çatlatma iğnesinden sonraki bebekler erkekmiş...

BU çatlatma iğnesi nedir bbir arkadaş ayrıntısıyla anlatabilri mi acaba? doktora gidip kafamıza göre yaptırabiliyor muyuz bu iğneyi?

merhaba kızlar
cevap veremediklerim için üzgünüm
malum doğum yaptım ve zor günler geçirdim
şükür şimdi oğluşum neredeyse yaşına girecek
çatlatma iğnesini kafanıza göre yaptıramazsınız
doktorun yumurtanızı takip etmesi lazım
çatlatma iğnesinin sebebi yumurtlama anını yakalamak
erkek bebek içinde yumurtlama zamanı ilişki öneriliyo
zaten doktorda belli saatler veriyo ilişki için
ALLAHım isteyen herkese versin

BU çatlatma iğnesi nedir bbir arkadaş ayrıntısıyla anlatabilri mi acaba? doktora gidip kafamıza göre yaptırabiliyor muyuz bu iğneyi?

çatlatma iğnesi yumurtanı çatlatmak için verilen iğne canım
hem bu iğne sayesinde yumurtanın ne kadar süre içinde çatlıyacağını biliyosun
iğneden ortalama 48 saat içinde ilişki öneriliyo
en uygun zaman 36. saat
canım doktora gitmen şart
ve her doktor vermeyebilir
sen doktora uzun zamandır deniyoruz hamile kalamıyorum de bence
benim durumum farklıydı(normalde aşılama olucaktım)
yumurta takibi iste
inşallah gönlündeki olur canım

Tam hatırlayamıyorum ama öncesinde de ilişki olmuştur. iğneden sonra da en fazla 3-4 saat ilişki olmuştur.

Canım öncesindeki ilişkidede gebe kalmış olabilirsin. Bununla beraber iğneden 3-4 saat sonra ilişki olduysa bu da kız olasılığını artırır canım.

hanımlar ne olur bu sorularımı mazur görün, benim için o kadar yabancı konular ki, herşeyi ayrıntıları ile öğrenmek isityorum.

gerçi ben çatlatma iğnesi yaptırmak istiyorum diye doktora gitsem, burada ilgileneck bir tabe doktor bulamam:KK37:

şimdi birkaç sorum daha olacak:

1. özel muayehanesi olan doktorlar da yumurta takibi yapıp, çatlatma iğnesi yapabilirler mi, yoksa illa hastane ortamı mı olması gerek?Ki Özel muayehanesi olan doktorlara derdini dha rahat anlatırsın, parayı verdiğimiz için düdüğü çalarız misali

2.Ne olur bu sorumu aptalca bulmayın :26: bu çatlatma iğnesi bildiğimiz penisilin gibi popodan mı vuruluyor:KK17:

3.Yatağın sağına yatmak ne demek?

Gerçekten bu soruların cevabını bilirsem kafamda oluşan o kocaman boşluk, yavaş yavaş dolmaya başlayack:KK28:

hanımlar ne olur bu sorularımı mazur görün, benim için o kadar yabancı konular ki, herşeyi ayrıntıları ile öğrenmek isityorum.

gerçi ben çatlatma iğnesi yaptırmak istiyorum diye doktora gitsem, burada ilgileneck bir tabe doktor bulamam:KK37:

şimdi birkaç sorum daha olacak:

1. özel muayehanesi olan doktorlar da yumurta takibi yapıp, çatlatma iğnesi yapabilirler mi, yoksa illa hastane ortamı mı olması gerek?Ki Özel muayehanesi olan doktorlara derdini dha rahat anlatırsın, parayı verdiğimiz için düdüğü çalarız misali

2.Ne olur bu sorumu aptalca bulmayın :26: bu çatlatma iğnesi bildiğimiz penisilin gibi popodan mı vuruluyor:KK17:

3.Yatağın sağına yatmak ne demek?

Gerçekten bu soruların cevabını bilirsem kafamda oluşan o kocaman boşluk, yavaş yavaş dolmaya başlayack:KK28:

Canım n eolcak hepimiz burdan birşeyler öğreniyoruz. Ben bildiğim soruları cevaplamaya çalışayım.

1.Bence yapabilir.Sonuçta ultrason olması yeterli.Zaten bu yumurta takibi denen şey yumurtalıkların ultrason yardımıyla gün gün gözlemlenmesi.
2.Ben göbekten yaptırmıştım.Göbek deyince tedirgin olma delikten değil etli kısımdan yapılıyor.İğnenin girip çıktığını anlamıyorsun bile.Sadece ilacın etkisiyle azcık yanma olabilir.
3.Valla bunun cevabını bilmiyorum bilen olursa cevaplasında bizde öğrenelim :KK1:

teşekkür ederim canım ben bu yatağı öğrenirim arşaırıyayım da bir burada da paylaşayım herkes faydalansın :KK9:

Yatağın sağına yatınca sağa dönük şekilde, erkek olma ihtimali daha fazla diye duydum. Bundan dolayı sağa yatmak iyidir derler.
Bu arada her dr yumurta takibi yapabilir ancak yapmak istemez bir kısmı. Çünkü uğraşmak işlerine gelmez. Özele gittiğin zaman bir muayene parası veriyorsun, sonrakide kontrol olduğundan pek hoşnut olmayabiliyorlar. SSK geçen özel hastanelerdede 10 gün içinde ne kadar gidersen git kontrol geçiyor.
Canım doktora gittiğinde yumurta takibi için geldim diyeceksin, çatlatma iğnesi için değil. İnşallah iyi bir doktora denk gelirsin.

arkadaşlar ben neler yaptım neler bir oğlum olsun diye ama tutturdum sonunda benimki iğneden sonraki 34. ve 36 . saat sonra 2 defa ilişki oldu ama sabah ilişkileri oldu bence ovulasyon olduğu gün veya ovulasyona en yakın dönemde ilişki olması gerekiyor bide sık ilişkinin bence bi mahsuru yok hızlı hareket eden y spermi daima hazır olmalı

Benimde oglum var ve tek savunabilecigim şey adetten hemen sonra ovulasyon takibi yapip yumurtlamaya en yakin zamanda iliski olmasi ogluma bu sekilde gebe kaldim ablam catlama iğnesi yaptirdi çok heveslenmisti erkek olcak diye sonuc kızı oldu tutturamadi belkide yumurtlama zamanini tutturamadi rabbim ol derse olur zaten yontemler bos

Benimde oglum var ve tek savunabilecigim şey adetten hemen sonra ovulasyon takibi yapip yumurtlamaya en yakin zamanda iliski olmasi ogluma bu sekilde gebe kaldim ablam catlama iğnesi yaptirdi çok heveslenmisti erkek olcak diye sonuc kızı oldu tutturamadi belkide yumurtlama zamanini tutturamadi rabbim ol derse olur zaten yontemler bos
Catlatma.ignesinden kac saat sonra ilişkiye girmiş ablanız..saat de önemli.

ayın 12sinde çatlama iğnesi yaptıracağım ,klomene başladım 3.gün hayırlısı inşallah erkek bebeğimiz olur.

Saka gibi cidden..kiz ve erkek olmasi icin birde yontemler bulmussunuz.bu Allaha sirk kosmak degilmidir? Kimsenin buna gucu yetmez.rabbim neyi bahsederse o gelir.bu inancsizlik niye.yok catlatma ignesinden sonra erkek falan filan..

Bunlarla ugrasacaginiza hayirlisini dileyin.
Evladin hayirlisindan otesi var mi...e

Arkadaşlar çatlama iğnesi olup tam yumurtlama gününde ilişkiye girmeniz durumunda genellikle erkek bebek olacağı söylenir (ve belki çoğunluk da böyledir) ama durum şu ki; eğer eşinizin spermlerinde sorun yoksa erkek spermler daha hızlı olduğu için ve tam yumurtlama günü ilişki olduğu için yumurtanızı erkek sperm döller. Fakat eşinizin erkek spermleri sağlıklı olmayabilir,düşündüğümüz gibi hızlı olmayabilir bir takım sorunlardan dolayı,ya da yumurtaya ulaşır ama yumurtanın duvar kalınlığından dolayı giremeyebilir ... bu gibi problemlerle kısa yaşayan erkek sperm dölleyemeden ölürse iş kız spermlere yani x kromozom taşıyanlara gelir. Aslında yumurtalma zamanı ilişkiye girip kiminin kız kiminin erkek olmasının sebebi de budur. Yoksa tam yumurtlama günü ilişkiye giren herkesin erkek olurdu... oradaki durumu bilemeyiz. Her erkeğin sperm havzası farklı. Biz y kromozom hızlı diye bilsek de belki y kormozom taşıyan sperm yumurtaya hiç ulaşamadan ölüyordur ...hepsi sağlıklı değil ki yolda ilerleyen spermlerin. Bu iş tamamen kısmet. Allah sağlıklı evlat versin isteyenlere

canım öncelikle ALLAH gönlündekini sanada tattırsın
yukarıda berraya anlattım
ama tekrar anlatıyım sanada
günde 2 klomen içtim
11 yada 12 . gün yumurtam 19 mm ken çatlatma iğnemi oldum
36 saat bekledim
38. saat ilişki oldu
birde ertesi gece oldu
hiç kalkmadım sabaha kadar yattım
şunu unutmuşum
öncelikle namazzzzzzzzzzzzzzzzzz ve dua okudum
41 yasin adadım
eşime keçiboynuzu kürü yaptım
ben muz ve soda içtim
darısı sana vetüm isteyenlere inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh:Saruboceq::nazar:
Hayırlı olsun bebeğinizin cinsiyeti nedir benim oğlum var kız kardeş istiyorum bugünde ignem var neye dikkat edeyim

X