çatlatma iğnesinden sonraki bebekler erkekmiş...

aşılamamı oldu?daha net bilgi verseniz bende soruyu sormazdım...:eek:lmaz:

Hayır mikro oldu ..Parmak sallamanız neden ? Bence saçma yani saati maati..evet yumurtlama günleri önemli döllenme olması için ama atıyorum saat 18:02 de olunca hadi hadi ilişki diye bir şey yok.Gayet saçma ve komik yani..kusura bakmayın...ınşallah sizin saati ve saniyesine göre ayarladığınız ilişki size istediğiniz cinsiyette bebek nasib eder...Bu işler pazarlık meselesi değil gerçi....Hele hele birine ne zaman ilişkinin oldu saati ver demek de o derece abes ve ayıp......

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır mikro oldu ..Parmak sallamanız neden ? Bence saçma yani saati maati..evet yumurtlama günleri önemli döllenme olması için ama atıyorum saat 18:02 de olunca hadi hadi ilişki diye bir şey yok.Gayet saçma ve komik yani..kusura bakmayın...İnşallah sizin saati ve saniyesine göre ayarladığınız ilişki size istediğiniz cinsiyette bebek nasib eder...Bu işler pazarlık meselesi değil gerçi....Hele hele birine ne zaman ilişkinin oldu saati ver demek de o derece abes ve ayıp......
konuya neden dahil olduğunuzu çözemediğim ve olaya taraflı baktığınızı farkettiğim için size cevap vermiyorum...nasıl olsa herşeyi biliyomuşsunuz...

Şu an yeni hamile biri olarak ve geçen sene de hamileliği olan biri olarak konuya dahil olmamdan daha doğal ne olabilir ki ?
Konu gebelik kategorisinde çünkü......

Şu an yeni hamile biri olarak ve geçen sene de hamileliği olan biri olarak konuya dahil olmamdan daha doğal ne olabilir ki ?

tekrarmı hamilesiniz.aa tebrik ederim.çocuklarınız kaç yaşında.yada dogdularmı.bilmedigim için..ben bu aşılamayı çok merak ediyorumda.hastaneye falan alıyorlarmı.yani yatıyormusun.yoksa gel gitmi oluyo.bide embriyolar yerleştirilirken uyşturuyorlarmı.yani acı falan oluyomu.yine hamileyseniz yine ayılamamı oldu.benide bilgilendirin lütfen..

tekrarmı hamilesiniz.aa tebrik ederim.çocuklarınız kaç yaşında.yada dogdularmı.bilmedigim için..ben bu aşılamayı çok merak ediyorumda.hastaneye falan alıyorlarmı.yani yatıyormusun.yoksa gel gitmi oluyo.bide embriyolar yerleştirilirken uyşturuyorlarmı.yani acı falan oluyomu.yine hamileyseniz yine ayılamamı oldu.benide bilgilendirin lütfen..

Şubat ayında rahim ağzı yetmezliği ve dr ihmali yüzünden beklemedik bir zamanda doğum yaptığım için kaybettim ikizlerimi..Şu an kızım da oğlum da mezarda..Benim aşılama değil mikroenjeksiyon..Evet hastaneye çok sık gidiliyor..Aşılama ve Tüp bebekle ilgili arkadaşların açtıkları topiklere göz atabilirsiniz..Allah herkesin gönlününe göre versin...:Saruboceq:

bu topikteki ilk mesaj 'çatlatma iğnesinden sonraki bebekler erkek miş...' (miş dedim çünkü ne kendim doktorum ne de eşim...)...mikro ile olan gebelikler ve bebekler değil çünkü mikro tedavisinde spermler zaten dışarıda bir sürü işleme tabi oluyo ve doğal yoldan olmuyo gebelik......yani konu sizin alanınıza girmiyo zannımca ama bilgi alanınıza giriyosa buyrun devam edelim.........................................................bilgiye nereden ulaştığıma gelirsek ; çok yakın arkadaşım türkiye de bulunan bir özel hastenenin doktoruna 'erkek bebek istiyorum ' diye başvurduğunda (ki bu hastanenin ve doktorun adınıda size verebilirim) arkadaşıma çatlatma iğnesi ardından ilişki saati verildi ve sonuç erkek bebek...yani sadece iğne...ne spermler yıkandı ne ayrıştırıldı ne de başka birşey yapıldı...doktor şu saatte olacak dedi ve o saatte yaptılar ve sonuç erkek bebek..'canım bu işin saatimi olurmuş ' derseniz böyle ulvi (!) bir amaç için doktora gidip , doktora derdini anlatan kişi için verdiği saatte ilişkide bulunmuş olmakda bence bir görev değil mutluluktur.........[/COLOR][/COLOR]

bu topikteki ilk mesaj 'çatlatma iğnesinden sonraki bebekler erkek miş...' (miş dedim çünkü ne kendim doktorum ne de eşim...)...mikro ile olan gebelikler ve bebekler değil çünkü mikro tedavisinde spermler zaten dışarıda bir sürü işleme tabi oluyo ve doğal yoldan olmuyo gebelik......yani konu sizin alanınıza girmiyo zannımca ama bilgi alanınıza giriyosa buyrun devam edelim.........................................................bilgiye nereden ulaştığıma gelirsek ; çok yakın arkadaşım türkiye de bulunan bir özel hastenenin doktoruna 'erkek bebek istiyorum ' diye başvurduğunda (ki bu hastanenin ve doktorun adınıda size verebilirim) arkadaşıma çatlatma iğnesi ardından ilişki saati verildi ve sonuç erkek bebek...yani sadece iğne...ne spermler yıkandı ne ayrıştırıldı ne de başka birşey yapıldı...doktor şu saatte olacak dedi ve o saatte yaptılar ve sonuç erkek bebek..'canım bu işin saatimi olurmuş ' derseniz böyle ulvi (!) bir amaç için doktora gidip , doktora derdini anlatan kişi için verdiği saatte ilişkide bulunmuş olmakda bence bir görev değil mutluluktur.........[/COLOR][/COLOR]

O bir tesadüftür.benim dediğim doğal yolla hamile kalıp çatlatma iğnesi ile dr un ilişki bu akşam dediği arkadaşlarımdan kıza hamile kalanları da var..kesin bir kural değildir bu diyorum..çünkü dr ların yanılma payı çok fazla oluyor bu durumlarda.ultrasonda kız diye bakıp sonradan ilerki aylarda erkek olduğunu söylemeye başlayan dr lar gibi...Allah bilir kesin sonucu...

Allah fazla aratmasın önemli olan o çünkü....Cinsiyet seçimini garantilemek için eğer mikro tedavisi düşünülüyorsa pgt yöntemi ile kesin olarak kız ya da erkek embriyolar konarak çiftlerin istekleri karşılanıyor..Bu kesin oluyor..Yeterki embriyo rahme tutunsun,hamilelik sağlıklı bir şekilde devam etsin..

Şubat ayında rahim ağzı yetmezliği ve dr ihmali yüzünden beklemedik bir zamanda doğum yaptığım için kaybettim ikizlerimi..Şu an kızım da oğlum da mezarda..Benim aşılama değil mikroenjeksiyon..Evet hastaneye çok sık gidiliyor..Aşılama ve Tüp bebekle ilgili arkadaşların açtıkları topiklere göz atabilirsiniz..Allah herkesin gönlününe göre versin...:Saruboceq:

canım çok üzüldüm.rabbim tekrar yaşatmasın.sende kucagına alırsın kuzularını.buda çoguldur o zaman degilmi.sanırım daha erken cetvelde gözüküyo..neyse dedigin gibi ben o topiklere gideyimde anlatan olurmu bilmem.aşılamayı anladım.bide mikroenjeksiyon nasıl oluyo.amaaan dur se bakıyım en iyiside...anlatırlarmı...

canım çok üzüldüm.rabbim tekrar yaşatmasın.sende kucagına alırsın kuzularını.buda çoguldur o zaman degilmi.sanırım daha erken cetvelde gözüküyo..neyse dedigin gibi ben o topiklere gideyimde anlatan olurmu bilmem.aşılamayı anladım.bide mikroenjeksiyon nasıl oluyo.amaaan dur se bakıyım en iyiside...anlatırlarmı...

Hayırlısı canım..Bu da çoğul gibi ama kısmet herşey...Tüp bebek sayfalarına bir göz at canım..

Hayırlısı canım..Bu da çoğul gibi ama kısmet herşey...Tüp bebek sayfalarına bir göz at canım..

Allah başka acı göstermesin sağlıkla al kucagına bebeklerini bu sefer. Herşey yolunda gider hayırlısıyla anne olursun sen de inşallah

Moralini yüksek tut. Allah yardımcın olsun tutunsun sana meleklerin

Allah başka acı göstermesin sağlıkla al kucagına bebeklerini bu sefer. Herşey yolunda gider hayırlısıyla anne olursun sen de inşallah

Moralini yüksek tut. Allah yardımcın olsun tutunsun sana meleklerin

Teşekkür ederim,Allah herkese gönlündekini nasib etsin inşallah :Saruboceq:eek:puyorumnanaktan

kızlar etrafında çatlatma iğnesi ile hamiş olan yokmu?bakalım kaç kişide tutacak?CADIARZU

yani hamile kalan tanıdıklarım da hiç sır vermezler böyle konularda. mevzu açılmayınca soramıyorum da.
iyi ce kalkmasın bi tarafı kimsenin diye...
ay olurmu öyle şey saçmalamaaaaa diye eziklemeye tetikteler.
merakımdan çatlarım ezdirmem kendimi:teytey:

yani hamile kalan tanıdıklarım da hiç sır vermezler böyle konularda. mevzu açılmayınca soramıyorum da.
iyi ce kalkmasın bi tarafı kimsenin diye...
ay olurmu öyle şey saçmalamaaaaa diye eziklemeye tetikteler.
merakımdan çatlarım ezdirmem kendimi:teytey:
canım sende forumlarda olan tanıdıkların varsa onlara sorabilirsin...nasıl olsa sanal alemde kimse kimseyi tanımıyokaydirigubbakcemile3

ben de çatlatma iğdesi yaptırdım erkek oldu oysa tüm belirti ve takvimler kız diyordu

dr desem ki yumurta takibi istiyorum ve oluştuğunda çatlatma iğnesi istiyorum. yapar mı acaba.

ne çatlamada ne yumurta oluşumunda ne gelişiminde ne adet döngümde bi sorunum yok Rabbime şükür. hani erkek bebek için istediğimi de söylemesem. acaba yapar mı? acaba neden istediğimi anlar mı. zira kulağa hiç normal gelmiyor bi sorun olmadan yumurta takibi ve çatlatma iğnesi istemek?

canım bende öylee isticemm satenn

kaç aydır hamilee kalamıyorumm 7 yıl ara verdim
yumöurtta takibinee geldimm diemm
eğer yapmazsaa başkaa doktor arıcamm

ç.iğnesinden sonra 36. saattten sonra ilk ilişki olması lazım.ama tutmayanlarda galibaa öncesi ilişki oluyodur..tam bilmiyorum..
birde etrafımda iki üç örnek var bu yolla oğlu olan.
bu forumda smkgül isimli bi arkadaş vardı onunda kızı oldu bu yolla.ama ayrıntılarını pek bilmiyorum

X