Çevremde Bir Tane Düzgün Arkadaşım Yok

ÜZDÜN🥀
Valla bende bıraktığın izlenim hediye alıp , etiketi YANLIŞLIKLA unutan arkadaş tipi :KK70:
Bir de kendi gidemediğin organizasyon için ayak bile uydurmuyorsun 🤘
O zaman bizimla değılsın.

Yani beni gerçekten o kadar iyi anlamışsın ki.Herkes arkadaşları tarafından aranıp sorulmak ister.Sürekli arayan taraf bensem bunu istemem çok normal değil mi yani dimi? Ben ilgi budalası bir insan falan değilim.Herkesin bir hayatı var.Ama insan dost dedikleri tarafından verdiği değeri görmek ister dimi? Dediğin gibi eleştirenlerin aynısı kendi başına gelse onlarda bozulacak ama konu açtık ya illa bir eleştiri yememiz lazım :KK70:
Yok yok yaşıyorlar onlar da sonra bana anlattıkların da ben de '' of ne kadar abartıyorsun ya acaba sen de sorun olabilir mi? '' diyorum bozuluyorlar :KK70: Hayır empati kurmak çok zor değil aslında. Anlıyorum yaşamasam da hak veririm çünkü çevremde de çok bu tip insanlar. Sürekli sen onu arayacaksın sen davet edeceksin sen nasılsın diyeceksin. Hatta bi gün bana arkadaşım şnu söylemişti ben neden hiç müsait olmuyorsun sen tatilin de var iki gün dedim tabi normal bir şekilde o da canım haklısın valla sen beni üst üste ara hiç çekinme bugün olmaz yarın olur ara dur sen beni dedi. Ha arsızlık yap diyorsun yani dedim yok yaaaa saçmalamaağğğ dedi direk bitirdim olayı. Ne demek ya sen beni üst üste ara :KK70: sapık mıyım ben ki böyle biri değildi işin tuhaf yanı. Biraz da zamanla değiştiler ilgi istiyorlar gibi geldi bana. Bi diğer arkadaşım da asla sen üçüncü dördüncüyü aramazsan bi ömür seni arayıp sormaz full ilgi manyağı haklı yanı şu çok şımartılmış çevresi tarafından herkes almış gezdirmiş onu onlar yedirip içirmiş sürekli etrafında dönüp durmuşlar böyle olunca tabi asla arayıp nasılsın gibi bir huyu doğmamış oluyor. Sen değer veren bir insan ol böylelerine denk gel hayat işte :KK70: Yapıcak bir şey yok açıkçası gerekirse yalnız kal ama seni son plana atıp sadece çok sıkıldıkları anda arayan onun dışında aklına bile gelmediğin kişilere direk mesafeni koy yoksa daha çok strese girersin

Ama işte herkes böyle düşünüyor. Herkes bundan şikayetçiyse o zaman şikayet edenlerde de problem var bence.
İnsanlar uzaklaştı artık birbirinden ya.Bilmiyorum yaşadığımız zamanda,çağda mı bir sıkıntı var.Her şey göstermelik oldu.Sevgi,arkadaşlık,kardeşlik falan önemini yitirdi sanki.

İnsanlar uzaklaştı artık birbirinden ya.Bilmiyorum yaşadığımız zamanda,çağda mı bir sıkıntı var.Her şey göstermelik oldu.Sevgi,arkadaşlık,kardeşlik falan önemini yitirdi sanki.
Belki siz de aslında eleştirdiğiniz kişiler gibisiniz ama farkında değilsiniz . Bu hale getiren hepimiziz sonuçta.

Arayıp 'aramıyorsun hiç' diyen arkadaşlarıma karşı buzdolabı gibi oluyorum valla. En nefret ettiğim şeylerden biridir.

Buluşma saatini keyfimden değiştirmedim.Nedenini yazdım.Ve benim işim olmasada arkadaşım zaten gelmeyecekmiş ki.Söz verdim ama sonrada cayamadım dedi.Bende ona tamam sende işlerini halledince akşam buluşuruz işte dedim.Halletmesi gereken işleri zaten akşam yapabileceği işler değil.
Zor biri falan değilim,kendi eleştirimi yapabiliyorum gayet.Zaten bazen fazla karşı tarafı düşündüğüm için işi düşünce aranılan kişi konumuna düştüm.
Ben birine söz verdiysem o gün araya başka işler sokmam acil değilse.Benim ki acil bir duurmdu mesajlara bakarsanız görürüsünüz.
Ben arkaşımın bahane üretmesine bozuldum.Birine söz verdiysem ona saygım icabı araya başka iş sokmam.Aynı saygıyıda karşımdan beklerim.Öyle nyse sn msglsn glba moduna girip ergen gibi trip attığım yok yani.
Fazla kuralcısınız. Arkadaşıma söz verdiysem o da henüz evden çıkmadıysa buluşmayı iptal edebilirim. Çünkü banka işi iki bira içip laklak yapmaktan daha önemlidir. Laklak her zaman yapılır. Size neden iptal ettiniz demedim zaten. Acil ya da acil olmayan herhangi bir sebep için insanlar programları iptal edebilir ya da değiştirebilirler. Bunu bu kadar sorun etmeniz zaten probleminizin başlangıç noktası.

Yani beni gerçekten o kadar iyi anlamışsın ki.Herkes arkadaşları tarafından aranıp sorulmak ister.Sürekli arayan taraf bensem bunu istemem çok normal değil mi yani dimi? Ben ilgi budalası bir insan falan değilim.Herkesin bir hayatı var.Ama insan dost dedikleri tarafından verdiği değeri görmek ister dimi? Dediğin gibi eleştirenlerin aynısı kendi başına gelse onlarda bozulacak ama konu açtık ya illa bir eleştiri yememiz lazım :KK70:
Bir de şu var zaman ve maddi açıdan insanların zorlandığı bu dönemde komşuluk ve arkadaşlığı yitirdi biraz. Misal bizim ev haftanın yedi günü dolu olurdu gına gelirdi yani. Asla yemek hesabı yapılmaz önüne ne konursa herkes onu yerdi yeter ki muhabbet olsun şimdi bana gelmeden özel sipariş veriyorlar naz sen soğuk kahveyi çok güzel yapıyorsun bana yap sen tatlıyı güzel yapıyorsun istiyorum sen yemeği güzel yapıyorsun lan sen napıyorsun acaba :KK70: iyi kötü sen de yap kocan aç mı kalıyor ev de. Bu durumu tabi çoğu kişi yaşıyor artık kimse kimseye kolay kolay gitmiyor cidden. Eve gelen misafir tabi hep gelen kişiler özellikle gelip sadece oturmazdı sana yardım ederdi bi taraftan şimdi hizmetçiliğini yapıyorsun arada gerçekten dağlar kadar fark var. Aynı şeyi annem de yaşadı teyzem sürekli yok mangal yapta gelelim bi gün yok şu yemeği yapta geleim derdi tamam biz severiz misafiri sorun yokta annem ben geleyim müsait olduğunda dediğinde hep bahane uydururdu hepp. Ki annem diye demiyorum pamuk gibidir çok pozitif bir insan karşısında ki yiyici olduğu için tabi :) yani bunu bi tek sen yaşamıyorsun inan

Yok yok yaşıyorlar onlar da sonra bana anlattıkların da ben de '' of ne kadar abartıyorsun ya acaba sen de sorun olabilir mi? '' diyorum bozuluyorlar :KK70: Hayır empati kurmak çok zor değil aslında. Anlıyorum yaşamasam da hak veririm çünkü çevremde de çok bu tip insanlar. Sürekli sen onu arayacaksın sen davet edeceksin sen nasılsın diyeceksin. Hatta bi gün bana arkadaşım şnu söylemişti ben neden hiç müsait olmuyorsun sen tatilin de var iki gün dedim tabi normal bir şekilde o da canım haklısın valla sen beni üst üste ara hiç çekinme bugün olmaz yarın olur ara dur sen beni dedi. Ha arsızlık yap diyorsun yani dedim yok yaaaa saçmalamaağğğ dedi direk bitirdim olayı. Ne demek ya sen beni üst üste ara :KK70: sapık mıyım ben ki böyle biri değildi işin tuhaf yanı. Biraz da zamanla değiştiler ilgi istiyorlar gibi geldi bana. Bi diğer arkadaşım da asla sen üçüncü dördüncüyü aramazsan bi ömür seni arayıp sormaz full ilgi manyağı haklı yanı şu çok şımartılmış çevresi tarafından herkes almış gezdirmiş onu onlar yedirip içirmiş sürekli etrafında dönüp durmuşlar böyle olunca tabi asla arayıp nasılsın gibi bir huyu doğmamış oluyor. Sen değer veren bir insan ol böylelerine denk gel hayat işte :KK70: Yapıcak bir şey yok açıkçası gerekirse yalnız kal ama seni son plana atıp sadece çok sıkıldıkları anda arayan onun dışında aklına bile gelmediğin kişilere direk mesafeni koy yoksa daha çok strese girersin
Evet aynen öyle onların yaptığını yapınca bu sefer kötü sen oluyorsun.Ki benimki aslında çok insani bir duygu,empati yapmak zor değil.Bence hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde benim yaşadığıma benzer şeyler yaşayıp arkadaşlarına kırıldığı dönemler olmuştur.Ama kesinlikle dediğini yapıcam ya.Çünkü ben cidden duygusal biriyim elimde değil yani kardeşim yapı meselesi.Allah böyle yaratmış.Böyle şeyler olunca daha çok üzülüyorum.En iyisi arayıp sormamak.

Bir arkadaşm vardı aynı sizin gibi böyle konusuyodu, ama sorun ondaydı.
Gereksiz alınganlıkları, aramasam aramazsın, yazmasam yazmazsın tripleri vs. Çok sıkıyor ya, valla yapmayın, itici geliyor çünkü. Ben o arkadaşla ilişkimi kestim mesela, çünkü gerçekten sıkmaya başlıyor bir yerden sonra.

Ama işte herkes böyle düşünüyor. Herkes bundan şikayetçiyse o zaman şikayet edenlerde de problem var bence.
Hatta asıl problem şikayet edenlerde bence. Bir insanın çevresinde düzgün, çıkar ilişkisi kurmayan insan yoksa dönüp bi kendine bakmalı ben düzgün müyüm acaba diye.

Hepimizin karşısına zaman zaman tuhaf karakterli ya da bizim karakterimize uymayan insanlar çıkar tabi ki. Bu insanlarla ilişkilerimizi ilerletmeyiz. Ama herkes sorunlu diyen insanda sorun vardır diye düşünüyorum ben.

Belkide gerçekten aramıyosunuzdur hiç düşündünüz mü?
Aramak zorunda değilim ama, çok istiyorsanız arayın. Ne bileyim ya valla ben takmıyorum, en sevdiğim arkadaşlarım bile beni aramaz umrumda değil, bulusunca gayet samimiyiz.

Evet aynen öyle onların yaptığını yapınca bu sefer kötü sen oluyorsun.Ki benimki aslında çok insani bir duygu,empati yapmak zor değil.Bence hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde benim yaşadığıma benzer şeyler yaşayıp arkadaşlarına kırıldığı dönemler olmuştur.Ama kesinlikle dediğini yapıcam ya.Çünkü ben cidden duygusal biriyim elimde değil yani kardeşim yapı meselesi.Allah böyle yaratmış.Böyle şeyler olunca daha çok üzülüyorum.En iyisi arayıp sormamak.

Olabilir herkes aynı hissedecek değil ha ben de gamsız olmak isterdim ama olmayınca olmuyor duygularını değiştiremiyorsun ama tavrını değiştirebilirsin. Alışıyorsun ve şöyle söyliyim yeni tanıştığın biri bile olsa ilgi delisi ise hiç bulaşma :KK70: Kitap oku gerekirse seni düşünmekten alıkoyacak bi işe gir çalışıyor musun bilmiyorum ama iş oldu mu insan unutuyor böyle şeyleri ben de Üniversite de unutmuştum kavgalarımı mesela kuzenim arayıp özür diledi bi gün buluşalım dedi ben de ne yaşadık ki unuttum valla ben dedim :KK70: vize finaller hafızamı temizlemiş :KK70: ve şehirden uzaklaşmak inanılmaz iyi geliyor. İşaret dili kursuna gitmiştim bi dönem de ya sürekli kafeye gitmekten çok daha iyi şeyler öğrendiğimi fark ettim. O yüzden takmayın

Gereksiz alınganlıkları, aramasam aramazsın, yazmasam yazmazsın tripleri vs. Çok sıkıyor ya, valla yapmayın, itici geliyor çünkü. Ben o arkadaşla ilişkimi kestim mesela, çünkü gerçekten sıkmaya başlıyor bir yerden sonra.
Ben sizin gibi düşünmüyorum kusura bakmayın ya.Ben sevdiğim birini arayıp sorarım yani aramıyosam umurumda değil demektir.Sürekli herkes herkesi arasın sorsun demiyorum.Ama arada bir de olsa bir arayıp hal hatır sorarsın.Hiç konuşup görüşmeyeceksek,birbirimizin hayatından bir haber olacaksak o zaman arkadaş olmanın ne anlamı var cidden? Banada bu itici geliyor.

Aramak zorunda değilim ama, çok istiyorsanız arayın. Ne bileyim ya valla ben takmıyorum, en sevdiğim arkadaşlarım bile beni aramaz umrumda değil, bulusunca gayet samimiyiz.
Kimse kimseyi aramak zorunda değil zaten içinden geliyosa ararsın.Ben sevdiğim birini aramayı zorunluluk olarakta görmüyorum.Neden göreyim ki? Hiç iletişimde olmayıp hala nasıl arkadaş kalınabilir yani? Buluşmak için de aramak gerekiyo illaki.

Olabilir herkes aynı hissedecek değil ha ben de gamsız olmak isterdim ama olmayınca olmuyor duygularını değiştiremiyorsun ama tavrını değiştirebilirsin. Alışıyorsun ve şöyle söyliyim yeni tanıştığın biri bile olsa ilgi delisi ise hiç bulaşma :KK70: Kitap oku gerekirse seni düşünmekten alıkoyacak bi işe gir çalışıyor musun bilmiyorum ama iş oldu mu insan unutuyor böyle şeyleri ben de Üniversite de unutmuştum kavgalarımı mesela kuzenim arayıp özür diledi bi gün buluşalım dedi ben de ne yaşadık ki unuttum valla ben dedim :KK70: vize finaller hafızamı temizlemiş :KK70: ve şehirden uzaklaşmak inanılmaz iyi geliyor. İşaret dili kursuna gitmiştim bi dönem de ya sürekli kafeye gitmekten çok daha iyi şeyler öğrendiğimi fark ettim. O yüzden takmayın
Teşekkür ederim :)

Ya sürekli bunu söylemek evet soğutur insanı bir de maalesef şöyle bir gerçek var aramıyorsa istemiyordur sana istemiyorum seninle konuşmak demez ben de demem düşmanım da değil sonuçta ama zamanla bir şeyler oluyor istemiyor karşı taraf fakat benim duymaktan nefret ettiğim hem kendi ben aradığım halde arayıp sormayıp üstüne '' yaaaağ niye aramıyorsun görüşemiyoruz valla mutlaka haberleşelim olur mu bak unutma sakın hemen buluşuyoruz '' ayy bir soğuma geliyor o an zorlama arkadaş niye zorluyorsun ki :KK70: İnsanlar görüşmek istemeyebilir fakat hem istemeyip hem de istiyormuş gibi yapmacık davranması çok tuhaf ve anlamsız geliyor. Valla her tipten insan var ya anlamak zor :KK70:

Kimse kimseyi aramak zorunda değil zaten içinden geliyosa ararsın.Ben sevdiğim birini aramayı zorunluluk olarakta görmüyorum.Neden göreyim ki? Hiç iletişimde olmayıp hala nasıl arkadaş kalınabilir yani?
Ben aramam ama mesaj atarım, hiç mesaj atmayan bir arkadaşım var, ay ben hep atıyorum o niye atmıyor diye hiç düşünmedim. Hep ben atarım, canım ciğerimdir valla :) ❤️
Sonuçta selam kanka napıyosun dediğimde mesaj uzayıp gidiyor, beklenti içerisine girmiyorum.
Yani en sıkıntı yaşamadığım arkadaşlarımdan biridir kendisi, aksine sürekli arayıp soranlar ile sorun yaşıyorum onu napacaz :KK70:

X