Çeyizinizden (evinizden) atmak istediğiniz parçalar

bende çıtır patates yemek istiyorum:KK43:
bütün patates çeşitlerini denedim; dondurulmuş ince kesim aldım olmadı,dondurulmuş elma dilim aldım olmadı, kendim incecik doğradım gene olmadı

en iyisini yapmışsın.bende bir umut belki nugetları falan ii yapar diyorum

fritözün kapağını kapatıyor musunuz pişirirken? :s ben bugün hep fritöz konularından gidiyorum ama annem yağın iyice kızmasını bekleyip, ağzı açık kızartmamı söyledi ve donmuş patatesle yapıyorum hep

nevresimlerimi ben de pamuklu saten aldım, normal pamuklar çok kırışık görünüyor ve ütülemek istesem daha zor ütülenir sanırım.. sağlık olarak saten diye satılan ama gerçek saten olmayan ürünlerden uzak durun yeter..

kızlar konuyu açandan allah razı olsun:KK9: şu misafir yemek takımı konusunda bende kararsızım bi kaç kişi yazmış 6 kişilik günlük takımlardan iki tane alırım diye bende mi öyle yapsan diyedüşündüm bi ara günlük takımdan tek farkı peçetelik tuzluk karabiberlik bol falan heralde çorbayı tencereyle getirsek ne olacak sofraya dimi ama bide çorba kaseleri var sanki çok sosyetiğiz yemek tabağında içerle çorbalarını ekmekle sıyırdılar mı ohh ardından yemek koyarız içine pilavıda servis tabağına koyduk mu oldu bitti işte valla iyi oldu 600-700 lira veremicem onlara.kahvaltı takımıda almıcaktım ama sırf rengini beğendiğim için almış bulundum.zaten çalışıyorum bi pazar günüm var onlarımı kullanırım bilmiyorum off pişman oldum sanki:KK31::44:

bizim zamanımıza öyle şeyler kalır mı bilmiyorum ama bizim eve bir aile bile misafir gelse ki genelde bir kaç aile aynı anda geldiği oluyor salon masası açılıyor ve çorbayı salonda servis etmek daha kolay oluyor çünkü yemek takımlarının çoğunda kase yok, kaseye bile koysan en fazla 4 kase alıyor bir tepsi birinin çorba doldurması birinin 3-4 kere mutfağa gidip gelmesi masaya dağıtması falan filan bir sürü iş :s
bence misafir takımı alınmayacaksa bile 12 kişilik takım alınmalı çünkü 2 tane 6 kişilik takımdan çıkacak ekstra tuzluk, kayık tabakları falan gereksiz olur bu seferde.. bir de alırken "amaann bana nerde 12 kişi gelecek" gibi düşünmemek lazım mesela mezeler için bir tabak, ana yemek için ayrı bir tabak gerekebiliyor, tabak candır yani :KK56:

Slm kızlar
hatırlarsanız moulinex rendeyi tavsiye etmemiştim.
sürekli tıkanmalar olduğundan bahsetmiştim. parçaları çıkarıp,temizlemek gerekiyor:KK20: resimlerde zaten görünüyor,açıklama yapmama gerek yok sanırım

$HAVUÇ.jpg $HAVUC2.jpg

slm kızlar bende çeyiz hazırlığı yapanlardanım ben tüm sayfalrı okudum ve kafamda okadar çok şey vardı ki almak istediğim çok sağolun arınmış oldu. geçen ay ben de salon takımı almak istemediğim için aldığım kristal takımı ne yapsam dedim aldığım yere geri verdimde yerine daha gerekli şeyler aldım. tabi aldığım ve size gereksiz gelen bir çok şey daha var :KK43: değiştiremem de artık

Slm kızlar
hatırlarsanız moulinex rendeyi tavsiye etmemiştim.
sürekli tıkanmalar olduğundan bahsetmiştim. parçaları çıkarıp,temizlemek gerekiyor:KK20: resimlerde zaten görünüyor,açıklama yapmama gerek yok sanırım

Eki Görüntüle 466679 Eki Görüntüle 466680

evet canım gayet açık sağol paylaşığın için

ben de görüntüsünü çok beğenmiştim ama kullanışlı değil demek ki ona bi ton para vereceğimie

5 liralık rende ile rendelerim param da cebimde kalır :KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

Bende çeyiz hazırlığı içinde temkinli ve çok düşünen bi bayanım:KK14:
Şöyleki etrafımdaki herkes aman hiçbişeyde gönlün kalmasın aman onu da alalım aman bunu da alalım diyo
Tamam iyi güzel beni düşünüyolar ama bende geleceği düşünüyorum.
Para harcama konusunda işe yarayacak şeylere ne varsa döker diğer şeylerden kısmaya çalışırm
Mesela Fissler düdüklü tencereyi çok öven insan var, hem güvenli hem de yemekleri çok kısa sürede yapmasıyla ünlü lakin diğerlerine göre daha pahalı ama içim hiç cız etmedi ona verdiğim paraya...
Ancak bir bardak sürahi takımına 700 lira vermek bana saçma geliyor.
Ayrıca bazı şeyleri az almak yada tek almak daha faydalı. Mesela nevresim takımı alıyoruz yığınla. İlerde daha güzel bi model görünce israf olmasın diye alamicaz, bunu da düşünmk lazım.
Nişanlım bile özellikle bazı şeyleri alma ilerde beraber alışverişe çıkar alırız dedi ki bu fikir benim de hoşuma gitti.
Fazlalığında şüphe ettiğim şeye gelince magicmop diye bişe aldık yer kovası dönüyo falan. Ben normalde yerleri sildikten sonra kovanın içindeki pis suya batırmaktansa muslukta yıkayıp kullanmayı tercih ederim ama annemler daha ilk çıktığı zamanlarda aman ne güzelmiş diye saldırınca hiç ses etmedim. Neyse annemin gönlü olsun bikaç kullanımdan sonra ona veririrm heralde.

bazı şeyleri evlenmeden önce almak mantıklı evlendikten sonra ev geçindirme derdi çok oluyor ,ama ben de misafir için aldığım çay bardağı takımına harcadığım paraya acıyorum.süslü püslü alınan yatak örtüsüne illet oluyorum.Allahtan başka gereksiz şey almamışım.

3 haftalık gelinim kızlar :KK66: çeyizimden bir tane bile atmayı düşündüğüm parça yok. o kadar düşünerek, tecrübeli hanımlara danışarak aldım ki hepsini döve döve kullanıyorum :):) hele tupper bıçaklarım ve saklama kaplarım! o kadar para bağlanır mı diyen çok oldu ama eşim de en çok onları seviyor :)) bütün mutfak eşyamı doya doya kullanıyorum. çeyiz hazırlığında olan bitin kk kızlarına kolay gelsin. hepiniz aldıklarınızı musmutlu günlerde kullanın inşallah :):)

3 haftada bütün eşyalarını kullanabildiysen tebrikler canım yaa ben 10 aylık evliyim daha kullanmadığım şeyler var diye düşünüyorum

Kızlar bir şey sormak istiyorum.

Saten pamuk ve ranforce nevresim takımı alıcam. Bu ikisi arasındaki fark nedir. Bu nevresimler arasında %100 pamuklu olanları var.Hangisi daha sağlıklı kullanan birileri var mı aranızda?

ranforce ne bilmiyorum belki farkında olmadan ben de almışımdır bir sürü nevresim var sonuçta evde ama pamuklu günlük kullanım için çok ideal kesinlikle mutlaka olmalı
taç tan pamuklu saten aldım seriyorum ama eşim hoşlanmıyo terlettiğini söylüyo ben rahatsız olmuyorum ama o rahatsız oluyo kişiye göre değişiyo sanırım ama ben yine arada keyfime göre seriyorum çok şık duruyo o kadar verdim ayrıca

missacım güzel diyosunda bi kova su yapılır bi oda onunla silinir gerekirse 2. kova suyu hazırlar bi daha silersin bu her yerde böyledir iki de bir bezi yıkamak için banyoya mı gidilir canım zamanla bıkarsın sana söyliim :KK34:

missacım güzel diyosunda bi kova su yapılır bi oda onunla silinir gerekirse 2. kova suyu hazırlar bi daha silersin bu her yerde böyledir iki de bir bezi yıkamak için banyoya mı gidilir canım zamanla bıkarsın sana söyliim :KK34:

Canım valla ben şuan ailemle yaşadığım evde her odadan sonra direkt banyoya. Diğer türlüsü içime sinmiyo. Çokta titiz bi insan da dilim yani:KK9:

Canım valla ben şuan ailemle yaşadığım evde her odadan sonra direkt banyoya. Diğer türlüsü içime sinmiyo. Çokta titiz bi insan da dilim yani:KK9:

aslında kovayla su yaparsan daha rahat ve yine temiz olur o kadar insan boşuna mı yapıyo ben titiz bi insanım 1 kova su yapıyorum içine mutlaka yer silmek için kokulu detarjan koyar ve birlikte domestos koyarım bez suyun içinde rahat yıkanır hem muslukta ikide bir detarjan dökmek zor olur hem de su ve deterjan çok gider 2. odada yeni su yaparsın canım bak zamanla mantığın kabul edecektir emin ol:KK1:

aslında kovayla su yaparsan daha rahat ve yine temiz olur o kadar insan boşuna mı yapıyo ben titiz bi insanım 1 kova su yapıyorum içine mutlaka yer silmek için kokulu detarjan koyar ve birlikte domestos koyarım bez suyun içinde rahat yıkanır hem muslukta ikide bir detarjan dökmek zor olur hem de su ve deterjan çok gider 2. odada yeni su yaparsın canım bak zamanla mantığın kabul edecektir emin ol:KK1:

E bebitom 2. odada yeni su koyarsam yine su gitcek üstelikte kova taşıcam bide..:) Aman ne bilim belkide bi zaman sonra senin yöntemine geçiş yaparım:KK14:

E bebitom 2. odada yeni su koyarsam yine su gitcek üstelikte kova taşıcam bide..:) Aman ne bilim belkide bi zaman sonra senin yöntemine geçiş yaparım:KK14:

peki sen tüm bir odayı sadece birkez yıkadığın bezle mi siliyorsun?

arkadaşın anlatmak istediği gibi her oda için ayrı kova hazırlarsın, sonuçta bir odanın tamamını silene kadar kaç kere o kovada bezi yıkayıp sıkıyorsun. yani bir kez yıkadığın bezle odanın tamamını silmiyorsun. neyse herkesin yöntemi farklıymış.

bende mesela moplarla siliyorum oda kovada sıkılmıyor, ama detarjanlı birkova su hazırlayıp bir odayı bile silerken kaç kez yıkayıp tekrar sıkıyorum, su kirlenincede değiştiriyorum devamlı.

peki sen tüm bir odayı sadece birkez yıkadığın bezle mi siliyorsun?

arkadaşın anlatmak istediği gibi her oda için ayrı kova hazırlarsın, sonuçta bir odanın tamamını silene kadar kaç kere o kovada bezi yıkayıp sıkıyorsun. yani bir kez yıkadığın bezle odanın tamamını silmiyorsun. neyse herkesin yöntemi farklıymış.

bende mesela moplarla siliyorum oda kovada sıkılmıyor, ama detarjanlı birkova su hazırlayıp bir odayı bile silerken kaç kez yıkayıp tekrar sıkıyorum, su kirlenincede değiştiriyorum devamlı.

Ne kadar uzadı bu mevzu. Evet herkesin yöntemi farklı daha önceden de yazdığım gibi çok titiz bi insan dilim, üst üste bi kaç kere silmem odayı yani, detaylı temizlik durumları haricinde.
Neyse canım daha fazla bu konuyu devam ettirmeyelim. Çünkü gerçekten çok yararlı bi konu açılmış, amacının dışına taşsın istemem.

Konusu geçti mi bilemiyorum ama ben bir kaç gerekli eşyadan söz edeyim,yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa hatta çamaşır asmayı sevmiyorsanız kurutma makinesi almak süper fikir benim çok işime yarıyor ,şarjlı küçük el süpürgeleri ve 15-25 dk da yemek yapabilmek için nutricook bence en gerekli aletler.:KK53:

Konusu geçti mi bilemiyorum ama ben bir kaç gerekli eşyadan söz edeyim,yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa hatta çamaşır asmayı sevmiyorsanız kurutma makinesi almak süper fikir benim çok işime yarıyor ,şarjlı küçük el süpürgeleri ve 15-25 dk da yemek yapabilmek için nutricook bence en gerekli aletler.:KK53:

tesekkürler :KK34:

X