cevapsız kalan mesaj ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sino2023

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2023
2.939
6.196
güncel:
arkadaşım sabah görüntülü aradı
neden geç dönüş yaptığını da ifade etti
haftaya dönüyor bi aksilik olmazsa yılbaşını beraber geçireceğiz
iletişim kurduğumuza göre konu kapatabiliriz :)

kızlar herkese iyi haftalar diliyorum
son zamanlarda canımı sıkan bi konuyu sizinle paylaşmak istiyorum
ben genellikle insanların msjlarını cevapsız bırakan biri değilimdir birinin msjını cevapsız bıraktığımda bu bana
kabalık gibi geliyor
bu konuda kişiye göre davranmıyorum herkese karşı böyleyim
şunuda belirtmek isterimki insanlara çok yazan sürekli arayan darlayan biri değilimdir
birisi bi telefonuma yada msjıma dönmediğinde o kişiyi ısrarla aramam sonuçta telefonuna düşüyor ve görüyor insanlar bunu
cevapsız kalan bi telefonum olursa acil bi durum yoksa 2. kez aramam , msjda da aynı biçimde . yani acil değilse 2. msjı atmam cevapsız kalmışsa
ama son zamanlarda bi arkadaşımın mesajımı cevapsız bırakması kafama takılır oldu
kendisinin babası hastanede ve babasının yaşadığı şehre gitti
gitmeden önce de kendisiyle görüştük vakit geçirdik aramızda hiçbir sorun yok
ben bu süre zarfında ara sıra msj atarak babasının durumunu sordum yani bi 3 kere filan sormuşum oda cevap verdi bunda sorun yok
en son 3-4 gün önce yazdım, durumunun ağırlaştığını söyledi . bir iki soru sordum bilgi almak için , cevapsız bıraktı
akşamına kendisine , yapabileceğim bişiy olursa yardım etmeye hazır olduğumu, her zaman onun yanında olduğumu ifade edip babasına şifa dileklerimi ilettim , aklım sizde lütfen benide bilgilendir canım diyerek bitirdim msjımı.
bu mesajım da cevapsız kaldı, kaç gün geçti ses yok.
bende başka bişi yazmadım
bi yandan düşünüyorum sonuçta babası kötü , belki mesajlara cevap verecek fırsatı yoktur yada psikolojisi müsait değildir
bazen insanın gözü bu tarz durumlarda kimseyi ve hiçbişeyi görmeyebiliyor
şimdi beni eleştirebilirsiniz msj atmak yerine niçin arkadaşını aramadın diye
aramadım çünkü böyle durumlarda benim tüm kelimelerim sesim içime kaçıyor , ne diyeceğimi bilmiyorum
böyle bi zayıflığım var ölüm , hastalık, kötü haber gibi durumlarda insanlara ne diyeceğimi bilmiyorum kalakalıyorum
uzun oldu kusura bakmayın detay sormak isterseniz yorumlarda cevaplayayım
siz benim yerimde olsanız ne düşünürdünüz yada bana ne tavsiye edersiniz ben bi msj daha atıp babasını sorsam mı napsam
bu arada yanlış anlaşılmasın kendisine kırılmam tavır almam söz konusu değil
sadece nasıl davranmak doğru olur bunu danışmak için konu açmak istedim ...

Son düzenleme:
Kimbilir sizin gibi kaç kişi mesaj arıyordur. Bende aynı süreçlerden geçtim insan aynı şeyi bin kere yazınca artık acı eşiği kalmıyor, işkence gibi bir şey oluyor. Siz mesaj yazmışsınız gerisi gelsin gelmesin, arkadaşınızın açısı var, size mesaj yazmak aklına gelmiyor belki, üzerinize düşeni yapmışsınız artık bişi yazmayin ve ustelemeyin.

Bazen bende cevapsız bırakıyorum çünkü o an müsait olamıyorum, dönüş yapayım diyorum kalıyor sonra da üşeniyorum. Mesaj kalıyor öyle ama art niyetli olduğumdan değil fırsat bulamıyorum sizde çok takmayın bence böyle şeyleri. Eğer sürekli size görüldü atan biriyse yazmayın bir daha ama babası rahatsız sonuçta bazen insanın iyi dileği bile dinleyesin olmuyor morali bozuk olunca. Siz hoşgörün. Mesajı silin çok gözünüze batıyorsa.

ben genellikle insanların msjlarını cevapsız bırakan biri değilimdir birinin msjını cevapsız bıraktığımda bu bana
kabalık gibi geliyor
şunuda belirtmek isterimki insanlara çok yazan sürekli arayan darlayan biri değilimdir
birisi bi telefonuma yada msjıma dönmediğinde o kişiyi ısrarla aramam sonuçta telefonuna düşüyor ve görüyor insanlar bunu
cevapsız kalan bi telefonum olursa acil bi durum yoksa 2. kez aramam , msjda da aynı biçimde . yani acil değilse 2. msjı atmam cevapsız kalmışsa
ama son zamanlarda bi arkadaşımın mesajımı cevapsız bırakması kafama takılır oldu
ben bu süre zarfında ara sıra msj atarak babasının durumunu sordum yani bi 3 kere filan sormuşum oda cevap verdi bunda sorun yok
en son 3-4 gün önce yazdım, durumunun ağırlaştığını söyledi . bir iki soru sordum bilgi almak için , cevapsız bıraktı
akşamına kendisine , yapabileceğim bişiy olursa yardım etmeye hazır olduğumu, her zaman onun yanında olduğumu ifade edip babasına şifa dileklerimi ilettim , aklım sizde lütfen benide bilgilendir canım diyerek bitirdim msjımı.
bi yandan düşünüyorum sonuçta babası kötü , belki mesajlara cevap verecek fırsatı yoktur yada psikolojisi müsait değildir
aramadım çünkü böyle durumlarda benim tüm kelimelerim sesim içime kaçıyor , ne diyeceğimi bilmiyorum
böyle bi zayıflığım var ölüm , hastalık, kötü haber gibi durumlarda insanlara ne diyeceğimi bilmiyorum kalakalıyorum
siz benim yerimde olsanız ne düşünürdünüz yada bana ne tavsiye edersiniz ben bi msj daha atıp babasını sorsam mı napsam
yada bu arkadaş seni umursamıyor boşver sen sormuşsun zaten cvpsız bırakmış istese yazardı mı dersiniz

Arkadaşınızın babasının vefaat etmediğine eminmisiniz? Aniden böyle cevapsız bıraktıysa belkide Allah korusun cenaze olabilir.

Bence iki gün daha bekleyip arayın.

kabalık gibi geliyor
yada bu arkadaş seni umursamıyor boşver sen sormuşsun zaten cvpsız bırakmış istese yazardı mı dersiniz
abim hastaneye kaldırılıp, 3 gün boyunca hastane kapısında bir ümit güzel bir haber duymayı beklerken inanın hiç kimseyi, hiç birşeyi görmedi gözüm. sadece bana doktoru yakından tanıyan birilerinden gelen aramaları açtım bir ümit haber alabilmek adına :KK43:

muhtemelen babasının durumu kötüleşti o yüzden kimseyle ilgilenecek durumda değil, o yüzden siz karar verin tabii ama bence bi kere de arayın sorun

ya da belki, yani inşallah babası toparlandı ama yine hastane vs işleriyle uğraşıyor olabilir yani yine arayın ama tekrar tekrar değil tabii ki

son bir kere daha arayın ama artık mesaj atmayın bence

Ben kardeşimle ilgili böyle bir süreçten geçerken en yakın 1-2 dışında kimseye bahsetmemiştim bile. Çünkü insanın aynı şeyleri tekrar tekrar anlatmaya, aynı kelimeleri döndürüp durmaya o kadar takati kalmıyor ki inanın. 3 defa yazmışsınız o da cevap vermiş. Bence yanında olduğunuzu hissetmiştir yeterince daha fazla yazmanıza gerek yok, alınmayın da. Kim bilir kaç kişiyle görüşmesi gerekiyordur günde

Boyle durumlarda arayan soran tek siz olmuyorsunuz. Bir ara eşim rahatsizdi hastanedeyiz endişeleniyordum zaten zirt pirt haberi alan telefona koştu, artik sinirlerim bozulmaya başlamişti gercekten oturup telefon cevaplayip, ustune herkesin mesajlarina detayli bilgiyle dönemezdim.
Ozellikle alakasiz kişilerin sirf ilgileniyor gibi gorunmek icin detay sorup insani darlamasi ayri sinir ediyor. Gecmis olsun de yeter yani şoyle mi oldu boyle mi oldu yok haber ver. Bununla mi ugrasacagim. Acmadigim, mesaj yazmadigim bir suru kişi oldu hatta kv ve gorumceler de dahil bi yerden sonra onlara da yazmadim cok merak eden gelebilir.
Sizin de arkadasiniz yani alti ustu o kadar detay sorup bilgi istemenizin manasi yok gecmis olsun deseniz o kişiye yeter.

Aklima geldi yine insanin canı aciyorken milletle ugrasamiyor.

Kimbilir sizin gibi kaç kişi mesaj arıyordur. Bende aynı süreçlerden geçtim insan aynı şeyi bin kere yazınca artık acı eşiği kalmıyor, işkence gibi bir şey oluyor. Siz mesaj yazmışsınız gerisi gelsin gelmesin, arkadaşınızın açısı var, size mesaj yazmak aklına gelmiyor belki, üzerinize düşeni yapmışsınız artık bişi yazmayin ve ustelemeyin.
aslında konu açma sebebim tamamen bunu sormaktı
başka bi msj yazmalı mıyım aramalı mıyım , yazarsam ararsam üstüne gitmiş gibi mi olurum diye düşündüm
ikilemde kaldım
zaten o yüzden son msjımda beni de bilgilendir canım dedim
yoksa ben alınganlık etmiyorum o psikolojiyi biliyorum
hassas bi süreçte olduğu için hassas davranmak isterim

Normal bir zaman olsa anlayacağım da baba yani şu an gözü bir şey görmüyordur alıncak bi şey yok,, bana da 2 kere oldu böyle bir şey doğum yapan arkadaşa mesaj attım, nişanlanan bi arkadaşa da hayırlı olsun dedim tık yok 😂 bende muhatap olmadım daha sildim birini hatta kendi kendilerine yükseklerden ucsunlar,, ama böyle bir durumda alınmam küsmem psikolojisi normal değildir onun şimdi

Bazen bende cevapsız bırakıyorum çünkü o an müsait olamıyorum, dönüş yapayım diyorum kalıyor sonra da üşeniyorum. Mesaj kalıyor öyle ama art niyetli olduğumdan değil fırsat bulamıyorum sizde çok takmayın bence böyle şeyleri. Eğer sürekli size görüldü atan biriyse yazmayın bir daha ama babası rahatsız sonuçta bazen insanın iyi dileği bile dinleyesin olmuyor morali bozuk olunca. Siz hoşgörün. Mesajı silin çok gözünüze batıyorsa.
yok hoşgörüyorum zaten derdim bu değil
bana nasıl cevap yazmaz kafasında değilim
kaç gün geçti 2 mesaja da cevap gelmeyince kafama takıldı
ne yapmam gerektiğini bilemedim o bakımdan konu açtım
aslında yanlış bişi yapmak istemediğim için fikir almak istedim

Arkadaşınızın babasının vefaat etmediğine eminmisiniz? Aniden böyle cevapsız bıraktıysa belkide Allah korusun cenaze olabilir.

Bence iki gün daha bekleyip arayın.
ay allah korusunda vefat etmiş olsa bana mutlaka söylerdi bence
yada ben en yakın arkadaşından duyardım
tabi allahın takdiri ama vefat ihtimalini düşünmüyorum bi operasyon geçirdi
kritik bi operasyon değildi hatta iyi gibiydi babası
normal servise çıkarmışlardı fakat sonradan yoğun bakıma almışlar
kötü düşünmek istemiyorum

abim hastaneye kaldırılıp, 3 gün boyunca hastane kapısında bir ümit güzel bir haber duymayı beklerken inanın hiç kimseyi, hiç birşeyi görmedi gözüm. sadece bana doktoru yakından tanıyan birilerinden gelen aramaları açtım bir ümit haber alabilmek adına :KK43:

muhtemelen babasının durumu kötüleşti o yüzden kimseyle ilgilenecek durumda değil, o yüzden siz karar verin tabii ama bence bi kere de arayın sorun

ya da belki, yani inşallah babası toparlandı ama yine hastane vs işleriyle uğraşıyor olabilir yani yine arayın ama tekrar tekrar değil tabii ki

son bir kere daha arayın ama artık mesaj atmayın bence
arama konusunda ikilemdeyim işte
bende ailemle ilgili ciddi hastane süreçlerinden geçtim o psikolojiyi biliyorum
ben 10 gün yoğun bakım kapısında neler çektim bi ben bide allah bilir
gerçekten bişey düşünecek durumda değildim
beni o dönem yakın çevremin desteği ayakta tuttu
açıkçası aramış mı msj mı atmış bunların çetelesini tutacak durumda değildim benim için sorması yeterliydi herhangi birinin
herkes aynı değil tabi ben o dönem asla soranlara " uğraşmak " gözüyle bakmadım ama herkesin psikolojisi aynı değil tabi

Mesajla olmaz bence, arayıp acmazsa gecmis olsun msji en fazla. Detay vs sormayın herkes soruyor canı yanar paylaşmak istemez belki
Bir kaç gün sonra bir kez arayin ama msj atmayın artık bence.

yanı bahsettıgınız kişi böyle rahat huzurlu bır zamanında değil ki dönmeyince kırılasınız.
kırılmadım zaten kırılmam söz konusu olamaz
bende benzer süreçlerden geçtim seneler önce
insanın bi canı o hastane yatağında oluyor
msjıma dönmedi daha fazla bişi yapmam lazım mı onu bilemediğim için konu açtım
beceriksizim ben böyle konularda

kırılmadım zaten kırılmam söz konusu olamaz
bende benzer süreçlerden geçtim seneler önce
insanın bi canı o hastane yatağında oluyor
msjıma dönmedi daha fazla bişi yapmam lazım mı onu bilemediğim için konu açtım
beceriksizim ben böyle konularda
boşver takılma herşeyi kafana takarsan yandnn amaan

Gerçekten neden bazı insanlar bu kadar zor .
Ölüm döşeğinde babası farkındasın umarım.
tabi ki farkındayım mesele bu değil zaten
birden habersiz bırakması kafama takıldı
daha fazla yazmalı mıyım yada aramalı mıyım bunu danışmak istedim
siz olsanız napardınız diye
hissettiğim şey kırgınlık olsaydı konuma yazardım zaten cevap vermedi kırıldım diye
böyle durumlarda ne yapacağımı bilmediğim için fikir almak istedim
daha fazla yazmak veya aramak doğru olurmu gibisinden
bende geçtim benzer süreçlerden tabi ki gözüm kimseyi görmedi
konu kırılmak değil sizlere danışmak

Hastane ortamı ve psikolojisi çok farklı.Kötü niyetle yaptığını düşünmüyorum.Bir iki ay önce aynı süreçlerden geçtim ve inan bir sürü kisi ariyor, yazıyor.Hep aynı şeyı konuşup yazmaktan bıkıp bi gün boyunca hicbir teli açmadım.Zaten hastaya her an birşey olacak psikolojisi,yorgunluk,uykusuzluk.Anlayışla karşılayın.Tavır koymayın destek olun.Ben cevap vermediklerime babamın durumu iyiye gittiğinde anca geri dönebilmiştim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X