benim farkettiğim.Ama hepsi yerli yerinde duruyor hala.yani 12 seans mezoterapi acısını çekecek kadar değil.

müjdeli bir haberim var çatlaklarım bariz bi şekilde küçüldü darısı başınıza acaba psikolojik mi diye günlerdir yazmadım ama gerçekten daraldı ve derinliği azaldı. günlerdir karanlıkta, aydınlıkta, gün ışığında, ampül ışığında, spot ışığında inceledim de inceledim. daha önce de yazmıştım ama belirtiyim tekrar acnelyse kremi 9 mayısta kullanmaya başladım ama 2 aydır düzenli kullanıyorum madecassol kremle birlikte yani bi yüzde vermek gerekirse el terazi göz nizam %20-30 azaldı

hamileyken kremler kullandım fayda etmedi çatladıkca çatladı şuan belden aşşağım dizkapaklarım bile çatlaklar içinde kafayı yiyorum derin ve uzun uzun bunun bi çözümü yok hangi doktora sorduysam aynısını söyledi ama kilo alınca azalıyo gibi zayıflıyınca çok ortaya cıkıyo bide bronzlaşınca belli olmuyo çatlaklarda yandığı için aynı ten renginde oluyo pfff sinir oluyorum buduruma

Arkadaşlar kaç saattir çatlaklarla ilgili formları okuyorum artık gözlerim yanıyor. Sizin yazdıklarınız epey dikkatimi çekti, makul görünüyor. Uzun vadede bile sonuç verse farketmez nasılsa kendi kendilerine yıllarda geçsede düzelmeyecek. Şu anda hamileyim ve eski çatlaklarıma yenileri de eklenmeye başladı(henüz 4.5 aylık hamileyim). Engelleyecek birşey olmadığını biliyorum onun için doğumdan sonra neler kullanabileceğimi araştırmaya başladım.
Sizden ricam ayda bir iki defa sonuçları yazsanız, şu oldu şöyle oldu şunu yaptım gibi detaylar oldukça ekleseniz çok makbule geçer. Kullanan arkadaşlar kullandıkları bölge ve çatlak durumlarını ve çatlaklarının ne kadar zamandır onlarla olduğunu da yazarlarsa sevinirim.

daha 19um ama bendede ergenlikten kalma çatlak var ama ben şunu farkettim bu çatlaklar zamanla iyileşiyor ben bir aydır günde bir saat yürüyüş yapıyorum vee burdan aldığım bilgilerler üzerine eve geliyorum yürüyüşten sonra soğuk su kakao yağı sizinde dediğiniz gibi göğüslere ve mac ın verdiği merhemlerle birlikte hemen hemen kaybolmaya başladılar zaten fazla değildi benimkiler boyuna değil enineydii boyum uzadığı için ama aradan 2 bilemedin 3 sene geçti yani fazla eski değiller

tam anlatamamışım çizgilerin enine olma sebebi boyumun birden ve hızla uzamaları yüzünden ve soğuk suyun ve keselememninde faydası olduğunu düşünüyorum kayısı

yağınında belki çatlaklar için faydası olmasa bile soğuk su ve keseleme kesinlikle vücudu çok hassaslaştırıyo kayısı yağı onlar için diye düşünüyorum benim naçisane fikrim 300 - 80 ..... bilmem kaç ytl yi çöpe atmayın çünkü bunların faydası yok doğadan gelen ürünlerin bile faydası yokken bu kozmetiklerin hiç faydası olmaz diye düşünüyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
selam mac önce paylaşımların için çok teşekkürler bende bügün soyulmaya başladım görünüşü kötü degil yalnız biraz kaşınıyor. merak ettigim sen ne aşamadasın gözle görünür bir degişiklik varmı yada kullanan arkadaşlar lütfen yazın çok merak ediyorum kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.

ben de aynı evreden geçtim aynen dediğin gibi kaşıntı ve soyulma oldu. doktor kaşıntı için beklazon pomad verdi ama dikkat et pomad olsun krem değil. ben azalmayı fark ediyorum artık derinliği azaldı ve de inceldi ama boyları aynı henüz. bir de derimi gerip bakardım hep cildim sıkılaşırsa geçer mi diye çatlakların olduğu yerler sedef gibi parlardı. şimdi o sedefli görünüm epey azaldı. heves geldi bana çok düzenli kullanıyorum artık kremleri. madecassolü bazen günde 3-4 kere sürdüğüm oluyor. özellikle banyodan çıkınca ilk işim madecassolü sürmek kremlerimle yatıp onlarla kalkıyorum desem yeri.

mac çok teşekkür ederim ama araştırdım biraz bu kremleri acnelyse sanırım kızarıklık yapıyormuş aşırı kullanması sakıncalı olabilirmiş sende nasıl bir etkisi oldu acaba?

hiç kızarıklık olmadı. ama acnelyse kullanırken güneşe çıkmaman gerekiyor krem güneşe karşı cildi hassaslaştırdığından kızarıklık olabilir. acnelyse cildi soyucu bir krem 1- 1.5 ay kulandıktan sonra derim pul pul döküldü biraz da kaşıntı oldu cilt kendini yeniliyor diye düşündüm. kaşıntılar için doktor beklazon pomad önerdi. ince bir tabaka halinde az az sürmek gerekli bu kremi cildi alıştırman lazım, fazlasını tolere edemeyebilir. şu anda hiçbir sıkıntım yok kremlerle ilgili herşey gayet normal. kendi kişisel fikrimi söylemek gerekirse asıl etkili olan madecassol gibi geliyor bana.

BAYANLAR BENİM BİLDİĞİME GÖRE VUCUTTA OLUŞAN ÇATLAKLAR,HIZLI KİLO ALIP VERMEK YADA VUCUDUN KURU OLMASINDAN OLUYOR.BENCEDE DOĞRU.BEN KİLO ALIP VERMEKTEN ÇATLADIM ABLAM HEP AYNI KİLODA OLMASINA RAĞMEN O DA VÜCUDUNUN KURUMASINDAN ÇATLADI...YANİ VUCUDUNUZU KURU BIRAKMAYIN.BANYO SONRASI BEBE YAĞI KULLANIN DERİM..BU ARADA BU ACNELYS DENİLEN İLACI BEN YÜZÜME KULLANMIŞTIM ÇOK SOYULMA OLMUŞTU.BU İLAÇ ÖLÜ DERİYİ SOYUP DERİYİ YENİLEMEYİ AMAÇLIYOR yerimseniben :teselli:

bir ara belirgin bir azalma olmuştu bunu sizinle paylaşmıştım. böyle devam eder diye umuyordum fakat pek bir değişiklik yok son halinden sonra beklemedeyim. sizler ne durumdasınız? kaçıranlar için yineliyeyim 9 mayısta acnelyse kulanmaya başlamıştım fakat düzenli değil. yaklaşık 2 aydır iki kremi birden düzenli kullanıyorum benim el terazi göz nizam yaptığım tesbitler neticesinde bir daralma söz konusu ve de sedefli görünüm hafifledi (%20-30 gibi bir azalma var gibi geliyor bana)fakat boylarında bir değişiklik yok. dediğim gibi bu son azalma tespitinden sonra ivme kazanır zannetim ama olmadı galiba veya yavaş oluyor (ya da ben böyle inanmak istiyorum). ama bırakmak yok devam bakalım hayırlısı....

benim çatlakların görünümü de azaldı gibi...bende acnelyse kremini kullandım ama sonuç alamadım.ben vücud losyonu kullanıyorum.avon un.o iyi geldi diyorum...çünkü baya geçti :teytey:

bir ara belirgin bir azalma olmuştu bunu sizinle paylaşmıştım. böyle devam eder diye umuyordum fakat pek bir değişiklik yok son halinden sonra beklemedeyim. sizler ne durumdasınız? kaçıranlar için yineliyeyim 9 mayısta acnelyse kulanmaya başlamıştım fakat düzenli değil. yaklaşık 2 aydır iki kremi birden düzenli kullanıyorum benim el terazi göz nizam yaptığım tesbitler neticesinde bir daralma söz konusu ve de sedefli görünüm hafifledi (%20-30 gibi bir azalma var gibi geliyor bana)fakat boylarında bir değişiklik yok. dediğim gibi bu son azalma tespitinden sonra ivme kazanır zannetim ama olmadı galiba veya yavaş oluyor (ya da ben böyle inanmak istiyorum). ama bırakmak yok devam bakalım hayırlısı....

selam mac sana katılıyorum.bende baya soyuldum bendede boylarında bir degişiklik yok iyi tarafından bakarsam biraz düzelme var.yalnız düzenli kullanmama ragmen iki gündür soyulmuyorum nedendir bilmiyorum yinede devam.ben bir aydır kullanıyorum sen bende öndesin onun için senin yazdıkların benim için önemli birde bizden başka kullanan yokmu lütfen yazın arkadaşlarrrr.....

acnelyse ve madecassol kullanmaya başladım henüz bir etkisini göremedim ama sanırım düzenli kullanmadığım için

Çatlaklar için önerilen Acnelyse krem soyucu özelliğinden madecassol un ise onarıcı özelliğinden yararlanıylıyor ancak sonuç almak için uzun zaman kullanmak gerekiyor.Hemen sonuç beklemeyin üşenmeden kullanın.

ya bu kremleri nasıl kullunacaksanız şöle ayrıntılı bi yaziverseniz arkadaşlar. yani bana bir ara bir güzellik uzmanı arkadaşım fito ve madecasol kremi karıştırıp kullan demişti. doğumdan sonra bir müddet sürdüm ama sonra bıraktım.
ayrıca bu acneliys krem de doktordan yazdırılabiliyormu yoksa güzellik ürünümü

acnelyse akşam,madecassol sabah,evigen ampül haftada 2 kez

sürülecek rubi. arkadaşların yazdıklarında kısa sürede çözüm beklemeyin diyorlar. doktor söylemiş mac arkadaşımıza galiba 1 yılı bile bulabilirmiş. olsun varım ben. gözümü kararttım valla. bu sefer inanıyorum düzelecekler. bu arada tanıdık doktor varsa yazdırabilirsin ilaçlarını. ssk karşılıyo. ben buseferlik aldım eczaneden. 13 ytl tuttu hepsi. bir dahakine yazdırıpta alcam.

acnelyse kremi biraz da yüzüme süreyim dedim iki gün sürdüm deli gibi soyuldu
buraya yazıyorum ki siz de aynı hatayı yapmayın

arkadaşlarr ben bişi duydum,bu ameliyat izleri için kullanılan doktorun verdiği kremler var yaa,işte onlar da çatlak izlerini geçiriyomuş,sonuçta çatlakta bi iz değil mi? benim kardeşimin ameliyat izi için bi kremi vardı.hemen başlıycam kullanmaya,benim psikoljimi çok bozuyoo,benim bacaklarımda da çok var ama asıl kafaya taktığım göğüslerimdeki çatlaklarsenağlama,inanın kimsede görmedim bölesini,:1no2:daha evli değilim,çocuğum yok,ne bu yaaasenağlama...umarım işe yarar ama umutluyum doğrusu...:teselli:

ben o ilaçlardan birini doktor beye sordun contrubex mi ne yanlış yazmış olabilirim. izleri geçirmek için kullanılan ilaçlar kabarıklık ve çıkıntıları cilt seviyesine indirmek için kullanılırmış. ama çatlaklar çukur. bu kullandığımız ilaçlar bağ dokusunu kuvvetlendiriyor, cildi soyma yoluyla yeniliyor, kolejen dokuyu kalınlaştırıyor. o yüzden o kremlerle vakit kaybetme acnelyse ve madecassol kullan.

arkadaşlar merhaba...

mac öncelikle sana çok teşekkür etmek isterim. bizi bu merhemleri önerdiğin için. kullanmaya başlayalı 1.5 hafta oldu. çatlaklarımda düzelme hissediyorum. benim çatlaklar hala kırmızı haldeler. acaba ondan mı bu kadar erken fayda göstermeye başladı merhemler bilemiyorum. ama ben çooooooooookkkkkkkkkkkkk mutluyum.:dance::teytey:

Bebe yağı neye yarar kızlarCADIARZU

Bebe yağı çatlak olmadan önce cildin kurumasını engellemek için sürülebilir ama oluşan çatlaklara bir çaresi olsun sanmıyorum bebe yağı yağdır yane.
Çatlak için önce soyucu sonra onarıcı ürünler uygulamak gerekir yefrum sırnaşık şey

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım, bende de çatlaklar var bazı ürünler kullandım fayda etmedi karboksiterapiye gitti düzelmeyeceğine inandığım bir zamanda onu da bıraktım,bu tamamen kişinin deri yapısıyla alakalı bazılarında oluyor bazılarında olmuyor ve derin çatlakların çaresi yok inanın ancak yeni olumuş çatlaklar düzeltilebiliyor ancak tamamen yok olması mümkün değil bu cilt yapısının kalitesi ve esnekliğiyle bağlantılı,çatlaklariçin de ameliyat falan yok ancak en etkili yöntem mikropeeling diye duymuştum ama bence en güzeli insanın kendisiyle barışık olması yani onları kabullenmek biz bayanlar malesef herşeyi çok takıyoruz kafamıza ama bazı şeylerin çaresi yok o yüzden ben derim ki kafanıza takmayın ve halinize şükredin daha kötüsü de olabilirdi bende de derin çatlaklar var ama çaresi olmadığı için artık düşünmüyorum...

karboksiterapi çatlaklar kırmızı durumdayken iyi geldiğini duymuştum. malesef bi
zim buralarda yok. olsaydı ben hemen giderdim. çünkü çatlaklarım daha kırmızı durumda....sende şu bizim dendediğimiz merhemlere bir dene istersen. ben sonuç alacağımıza inanıyorum

X