Çekişmeli boşanma davasını nasıl geri çekebilirim?

Arkadaşlar daha önce konu açmıştım başımdan geçen bir evlilik ve yaşadıklarımı yazmıştım evliliğimde hem şiddet hem yalan dolan hem hakaret vardı hem de karşı tarafın yaptığı şeyden hiç yüzü kızarmadı hiç de pişman olmadı. Ben olsam insan içine çıkamaz şehri terk ederdim ama karşı tarafın kuyruğu o kadar dikki hiç anlam veremiyorum bi de üzerine yetmezmiş gibi suçlanıyorum sevseydin evden kıyafet toplamazdın sevseydin dava açmazdın vb gibi ama sayısız engel aramalara çıkmama sürekli olarak arama yazma sorma konuşma diyen bir insanla karşı karşıyayız sen bana dirlik vermiyorsun sen sorunlusun sen problemlisin vb gibi en ufak olayları gibi çığ gibi büyütüyor ve sonu bir şekilde şiddete bağlanıyor aslında konuşup halledeceğimiz her şey sorun oluyor ve bunu 24 saat 48 saat uzatıyor. Boşanmak istiyor musun bak geri dönüşü yok diyorum sanki ben suçluymuşum gibi onda da dalga geçiyor en büyük pişmanlığım evlenmek oldu diyor ama ben hem sevgili hem nişan döneminde aynı bendim sonradan herşeyden her huyumdan şikayet eder oldu tahammülsüzleşti ama suçu hep bana attı sen şöyle olduğun için ben böyleyim gibi vb düşüncelere soktu beni. Hiç demiyor ki bende bu kıza bunları yaptım demiyor tam tersi her olayda kendisi suçluyken ya kendimi özür dilerken buldum ya da anlaşmaya çalışırken buldum asıl benim onu her yerden engelleyip onun çabalaması gerekirken her seferinde kendimi çabalarken buldum. Nişan döneminde de hep beni suçlardı neden aramıyorsun yazmıyorsun dediğimde sen uyumamı bile sorun eden birisin sen çocuk gibisin nolmul iki saat yazmadıysam vb diyerek hep suçum kendimde olduğuna inandım en son ise ikinci hat ikinci telefon olayı çıktı her zaman şüphe ettiğim bişeydi ama onda da yine bana sen sorunlusun sen kafada kuruyorsun vb derdi ya dalga geçerdi ya şiddete giderdi işin ucu. Yaptıklarından hiç bir şekilde pişman değil o kadar kendinden emin o kadar kuyruğu dikki bazen gerçekten sorunlu olanın benim olduğumu düşünüyor aklım karmaşalar içerisinde bu suçluluk psikolojisinden kurtulamıyorum seni sevmesem evlenir miydim ama sen pişman ettin vb gibi cidden anlamıyorum beş ayda ne yapmış olabilirim veya bu insan neden böyle sürekli olarak anlamaya çalışıyorum anlam vermeye çalışıyorum ama bi anlam veremiyorum aklım almıyor arkadaşlar çevrenizde böyle insanlar mevcut mu ? Misal hat olayında bile gizli saklı iş çevirdin bi ton oyun oynadın diyorum oda yetmez gibi evden atıp adamların yanında saldırdın diyorum ama bunu kabullendiremiyorum ben gizli iş çevirmedim ben karımı aldatmadım sen bana inanmıyorsun güvenmiyorsun diyor bir döküman atmaya bile beni layık görmedi atarım ama inandırmaya değmez dedi cidden masum olma ihtimali var mı
Hanım efendi sız ıyımısınız öncekı konunuzdan

Adam sizi dövmüş ve üzerine boşanmak istiyor az mı dövdü daha da mı istiyorsunuz anlamadık ki dün de konu açtınız canınızın da mı kıymeti yok?
Ben dava açtım o gurur yapiyo dava açtın sen diye bende pişman oldum nasıl geri çekerim diye yazdım bunun cevabı haricinde yorum yazmayın sadece bunu öğrenmek istiyorum hanimlar

Bu ben değilim önce kim ne yazmış okuyun olur mu sonra yorum yapın bu kadar hevesli olmayın biseyler yazicam diye
Bu size aıt
Ama asagıda

Darp raporu aldım bi anda kavga çıktı dövdü ickiliydi ozur dilemedi ailem farketti morlukları dava açtık darp raporu aldık persembe günü güzelce konustuk beni sucluyo dava açtın yuvamız yıktın diye
Deminki yanlışlık ıcın özür dılerim

İnsanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz ? Önceki açtığınız konuları görebiliyoruz. Bir de pişkin pişkin yalanlıyorsunuz. Ne haliniz varsa görün yahu
Deminki mesajda ben yanlışlık yapmasım baska uyanın mesajını yayınlamısım ama kendiside dayak yemiş onun mesajınıda bır sonrakınde yayınladım

Önceki konusunu biliyorum. Nerden tutsan elde kalır.
Sımdı hanım efendı benim konuları tarıyordur yalan yok bende sıddet gordum ama esım hemen özür diledi Bu geçerli sebep değil boşanmamak için ama maddi manevi olarak uygun değilim şu anda boşanmak ıcın.

Kizlar merhaba önceki konularını bilen bilir biz eşimle barıştık yaz sonu hersey güzel de gitti eşimin ara ara dışarı çıkıp içki içip geç gelmesinden rahatsizdim bunu da bi cok kez dile getirdim haftada 1 gün izinli olmasına rağmen 1 2 gibi uyanıyo bizimle zaman geçirmiyor zamanım yok diyo vs
Biz 14 şubatı cok guzel geçirdik gece bebek uyuduktan sonra yanına gittim bira içtiğini yalnız kalıp kafasını dağıtmak istediğini yarin bizimle zmaan geçireceğini söyledi vs gittim bebeğimi de yatırdım bende uyudum ertesi gün öğlen 2 de kalktı ben sinirlendim yine bisey demedim bebgin arabasını taşırken aldı geldi dışarı çıktı gece 2 buçukta geldi bende üzerine gittim konustum bayagi bende beni darp etti gardropu kırdı 3 gün bekledim ozur dilemesini ailesine gitti annem darp izlerini görünce dayanamadı darp raporu aldik dava açtım çekişmeli ama bebeğim var ayrilmak istemiyorum sinirle yaptim oda dava açtım diye tavırlı ayrılalım diyo ben babamın evimdeyim aydır bebeğimle çekişmeli davalar nasil olur nasil ilerler ben geri çekebilirmiyim
Hanım efendi pişman olan İnsan hemen özür diler uc gun sonrasını beklemez kendinizi kandırmayın esimden biliyorum hem gardolabı falan kırmak fena adam hic normal degıl

Sımdı hanım efendı benim konuları tarıyordur yalan yok bende sıddet gordum ama esım hemen özür diledi Bu geçerli sebep değil boşanmamak için ama maddi manevi olarak uygun değilim şu anda boşanmak ıcın.
Biz kadınız en çok birbirimize destek olmamız lazım sizin adınıza da çok üzgünüm bende maddi manevi uygun değilim gaza geldim dava açtım eşimde acmasaydin ozur dilicektim beni istemiyosun dedi konu bu ama benim bebeğim var ayrılmak benim için kolay degil ve eşimi seviyorum hala yargılanacaksınız ama çocuğumun babası ve bebeğimi babasiyla büyütmek istiyorum

Biz kadınız en çok birbirimize destek olmamız lazım sizin adınıza da çok üzgünüm bende maddi manevi uygun değilim gaza geldim dava açtım eşimde acmasaydin ozur dilicektim beni istemiyosun dedi konu bu ama benim bebeğim var ayrılmak benim için kolay degil ve eşimi seviyorum hala yargılanacaksınız ama çocuğumun babası ve bebeğimi babasiyla büyütmek istiyorum
30 yaşında eşşşek kadar kadınsın şu laflar yakışıyor mu, ayrılma o zaman. Senin şaklaban davranışın yüzünden bir kadın bir hanzodan daha geç boşanacak belki de. İşi oyuncağa çevirmişsin. Söyleyenlere de yorum yapmayın. Oldu valla iyiymiş. Devletin kurumlarını boşuna meşgul ettiğin yetmiyor gibi bir de kimin ne yorum yapacağına siz karar verin o zaman.

X