Çevremde Bir Tane Düzgün Arkadaşım Yok

Ben aramam ama mesaj atarım, hiç mesaj atmayan bir arkadaşım var, ay ben hep atıyorum o niye atmıyor diye hiç düşünmedim. Hep ben atarım, canım ciğerimdir valla :) ❤️
Sonuçta selam kanka napıyosun dediğimde mesaj uzayıp gidiyor, beklenti içerisine girmiyorum.
Yani en sıkıntı yaşamadığım arkadaşlarımdan biridir kendisi, aksine sürekli arayıp soranlar ile sorun yaşıyorum onu napacaz :KK70:
Mesaj da olur zaten siz aramam dediniz diye aramaktan örnek verdim.Ben genel olarak arayıp sormamaktan,iletişime geçmemekten bahsettim.Mesajda olur o da bir iletişim şekli sonuçta.Bakın işte bir şekilde iletişimdesiniz aslında.Sen yazmasan o,o yazmasa sen.Demek istediğim buydu.Olayın hep tek bir tarafa kalması.

Ya sürekli bunu söylemek evet soğutur insanı bir de maalesef şöyle bir gerçek var aramıyorsa istemiyordur sana istemiyorum seninle konuşmak demez ben de demem düşmanım da değil sonuçta ama zamanla bir şeyler oluyor istemiyor karşı taraf fakat benim duymaktan nefret ettiğim hem kendi ben aradığım halde arayıp sormayıp üstüne '' yaaaağ niye aramıyorsun görüşemiyoruz valla mutlaka haberleşelim olur mu bak unutma sakın hemen buluşuyoruz '' ayy bir soğuma geliyor o an zorlama arkadaş niye zorluyorsun ki :KK70: İnsanlar görüşmek istemeyebilir fakat hem istemeyip hem de istiyormuş gibi yapmacık davranması çok tuhaf ve anlamsız geliyor. Valla her tipten insan var ya anlamak zor :KK70:
Ben 23 yaşındayım, bunları takmanın ne kadar gereksiz ve zaman israfı olduğunu anlayalı çok oldu.
Öyle gelişigüzel yaşıyorum bir şeylere fazla anlam yüklemiyorum :KK70:
İnsanoğlu çiğ süt emmiş, fazla bel bağlayınca sırtından vuruyor, güzel canımı insanlar için üzemem valla🤣🤣🤣

Mesaj da olur zaten siz aramam dediniz diye aramaktan örnek verdim.Ben genel olarak arayıp sormamaktan,iletişime geçmemekten bahsettim.Mesajda olur o da bir iletişim şekli sonuçta.Bakın işte bir şekilde iletişimdesiniz aslında.Sen yazmasan o,o yazmasa sen.Demek istediğim buydu.Olayın hep tek bir tarafa kalması.
İşte ben de bunu demek istiyorum. Bahsettiğim arkadaşım hiç yazmaz, 6 yıllık arkadaşım, hep ben yazarım. Bir gün bile bunu sorun etmedim ben.
Sizde etmeyin, hayat çok kısa, zaten soğukluk görüyorsanız karşınızdaki insanda, demek ki sizinle görüşmek istemiyordur.
Aramıyorsun vs demeyin yani.

Ben 23 yaşındayım, bunları takmanın ne kadar gereksiz ve zaman israfı olduğunu anlayalı çok oldu.
İnsanoğlu çiğ süt emmiş, fazla bel bağlayınca sırtından vuruyor, güzel canımı insanlar için üzemem valla🤣🤣🤣
Bende 24 yaşındayım bu dediklerinizin bende farkındayım bunu anlayacak çok şey yaşadım çünkü.Ama huy işte Allah böyle yaratmış böyle şeyleri önemsiyorum işte.Aslında insanoğlu çiğ süt emmiş demekle benim dediğime gelmiş oldunuz bir nevi,bende insanların bu umursamaz tavrından yakınıyorum zaten :)

Ya öyle elbette zaten zamanla anlıyorsunuz ne kadar gereksiz olduğunu ama sürekli karşına çıkıpta böyle yapmacık tavır sergilemeleri yok mu kusasım geliyor işte :KK70: yani sevmeyebilirsin soğumuş olabilirsin istemiyorsundur görüşmeyi zaten bunlar problem değil de buluşalııığğğğğğğmmm mutlakağğğğ diyen tipleri gördüm mü Allah'ım soyları niye tükenmiyor bunların diyorum :KK70:

Bende 24 yaşındayım bu dediklerinizin bende farkındayım bunu anlayacak çok şey yaşadım çünkü.Ama huy işte Allah böyle yaratmış böyle şeyleri önemsiyorum işte.Aslında insanoğlu çiğ süt emmiş demekle benim dediğime gelmiş oldunuz bir nevi,bende insanların bu umursamaz tavrından yakınıyorum zaten :)
Yok umursamaz tavırları benim umrumda değil, çiğ süt emmişten kastım insanların bana verdiği zararlar.
Aramasın sormasın umrumda değil, geçmişte bana verdikleri zararları vermeselerdi de hiç aramasalardı daha iyi.

Yok umursamaz tavırları benim umrumda değil, çiğ süt emmişten kastım insanların bana verdiği zararlar.
Aramasın sormasın umrumda değil, geçmişte bana verdikleri zararları vermeselerdi de hiç aramasalardı daha iyi.
İşte orda da sizin yapınızla benim yapımın farklı olması devreye giriyo.Mizaç meselesi yani elde olan bir durum değil. Ben dediğim gibi ilgi meraklısı falan değilim.Öyle nazlı bir yapımda yok.Ama bazen burdaki yorumlar çok kırıcı oluyo yani.Zaten canım sıkkın bir de burdaki yorumlar tuzu biberi oluyo.Tamam siz(siz derken çoğul konuşuyorum) böyle şeyleri takmıyosunuzdur,gamsızsınızdır herkesin kendi karakteri.Ama ben böyle şeylere önem veriyorum.Yani empati yapmak yerine çok nazlısın,triplisin,boğucusun gibi şeyler söylemenin şu anda bana ne faydası var yani? Daha sakin,kırmadan eleştirilebilir.

Evet ama bu benim kontrolümde gelişen bir olay değildi.Ailemle ayrı şehirdeyim ve burda sonuçta sağlık söz konusu.O yüzden annemin acilen yola çıkması gerekti.Acilen toparlanmamız gerekti.Ki ben yinede komple iptal etmedim başımdaki sıkıntıya rağmen arkadaşıma akşam buluşmayı teklif ettim.Yinede ona vakit yarattım yani.Hem bu bahane değil ki gerçekte olan bir şey.
Dediğin doğru kimseyi fazla önemsememek lazım ama yapım bu.Çok duygusalım.Hayatımdaki insanlara fazlasıyla değer veriyorum malesef.
Tek kızım evet.
Tek kız olup olmadığını sormamin nedeni genelde tek kız olanlar arkadaşlarına daha çok önem verirler. Ama karşındaki arkadaşlarının mutlaka kız kardeşleri vardır oyuzden kız kardeşi gibi kimseye bağlanamazlar. Ama kız kardeşi olmayanlar o duyguyu bilmedikleri için her zaman en yakın arkadaşlarını kız kardeş kadar çok sever ve değer verirler ...

Bende senin gibi tek kızım. Ve arkadaşlarımın hep kız kardeşleri vardır oyuzden hiçbir yakın arkadaşa tam anlamıyla kardeşmişçesine önemsemezler... Ama bir arkadaşım daha var ki çok samimi olmadığım halde onunla birden birbirimizi çok benimsedik aynı benim gibi arkadaşlarına çok değer verir ve kimse o değerle yaklaşmaz benim dışımda.. şimdi en yakın dostum o oldu 😂

Çalışan normal gelirli herkes için hayat çok zor ve stresli zaten. Aşk evlilik arkadaşlık hatta aile bütün ilişkilerde insanlar birbirlerini zorunluluklar usuller gerekliliklerle boğmamalı zaten hayat çok zor. Benim annemi bir hafta aramadığım oluyor, niye aramıyorsun diye sitem ederse ya anne yapma nolur diye isyan edesim geliyor. Bi banka işi insanın bütün gününün içine edebiliyor mesela. Birini seviyorsak ve sevgi bekliyorsak hayatı onun için kolaylaştırmalıyız. Ben böyle düşünüyorum derin dostluklarım da var daha hafif arkadaşlıklarım da. Genel olarak sosyal hayatım hep yoğun olmuştur ama bu prensip yüzünden

Tek kız olup olmadığını sormamin nedeni genelde tek kız olanlar arkadaşlarına daha çok önem verirler. Ama karşındaki arkadaşlarının mutlaka kız kardeşleri vardır oyuzden kız kardeşi gibi kimseye bağlanamazlar. Ama kız kardeşi olmayanlar o duyguyu bilmedikleri için her zaman en yakın arkadaşlarını kız kardeş kadar çok sever ve değer verirler ...

Bende senin gibi tek kızım. Ve arkadaşlarımın hep kız kardeşleri vardır oyuzden hiçbir yakın arkadaşa tam anlamıyla kardeşmişçesine önemsemezler... Ama bir arkadaşım daha var ki çok samimi olmadığım halde onunla birden birbirimizi çok benimsedik aynı benim gibi arkadaşlarına çok değer verir ve kimse o değerle yaklaşmaz benim dışımda.. şimdi en yakın dostum o oldu 😂
Ne mutlu sana kendine güzel bir dost bulmuşsun :)

Biraz uzun olabilir o yüzden baştan söyliyim kızlar.Ama canım çok sıkkın buraya dökmek istiyorum içimi.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere çevremde düzgün bir tane arkadaşım yok.Daha doğrusu dost diyebileceğim kimse yok.Ben arkadaşlığa çok önem veren bir insanım ne zaman bir arkadaşım çağırsa giderim,buluşurum,vakit ayırırım yani.
Ama ben ne zaman birine dışarı çıkalım diye bir teklifte bulunsam hep bir bahaneler.

Ya da arkadaşlarımı hep ben arıyorum mesela ben aramasam doğru düzgün arayanım soranım yok bu durum beni gerçekten çok üzüyor.
İlgi meraklısı değilim sürekli beni arasınlar,benle olsunlar,odak noktası ben olayım gibi bir beklentim asla yok.Zaten öyle bir beklentim olsa çok çocukça olurdu.Herkesin kendi hayatı,koşturmacası var onunda farkındayım.Ama şu telefonlar her dakika elimizde,nerdeyse yapışık yaşar olduk.2 dk'yı ayırıp bir aramak ya da arada bir mesaj atmak mesela çok mu zor?

Görüyorum dışarıda fellik fellik gezip tozuyolar bana gelince hep bir bahane.
Bazen mesaj atıyorum bakmadıkları ya da görüldü yapıp bıraktıkları oluyo mesela.
Belliki arkadaşların seni sevmiyor o zaman diyeceksiniz e işlerine gelince aramasını biliyorlar ama? Ve asla hiç biriyle bir kavgam,tartışmam bile yok yemin olsun.

Kardeşim ameliyat oldu bugün arkadaşım sosyal medyadan görmüş mesaj atmış noldu diye (ki noldu diyene kadar bence araması daha uygun olurdu bence çünkü ben öyle yapardım sağlık söz konusu sonuçta) tuttum ben aradım.
Birazda trip attım işte arasan bilirsin ama aramadığın için haberin yok dedim ama böyle şaka yollu,gülerek dedim yani.İşe başladım arayamıyorum ama sen aradığında konuşmuyo muyuz sanki saatlerce dedi.Ay özrün kabahatinden büyük savunma bari böyle dedim güldüm.
Kanka senin canın mı sıkılıyo böyle şeyler için beni işten sonra arama pazarları ara dedi nasıl zoruma gitti.

Bir örnek daha vereyim bugün arkadaşımla buluşacaktık bu olaylar olunca iptal oldu.Dedim akşama gel buluşalım,ya kanka işlerim var haber veririm ben sana dedi.E dedim zaten buluşacaktık bugün normalde. (ben iptal ettim bugünki buluşmayı daha doğrusu iptal etmek zorunda kaldım,keyfimden değil bu ameliyat mevzusundan dolayı.Çünkü ben ailemle aynı şehirde yaşamıyorum iş durumundan dolayı,annem ziyaretime gelmişti kardeşimin ameliyat olması gerekince ilk otobüse bilet alıp apar topar onu yolcu etmem gerekti)
Size gelmeye kalksam sizin orası ters dönmesi sıkıntı oluyo senin araban var en azından dedim.
Bize gelince dönmeyeceksin zaten kalacaksın ertesi sabah döneceksin dedi.Dedim neden hep ben kalıyorum ki her seferinde size gelip dedim.
Çünkü sen tek yaşıyosun dedi.Dedim ne alaka tekim diye hep benim mi gelmem lazım?
Sonra neyse tamam boşver buluşmayalım işlerini hallet dedim.Niye kızıyosun ki işlerim bitince buluşmayalım mı diye sordu.Dedim yok boşver rahat rahat işlerini gör dedim.
İşleride banka işleri falan akşama kalacak işler değil yani.Ve bu saat oldu bu kız bana kırıldı galiba diyip tekrardan mesaj atıp buluşalım mı diye sormadı bile.

Kimseye nazım geçmiyor.Ama herkesin nazı bana geçiyor.İnsanlara verdiğim değeri onlardan görememek beni çok üzüyor.
He diyeceksiniz demek ki seni sevmiyolar ama canları istedikleri zaman arıyorlar gayette.
Ya da hayatından çıkar madem diyeceksiniz o zamanda büsbütün yalnız kalıcam.Çünkü çevrem istisnasız hep böyle.
Ne güzel dostluklar var çok imreniyorum keşke benimde böyle dostlarım olsa diye olmuyor.Çok yalnız hissediyorum. :KK43:
Çoğumuz öyle
Milletin yapmacık arkadaşlıklarını da sevmiyorum ben zaten
Burda da görüyoruz birbirlerine herşeyi yapip geri ay canimmmmm cicim diye konuşanları

Böyle olacagina olmasin

Beni arayıp sen hiç aramıyosun diyene engeli basasım geliyor. Kimseye böyle bişey demem. Her iki durumda da (hiç aramıyosun diyen ile de/hiç aramayan ile de) mesafe koyarım…
Tamam işte sizde demişsiniz hiç aramayan insan ile arama mesafe koyarım diye.Demek ki bunu dert etmem gayet normal.Aynı şekilde sitem etmemde normal.Siz tepkinizi o şekilde gösterirken ben bu şekilde gösteriyorum.

Amaan arkadasliklar menfaat uzerinedir genelde.. kimse kimsenin kara kasina gozune hasret degil.

bana da buna benzer bir şey oldu. bana dediler ki sevgili yapınca aramıyorsun bozdun. e siz arayın. sürekli whatsapp'tan konuşurduk ben yazıyorum hep oradan siz de yazın. sürekli komikli twit gönderiyorum yorum yok. sonra ben kötü oldum. bastım tekmeyi uğraşamam.

ben de artık mesafeli bir duruş sergiliyorum insanlara. zor gün dostunu kaybetmek insana çok acı geliyor ama hayat.

Yo aslında gayette kendi kendine yetebilen hatta eğlencelide bir insanım.2 günde tanıdığım insana zaten hiç arayıp sormuyosun diye sitem etmem. Samimiyetine güvendiğim için arkadaşıma takıldım zaten.Yani arkadaşlar birbirine takılır bazen abartmamak kaydıyla ufak sitem eder.Ne bileyim insanın arkadaşına az da olsa nazı geçer ya.Hesap sormadım zaten takıldım öyle bir.
Sizi baya yanlış şekilde anlayan garip garip yazanlar olmuş allahımmm ben de sizin gibş olduğum için sizi anlıyorum arkadaşlarıma çok önem veririm gereksiz boş arkadaşlık kurmam 3,5 sayılı olsun ama tam öz dürüst güvenilir olsun isterim gerisi boş artık insan belli yaştan sonra böyle düşünüyor bence , ben bana işine geldiği gibi davranan insanları hayatımdan çıkardım diğer arkadaşlarımda zor zamanlarında yanlarında olurum onlarda benim e zaten dostluk bunu gerekitiri her şekilde birbirini anlamak bence sizde size nasıl davranıyorlarsa sizde aynısını yapın demiycem bence saçma gereksiz baktınız gerçekten sorun onlarda çıkarın gitsin

Sizi çok iyi anlıyorum. Aynı dertten müzdarip biri olarak 20 yıllık arkadaşlığıma son verdim daha geçen gün. Çok sevdiğim bi arkadaşımdı hakkını yiyemem en zor zamanlarımda yanımdaydı. Fakat sonra birden bi değişti. 1 buçuk sene önce evlendim bi kere çıkıp evime gelmedi ki kapı komşum sayılacak derecede yakınız. Küçük bebeğini bahane etti, koronayı bahane etti vs. Çok bunalımda olduğum çok zor zamanlar geçirdiğim bi dönemdi geldi bir kere sağolsun ama sonra yine mesafe koydu. Eşimle problemlerimiz vardı ve bu arkadaşımla çok dertleşirdim bu yüzden mi acaba diye kötü hissettim birdaha derdimi sıkıntımı da paylaşmadım. Yine hep arayan bendim ama havadan sudan muhabbetler 2 haftada bir arardım mesela. Sonra babamı kaybettim çıkıp evime gelmedi baş sağlığı için. Çok aramadı da. Arkadaş diyebilecek kadar samimi olmadığım insanlar daha çok ilgi gösterdiler acıma. Sonra bi denedim baktım 2 ay aramadı beni. 2 ay sonra aradı işe başladım meşguldüm vs. Bundan sonra ki bahanesi de iş olacaktı yani. Öyle de olunca kestim attım ipleri açıkça da konuştum. Gereksiz samimiyete ihtiyacım yok benim, sizin de öyle. Telefonda, lafta canım cicim ama icraat sıfır. Yeni arkadaşlar edinmenizi öneririm. Çalışıyor musunuz bilmiyorum ama çalıştığım dönem iş yerinde mükemmel arkadaşlar edinmiştim evlenip yer değiştirince yollar, mesafeler girdi aramıza. Size değer vermeyen ve bunu hissettiren insanları hayatınızda tutmayın. Kendinize olan saygınızı kaybetmeyin. Ben kaybetmeye başlamıştım açıkçası ama şu sıralar kendime geldim. Kimseyi zorla hayatımızda tutamayız sonuçta.
Çok iyi yapmışsınız aynen böyle yapmak gerekiyor bende gelemem boş muhabbetler arkadaşlıklara ❤️❤️

Ben net olmayı seviyorum.Biriyle buluşacaksam tamam derim öyle bakarız ederiz gibi muallak cümleler kurmam.En sinir olduğum şey.Buluşmak istemiyorsa söylesin.Direkt söylese bu kadar takılmazdım belkide.Açık açık söyleyemeden buluşmamaya getiriyo işte olayı bunu anlamak zor değil ki?
Ne tepkisi demişsiniz de kız bana beni böyle şeyler için arama dedi resmen.Bu şimdi kabalık değil mi yani? Üstelik takıldığım halde.Siz bana açık açık söyleyin diyosunuz hala.Açık açık söylesemde yine bu tepkiyi verecekti ki.Hatta belki daha sert bile tepki verebilirdi.
Çok doğru

Biraz uzun olabilir o yüzden baştan söyliyim kızlar.Ama canım çok sıkkın buraya dökmek istiyorum içimi.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere çevremde düzgün bir tane arkadaşım yok.Daha doğrusu dost diyebileceğim kimse yok.Ben arkadaşlığa çok önem veren bir insanım ne zaman bir arkadaşım çağırsa giderim,buluşurum,vakit ayırırım yani.
Ama ben ne zaman birine dışarı çıkalım diye bir teklifte bulunsam hep bir bahaneler.

Ya da arkadaşlarımı hep ben arıyorum mesela ben aramasam doğru düzgün arayanım soranım yok bu durum beni gerçekten çok üzüyor.
İlgi meraklısı değilim sürekli beni arasınlar,benle olsunlar,odak noktası ben olayım gibi bir beklentim asla yok.Zaten öyle bir beklentim olsa çok çocukça olurdu.Herkesin kendi hayatı,koşturmacası var onunda farkındayım.Ama şu telefonlar her dakika elimizde,nerdeyse yapışık yaşar olduk.2 dk'yı ayırıp bir aramak ya da arada bir mesaj atmak mesela çok mu zor?

Görüyorum dışarıda fellik fellik gezip tozuyolar bana gelince hep bir bahane.
Bazen mesaj atıyorum bakmadıkları ya da görüldü yapıp bıraktıkları oluyo mesela.
Belliki arkadaşların seni sevmiyor o zaman diyeceksiniz e işlerine gelince aramasını biliyorlar ama? Ve asla hiç biriyle bir kavgam,tartışmam bile yok yemin olsun.

Kardeşim ameliyat oldu bugün arkadaşım sosyal medyadan görmüş mesaj atmış noldu diye (ki noldu diyene kadar bence araması daha uygun olurdu bence çünkü ben öyle yapardım sağlık söz konusu sonuçta) tuttum ben aradım.
Birazda trip attım işte arasan bilirsin ama aramadığın için haberin yok dedim ama böyle şaka yollu,gülerek dedim yani.İşe başladım arayamıyorum ama sen aradığında konuşmuyo muyuz sanki saatlerce dedi.Ay özrün kabahatinden büyük savunma bari böyle dedim güldüm.
Kanka senin canın mı sıkılıyo böyle şeyler için beni işten sonra arama pazarları ara dedi nasıl zoruma gitti.

Bir örnek daha vereyim bugün arkadaşımla buluşacaktık bu olaylar olunca iptal oldu.Dedim akşama gel buluşalım,ya kanka işlerim var haber veririm ben sana dedi.E dedim zaten buluşacaktık bugün normalde. (ben iptal ettim bugünki buluşmayı daha doğrusu iptal etmek zorunda kaldım,keyfimden değil bu ameliyat mevzusundan dolayı.Çünkü ben ailemle aynı şehirde yaşamıyorum iş durumundan dolayı,annem ziyaretime gelmişti kardeşimin ameliyat olması gerekince ilk otobüse bilet alıp apar topar onu yolcu etmem gerekti)
Size gelmeye kalksam sizin orası ters dönmesi sıkıntı oluyo senin araban var en azından dedim.
Bize gelince dönmeyeceksin zaten kalacaksın ertesi sabah döneceksin dedi.Dedim neden hep ben kalıyorum ki her seferinde size gelip dedim.
Çünkü sen tek yaşıyosun dedi.Dedim ne alaka tekim diye hep benim mi gelmem lazım?
Sonra neyse tamam boşver buluşmayalım işlerini hallet dedim.Niye kızıyosun ki işlerim bitince buluşmayalım mı diye sordu.Dedim yok boşver rahat rahat işlerini gör dedim.
İşleride banka işleri falan akşama kalacak işler değil yani.Ve bu saat oldu bu kız bana kırıldı galiba diyip tekrardan mesaj atıp buluşalım mı diye sormadı bile.

Kimseye nazım geçmiyor.Ama herkesin nazı bana geçiyor.İnsanlara verdiğim değeri onlardan görememek beni çok üzüyor.
He diyeceksiniz demek ki seni sevmiyolar ama canları istedikleri zaman arıyorlar gayette.
Ya da hayatından çıkar madem diyeceksiniz o zamanda büsbütün yalnız kalıcam.Çünkü çevrem istisnasız hep böyle.
Ne güzel dostluklar var çok imreniyorum keşke benimde böyle dostlarım olsa diye olmuyor.Çok yalnız hissediyorum. :KK43:
Size nasıl davranıyorlarsa sizde öyle olun en azından üzülmezsiniz

X