Lekeler, Çiller Çiller için merhem ilaç

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaslar expigmenti kullandim,cildimi mahvetti arti soyulan yerlerde yeniden lekeler olustu,bu lekeler yuzunden moral diye birsey kalmadi ha,yuzum yamali gibi oldu artik,hizlada cogaliyorlar sanki ne yapsam engel olamiyorum,acaba kullandigim ilaclarmi yapti diye supheleniyorum,hormon ilaclarida yapiyormus pigment lekelerini.

iyi bi nemlendirici kullansaydın keşke:teselli:

expigment güneş lekelerine iyi gelebilirmiş ama çiller için çözüm değilmiş.çilleri olduğu gibi kabul edin diyor doktor.bende de güneş lekesi var yanaklarımda.3 krem adı vermişti bi eczacı arkadaşım.bunları sırasıyla sürdüğümüzde lekeler yok oluyomuş.ben hamile kaldığım için yarım bıraktım.internette bir doktorda aynı tedaciyi öneriyor.adresi www.cilthekimi.com

buradan soruda sorabiliyorsunuz.hatta ben sordum bile lekeleri.bakalım ne cevap gelecek.ayrıntıları yazarım

Güneş lekelerini yok ediyorsa iyi çünki benim cildim mahvoldu yaaa :çok üzgünüm:senağlama

arkadaslar expigmenti kullandim,cildimi mahvetti arti soyulan yerlerde yeniden lekeler olustu,bu lekeler yuzunden moral diye birsey kalmadi ha,yuzum yamali gibi oldu artik,hizlada cogaliyorlar sanki ne yapsam engel olamiyorum,acaba kullandigim ilaclarmi yapti diye supheleniyorum,hormon ilaclarida yapiyormus pigment lekelerini.
geçmiş olsun minumum 45 faktörlü güneş kremi kullanmadan markete bile gitme.ayrıca sana tavsiyem bu mevsim de değilde sonbahar -ilkbahar arasında kullan bu ürünü o zaman bile güneş kremini sürmeden dışarı çıkma.birde mümkünse direkt güneş ışıgına maruz kalma geniş siperlikli şapka tak.bu mevsimde kullanıldığında görülen yan etkiler canım hassaslaşıyor ve yeni lekelere davet çıkıyor böylece.şimdi ton farkı oldu yüzünde sanırım onun için başka bir leke giderici ürün kullanma daha beter olmasın cildin.biraz daha sabret 3-4 ay. sonra bu ve benzeri ürünleri doktor kontrolünde kullanırsan daha iyi olur .

arkadaşlar geçen yazdan 60 faktörlü güneş koruyucularım vardı sizce bu yazda kullanabilir miyim bozulmuş mudur?

kozmetik ürünleri imal tarihinden itibaren 2 yıl içinde eğer kapağı açıldıysa, açılmadıysa 5 yıla kadar kullanılabilir.

tritoneyi ben kullandım, hiç bir etkisi olmadı, exipigment soyarak lekelerden arındırıyor, ancak bu tarz ürünleri sonbahar ve kıs aylarında kullanmalısınız, yoksa soyulan yerlere güneş ısığı deydiği takdirde daha fazla iz bırakıyor... gündüz kreminizi ne kadar yüksek faktörlü kullanırsanız kulanın yazın bu işlem yapılmaz, dermatologlar bile peeling yada micro peeling işlemini sonbahardan başlamak üzere önerirler.

Ya ben bu expigmnet'i kullanalı 1 ay oldu yüzümdeki çiller ve güneş lekeleri oldupu gibi duruyor.Bana hiç iyi gelmedi bu yönden ama yüzümdeki sivilceler gitti.Bu sivilceler için yapmadığım kalmamıştı ama expigment'i kullandıktan sonra hiç sivilce yok bu sabah annemle bunu konuşuyorduk bende sonuçları buraya yazıyım dedim.Neyse lekelere iyi gelmedi ama en azından sivilceler yok oldu.a.s

bu expigmeti bende denicem gelişmeleri iletirim inşlh işe yarar :dance:
tatlicadiarzu
:sm_cool:

kızlar berbat bişey bende kullandım iğrenç oldum.mela-d diye bişey duymuştum param olunca alıcam eminin daha etkilidir.

Çillerden doğal yollarla kurtulmak

Daha çok açık tenli ve kızıl saçlı, mavi, yeşil ya da ela göz renkleri olan kimselerde görülen küçük kahverengi lekelerdir.

Hayatın erken aşamalarında ortaya çıkarlar ve yazın çoğalıp kışın hafiflerler. 40-45 yaşlarından sonra genellikle kaybolurlar.

Güneşe maruz kalmış bölgelerde oluşurlar: yüz, eller, göğüs ve sırt gibi. Bu kahverengi lekeler cilt tarafından üretilen bir pigment olan melaninin birikmesinden kaynaklanır. Vücutta var olan melaninin miktarı bireylerin cilt renklerinin tonunu belirler. Güneşe maruz kalındığında cilt UV ışınlarından gelebilecek zararı azaltabilmek için, reaksiyon olarak, daha fazla melanin üretir.

Bu da melanin birikimine, dolayısıyla çil oluşumuna neden olur. Cildinizde renk farklılıklarının oluşmasını istemiyorsanız alınabilecek en etkili önlem güneşten korunmaktır. Böylece vücudunuzun kendini korumak için cilde "melanin üret" komutunu vermesine gerek kalmaz.

Çiller, yaş lekeleri (lentigines) ile benzerlik gösterebilir. Ancak yaş lekeleri hayatın ileri safhalarında ortaya çıkar ve her tür ciltte
oluşabilir.

ÇİLLER İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ DOĞAL YÖNTEMLER
- Limon suyu kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır. Limonu cildinize doğrudan sürmeyin: limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır.

- Sebze ve meyve maskeleri uygulayın. (kayısı, çilek, salatalık gibi)

- Taze krema maskesi uygulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.

- Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

- C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz.

ben expigment ti kullandım rengimi açtı çillerimi azalttı ama doğuştan olduğu için kullanmayı bıraktığım anda yeniden çoğaldı şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum

expigmenti sürdükten sonra güneş ışığına çıkılmaz onu sadece gece yatarken süreceksin lunetkacım

slm kızlar
ya bende de çiller var ama öyle çok fln diil
alnımda küçücükler açık renkteler.burnumun üstünde var
var işte böle bi yerlerde:::
ancak dediğim gibi öyle çok koyu renkte abartılı diiller yani,ama ben yine de istemiorm
bu expigmenti kullansam ben,olur mu?
yani bu daha koyu lekeler için fln mı?
ben zaten açık tenliyim bayaa,sarışınım
bide iice açılırsam?
hem yüzümün heryerinde diiller nası sürücem
bi de son olarak bu kremi kullandıktan sonra tekrar olmaması için koruyucu krem kullanmak gerekio dimi,benimkiler
güneşten oldu,doğuştan diil.
yardımcı olurmusunz,,öptm
a.s. a.s

kızlar bende de çil var burnumda v göz altlarımda güneşte büyüyolar sanki...çok rahatsızm çünkü ben duru berrak yüzü seviyorumm kavak yellerindeki pelin karahan gibi...sırnaşık şey
tanıdığım bi aczacı arkadaşım var onada sorucam bu expigmenti bide benm cildim karma yanii yağlı olan yerlerde var olmayan yerlerde var..a.s.

niye herkes şikayet etmiş kii :sm_confused: benim yoktur çillerim ama bana hiç bi zaman itici gelmemiştir çiller aksine çok sevimli bi görüntü veriyo bence a.s hem cildin bi kusuru yoksa sivilce leke vs. (çilleri kusurdan saymıyorum ben kesinliklee:) çok duru görünüyo cilt çillerle de.. okulda bi arkadaşım vardı upuzun kıvırcık turuncu saçları bembeyaz çillerle dolu çok güzel bi yüzü vardı :eek:

X